Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Madárpihenő - Homoródszentpál

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Madárpihenő - Homoródszentpál

A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Madárpihenő - Homoródszentpál felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Háttérben a Nagy-Somlyó Csíkcsomortán Csomortán Vár-domb
Háttérben a Nagy-Somlyó
Stációk a kápolna előtt Mezőpetri Kigyei kápolna
Stációk a kápolna előtt
Itt már vízbe kell lépni Banica-szoros
Itt már vízbe kell lépni
53 Kolcza gödör Sepsiszentgyörgy
53
Medve Asztag-kő Asztagkő Madéfalva Hargita hegység
Medve
Emléktábla Ditró katolikus templom
Emléktábla

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Madárpihenő Homoródszentpál fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Homoródszentpál és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Madárpihenő!

A 1,14 km távolságra található, legközelebbi település, Homoródszentpál turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Homoródszentpál
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
"A Ciuc, a Bucegi, és az Igazi Csíki Sör képviselői elmennek együtt sörözni. Az állomás felől közelítettük meg a rejteket. Először gyalog próbálkoztam, az állomás felől. Itt a néhai csíkszentsimoni szeszgyár látható, részben romokban.
Bod Péter Tanítóképző Kézdivásárhely A kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző 1896-ban épült. Az Ady Endre utca 20 szám alatt található.
A Gyilkos-kő a Gyilkos-szorosban, Kovászna és Bákó megye határán található. Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út. Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese.
Igaz, közel van az úthoz a rejtekhely, de a novemberi mokány esőben odáig caplatni egy különleges élmény. Megvan a közé szorított doboz.
Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál. Fáradt voltam, de egy kéthetes szünet után már nagyon hiányzott a túrázás. Erre jártunk Barnabással és Mihállyal, egy kellemes napon. Barátommal, Mihálydeák Ferivel megtaláltuk ezt a geodobozt.
Pokolvölgy 2 Futásfalva Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz.
Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található.
Részletesen is be fogok ezután számolni. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is.
MOGYE Könyvtár Marosvásárhely A mai nap 30 új geodobozzal bővült a rejtekhelyes ládakincs. Pici kis geodoboz a MOGYE mellett. Koszonom, hogy megnezted, remeltem, hogy csak azert nem talaljak, mert kicsike. A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem könyvtára a Kapisztrán János és István király, ma Gheorghe Marinescu utca 38 szám alatt található.
Két ismeretlen magyar honvéd sírja Lókút teteje Két ismeretlen magyar honvéd, a 32-dik határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz. A Rákóczi-vártól a gerincen felfelé körülbelül 2,8 km, a harmadik határkőtől körülbelül 800 méterre, 1944 augusztus-szeptember.
A templom melletti akácfák mesélnek a településről. Csíkdánfalva és Csíkrákos között, az Olt és a Madaras-patak találkozási pontjánál fekvö Csíkmadaras Felcsík legdélibb települése.
Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út Az Ojtoz-forrás tetőtől alig több mint 700 méterre délnyugat felé, alig 200 méterre a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országúttól, egy méretes bükkfát találunk. Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm.
Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben. A Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont, északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet.
A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak. A Rákosi-Hargita lábánál alussza évszázados álmát a Pogányvár, 1273 méter magasságban egy vulkáni mellékkráter tetején. A kék kereszt jelzés eléggé hiányos, a több fele ágazó erdei utak megtévesztőek, de a gps koordináták birtokában nem lehet eltévedni. Vasárnap, április 5-én, mivel sikerült eljutnom a csíkrákosi Pogányvárhoz is.
A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Ide, a Nagyhagymás csúcsra. Gratulalok. Hmm, hogy mi volt előtte?
Kő-havas farka Nagy-kő-havas Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához. Kő-havas farkának megközelítése leggyorsabban és legkényelmesebben a Petricsika esztena felől lehetséges.
Lázárfalva határában, a hegyek közt rejlő tengerszem partján1764–1765-ben a tusnádi és kozmási lakosok egy kis kápolnát építenek Kecskés (vagy Kovács) Pál kezdeményezésére. Mégegyszer meg akartam látogatni 2011 tavaszán, de nem találtam már rá. Bár sokat kellett várni, mire a keresetlen szemek más felé fordultak. Megtaláltuk a kápolna mellett, kicseréltük a zacskót.
A parkoló panorámája Belvedere lakónegyed Marosvásárhely
A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk. Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A tó még csendes, csak a halászok üldögelnek körülötte. Ellenoriztem a ladat es az most lekoltozott a csutak ala.
Nagyon rég ígérjük magunknak, hogy eljövünk ide. Erdélyből ( értsd alatta Csikszentmárton felől ) csak strapabíró terepjáróval érdemes nekiindulni.
A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés.
Sólyomkő vára az Alsó-Sólyomkő sziklacsúcsára épült, 1421-ben említik először az irások. A rejtek jól le volt irva, könnyen megtaláltuk. Jelentem, a doboz rendben van. Ezt az élményt is a tegnapi geocitrom szervezőinek köszönhetem.
A Kárpátok öregje - Mirkvásár.
Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik. Az Ördögútja második töltésszakasza a szentkirályi Nyírtől a zetelaki Szőlőhátig vonul, majd a Nagy-Küküllő Ivó hídjához ereszkedik be.
A Vadmacska-csúcs a két Nyárád közötti gerinc egyik kimagasló pontja. Ahol a román katonai térképen a "Vârful pisicii " van, ott van a geodoboz. A nyáron egy alkalommal én is próbálkoztam.
Tatros-forrás Bükkloka Elindultunk forráskeresőbe. Különösen pontos a koordináta megadása. A tanyához közeledve, egy Tilos az átjárás táblával ellátott, zárt kapuhoz érkeztünk. A Tatros-folyó forrásának felderítésére indult el baráti csapatunk a szépvizi közbirtokosság támogatásával.
Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad.
Makariás-ház Marosvásárhely Makariás-ház, épült 1750-ben - Forradalom utca 45 szám, Marosvásárhely.
Hármasfalu 1950-ben jött létre Atosfalva, Csókfalva és Székelyszentistván egyesítésével, közigazgatásilag Makfalvához tartozik. Marosvásárhelytől 26 km-re délkeletre, a Kis-Küküllő jobb partján fekszik.
Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
Katolikus templom Csíkszentsimon Csíkszentsimon és Csíkcsatószeg a legújabb időkig egy egyházközséget alkotott, ma külön plébánia van Szentsimonon és Csatószegen is. Csíkszentsimon a falu Szent Simon tiszteletére szentelt első temploma után kapta a nevét, mely Csatószegen épült.
A marosvásárhelyi Segesvári úti forrás a Segesvári út 8 számú ház mögött található, egyenesen a Róka-patak völgyében. Mikor érdekes pontként megjelent ez az oldal, jártam itt, kerestem, hogy hova rejthetnék. Nem láttátok a halakat a nyitott tetejű medencében? Mikor ott jártam nem figyeltem a halakra.
Az erdőcsinádi temető-együttes a falu nyugati határában található, három szomszédos dombocskát foglal magába. A legnagyobb dombocska kerek, itt található a ravatalozó is.
Erzsébet-borvízforrás Hosszúaszó A hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni. Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát.
A Vargyas-patak szurdoka, a Persány-Rika hegység északi végénél, a Hargitalábainál kialakult mészkő-szikla szoros, a Székelyföld egyik jelentős, festői természeti szépségekben gazdag karsztvidéke. Megtaláltuk. Jó hír, hogy még ennyi év után is megvan a doboz, és még el sincs ázva. A ládát 2008 07 01-én találtam meg a családommal együtt.
Hódolat Hungária előtt Marosvásárhely A dicsőségesen trónoló Hungária allegorikus alakját mutatja be, történelmi és allegorikus szereplők társaságában. Körösfői Kriesch Aladár szecessziós stílusú, 1913-ban készült, mozaik kompozíciója a marosvásárhelyi Kultúrpalota főhomlokzatán látható.
Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
Erődített evangélikus templom Kürpöd 1332-ben plébániatemploma van, papja - ekkor feltűnő neve is templomáról tanúskodik - a templom sokkal régibb, mert Kürpöd az 1200 előtti Szeben vidéki települések közé tartozik. A Mária tiszteletére szentelt templom korát stíluselemei alapján a XIII-dik század elejére teszik. Itt sem lehetett bejutni a templomba.
Érthetetlen számomra, hogy miért vágták ki a facsemetéket, hiszen nem zavarták a kilátást. Sajnos a tetőn valamennyi csemetét tőből kivágták, és hatalmas kazlakban barnára száradtak. A Gyimesekből a Boros-patak menti úton juthatunk fel a patak fejébe, az Apahavasra.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Madárpihenő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Homoródszentpál térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Pihenni, és nézelődni egy késő őszi délután. Feltétlenül messzelátóval kell erre a helyre jönni, és a táj mellett a madarakban gyönyörködni.
  • Az idei majális kirándulásainak egyik célpontja volt a homoródszentpáli madárpihenő, illetve az itt elrejtett geodoboz. Homoródkarácsonyfalva felől érkeztünk a helyszínre.
  • Előbb a horgásztanya felől próbáltam megközelíteni, de a valaki a bódéból utánam jött, megtudakolni, hogy mik a szándékaim (a kerítésen belül voltam).Aztán felvilágosított, hogy onnan nem megközelíthető, hanem amonnan.
  • A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé. Néhány méter után találkoztunk a gondnokfélével, aki elmondta, hogy valóban magánterületen vagyunk, de nyugodtan felmehetünk a megfigyelőbe, ha az odavezető ösvényt használjuk és nem mászkálunk be a megművelt földekre.
  • Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült. Egyszer talán több időnk lesz a lesből a madarakat nézegetni estefelé vagy hajnalban.
  • A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését. El is képzeltem, mennyi jó fotót lehet készíteni.
  • Ez még számomra is újdonság volt felmenni és körülnézni az óratoronyból, és tényleg nagyon jó a rálátás a városra.
  • Ez az a hely, ahol bebizonyosodott, hogy a székely sokszor olyan sincs mint a balkániak. Mert ezt a helyet mi tettük tönkre.
  • De a jóból sosem elég, igaz? Van bőven még felfedeznivaló Csíkszereda környékén.
  • A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Hát ez tényleg az út mellett van, ilyenkor tiszta por minden.
  • Erre a ládára már sok éve készültem. Kifogástalan időben kapaszkodtunk fel Balánbányáról a társasággal, fent még napozni is tudtunk a szép időben.
  • Kerestem a bokrokban de nem a bokrok között. Lehet, hogy a bokrokon a borókákat kell érteni?
  • Ott jártunk tegnap, és a csodálkozástól tátva maradt a szánk. Rengetegen voltak, keresgélni nem is lehetett volna, ha tudtuk volna is, hogy van doboz, akkor sem.
  • A téli esteledésben sétáltunk a csendes téli erdőben, Néhány elvetemült szaladóval, kutyás sétálókkal, terepjárókkal, és falopó őslakos indiánokkal találkozva. Megnéztem a rejteket, és mivel még mindig üres, hát hagytunk ott egy dobozt, az utánunk jövő keresők sikerélményének gyarapítására.
  • A 120 éves születésnapját ünneplő Erdélyi Kárpát-Egyesület által szervezett III. EKE napok alkalmával jutottam el Sztánára.
  • Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, mert a kőrisfák között egy bükkfa van. Nem értem ezeknek a népi feredőknek a sorsát, mikor annyi a szociális, hogy ütik el egymást.
  • Inkább furcsa de azért érdekes "kastély". Most is tele volt kisgyermekes családokkal.
  • Tasnádon a református templomnál nagy felújítási munkák folynak 2023 júliusában, nem látogatható. Még így is látszódik a templom impozáns mérete, gótikus stíluselemei.
  • Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Kar, hogy nem tudtam az Ilia-hago rejtekerol, a muhosi a "Ne erj hozzam" hianyzik, eltunt.
  • Szent Imre erődtemplom - Gelence Régi ismerős. Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. A templomot belülről már többször volt alkalmunk megcsodálni, a freskókat leíró kis füzetet újra elolvastuk.
  • Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben.
  • Pontosan ez volt a szándékunk ezzel a dobozzal. Hogy megmutassuk, hogy a kopjafákon túl is van látnivaló a Hargitán, sőt.
  • A Nagykő-havasról visszafele jövet választottuk ezt az utvonalat, és megérte. A késő őszi természet rendkívül szép látványokban részeltetett.
  • Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót. Nyolc éve került ide geodoboz, szinte hihetetlen, hogy drive-in elérhetősége ellenére még nem kereste, nem találta meg senki.
  • Mivel kövek alatt kell keresni, nem szükséges túl sok időt szánni a keresésre, ugyanis csak két szóba jöhető követ találtam. A második alatt meg is találtam.
  • A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. A képek szerint az új rejtekhelyet találtam meg, de nem az új doboz volt benne (a fényképen lévő új doboz) hanem egy fekete pet előformát, benne füzetecskével, és egy eredeti tintaceruzával, amivel bejegyeztem magam a füzetbe, és ahogy gyerekkoromban láttam a székelykáli boltos bácsitól, én is megnyálaztam a ceruzát.

Sikerült eljutni Homoródszentpál környékére? Tetszett a Madárpihenő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!