Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Kerekeger feredő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Kerekeger feredő

A Somlyó-hegy védelme alatt található égerláp a Természet jótékony erejét testesíti meg. Találkozik itt a Víz, a Fény, a Levegő és a Csend, hogy az embernek pihenését, gyógyulását szolgálja.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kerekeger feredő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Rálátás a Hagymás hegységre
Rálátás a Hagymás hegységre
Csíkszentdomokos Garados kőbánya Csíkszentdomokos
Csíkszentdomokos
Háttérben a Bucsecs Kis-Királykő kereszt
Háttérben a Bucsecs
A horog Mocsárerdő Szászrégen
A horog
Forgóhíd részlet 2 Marosvásárhely keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín
Forgóhíd részlet 2
Az alsó gát Sztán völgye kanyon
Az alsó gát

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kerekeger feredő fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kerekeger feredő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,87 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkcsomortán turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíksomlyó környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Székelytámadt vár olyan épített öröksége Székelyudvarhelynek, amely nem csak az udvarhelyieknek, de a székely történelem szempontjából is nagy jelentőséggel bír. Megnéztem a videót, nem semmi :-). Bár napsütéses vasárnap délután volt, a Székelytámadt vár területén nem voltak látogatók.
Természeti szépségei mellett, a Tatros völgye felső medencéjénél, egy fontos földrajzi pontot találunk. Mindig is elbuvoltek a nagy meretu gepezetek. Töröltem a bejegyzésből a rejtek helyére vonatkozó szavakat. Ezer évig is keresheted, és úgy sem kapod meg.
Kóta köve Jávárdi Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek. Nem egy veszélytelen környék.
Étfalva református temploma 1802-ben épült feltehetően egy korábbi helyén. Megtaláltam a dobozt. Ez pedig igy van, a regi szep emlekek. Elég nedves idő volt, szemerkélt az eső.
A kis kápolnaszerű építményről azt feltételezik, hogy Nepomuki Szent János szobrának lehetett védfala. Csíktaploca északi részén, a Csicsó és Delne felé elágazó országút szomszédságában, az 1912-től felhagyott régi temető mellett áll.
Két ismeretlen orosz katona sírja Lókút teteje Két ismeretlen orosz katona sírhelye - Lókút teteje, 1944 augusztus-szeptember. A Gyimesi-szorost védő 32-dik határvadászok védvonala mögé ezen a hegygerincen is igyekeztek beszivárogni a támadó oroszok.
A Kossuth-kút természettani tulajdonságai a következők: víze nagy buborékokkal tör elő, kristálytiszta, a pohárban gyöngyözik, szaga szénsavas, fojtó, íze csípős, de nem fanyar. Szerintem ez a legfinomabb forrásvíz a környéken, pedig azért van belőlük elég. Szerintem is ez a legfinomabb forras, mutatos a csipkezett famunka is. Kezdettől fogva kinéztem magamnak azt a sarkat.
Az elso vilaghaborus emlekmu a kozos temeto kozpontjaban talalhato, sajnos elgge elhanyagolt allapotban.
A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb. Végre elértünk a kitűzött célhoz. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat.
Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység Megnéztük közelről, és csodálkozva láttuk, hogy betonfal van beomolva alatta, a meredek oldalon. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak.
Szent István-kápolna Perkő A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Ezt, bizony nem találtam meg. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre. Szerintem valaki a követ bevitte az udvarába, hadd legyen egy saját kis szent köve. Az Avas-tetőre akár személygépkocsival is fel lehet jutni, a kilátásért érdemes. Mindenkinek sok találatot, szép rejtéseket, bort, búzát, békességet az új esztendőben.
Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas Hagyomány szerént azon helyen, hol most e borvíz (savanyúvíz) felbuzog, a hunok bejövetelekor tó volt, mely Csodástó-nak hivatott. A Kormos és Vargyas vize egyesülésénél, a Darabonta nevű helyen fakad fel e térség legjelesebb ásványos forrása, a rákosi borviz, melyet gyakran borszéki gyanánt is hordanak szét.
Wild Ferenc-emlékút via ferráta Elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni. Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették.
Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén.
A korondi sóskút a 13A műút mellett, a Korond vize jobb partján, a Sós ház-ban található. Na ez fifikás volt, és elsőki is lettünk. Egy kis fejtörés után. Nem vagyok a híve az úgynevezett mistery típusú rejtéseknek.
Harangláb Cikolyai temető Még nem jelöli kereszt a cikolyai temető haranglábja mellett, a Tarhavas-patak hídjának közelében levő, ismert sírhelyet.
A Csicsói Hargitára szerettem volna, nyugat felől feljutni. D.
Az Ördögútja töltésvonulat, a kelet-erdélyi, székelyföldi gyepűrendszer része. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították.
Gyimesi Kálvária Római katolikus nagytemplom Gyimes Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak.
Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett. 1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet.
Az előpataki hágó is, mint megannyi más erdélyi hágó, a második világháborúban a harcok színtere volt. Meglett. Megvan ez a doboz is. A sepsiszentgyörgyi geocitromon értesültem róla, hogy a rejtekhely koordinátái nem pontosak.
A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll. A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog.
Zetelaki gát Zeteváralja Naná, hogy megkezdődött a szezon :-). Megkezdődött a szezon.
Négy ház Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között. Minden akacfat vegigjartam, mig megtalaltam. Harmadszor jartam ott, mikor vegre sikerult megtalaljam. Drive-in.
Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától korulbelul 500 méterre gyalog vágtunk neki a meredek oldalnak.
Fügevára Korond Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott.
Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
Iskolamúzeum Lövétebánya A kiállított tárgyak az 1990-es évek előtti időből származnak, óvodai és iskolai kellékek. A lövétebányai Iskolamúzeum a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozik.
Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
Déli kilátópont Kirulyfürdő A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza. Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé.
Moly-tó Szentegyháza Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható. Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Két állandó jellegű, nem időszakos tó.
A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál. Mar reg kerulgettem ezt a kovet.
Veresszéki borvíz Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Miután Kászonjakabfalvától majdnem 4 km-t vezettem a poros, köves, rázós úton, a rejtekhelytől korulbelul 300 m-re a tulajdonos tartóztatott fel. Megtalaltuk. Kászonjakabfalvától 7 km-re a Borvíz patak völgyében található.
Barcaszentpéter és Hermány közötti dombon, a rezervátum táblájától, ami ismerteti az itt fellelhető érdekességeket - tavaszi hérics, törpemandula, vadjácint, stb, a most viruló árvalányhajas réten felsétálsz az erdeifenyők közé. A rejtek közelében én nem láttam ösvényt, kétágú fát viszont többet is. Türelmesen megvártuk, amig elvonult a júhnyáj. Egy szóval sem mondtam, hogy nincs ösvény.
Református templom Árapatak Árapatak gazdag népművészeti hagyományokkal rendelkező falu. Többségében romák lakják.
Rhédey Zsigmond földi maradványait, az angol királyi család javaslatára, 1936-ban lehozzák a Kalandos-dombi kriptából és a református templom alatti ősi családi kriptába helyezik. Az építője által kápolnának nevezett Rhédey-kriptát Wesselényi Kata építette férje, gróf Rhédey Zsigmond számára, aki 1758-ban mellhártyagyulladásban halt meg.
El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? Nem készültem rendesen, nem olvastam el a hivatkozásban szereplő cikket, és nem néztem meg annak képeit. Sok sok elmaradt bejegyzes. Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek.
Csíksomlyó körút Csíksomlyón, a borvízforrás közeléből indulva, a Köves utca végéből indul az a körút, mely megkerüli a Kis- és Nagy-Somlyó hegyeket. Hegyi kerékpárral, illetve gyalogosan járható.
Somoskai hamutufák A hamutufa vulkáni hamuból képződött kőzet.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kerekeger feredő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Már többen is jelezték, hogy nem kapják a geoegeret. jkgabor-nak már több hajszála is kihullt miatta.
  • Megtaláltam a dobozt ma, de üresen. A fedelének valamint a tartalmának sajnos lába kelt.
  • Rendületlenül, minden elképzelhető helyre felmászva, bebújva, lehasalva, bekukkantva. Kész geokatonai kiképzés volt.
  • Megtalaltuk, megpihentunk a padon de a feredest inkabb kihagytuk. A feredo tenyleg siralmas alapotban van.
  • Nem is tudom, hogy mar hanyadjara jarok is itt. De ami az igaz ahogyan telnek az evek, annal egyre lehangolobb latvany fogad itten.
  • Vadász-patak Kommandó- Vadász patak. A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is.
  • Felkészültem már itthon a keresésre. A koordináták korulbelul 40 méterrel a torony mellé mutatnak, a doboz szem előtt van, a fal tövében hó lehet.
  • A doboz a helyen.
  • Ez a Várhegy most már Lövétéhez tartozik, vagy Homoródalmáshoz? Istvan rejtése innen kétszáz méterre van.
  • Kibicikliztem a kápolnához, szépen sütött a nap, éppen jó idő volt egy kis keresgéléshez. Majdnem egy órán keresztül jártam fel-alá a sövény mellett a bokrok között, de nem találtam a dobozt.
  • Ez a doboz nagyon közel van a kápolna melletti padokhoz és a rejtek állandóan szem előtt van. Ezért én nem rejtettem volna erre a helyre.
  • Kendő felől érkeztünk fel a Bekecs-tetőre, miután rejtetünk Kendőn a református templomnál. A doboz elég könnyen előkerült.
  • A bodvaji környezetvédelmi építőtáborba igyekezvén ejtettük útba Törökverővel a harmadik Rejtekhely-találkozót a Vargyas-szorosban. Ismerkedtünk meg ebből az alkalomból személyesen is az erdélyi rejtekhelyek működtetőivel.
  • Sajnos ilyesmi nem volt a csomagban.
  • A hely Tusnádfürdő talán legszebb és legjobban karbantartott parkja. Ott az út mellett, és mégis hányan elmennek mellette.
  • Református templom - Bonyha Fedett lépcső . A Bethlen várkastély geodoboza után eljöttünk szétnézni a református templomnál is. A fedett lépcsőt vizsgálgattam egy megfelelő rejteket keresve, de nem találtam megfelelőt.
  • Kornis-kastély - Szentbenedek Nem hiszem el. Nem hittem a szememnek, hogy az unikornis, melynél a lányom 11 éve fotózkodott, sehol sincs. Valakinek megtetszett, hát hazavitte.
  • Egy kis gyaloglás után felkapaszkodtunk a Solyom-kőre. Innen is csodálatos kilátás nyillik az Olt völgyére és Tusnádra.
  • Szeptember végén - Koltó Petőfi. A covid járványra való tekintettel, nem tudtunk bemenni a kastély udvarára. így csak a kerítésen át tudtuk megnézni a kastélyt.
  • December 30-án, ragyogó napsütésben, tiszta kék éggel, sikerült teljesíteni az évzáró túrának tervezett Bucsin-Mezõhavas útvonalat :). Boti és Pityu túrasível, Keki és én gyalog vágtunk neki a kék sáv jelzésen, ami a Bucsin tetõn (1273), a sípályához való letérõvel szemben kezdõdik.
  • Kedves Eseslevi. Mivel az egerpataki gyülekezet tagjai nem játszanak a Rejtekhelyen, arra a következtetésre jutottam, hogy a bejelentésed utolsó mondata kimondottan nekem szól.
  • Postarét Ördögbors és GPS-es cipő. Az álmosság ellen kevés ördögborssal, gyömbérrel fűszerezett citromos almaitalt ajánlok. Természetesen szakértő által elkészítve :-).
  • Angyalos Első dobozunk. Sikerült megtalálni a dobozkát, kicsit sáros, de ép állapotban. Szép a kilátás Brassóra.
  • Hangya-lépcső - Marosvásárhely Délben. Délben, dél körül is nyugis volt a környék. Csak néhány iskolásra vártam, hogy felmenjenek a lépcsőn.
  • Hát tényleg merészség kell a ládáért benyúlni. Soha nem tudhatod, hogy kivel fogsz kezet.
  • Kolozsvári városséta Igen, ez a rejtekhely virtuális. Városséta formájában szerettem volna segítséget nyújtani az idelátogatóknak, a város fõbb nevezetességeinek pontról pontra történõ bejárásával. Köszönöm az észrevételt, kiegészítettem a rejtekhely leírását.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kerekeger feredő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!