Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Madárkert - Korond

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Madárkert - Korond felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Régi sírkövek Kálnok unitárius templom régi sírkő
Régi sírkövek
Ompoly völgye Holló kő Ompoly
Ompoly völgye
Ellenfényben Csonkatorony Csonka torony
Ellenfényben
A kráter 2
A kráter 2
Az opálbarlang belseje 3 Opálbarlang festékbánya Kirulyfürdő
Az opálbarlang belseje 3
Sziklakapu a vár felől
Sziklakapu a vár felől

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Madárkert Korond fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Korond és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Madárkert!

A 0,3 km távolságra található, legközelebbi település, Korond turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Korond és környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Hat, en ere nem vennek merget. Nem tudom, hogy kinek volt nagyobb élmény? Engem is itt soroztak be annak idején. A marosvásárhelyi vár napjainkban látható formáját a XVII-dik században, többszöri munkálatok után nyerte el.
Könnyen ráakadtam, a következő megtaláló dolgát viszont megnehezítettem egy kicsit. Szép a kilátás a rejtekhelyről. A hétfői napra ez volt az utolsó megtalálásunk, és ráadásként ez a láda még szűz is volt. Csíkbánkfalván több kápolna is van.
Segesvárttól délnyugatra levő dombtetőn helyezkedik el a Breite Öregtölgyes Természetvédelmi Terület, egy szépen megőrzött legelőerdő, makkoserdő, számos többévszázados tölgyfával. Nem olvastam el figyelmesen a leírást. Tetszett nagyon a Segesvár melletti tölgyes. A dobozt ki kellett bányászni az odúból, be volt ágyazódva a törmelékbe.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája fennállásának tizedik évfordulóján rendezett emlékünnepség keretében leplezték le a Kubanek László képzőművész által tervezett emlékművet.
Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája. A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Megtalaltuk a bazaltoszlopoknal levo ladat, meg 2009-ben, ami azota sajnos eltunt. Tegnap, július 28-án megtaláltam az - engedjétek meg, hogy így nevezzem - erdélyi Grand Canyonban elhelyezett geodobozt is.
Megigertem, hogy adok koordinatat, de sajnos elfelejtettem. Koszonom a dokumentaciot, nagyon erdekesnek es hasznosnak talalom. Tudok terkepet is mellekelni, Banyai Janos keszitette. Az Opálbarlang név egészen új irodalmunkban, de a környéke, a tolvajosi Festék-malom vagy későbben Hargita-liget, ha gyéren is, de már egy pár adat révén említve volt.
Bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk. Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni.
Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk. Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét.
A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m. A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik.
Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak. Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre.
Bár a Rigó-tó és a Mogyorósi-tó viszonylag közel vannak egymáshoz, 150-200 m távolságra, a két tó között nem a nyílegyenes, az árkon-bokron a járható út.
A Nyír kútja pihenő Csíkszentimrétől kevesebb mint 4 km-re található, keletre. Egy kőkert jellegű, szikladarabokkal megszórt mező, ahol egy forrást és itatóvályút találunk.
Ez a domb az erdélyi iszapvulkánok legnagyobb lerakódása, egyedülálló a mésztufával váltakozó rétegezettsége miatt. A feredőtől nyugatra, alig több mint kétszáz méterre, a Sós-patak földrajzi jobb partján található a Dungó-domb.
A Parajd és Gyergyóalfalu közötti, Bucsin-tetőn áthaladó, Kis-Küküllő völgyében vezető, DN13B-as jelzésű műúton több forrást is találunk az út mellett. A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő. Éppen beesteledett amikor a forráshoz értünk.
A régi templom helyén most egy kőépület található, a torony a régi alakjára van újraépítve. Amikor utolsó alkalommal itt voltam, még poros talajúton lehetett megközelíteni a helyet. Tegnap, amikor a dobozkát becsúsztattam a kövek közé, nem gondoltam, hogy ilyen hamar megkeresi valaki. A "nulladik találkozás" óta, augusztus 25-én újra megtalálták a geodobozt.
A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára. Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás.
Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre. A Fertő-nyeregtől a Fertő-tető felé érdemes kitérni a Disznó-hegyre, vagy ahogy még a térképen szerepel a Disznórió.
A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Igen, ezt a rejtekhely talalálkozó alkalmával találtuk meg. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést.
Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat a Nagy-Küküllő bal partjától a Kis-Fenyéd patakáig terjedő szakasza.
Egy augusztusi napon felkerekedtem, hogy bejarjam Tusnadfurdot. Kicsit ingatag a híd, de kárpótolt hogy elsők vagyunk.
Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között. Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
A Nagyhagymásban található mészkő plató. Bár én voltam az, aki elsőnek megmozgattam a dobozt takaró követ, mivel az nem mozdult elsőre, máshol kezdtem keresni. Mivel a túravezető nem mozgatott meg minden követ jól. Szép élményekkel tértem haza erről a kirándulásról is.
A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu. A temetőt már az útról megpillantottuk. Vartnal nehezebben talaltam meg ezt a dobozt. Ide is kitértünk hazafele.
Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában.
Csíktaploca kőrisfája és hársfája a jelenlegi kultúrház, a volt Lázár-kúria előtt áll, társai azoknak a fáknak, amelyeket a kollektiv gazdaság idejében kivágtak. Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi.
Homoródújfalutól nyugatra, 1 km távolságra, egy sóskút található. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
Felkapaszkodtunk a Gordon hegyre, elkergettük a kutyákat, és mire felértünk a szobor derekáig a lépcsőkön süvöltött a szél, zuhogott az eső. Megvan, hihetetlen szép. Az udvarhelyi virágkiállitás megtekintése után, hazafele tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük a Pléhkrisztust. Aki Székelyudvarhelyről Farkaslaka irányába utazik, feljut a Baknya-tetőre, ahol egy nagy kereszt arra figyelmeztet, hogy itt érdemes megállni és körülnézni.
1228-ban Moggoreunak írják, 1587-ben Mogioro és 1602-ben Magyaros a neve.
Szászbogács templomáról nem beszélnek középkori oklevelek. Késő gótikus építészeti elemei alapján építési idejét a XV-dik század elejére teszik. A túra első állomása a szászbogácsi erődtemplom volt.
Ebben a házban lakott Krauss György (1607-1679), Segesvár krónikása és történésze, a XVII-dik századi Erdély történelmének szerzője.
Csonka villa, épült 1910-ben. Cuza Voda utca 35 szám, Marosvásárhely.
A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Sziklakilátó a Nedves-patak fejében. A Nedves-túra alkalmával, a Tiha-csúcs felé menet bukkantunk rá erre a kilátóra.
Szeltersz északkeleti felében van egy mellékutca, ahol az illemhelyeket kerítésen kivül, közvetlenül az utcán helyezték el. Nem ez a hivatalos neve az utcának, olyan talán nincs is.
Keresztúr a Gagypatakának Nagy-Küküllőbe szakadásának térhelyén fekszik. Székely- vagy Szitáskeresztúr a Székely előnevét onnan nyerte, hogy a lakói székelyek, a Szitás melléknevet pedig arról, hogy itt nagyban folyt a szitagyártás.
Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. A hely nagyon tetszett, a kápolna és a kilátás is szép. Én ez alkalommal a Május 1 utcából indulva, délkelet felől jutottam fel a kápolnához. A város szélén, fent a gerinczen, az Outward Boundhoz átereszkedőben ki lehet lépni a kápolnához.
Piricskéről jöttünk. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél. A Madéfalvi hargita volt a cél, de nem hagyhattam ki ezt az új rejtekhelyet sem. A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő.
1332-ben plébániatemploma van - a templom eredete sokkal régibb, Halaváts szerint a XIII-dik század elején építették, ez egybeesik a szász telepítés korával, mely a XII-dik század után közvetlenül megtörtént itt is. Régiségére enged következtetni a templom védőszentje, Szent Miklós is.
Keresd falu közepén, egy dombon áll a Bethlen család 16-17-dik században épült kastélya. Segesvártól nem messze, Keresd falu közepén, egy domb tetején található az egykor gyönyörű, ma már romlásnak indult erdélyi reneszánsz várkastély. A keresdi Bethlen kastély geodobozát áthelyeztem, újra kereshető. Ha már rámszóltál megkerestem.
Erdőfüle a nevét a hagyomány szerint onnan kapta, hogy a Kormos-patak völgyébe mintegy fülként ékelődik be Baróttól pár kilométerre. A dobói kápolnától jöttem, és amint rátértem a temető utcájára és elém tárult a templom és a kopjafás temető, azt hittem nem jó helyen járok. Rendezett hely. Miután rejtettem egy új geodobozt a dobói kápolna közelében levő, egykori római katolikus templom megmaradt romjainál, elindultam megkeresni az erdőfülei kopjafás temető geodobozát.
Nem egy veszélytelen környék. Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek. Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája.
Benéztünk a 13-14-dik században épült templomba, ahol Kányádi György református tiszteletes elkápráztatott alapos ismereteivel. A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát.

Különleges látnivalók - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Madárkert adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Korond térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltam. Nem rossz rejtek :D.
  • Ahhoz képest, hogy mennyire régi, jól tartja magát, érdekes volt benne mászkalni.
  • De a gratuláció ne nekem szóljon, hanem trekkingklub-nak, hisz írtam az este, hogy igazából nem én találtam meg, csak ott voltam a megtalálásnál. :) Amúgy mi is készítettünk képet a rejtekről.
  • Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam. Ülök egy lépcsőn, a temetőben, és éppen a füzetkébe írok, milyen praktikus, lépcső vezet a holtakhoz, még ilyet nem láttam.
  • Rigmány csak egy érdekes hely, ahol még nincs geoláda. Az Érdekes hely egy olyan rejtekhely, ahova még nem került geoláda, vagy mert nem volt előkészített geodoboz a rejtőnél, vagy nem sikerült megfelelő rejteket találni.
  • Megtaláltam ezt a kis, jól eldugott "ládát". Érdemes felkészülni egy találat utáni kézmosásra.
  • Egy vasárnapi napon, kora délután értem Ranca üdülőhelyre. A felhőszakadás elől menekülve, az egyik, út melletti vendéglőbe mentem be.
  • Betettem a Cochon nevu utazo malacot amelyet a Schuller kaputol hoztam el nemreg. Mielott visszatettem becsomagoltam egy nylon zacskoba, jon a tel hamarosan.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra Erdély. Minden zegét-zugát be kell járni Erdélynek.
  • 10 evvel ezelott kisgyerek koromban jartam utoljara a Maros foldrajzi forrasanal. Jo lenne ha Marosvasarhelyen a csapbol olyan minosegu es izu viz folyna, mint a forrasnal.
  • Mar alig varjuk az uj koordinatakat.
  • Igen, a rejtekhely közvetlenül a főút mellett van, de egy emelettel lejjebb. Bár egy tábla figyelmeztet a sóskútra, ezért megyünk el mégis mellette.
  • Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. De a hódok számára még túl korán.
  • Na, ide tényleg jó lett volna a kesztyű, összevissza szúrkáltak a bokrok, amig végre rátaláltam a dobozkára. A várnak nyoma sincs.
  • A Terebicsi "katasztrófa" után (három ládából semmi), itt is majdnem láda nélkül maradtunk. Kerestük a cserefát, aztán a gyertyánt, már majdnem majomkenyérfát kerestünk, amig rájöttünk, hogy a fát elvitték :-(.
  • Homoródjánosfalva Értesítés családkeresésről. Örömmel tudatom hogy megtaláltuk a családot. Tincsöke Homorodjánosfalváról is segítségemre volt.
  • Meglett a doboz ezen a szép őszi délutánon. Csodás egy város ez a Brassó hogy ilyen környezetbe pottyant.
  • Ha a rejtekhely típusánál az Érdekes hely, POI (Point of Interest) van megadva, akkor ott nincs geodoboz. A letöltött koordináknál szintén szerepel, hogy Érdekes hely, illetve POI.
  • Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. Így csak visszatettük a régi-új helyére.
  • Valójában ez volt a nap első geodoboza. Miután a Jézus hegyútján hosszas keresgélés után nem bukkantunk rá a rejtekre.
  • Nem semmi ez a "cserepalja". Jó kis séta után hazafelé talaltuk meg.
  • Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Megnéztünk, megpiszkáltunk minden csutakot, de nem találtunk semmit.
  • Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. Mind majd a kepek is fogjak mutatni ezt a rejteket nem egyedul kerestem meg.
  • Igaz Peter. Nem mea culpa, de jobban oda kellett volna figyelnem akkor.
  • Egy kedves barátommal indultunk kirándulni. Megálltunk a Tatárdombnál egy kis rejtekhely-keresésre, azonban sajnos a geodoboz már eltűnt onnan.
  • > En most voltam ott 2 napja es jobban emlekszem a helyszinre mint Te 4 honap tavlatabol.Ezt a geodobozt én rejtettem.

Sikerült eljutni Korond környékére? Tetszett a Madárkert? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!