Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kicsi Pogányhavas

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Kicsi Pogányhavas..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kicsi Pogányhavas felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Akadálypálya Pogány-havas
Akadálypálya
Vigyázókői láda
Vigyázókői láda
Kilátás 2
Kilátás 2
A templom belseje 2 Magyarvalkó református templom
A templom belseje 2
A klastrom romjai 2 Kerc apátság
A klastrom romjai 2
9709 Csíkcsomortán Aracs patak völgye
9709

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kicsi Pogányhavas fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kicsi Pogányhavas!

A 3,51 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkszépvíz turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Gyimesi szoros
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni. Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát.
Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb. A pusztából, a csúcsot célozva is ki lehet kapaszkodni ide pár perc alatt, de kényelmesebb és érdemesebb kelet irányból megközelítve végigsétálni a pompás sziklafal alatt.
Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára. Megtaláltam. Egy utazo ugynok utan kutatva jottel legeloszor ehhez a ladahoz. Feke, Orsi, Attila, Sunci, Nori, Nandorka.
Viisoara falu gömbkövei a településtől körülbelül 700 méterre találhatók, északnyugatra. Viisoara faluba, magyarul talán Viszóra, Tatros (Targu Trotus) községból indulva lehet eljutni, 2 km aszfaltozatlan út megtétele után. Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát.
Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
Egykori határőrség székhelye Csíkszereda Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában. Jelenleg kórház működik az épületben.
Csiga-domb Korond A Csiga-domb, helyi nevén Rakodó-hegy, 8 hektáron fekvő karbonát forráskúp-telep, Románia legnagyobb aragonit-előfordulása, amely 1980-tól földtani rezervátum. Itt elsők lettünk. Szep kis hely, megnezem nyaron is. A közeli benzinkút parkolójában álltunk meg, ahol két megtermett farkaskutya fogadott.
Olyan csoda van itt az erdőben, hogy azt látni kell - kevesen ismerik, s ha én nem leszek, ki mutatja meg? Az alfalviakból is csak páran látták. Mivel esős idő volt, ezt a rejteket választottuk. Pedig annyiég van a szekérúttól, hogy ha jól fenéken billentenének valakit, pont a tövére esne.
Oroszhegyi kilátó A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében. A Reztető felől, Székelyszentkirályon keresztül érkeztem Oroszhegyre. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője.
1426-ban, amikor Zsigmond király szabadalmakat ad a Bereckre települőknek, szászok telepednek ide is és alapítják Szászfalut. Most már tudni fogjuk hol végződik Szászfalu, és hol kezdődik Sárfalva. Valóban szükség lenne ezeknek a falvacskáknak (Oroszfalu, Szászfalu, Sárfalva, Nyújtód) a részletesebb bemutatására. Ott voltunk a rejtésnél.
Szacsva vára Az V-dik találkozó alkalmával szervezett túrán találtuk meg ezt a ládát. A láda jó állapotban van, csak a füzet nedves egy kicsit.
Evangélikus templom Homoróddaróc Szomorú a sorsa annak a falunak, ahol ilyen a kultúrotthon.
Kisborosnyó részének tekintik Kispatakot, pedig bő 1,5 kmtávolság választja el a két települést. Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Egyik legszebb erdo. Kellemes kis seta, es a mai nap ez is meglett.
Hazug Pista-szobor Gyergyóalfalu 2024 április végén, Gyergyóalfalutól északnyugatra, a Maros melletti egykori tanyája közelében, emlékkertet hoztak létre Hazug Pistának. A Gyergyóújfaluból hozott bazalttömbbe Kőrösi Antal szobrász faragta bele Hazug Pista arcát, a mesemondó huncut mosolyát.
A Mária-forrás a Rózsa és a Sas utcák kereszteződésénél található a rendőrséggel szemben, a forrás előtti park szép, rendezett. Vizét vannak akik fogyasztják, annak ellenére, hogy időnként a forrás fölött tábla hirdeti, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. A rendőrséggel szemben pár kocsi parkolására alkalmas hely van.
1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Székelyudvarhely Székelyudvarhelyen, a Jézus szíve-kápolna közvetlen szomszédságában gyógyhatású sós források törtek fel. Már az 1800-as években létezett itt egy fürdő, melyet Sóskert néven ismertek.
A marosfői vasútállomástól a kék pont turistajelzést követve, elhagyva a lakott települést, a Meszes-patakhoz érünk. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor.
A Buzgó-borvíz a Fenyves-patak vízgyűjtő medencéjében található, eredete mesterséges. A boksák fele menet megkóstoltuk. Rendkívül jóízü borvíz. Ez is egy szimpatikus rejtés.
Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is. Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva, de miután úgy feltúrtuk a helyet, hogy a vaddisznók elbújhatnak mellettünk, végül csak előkerült a dobozka. Megtalaltuk. Itt mi lettünk az ezüst érmesek.
Székelyzsombor eredetileg szász település volt, és temploma is abból a korból való. Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is.
Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. A dobozka ott van, ahol a leiras mondja. Ha kinagyítod a Google-térképet, megmutatja a rejteket, sőt egy fényképet is.
Befagyva fogadott a Medve is, a Piroska is. Köszönöm a pontosítást, a koordinátákkal általában hadilábon állok, ezért is igyekszem megfelelő leírást mellékelni. Szeretem az áprilisi csendet Szováta környékén. Jellemző a hely egyedien gazdag változatosságára, hogy a Vörös-tó só-koncentrációja elég magas.
A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ. A geodobozban levő megjegyzés szerint csak a második megtaláló vagyok. Mit lehet hétfőn csinálni, mint elindulni túrázni :-). A láda friss vizu forrás mellett rejtve a hol a vándor ujratőltheti kulacsát.
Rókaváros (Vasbánya, Lövétebánya, Bányatelep) - Szentkeresztbánya. Margit-tárna, Gizella-tárna?
Patakfalva régi temploma az 1802-es földrengéskor elpusztul. A falutól délre fekvő Papdomb tetején, a temető szélén állott.
Várhegy Sepsiárkos Az árkosi Várhegy Sepsiárkostól 3,5 km-re található, északnyugat felé, a Súgó- és az Égevesze-patakok találkozásánál. Gyorsabban megközelíthető Sugásfürdő felől, ahonnan csak 2 km a távolság.
Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek. Sok sok elmaradt bejegyzes. El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket.
Úzmezei víztároló A rejtekhelyről gyönyörű kilátás nyílik a gátra, és a tó felső részére. Itt is elsők voltunk.
Beás-tető Maroshévíz Az országúthoz való közelsége, illetve a panoráma miatt, mindenkinek ajánlom a Maroshévíz melletti Beás-tetőt - talán kisgyerekek számára nem annyira. Kelemenpatak utolsó házaitól számolva nekem körülbelül 2 órát vett igénybe az oda-vissza út.
Sepsiszentkirály környékét böngészve a neten, két érdekes fotóra bukkantam a Panoramio egyik oldalán. Az egyik kép címe A szarvak között, a másiké Lovas farmról.
Kilátótorony Csíksomlyó A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Megtaláltuk a hetedik ládánk. Felhasznalva a halotti napokat en is felcsaptam rejtekhelyvadasznak. Köszönöm, hogy felkerested a csíksomlyói ládát.
Homoródfürdő a Nagy-Homoród és a Fürdő-patak völgyében fekszik, 740-760 magasságban, 18 km-re Székelyudvarhelytől, a 13 számú műúton. Megtaláltuk Bálinttal és Misivel. Megtalaltuk. Második erdélyi geoládám.
Görbepataka falu Gyimesfelsőlok községhez tartozik - a Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében. A VI. Ismetlem Meli sorait. A nagyfőnököt picit nehezen lehet lekuglizni.
Napfürdő Borszék Már pont megtaláltuk volna a dobozt, mikor észrevettük, hogy egy kis kígyó tekergőzik pont mellette, aztan whoopsz eltűnt. Hmm, mivel nekem már van fütyülőm, inkább meghagyom a hölgyeknek. A dobozban található egy túrázáshoz nem föltétlenül szükséges eszköz, amolyan -lehet, hogy majd kellhet- dolog, de nagyon érdekes játékszer, főleg a fütyülő része. A borszéki Napfürdőtől nagyon szép kilátás nyílik Borszék üdülőtelepre.
A harangozó asszonyság férje-úra beengedett a templomba. Ott voltunk a rejtésnél.
Kálnoki borvíz Csobotfalva Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor.
Négy ház Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között. Minden akacfat vegigjartam, mig megtalaltam. Miután végignéztük, egy másik kincskeresővel az összes akácfát. Drive-in.
Katolikus templom Csíkmadaras Csíkdánfalva és Csíkrákos között, az Olt és a Madaras-patak találkozási pontjánál fekvö Csíkmadaras Felcsík legdélibb települése. A templom melletti akácfák mesélnek a településről.
Keresztúr a Gagypatakának Nagy-Küküllőbe szakadásának térhelyén fekszik. Székely- vagy Szitáskeresztúr a Székely előnevét onnan nyerte, hogy a lakói székelyek, a Szitás melléknevet pedig arról, hogy itt nagyban folyt a szitagyártás.
A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kicsi Pogányhavas adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Vasárnap délután egy szép kis séta alkalmával kaptam meg ezt a geodobozt. Nagyon ötletes helyen van.
  • Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam. Ülök egy lépcsőn, a temetőben, és éppen a füzetkébe írok, milyen praktikus, lépcső vezet a holtakhoz, még ilyet nem láttam.
  • Erődtemplom - Dolmány Csak kintről nézelődtünk. Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással. Sajnos a templomkertbe sem jutottunk be.
  • Szerintem ha még arra jársz, próbálkozz újra. Talán egy másik kapusnál sikerrel jársz.
  • Utolso allomaskent latogattam meg az oreg harsot, sajnos ugy latszik az ido es a boseges esozesektol elazott egyik agat mar nem birta megtartani, es letorott. Ha a fat nezzuk, akkor jelentektelen agnak tunik, de igy a megroggyant padon azert impozans.
  • Kolozsvári húsvétolás után jöttünk ki a várhoz. Figyelmeztettek, hogy tönkre tették az utat az autópályát építõ kamionok, de hogy ennyire.
  • Nagyon tetszett ez a rejtés. Maga a rejtés is, de a segítő információ is.
  • Sikerült megtalálnom GPS nélkül és különösebb erőfeszítés nélkül. Elég egyértelmű helyen van, ha tudja az ember mit keres.
  • Május még messze van, nem tudom, hogy mennyi szabadidőm lesz májusban. Még beszélünk addig róla.
  • A tövisi református teplomba nem jutottam be. De a zöld cső és a doboz megvannak.
  • Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. Ötletes rejtekhely előbbszőr teljesen, más irányban kerestem.
  • Létrás-szakadék Lépcső. Lépcső a geodobozhoz? Lépcső a csúcsra?
  • Gratulálok az itt elrejtett geodoboz első megtalálásához. Azért nem annyira nehéz felmászni a rejtekhez, vannak ennél nehezebben megközelíthető rejtések is.
  • És félig tavasz. Nálunk az udvaron ma kinyílt a gólyahír.
  • Enduro Crossmotor pálya - Güdüctelep - Gyergyószárhegy Motorosok. Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat. Aztán jöttek a motorosok, zúgtak- burrogtak, felszántottak mindent.
  • Mária-kápolna - Kerelőszentpál Nem a legjobb megközelítés, nagykabát módszerrel. Miután megtaláltam a közeli gyalogoshíd és komp melletti geoládát. Természetesen nem hagyhattam ki a Mária-kápolna rejtését sem.
  • Paplázáról leereszkedve, megálltunk a két emlékműnél. Eltartott egy kis ideig, amíg rájöttünk, hogy hol kell keresni a cserepeket.
  • A brassói állomáson is érdemes megkeresni a nanodobozt a kiállított mozdonynál.
  • Az általatok megtalált, a határvadászok emlékére felállított kereszt, ahol a geodobozt is rejtettétek, látszik a főútról is. A Székelyhon cikkében közölt fényképen szereplő hevenyészett kettős fakereszt pedig az a kereszt, amely a kopjafa formájú rovásírásos emléktáblával rendelkező bunkermaradvány felett található.
  • Átjáróház - Marosvásárhely Bámulók. Ennél a helynél csodák csodájára senki sem bámult, nem is hittem, hogy van ilyen, pedig a szép kék szemű korcs kutya nagyon ugatott a kerítés másik oldaláról.
  • Kiesett. Nekünk elsőre jött össze, de aznap már valaki rálelt a titkos helyre.
  • Forrás az Olt partján - Sepsiszentgyörgy Értékelés. Most nézem, hogy sem a rejtő, sem az első megtaláló nem értékelte a terepet, amelyen el lehet jutni a rejtekhelyhez, a geodoboz megtalálásának nehézségét, illetve a hely szépségét. Az elsőnek "kutya kötelessége", a másodiknak bár nem kötelező, de illene példát mutatni.
  • Itt valóban van még geoláda?
  • Mivel a kastélylátogatás meghatározatlan ideig szünetel, "bosszúból" ;) rejtettünk egy dobozt a falon kívül.
  • Hogy van forrás a közelben és kezet lehet mosni a ládázás után.
  • A központban való fiszlikolás közben ide is eljuttunk. Kellemes hangulata van az épület mögötti parkocskának.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kicsi Pogányhavas? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!