Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Meddőhányó - Balánbánya

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Meddőhányó - Balánbánya felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Meddőhányó - Balánbánya képtárból (összesen 5 kép):

Meddőhányó - 1
Meddőhányó - 1
Meddőhányó - 2
Meddőhányó - 2
Meddőhányó - 3
Meddőhányó - 3
Asztal és pad
Asztal és pad

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Meddőhányó Balánbánya fotóalbumba!

Meddőhányó, Szilikózis-ösvény, Boty alja - Balánbánya.. Fedezzétek fel Balánbánya és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Meddőhányó!

A legközelebbi település Balánbánya, 2,05 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Balánbánya és környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Meddőhányó Balánbánya közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Pásztorbükk - Csíkszentdomokos 2,4 km-re.
Felcsík népe október második vasárnapján emlékezik meg a szomorú eseményről. Gratululálok Gábor. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet.
Vársarka - Csíkszentdomokos 2,6 km-re.
Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka. Területét sűrű bozót borítja.
Ördög-hágó - Balánbánya 2,9 km-re.
Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
Ködlátó-nyereg 3,1 km-re.
Keleti oldala a Terkő-mezővel szomszédos, a délnyugati oldal szintén egy kiterjedt legelő. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe. A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy, csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak.
Terkő-nyereg Hagymás-hegység 3,3 km-re.
A Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont, északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Keleti irányba a Jávárdi-patakot követve, jelzetlen úton Hidegségbe, illetve Gyimesközéplokra érhetünk el. Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben.
Sziklataréj Ter-kő 3,4 km-re.
Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. Örvendek Zsuzsa, hogy eljutottatok erre a varázslatos helyre. Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg.
Kilátópont Szakadát 3,4 km-re.
Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez a sziklacsúcs a Tolvaj-kő. Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet.
Tárnicsmező a Lik-puszta felett 3,5 km-re.
A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező. Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani.
Vigyázó-kő 3,8 km-re.
A Vigyázó-kő kilátóponjára a Balánbányáról az Egyes-kőre vezető, kék sávval jelzett túraútvonalból ágazik el, a kék kereszttel jelzett ösvény. A csiki -23 fokos kodbol jol esett a napsutesben turazni, elsonek a Vigyazo-kovet szemeltuk ki. Az Öcsém-tetőről ereszkedtünk le ide és kerestük meg ezt a geodobozt. A csucson osszefutottam egy masik csapattal, igy egyutt talaltuk meg a ladat. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik.
Öcsém-tető 3,9 km-re.
Az Egyeskő menedékháztól a piros sáv jelzést követve juthatunk az Öcsém-tetőre. Ezt még a ködben is könnyen meg lehet találni. Ködös, zimankós időben értünk fel a csúcsra. Rejtéskor (hihi), bár szikrázó napsütésben, bezzeg nem volt olyan könnyű megközelíteni a rejtekhelyet. Kilátópontjáról, ahol a nemrég felállított kereszt is található, pompás látványban gyönyörködhetünk.
Isteni irgalmasság-kápolna Egyes-kő 4,7 km-re.
Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban. A Szép-patak völgyében munkabalesetet szenvedett, és egy 2 tonnás munkagép ráesett egy 10 méteres zuhanás után.
Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység 4,9 km-re.
Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Egyszerű, de mégis nagyszerű rejtés. Az Egyeskő-menedékháztól felfelé annyira fantasztikus élményben volt részünk, hogy amikor visszaértünk a házhoz, a feleségemnek jutott eszébe a geoláda. Háromkútról másztunk ki. A vasalt mászóút végén egy kis sziklatetőre jutunk, ahol épp annyi hely van, hogy egy pár ember elfér.
Pásztor-kő Hagymás-hegység 5 km-re.
A Pásztor-kő az Egyes-kő kistestvére, attól keletre és mintegy 500 méter távolságra található, az Ecsém-tető északnyugat - délkelet irányú vonulatának északnyugati végében. Pedig minden hasadékot végigkutattam. Erre a ládára már sok éve készültem. A tetorol visszafele jovet kerestem meg a dobozt, a leiras alapjan aranylag konnyen megtalaltam, sajnos teljesen el volt azva a tartalma, es osszefagyva, a fuzet hasznalhatatlan, pedig ugy neztem a doboz rendesen le volt zarva, es nem latszott repedes sem rajta. A hófehér sziklatömb több érdekes látnivalót rejteget - az Egyeskővel szemben egy sziklakürtő szája tátong, a hátában két szűk kanyon, az oldalában pedig két zsomboly is van.
Kígyófej-szikla Rejtek-patak 5,1 km-re.
A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
Rejtek-csúcs 5,4 km-re.
A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Régi álmom teljesült.
Háromkút-forrás 5,5 km-re.
Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település. A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani. A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat.
Jávárdi völgye 5,7 km-re.
Jávárdipataka település házcsoportjai 3 km hosszúságban sorakoznak az azonos nevű patak mentén. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
Szakadát-mező Nyugati rész 6,2 km-re.
A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport 6,2 km-re.
A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára. Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás.
Szakadát-mező Keleti rész 6,3 km-re.
A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Bástyakő Naskalat-hegycsoport 6,5 km-re.
Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből.
Ilia-tető Gyimesek 6,7 km-re.
Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
Bagolykő Bükkhavaspataka 6,8 km-re.
A Bagolykő megközelítése a gyimesközéploki Hidegségről indulva lehetséges, Bükkhavas patakából a Nagysarok-patak szádától indulva a Jávárdi-hegy fele. Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. Gábor, a Bagolykő sziklájának a tetejére feljutottatok? Tehat roviden, termeszetesen feljutottunk a ko tetejere, ez is benne volt a tura programjaban. Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő.
Jávárdi-tető Jávárdipataka 6,8 km-re.
A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni.
Hét jegenyefa Csíkszentdomokos 6,9 km-re.
A település ütőere a Balánbányára vezető Fő utca, ennek mentén található a közintézmények többsége. Felcsík legészakibb fekvésű, és egyben legnépesebb községe délen egybeépült Csíkszenttamással, Csíkszentdomokos fő folyóvize az itt még patak nagyságú Olt.
Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos 7 km-re.
A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
Római katolikus templom Csíkszentdomokos 7 km-re.
Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére. A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával.
Nagyhagymás-csúcs 7,3 km-re.
Ide, a Nagyhagymás csúcsra. Gratulalok. A séta végén megtaláltátok a geodobozt is? A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre.

- Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Meddőhányó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Balánbánya térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Borsáros-láp - Csíkszentkirály: Szem elé került - Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Nem hinném hogy a kecskék a természetvédőknek dolgoznak.
  • Székelytámadt vár - Székelyudvarhely: Az egri vár másolata Gárdonyban - Megnéztem a videót, nem semmi :-). Azon nyomban eszembe jutott, hogy ezt meg kell írjam Nektek.
  • Gáles-tó: Hát persze - Hiszen ezért tettem idézőjelbe. :) Valóban érdekes.
  • Márton Áron tér - Székelyudvarhely: Elso megtalalas - Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. Ugy inteztem, hogy utam legyen a kozpontba.
  • Víg Albert köve - Galonya: Első mágneses - Ez volt az első mágneses találatom. Jó ötlet.
  • Mosdókő - Bekecs-tető: A táblát is - Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség. A geodoboz könnyen megkerült, van pár találat a logbook-ban, ami itt nem szerepel.
  • Apor lányok feredője: Források - Megkaptam, kicsit nedves, de a helyén van.
  • Sziklaerkély az Olt felett - Tusnádfürdő: Tusnádfürdő 5. - Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű megtalálni. Többször is átfésültük a területet, mire ráakadtunk.
  • SZNM 3 Nyujtód - Hősök emlékműve: Lobogó - Rendezett az emlékpark és a környéke.Majdnem egyből rájöttem a doboz hollétére.
  • Csomafalvi Dél-hegy: Nagyszerüen kifestett túraösvény - Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Viszont a hegyből egy hatalmas motokrosszpályát csináltak, mindenfele kiszalagozva a pálya, főltépve a moha, vackábol kizavarva a mókus.
  • Maros forrása - Fekete-Rez: Az EKE vándortábor 4. ládájaként - Sajnos csak én voltam a 2. megtaláló a rejtés óta :( Kár.
  • Székely Kálvária: Kidőlt fa - Az első állomásra rádőlt egy kiszáradt erdeifenyő. De szerencsére csak alig érte el, és így a kőtömbnek nem esett bántódása.
  • Református templom - Bonyha: Fedett lépcső - A Bethlen várkastély geodoboza után eljöttünk szétnézni a református templomnál is. A fedett lépcsőt vizsgálgattam egy megfelelő rejteket keresve, de nem találtam megfelelőt.
  • Bolyai Farkas almafája - Marosvásárhely: A református temető emlékművei - Kulcsár Béla szobrászművész síremléke - Dr. Antalffy Endre síremléke - Ajtay Éva festőnő síremléke - Zsigmond Attila festő síremléke - Héjja Sándor színművész síremléke - Hunyadi László színművész síremléke - Nyilka Robert festőművész síremléke.
  • Királykút - Marosvásárhely: Ez sem - Ez a doboz sem lett meg, sajnos ez már ilyen. Itt igazából nem lehet tévedni vagy talán még is?
  • Csomortán: Fogalomzavar - Nem ertek valamit. Lutoasa az mostmar Csomortán vagy Sárfalva Kézdivásárhely mellett?
  • Buzgó borvíz - Fenyves-patak völgye: Itató - Ez is egy szimpatikus rejtés. Hamar megtaláltam a rejteket, nem nehéz észrevenni, a fotók sok segítséget adnak.
  • Vasas-forrás Bálványosfürdő: Ceruza meghegyezve - A nagy kőről nekünk is más elképzelésünk volt :) akárcsak az előző bejegyzést tevőnek. No, de megtaláltuk, meghegyeztük a ceruzát.

Sikerült eljutni Balánbánya környékére? Tetszett a Meddőhányó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.