Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Kis-Cohárd

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8203 hozzászólás)
 

Kis-Cohárd

A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kis-Cohárd felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kilátás 2
Kilátás 2
Forrás Tusnádfürdő Nelu mofetta forrás
Forrás
Hóvirágok Setétpatak Sötét-patak
Hóvirágok
A síremlék fölé magasodó fenyőfa Makfalva Doberdó síremlék
A síremlék fölé magasodó fenyőfa
Naplemente 1 Maros felső gát Marosvásárhely
Naplemente 1
Konglomerátum szikla Begyenkő
Konglomerátum szikla

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kis-Cohárd fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kis-Cohárd!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,83 km távolságra található, legközelebbi település, Gyilkostó turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kirándulás a Gyilkos tavához
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A székelyudvarhelyi csillagvizsgáló a nyolvanas évek végén épült. Soha nem használták, jelenleg üresen és romos állapotban áll.
Egykori helye megközelíthető a Budvár, majd Fürdő utcákon keresztül, át a Székhídján. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére. Székelyudvarhely Budvár negyedében, a Nagy-Küküllő partján, létezett egy egykor igen kedvelt gyógyfürdő, mely 1944-ig működött.
Kétségtelen, hogy temploma gótikus kori, a Magyar református templomok szerint ismeretlen időkből származik. Orbán Balázs ezt írja: Temploma a későgót korból (XV-dik századból) való, teljesen átalakítva lévén, ezt is csak töredékeiből ismerjük fel.
Az emlékhelyet Ferenc pápa 2019 június elsejei, csíksomlyói látogatása emlékére hozták létre. Gyergyószentmiklós déli kijáratánál, a város és Tekerőpatak között, az út keleti oldalán, egy kőtömb és egy fedett kereszt hívja fel magára a figyelmet.
Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
Csíkszentmárton középkori templomának emlékeiből megőrizték a XV-dik századi fali szentségfülkét beépítve a várfalba; sajnos felső részét letörték, falusi ügyeskedő mester munkája. Szép és gondozott a vártemplom, kár, hogy nem tudtunk bemenni. Zuhogó esőben kutattuk a lőréseket, amig megtaláltuk a dobozt. Megtaláltuk.
A Mária borvíz, forrásvíz jellemzői: szénsavas, nátriumkloridos, alkálikus, vasas, hipotonikus ásványvíz. Fürdővízként szív- és érrendszeri megbetegedésekben.
Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült. Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után.
A Mária-kő nyugati falának kilátópontja a csúcs közelében található. A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. A sok nősziromtól kéklik a hely.
Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla.
Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be. Kevés időnk volt keresgélni, dörgött, villámlott, jobbnak láttuk visszatérni a faluba. Majd visszasétáltunk a kényelmes ösvényen. Vagyis a századik be is jelentett megtalálás.
Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Egyszerű, de mégis nagyszerű rejtés. Az Egyeskő-menedékháztól felfelé annyira fantasztikus élményben volt részünk, hogy amikor visszaértünk a házhoz, a feleségemnek jutott eszébe a geoláda. Háromkútról másztunk ki.
Különösen jól esett a hűvös levegő a vízesésnél az itt ritkaságszámba menő kánikulában. Megtalaltuk.
A térkép alapján hamar kisakkoztam a rejtekfűzet. Meglett, azt a fűzfán fütyülőjét. Szép hely. A Benes rétláp területét borvízforrások táplálják, több helyen okkerlerakódások figyelhetők meg.
Vármező Szovátától 20 km-re fekszik, halászcsárdáiról, több tucat tóból álló pisztrángtelepeiről híres.
Bunker maradvány 1 Bellő-tető
Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott. A legenda szerint a tó helyén valamikor állt egy ház. Ott jártunk mi is, érdekes, hogy egy évig nem volt bejegyzés a füzetben. Igaz, hogy nem a pallóhoz vezető ösvényen értük el.
A csíkszentgyörgyi Házaspárok útja Erdélyben egyedi, Magyarországon már több helyszínen is megtalálható, elsőként Óbudavár központjának kegykápolnájánál. A háromtízesi Szent Kereszt kápolna közelében található Hargas út mentén készült el, és 16 állomást foglal magába.
A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől. A barlang a Hagymás-hegységben található, az ország leghosszabb konglomerát kőzetben formálódott barlangja, kilenc terme közül kettő járható barlangász felszerelés nélkül.
Rabsonné várával szemben, a Kis-Küküllő másik oldalán, érdekes sziklaképződményeket fedezhetünk fel. Ma Szovátán adódott munka, így a munka végeztével megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Diplomatikus leszek, mindkettő.
Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk. Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról. A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt.
A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát.
Feltételezik, hogy hajója gótikus kor előtti és csak a szentélyt újították, illetve építették teljesen újjá a gótikus korban. Mai templomának építését stíluselemei alapján a XV-dik századra teszik, mint a késő gótikus kor emlékét.
Nagybacon látnivalója az 1930-as években épített, Kós Károly által tervezett és szépen felújított kultúrotthon. Templomát és csodás kopjafáit megcsodáltuk mi is. A nagybaconi református templomot is érdemes közelebbről megnézni.
A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban. A környéket uraló 1025 m magas Siklódi-kő andezit-agglomerátumból, tipikus vulkáni kőzetből áll.
Mikó-kúria Csíkzsögöd Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől. A kőtömb amelyen Jézus lábnyoma található, Gyergyócsomafalvától dél - délnyugatra található.
A Veres-kő sziklacsoport az Apostolok szikláitól 4 km távolságra délnyugati irányba 1670 m  magasságban szintén a gerinc közelében helyezkedik el. A 12 Apostol sziklacsoportjai után a Veres-kő szikláit kerestük fel.
Makfalva, illetve a Sokad dűlő északi részén, az abodi határ és Külső Ecsenye közötti, jellegzetes, koporsóra emlékeztető domb neve a Tatársír. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye.
Dózsa-Barátosi kúria Hármasfalu Hármasfalu 244 szám alatt található. A Dózsa-Barátosi kúriát a 18-dik században építették.
Az Alsó fenyős egy mesterséges fenyő telepítés Makfalvától északra, a Nagymagos erdejében.
Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
Gyönyörű napos időben találtam meg a ládát. Tettunk bele valamit. Bár nagyon közel van az úthoz, mégis milyen kevesen tudtak róla. Ilyen forrásokat Európában sehol máshol nem találhatunk, igazi világritkaságról van szó.
Ez így igaz. Köszönjük a rejtést. Szalmafonó asszonyokat indultunk fotózni. Szőcs Lajos kőrispataki lakos, akinek családja három nemzedékig visszamenőleg kalapossággal foglalkozott elhatározta, hogy létre hozza az ország első Szalmakalap Múzeumát.
Alapból nem szoktuk beavatni a rejtekhely közelében lakó, dolgozó, tartozkodó személyeket. Kellemes kis seta, regi templomocska kis temetovel. Megtaláltuk egy borzsovai fürdőzéssel egybekötött, délelőtti biciklizés záróakkordjaként. A Csíkszeredából Csíkszépvizre vezető országút bal oldalán, Csíkdelne magasságában, gyenge ívelésű dombon, szántóföldek között magányosan áll a Szent János-templom.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kis-Cohárd adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Útban a Csalhó felé egy rövid kitérőt tettem a Kis-Cohárdra. Mivel a kilátóponthoz nagyon közel volt ez a láda, gyorsan felkerestem.
  • Erdélyi körtúránk során jöttünk a Gyilkos-tóhoz, és mindjárt fel is baktattunk a Kis-Cohárd-ra. Kicsit kellett keresgélnem, majd az "én hová tenném?
  • Köszönöm, hogy bejelentetted itt is a megtalálást. Annak idején a nemzetközi webhelyre több rejtekhelyet jelentettem be egyszerre.
  • Megtalaltuk egy faraszto, de izgalmas tura utan.
  • A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával, csapatmunkával találtuk meg ezt a ládát a nehéz, de szép túra után.
  • Csapatmunkával megtaláltuk a dobozt. Nagyon szép hely, mindenkinek ajánljuk.
  • A to mellett levo lada megtalalasa utan nagy kedvvel indultunk neki a meredek kaptatoknak. A latvany fentrol szenzacios, mindenkinek tudom ajanlani.
  • Megtaláltuk. Buldog, meg kuvasz, meg mindenféle kutyákok őrizték, de odébbálltak.
  • Mar koncerten voltam benne.
  • Az Olt hídjával egyenesen szemben levő utcán mentünk ki az erdőbe. majd a házak után jobbra megtaláltuk az ösvényt, amely egészen a forrásig vezetett.
  • A kezdet és a vég meglett, de a dobozt úgy tűnik a lelkes hívek eltávolíthatták, mert nem találtuk csak sejtjük hol lehetett. Sok a kíváncsi.
  • Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban. Ez a bunker a hegy tetején van, parancsnoki helyen.
  • Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Volt némi autós forgalom, de valószínűleg csak erdészeti/vadászati céllal, megyén belül.
  • Egy kis almaszedés után kerestünk és találtunk rá a dobozkára. Sajnos a templomudvarra nem jutottunk be, mert a kapu zárva volt.
  • A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza. Szuper volt.
  • A kastélyegyüttes teljes felújítása során a tölgy környezetét is teljesen átalakították. A tölgy és a kastély közötti részt teraszosították, ugyanígy lesimították a tölgy körüli részt és gyepet ültettek.
  • Református templom Étfalva - Étfalvazoltán Dombon. Megtaláltam a dobozt.Fel lehet menni a toronyba, ha valaki még arra jár, ne hagyja ki.
  • Hogy ures legyen a ter, de az eso segitett nekunk.
  • A geodoboz könnyen megtalálható. Nagyon kellemes, csendes kis falu Kotormány, szép kis kápolnával.
  • Homoródjánosfalva Családkeresés. Üdvözlöm az oldal szerkesztőit és gratulálok az oldalukhoz. Rejtekhely vadászat adta az ötletet egy család felkeresésében.
  • Borziatelep tava Egy kis nosztalgia. Fontos hely ez számomra, mert egy barátomnak hétvégi háza van. Borziatelepen és sokszor jártam meg a környéket.
  • Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni. A legkönnyebb a Fény(Lumina)-patak torkolatának a megtalálása, majd a patakmederben haladva megtenni a korulbelul 250 métert egészen a zuhatagig.
  • A Szent Anna-tó környékén ez volt az ötödik és egyben utolsó láda, amit megtaláltunk. Volt egy érdekes bejegyzés a füzetben – már nem emlékszem ki írta, miszerint két kifejlett vipera őrzi a rejteket.
  • Útban a vízeséshez felmásztunk ide a sziklához is, hogy megkeressük ezt a geodozbozt is. Már majdnem feladtam és ereszkedtem vissza, amikor megláttam a rejteket.
  • Bethlen-várkastély - Alsóbún Befagyva. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. A 2-3 cm-es hó mindent eltakart, helyenként elég bozótos volt.
  • A láda jó állapotban van, gondosan visszahelyeztük.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kis-Cohárd? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!