Cserealja Zöld Park Marosvásárhely A Cserealja Zöld Park egy korszerű marosvásárhelyi szabadidőközpont, mely a Tudor lakónegyedben, a csendőrség szomszédságában található, négyhektáros területen.
Bunker 4 Szalárd A Szerecsen-sziklák a Maros szoros egyik feltűnő érdekessége, az országútról mindkét irányból jól látható. Ebben az évszakban és órában, az erdőben már sötét van. Egy kellemes tavaszi túra során érintettem a Szerecsen sziklákat. Egy kicsit keresgéltük magát a bunkert, de miután megtaláltuk nem volt semmi kétség, hogy hol is kell legyen a geodoboz és ott is volt a helyén.
Csíkmindszent Csíkszeredától 8 km-re fekszik a 123B megyei út mentén, a Nagyrét-patak (vagy Mindszent-patak) völgyében. A templom nagyon szép, a rejtek érdekes. Megtaláltam a dobozt. Ez is meglett ma délután, köszi a rejtést.
A Somlyó-hegy védelme alatt található égerláp a Természet jótékony erejét testesíti meg. Már többen is jelezték, hogy nem kapják a geoegeret. Megtalaltuk, megpihentunk a padon de a feredest inkabb kihagytuk. Rendületlenül, minden elképzelhető helyre felmászva, bebújva, lehasalva, bekukkantva.
Természeti kincsek tanösvény Gyergyóremete A Természeti kincsek tematikus séta a Szent Lénárd plébániatemplom közeléből, a Marosparton megépített kilátóterasztól indul. Gyergyóremetén több tanösvényt hoztak létre, a természeti kincsek, a népi építészeti emlékek, illetve a műemlékek témakörben.
Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett. Második alkalommal sem mentem semmire a gps-el. A bejegyzésedből nem derül ki, hogy megtaláltad-e, vagy legalább kerested-e a geodobozt. Nekem a csorgóról örökké a bekecsi kirándulásaim jutnak eszembe.
A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket. Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik. Sehol senki.
Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek. A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők.
A túravezetőnek nem feladata a geodobozok tálcán történő átnyújtása a túra résztvevőinek, bejegyzés céljából. Mivel a túravezető nem mozgatott meg minden követ jól. Bár én voltam az, aki elsőnek megmozgattam a dobozt takaró követ, mivel az nem mozdult elsőre, máshol kezdtem keresni. A Nagyhagymásban található mészkő plató.
1409-ben Zengelnek Arják a források, 1471-ben Zengyel a neve. Középkori templomáról nincs adat, de feltételezhetjük, hogy a középkorban katolikus falu volt, majd a reformáció idején református lett.
A városi park (a régi Erzsébet liget) mellett található a ma is üzemképes turbina (vízi erőmű). Találtam elég sok dobozkát amelyekben üveggolyók voltak. Ki kell várni azt a pillanatot, amikor az emberek épp szállnak fel a buszra. Érdekes ez a doboz, csak a régi egylejest nem értettem.
Tatár-tető A özelben egy különleges formájú tölgy maradványa van.
Nyágrán, a Maros-szoros felsõ szakaszán, a barlangok elérik a 800 m tengerszint feletti szintet. T1 és T2 barlangok - Göde-Nyágra.
Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. A hely nagyon tetszett, a kápolna és a kilátás is szép. Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet. A város szélén, fent a gerinczen, az Outward Boundhoz átereszkedőben ki lehet lépni a kápolnához.
Tarzán fája Szent Anna-tó A Szent Anna-tó kráterének peremén, a menedékház közelében áll egy viharvert, csonka bükkfa, a Szent Anna-tó Tarzán fája. A fát megtaláltam, de nem volt sem Tarzan, sem a majmok. Ha igaz volna az állítás, akkor én úgy mondanám, hogy "ez már Kovászna megye" :-). Megtaláltuk az este.
Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
1228-ban Moggoreunak írják, 1587-ben Mogioro és 1602-ben Magyaros a neve.
Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Az őszi gyergyói kerékpár körturám alkalmával kerestem fel a rejtekhelyet, elég könnyen megtaláltam a leírás alapján, bár az is csak az emlékezetemben volt meg. A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem.
Cseres Tibor emlékmű Gyergyóremete Cseres Tibor emlékműve a gyergyóremetei Cseres Tibor-tér délnyugati szegletében áll, a Bánya utcai kereszteződés mellett. A rézből készült domborműves portré Burján Gál Emil gyergyószentmiklósi szobrászművész alkotása, készítője Barabás Béla szárhegyi kőfaragómester, 1995-ben állították fel.
A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található. A délutáni rézsútos napsütésben talán még szebb volt most a szoros. Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni.
Ez a lépcső idővel tönkrement, a Tóka-csúcs egyedüli megközelítési lehetősége egy csúszós, bizonytalan túraösvény volt. A Tóka alatti meteorológiai állomás és a csúcson található megfigyelő létesítmény között, a 70-es években egy falépcsőt építettek ki.
Monyasd feje Menaságújfalu A Monyasd feje nevű domb Menaságújfalu és Hosszúaszó között található, a Monyasd-patak tetejében, a Fiság és Fitód patakok vízválasztóján.
Uzonkafürdő Kovászna megye északi peremén, Nagybacon és Sepsibükszád között, a Baróti hegység lábánál, a Nagy Murgó alatt, az Uzonka és Pisztrángos patakok völgyében található. Fergeteges nonapi buli Uzonkafurdon. Latom mar fakirok is megjelentek. [poén] Uramisten.
Árvátfalva A doboz a földön volt. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják.
Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Málnavész-tisztástól a Homoródi Bükk gerincéig terjedő, kápolnásfalusi szakasza. Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja.
Megvan a geodoboz, Gabor. A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Megtaláltam a filmes dobozkát. A történelmi emléket hordozó Rika-hegység lábánál települt Oklánd unitárius temploma melletti fenyőfák állnak.
Alapból nem szoktuk beavatni a rejtekhely közelében lakó, dolgozó, tartozkodó személyeket. Kellemes kis seta, regi templomocska kis temetovel. Megtaláltuk egy borzsovai fürdőzéssel egybekötött, délelőtti biciklizés záróakkordjaként. A Csíkszeredából Csíkszépvizre vezető országút bal oldalán, Csíkdelne magasságában, gyenge ívelésű dombon, szántóföldek között magányosan áll a Szent János-templom.
1256-ban Almás néven jelentkezik az okiratokban és úgyszintén 1432-ben is. A Református Névkönyv szerint a Basta korszakig egyháza volt, azután elnéptelenedett, ezt erősíti meg a Puszta előneve is.
Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben.
A Lucskőtől a gerinc túrát folytatva, észak irányba, eljutunk a Kis-Lucskőhöz. Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája.
Alsó-Halas pataki homokbánya Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Valoban egy termeszetes, semmi mesterseges adalekot nem tartalmazo kalandpark, ha az erdon keresztul bringaval messz. Most láttunk először homokot függőlegesen állni. Honnan indultatok?
1280-ban Dilia, 1323-ban Dálya, 1353-ban Daly maior, 1488-ban Dallendorf, 1523-ban Dellendorf néven fordul elő az oklevelekben.
A Csíkmindszent felőli oldalában, viszonylag rendezetten, egykor néhány fenyőt ültettek. Kellemes hangulatú völgy. Csíkmindszent és Kotormány között egy hegygerinc található, mely kelet-nyugat irányban helyezkedik el, neve az Árnyék.
A nehézségi szint könnyű, az útjelző oszlopok színe világosbarna. A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m, a menetidő 1 óra, a szintkülönbség 5 m.
Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához. Ez a doboz is kipipálva. Ahogy felkapaszkodtunk a cukorsüveg tövéhez, azonnal rátaláltam a rejtekre. A monda szerint nagy erővel támadtak a tatárok a környékre, ezért a nép visszahúzódott az elfalazott bejáratú Kőlikba.
Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre. Szerintem valaki a követ bevitte az udvarába, hadd legyen egy saját kis szent köve. Az Avas-tetőre akár személygépkocsival is fel lehet jutni, a kilátásért érdemes. Mindenkinek sok találatot, szép rejtéseket, bort, búzát, békességet az új esztendőben.
Középkori templomról nincs adat. Lakói azonban tiszta katolikusok voltak, akik a reformáció idején unitáriusok lettek.
Csíkszeredában, a Központi parktól a Vártér felé haladva, a Temesvári sugárút jobb oldalán, a tömbházak között egy érdekes formájú fűzfa található.