Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.
Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani. Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település.
Ez a templom is teljes felújítás alatt van. Ma is álló kis gótikus temploma a XIV-dik század közepén, 1350 körül épült - korábbi egyházi jellegéhez tartozik, hogy a kerci apátság birtoka volt.
A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre. A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók.
A település ütőere a Balánbányára vezető Fő utca, ennek mentén található a közintézmények többsége. Felcsík legészakibb fekvésű, és egyben legnépesebb községe délen egybeépült Csíkszenttamással, Csíkszentdomokos fő folyóvize az itt még patak nagyságú Olt.
Egykori Hungária szálló, ma a Posta épülete - Sepsiszentgyörgy, 1 December 1918 utca 18. Épült 1907-ben. Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen.
Én sem cserélgetem a telefonomat évente, most ejsze van már tizenéves. Két hétig sátoroztam a szorosnál. A mászás során a vándorsólymok sziklabirodalmában járunk, megcsodálhatjuk a kilátást, és a különleges sziklai növényzetet.
Bár egy, a kertben látható, festett kerékpár fotózási lehetőségre utal, nincs információnk a kert látogathatóságáról. A Kisgalamb Levendula egy kis levenduláskert Kisgalambfalván, a református templommal szemben, a Hősök emlékműve mellett.
Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul. "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik. Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében.
Kézdivásárhely határában található a Fortyogófürdő nevű, egykori gyógyüdülőhely. Lehangoló látványt nyújtott az egykor fényesebb napokat is megélt fürdő. Aki csak reménykedik, általában a reménnyel marad. Ennek ellenére, én akkor is REMÉLEM, hogy lesz még itt borvízstrand.
Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
Erdőfülén felül egy határrészt a Kormospatak völgyében Faluhelynek neveznek. Kuldok egy par kepet is tobbek kozott. Ha a Kormos-patakon át közelítjük meg, akkor a kápolna mögött egy fa odvában van elrejtve. Száldobos felől közelítettük meg.
A Homoród-folyó úgynevezett forrása, pontosabban kezdete, a Kis-Homoród és a Nagy-Homoród összefolyásánál található, Homoród községben. Innen dél felé folyik, majd 6 km után, Szászugránál, az Oltba ömlik.
A Rétyi-nyír egy több hektáros természetvédelmi terület, növény- és állatritkaságai miatt Európa egyik csodája, a környékbeliek kedvelt turisztikai célpontja. Udv, tud meg valaki valamit errol a dobozrol? A fenyvesbelit vadasztatok le? Ez egy teljesen uj doboz.
A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől. Pont a múlt héten, csütörtökön voltam a Bánya-patak fejénél. Engem leginkább az hozott lázba annak idején. Hát remélem, hogy a Bánya-patak fejének következő megtalálói közül valaki leméri a madártemető és az ingóvány gps koordinátáit, és fényképeket is tölt fel róluk.
Csíkrákosi Pogányvár A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak. A Rákosi-Hargita lábánál alussza évszázados álmát a Pogányvár, 1273 méter magasságban egy vulkáni mellékkráter tetején. A múlt vasárnap elindultunk nem kincs-, hanem romvadászatra. Vasárnap, április 5-én, mivel sikerült eljutnom a csíkrákosi Pogányvárhoz is.
Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban.
Parajd, mint település, Sófalva tanyabokraként alakult ki. Az ősi sóvágók telephelye aránylag messze volt a sóbánya helyétől, és ezért a sóvágók egy kisebb csoportja valószínűleg a bánya közelébe költözött, kialakítva az ősi Parajdot.
1267-ben jelentkezik első ízben oklevélben praedium Nicolai néven. A templom kulcsa a falu bejáratánál balra, a 99-es háznál van. A templom körül nagyban folynak a felújítási munkálatok, állítólag az idén végeznek is.
Királyhalma 1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
Székelyudvarhely és Homoród között, az út melletti fasorban van egy kőkereszt, ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt. Mivel a kis geodobozban, mely csokitojás- és nem filmes dobozka, található papírlapon nem volt más bejegyzés, úgy néz ki elsőnek találtam meg ezt a rejtekhelyet. Nem volt nehéz, a leírás világos. Jovore ha arra jarsz ki ne hagyd a narciszmezot.
Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
Gyönyörű napos időben találtam meg a ládát. Tettunk bele valamit. Bár nagyon közel van az úthoz, mégis milyen kevesen tudtak róla. Ilyen forrásokat Európában sehol máshol nem találhatunk, igazi világritkaságról van szó.
Csíkdánfalva és Csíkrákos között, az Olt és a Madaras-patak találkozási pontjánál fekvö Csíkmadaras Felcsík legdélibb települése. A templom melletti akácfák mesélnek a településről.
Régi templomát, mely kinn állott a mező szélén 1648-ban építik. Kicsi falu kicsi templom. Sár nincs, falu megvan, doboz rendben. Ott voltunk a rejtésnél.
A községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa. Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Templomának eredetét a gótikus kor idejére teszik, tehát még a katolikus korra, később nagyobb szentélyt építettek hozzá. Aldoboly neve első ízben 1461-ben jelenik meg oklevélben, Feldobollyal együtt, 1567-ben Aldobolj néven írják.
A múlt századtól két falu, Kecsed és Kisfalud, egy község Kecsedkisfalud néven.
Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez.
Ma délután a szentegyházi tavakat kerestem fel. Az ünnepi geodoboz rejtése óta eltelt 11 nap, lejárt már karácsony is. Tisztelt címzett: Szőcs István, és családja.
A Mohos, időközben összeomlott kilátótornyához közel, egy különleges, öreg bükkfát fedeztünk fel. Az alapoknál négy öl kerületű, a belseje kirothadt, darabjai körülötte hevernek.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Korondról hazafele tartva megálltunk, hogy megkeressük ezt a ládát is. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Kő-havas farkának megközelítése leggyorsabban és legkényelmesebben a Petricsika esztena felől lehetséges. Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához.
A Kis-Havas panzió háta mögött található régi sípálya felvonója mentén lehet feljutni az 1090 m magas Kis-Havas csúcs tetőre. Egy bejegyzés alapján értesültünk, hogy a geodobozt vadállatok találhatták meg.
Ezt, bizony nem találtam meg. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna.
Kérem az új koordinátákat, hogy kijavítsam a jelenlegit. Azt hiszem, hogy valamilyen álrejtés vert át, töltök fel ide képet. Néhány fát kivágtak, újat telepítettünk a régitől 63 méterre, a patak mentén lefele. Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet.
A fenyvesekkel borított Szármány-hegy alatt fekvő Szárhegy aGyergyói-medence egyházi, idegenforgalmi és művelődési szempontból egyik legjelentősebb községe. Megvan. Gratulálok a megtalált geodobozhoz, bár az nem a mi játszóterünkhöz tartozik. Mire felértünk a kápolnához eleredt az eső, ezért nem volt időnk rendesen körülnézni.
Az 1451 m magas Keresztes hegyese a Csíki-havasokban található, Csobányostól észak-keletre. Az első világháború alkalmával számos katonai létesítményt hoztak létre a tetején.
Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék.
Gyergyócsomafalváról indulva, a Várköve felé, az utunk a Kis-patak völgyében vezet felfelé. A völgy oldalában egy érdekes gyökérből, száraz ágból és kövekből alkotott műalkotást találunk, mely igazából csak egy felfordult facsonk.