Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kerektó - Pálpataka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett. Ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kerektó - Pálpataka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A Csompoly Csompoly
A Csompoly
Kőkereszt Borzsova Csíkborzsova Szent József kápolna
Kőkereszt
Szent László fenekének nyoma Bagolykő Jávárdi Szent László
Szent László fenekének nyoma
A kereszt Szentkatolna katolikus templom
A kereszt
Templomablak Bölön unitárius templom
Templomablak
Nádas-csorgó Nádas-csorgó forrás Szováta
Nádas-csorgó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kerektó Pálpataka fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Pálpataka és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kerektó!

A 3,71 km távolságra található, legközelebbi település, Pálpataka turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Katolikus templom Csíkmadaras A templom melletti akácfák mesélnek a településről. Csíkdánfalva és Csíkrákos között, az Olt és a Madaras-patak találkozási pontjánál fekvö Csíkmadaras Felcsík legdélibb települése.
Tartogóvára Miklósvár fölött található a Csutakosnak nevezett erdőrészen. Hibas vagyok, mert nem irok ekezettel, ezert irodott a Szalas magyarul ekezet nelkul. Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget.
Jelenleg a műemlék-épületben (MS-II-m-A-15933) egy étterem működik. Az 1501-ben épült Drakula-Paulinus-ház a segesvári Múzeum-tér 5 szám alatt található, az Óratorony közelében, attól északnyugatra.
Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították. Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között, és a göröcsfalvi rejtekhely sem.
Városháza Marosvásárhely 1907-ben épült szecessziós, eklektikus stílusban Komor Marcell és Jakab Dezső építészek tervei alapján. A marosvásárhelyi Főtér déli részén impozáns, tornyos épület hívja fel magára a figyelmet.
1319 Felydeach. 1332-ben Idech néven jelentkezik az okiratokban, majd 1391-ben Felydech, 1461-ben Felsew Idech változatban.
Szent Ilona-kápolna Csíkajnád Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik. Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy, csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Keleti oldala a Terkő-mezővel szomszédos, a délnyugati oldal szintén egy kiterjedt legelő. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.
A nagybaconi református templomot is érdemes közelebbről megnézni. Templomát és csodás kopjafáit megcsodáltuk mi is. Nagybacon látnivalója az 1930-as években épített, Kós Károly által tervezett és szépen felújított kultúrotthon.
Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket, 2013 április 26-án avatták fel. Hat méter magas és csinádi hagyományos népművészeti motívumokkal van díszitve, önkéntes munkával készült, az önkormányzat költségére.
Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. Jégkorongozók - Vákár Lajos műjégpálya, Csíkszereda, Törős Gábor 1978.
A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt. A déli fal teteje a harmadik, de nem kevésbé látványos kilátópontja a Mária-kőnek.
Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke. Valószínűleg a Mikháza és Szováta közötti, egykori római út maradványa.
Áthaladva az alsórákosi szoros első büvkörén, még nagyobbszerű táj-csoport merül fel; a szoros mindkét felén roppant hegy-óriások emelkednek, jobbról a sziklagula idomu rákosi Tepej, balról a vele versenyző sisak idomu ürmösi Tepej. Mivel ram vart ez a feladat, ezt tejesitettem is. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek.
A Tükörterem színes üvegablakai, a Kultúrpalota első emeletén, a Tükörteremben. Városháza tér, Marosvásárhely.
A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát.
Gróf Széchenyi István mellszobra Székelyudvarhely Gróf Széchenyi István mellszobra, Székelyudvarhely.
A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el. Ugy sikerult megtalalnom, hogy atmasztam a keritesen, es szembol sokkal egyszerubben meglett. A hősök régi temetője. Kérdés hogy ki melyik oldalon áll.
Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. A megadott koordinátáknál hiába kerestük nem találtuk meg. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését.
A Dénes István emléktúra avargyasi kőbányától indult, majd a Súgólik megtekintése után a Gódrakarszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget. Ezt sem látogatták sokan, a miénk volt a második, pedig innen szép kilátás nyílik mindenfelé. Egy találkozó keretén belül látogattuk meg a szorost. Kisebb barati tarsasaggal szerre megkerestuk az osszes geoladat.
A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Ez is egy szép templom, de a kapu itt is zárva. Csíkcsatószegen sikerült bejutni. Miután megtöltöttük a pillepalackainkat borvizzel, gondoltuk, hogy megkeressük ezt az új ládát a templomnál.
Forrás Piricske felé Hargita-hegység Útban Korond fele. Gyakori utvonalam - Csikszeredabol hazafele - mikor formaban erzem magam, felmegyek Hargitafurdore a Piricsken, majd leereszkedem. Ezt elsőkként sikeresen levadásztuk, s irány tovább. A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető útról, a Piricske erdei útra letérve, 300 m után felhagyott házakat találunk.
A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Köszönjük a lehetőséget. Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :).
A mai napra Erdőfüle és környékének a rejtéseit terveztem megkeresni, a csíkszentimrei Büdösfürdő felől Erdőfülére vezető úton érkeztem. Napsütéses őszi napon indultam ujrafelfedezni Erdővidék szépségeit.
Fenyő-tető Csíkszentgyörgy A Fenyő-tető Csíkszentgyörgy nyugat szélében, Jenőfalva nevű falurészben található, az Áj-patakoktól északra. Legnagyobb magassága 901 m, részben erdővel borított domboldal.
A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. A doboz elég könnyű helyen található. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
Naná, hogy megkezdődött a szezon :-). Megkezdődött a szezon.
A helyszínhez közeledve egy tábla hívja fel a figyelmet az út mellett található műemlékre. Erdekes egy kis fatemlomocska. Akkora a fű a templom körül, hogy alig látszik ki belőle a templom. 1842-ből van először említés görög katolikus hívekről, fatemplommal a falu végén.
Templomerőd Szásztyukos Szásztyukos község az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyukos-patak mellett fekszik. Első említése 1373-ból ismert, 1494-ban a község a Hét-széktől nyolc arany támogatást kapott templomépítésre.
A kilatas fantasztikus, Kolibicán olcson meg lehet szállni, a Sculptorul panzioban, ha nem vagy tul igényes. Te vagy az elso hivatalos megtalaloja a doboznak. Maroshévízről indulva, többnapos gerinctúra közben találtuk meg. A Kis-Besztercés-t legrövidebb úton a Ratosnya völgyén közelithetjük meg, kék keresztet, majd kék háromszöget követve.
Bethlen-várkastély Alsóbún A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában.
Benedek Elek sírja Kisbacon Benedek Elek sírja a Kisbacontól nyugatra fekvő temetőben található. Ő volt, akinek ''könnyű a toll és nem nehéz a kasza''. Na, ezt sem nehéz megtalálni.
A csíkszentmiklósi egyházközség filiáléját alkotó Csíkborzsovában, a jelenlegi kápolna helyén az Egri család épített egy fakápolnát, amelyet az idő vagy a tőzvész elpusztított. Még szebb mint az új templom. Érdekes a templom, és a rejtek is öröm volt ebben a kis kápolnát megtekinteni. Megtalaltuk.
Daczó Árpád: A Babba Mária elnevezéssel legeloször Csíksomlyón találkoztam. Egy csíkborzsovai asszony a fiacskájának így mutatta meg a csíksomlyói Mária kegyszobrát: - Né, látod, ott van a Babba Mária.
A zuhatag a Szarvas-tetőtől délre található, a Tigáj-völgyében (régebbi térképeken Szarvas-völgy), közvetlenül az út mellett. A Tigáj-vízeséshez Felsőkomána faluból kelet felé indulva érhetünk el, a Komána völgyében a patak melletti erdőutat követve.
Székelyvaja a Göcs-patak mellett található falu, mely közigazgatásilag Ákosfalva része. A Maros megyei település Marosvásárhely közelében fekszik.
A Marosvásárhelyi 1-es gát vagy ismertebb nevén felső vagy régi gát az egyik legrégebbi, amelyet a Maros szabályozására építettek. Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. Másodiknak kiszemelt rejtekhely a Felső gát volt.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kerektó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Pálpataka térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Szerintem a honfitársaink csak el vannak foglalva a mogyorógyűjtőgetéssel. Szerintem értékelendő ez a tolerancia :-).
  • CET Nagyvárad Váradi séta. Gyengén pöfékelt a kémény, viszont a környéken valami egyéb ipari létesítmény förtelmes bűzt terjesztett.
  • Sajnos ezen a napon harmadszor (ládakeresések alkalmával) kellett megtapasztalnom, hogy amilyen szép a tó olyan visszataszító minden amit a fák takarnak. Ez a láda egy időszakos illemhely tetején fekszik szó szerint WC-papírral takarva.
  • Katolikus templom - Zilah A keresők elől is elrejtőzött. Átutazóban Zilahon, megálltunk a templomnál, elrejteni egy új dobozt. Jkgabor, valószínű, hogy nem jó csatorna alatt kerested, mert a helyén volt, 9 év után, félig kilógva a helyéről.
  • Kivancsi voltam, hogy milyen is a Benko kert. Biztos voltam benne, hogy mar itt is jartam sokszor, csak nem tudtam, hogy ez lenne a Benko kert.
  • Ez is előkerült. A fürdő romokban áll, sajnos.
  • Remélem te is tartod magad majd az egyezségünkhöz, és te is rejtesz ott egy geodobozt. Például a hegyi menedékhely melletti forrásnál.
  • Szeretnék egyszer találkozni egy dobozrablóval, amikor megtalálja a dobozt, és nem teszi vissza. Na nem azért, hogy bántsam, hanem hogy lássam az arcát, és halljam a magyarázatát.
  • Megjegyzésként a rejtőnek. Illene itt megemlíteni, hogy a rejtek közelében áll a Makk-féle Habsburg ellenes összeesküvésben 1854-ben e helyen kivégzett 3 székely vértanú( Gálffy Mihály, Horváth Károly és Török János) emlékoszlopa.
  • Sikerült nyélbeütni ezt a kis Balea túrát. Felmentem a nyeregbe és a tóig, de a geodobozt nem sikerült megtaláni.
  • Vízimalom - Sebesvár Magánterületnek néz ki. A vízimalomhoz vezető út egy bekerített, nekem úgy tűnt, hogy magánterületen keresztül vezetett. Az út vége egy udvarban végződött, amolyan panziószerű épülettel.
  • Végre ez is megvan.
  • A Terebicsi "katasztrófa" után (három ládából semmi), itt is majdnem láda nélkül maradtunk. Kerestük a cserefát, aztán a gyertyánt, már majdnem majomkenyérfát kerestünk, amig rájöttünk, hogy a fát elvitték :-(.
  • Fekete Torony Lehetne egy picit bővebben?. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is. De legalább egy annyit írj, hogy "Megtaláltam".
  • Sár nincs, falu megvan, doboz rendben.
  • Katolikus templom - Szentkatolna Az urnaban. A doboz ott lapul az urnanak nevezett elhagyatott kovazaban, a leirtak szerint annak rendje es modja szerint. Meglepoen csendes volt minden a hetkoznap delutani eso elotti melegben.
  • A Jézer-tótól folytattam utamat váltakozó időjárási viszonyok között. Kimentem a Rekettyés-csúcsra is, ami nem volt a legszerencsésebb választás, főleg bringával.
  • Ez a doboz nem akar megmaradni, mert a valóságban is eltűnt, nem csak a világháborúban. November elsején, világításkor kerestem, ugyanis a nagyapám sírjától 5 méternyire mutatnak a koordináták.
  • Víg Albert köve - Galonya Vas hid. Regi tervem volt megkeresni ezt a dobozt es megnezni alaposabban a sziklat a Marosban. Amig volt autom szamtalanszor elmentem mellette, anelkul hogy megalljak es megkeressem.
  • Megtaláltuk. Köszönük.
  • A világon az első geodobozt 2000 május 3-án rejtették el. Románia első geodoboza 2001 április 1-én lett elrejtve a törcsvári kastély mellett.
  • Egy lusta teli napon vettuk a faradtsagot es kivanszorogtunk a forrashoz. A lada konnyen keresheto, sem GPS sem leiras nem volt nalunk, megis megtalaltuk.
  • A cipőfűzős módszer nagyon jól működött. Ötletes volt a doboz.
  • Mivel aznap a környéken rejtettünk a trekkingklubbal, tettünk egy kis kitérőt és szakítottunk időt egy kis kincskeresésre is. A dobozkát igen könnyen megtaláltuk.
  • Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak. Nagyon tetszik az ötlet és a megvalósítás.
  • A tusványosi geocitrom alkalmával találtuk meg.

Sikerült eljutni Pálpataka környékére? Tetszett a Kerektó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!