Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Jégkorongozók - Csíkszereda

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Jégkorongozók - Csíkszereda

Jégkorongozók - Vákár Lajos műjégpálya, Csíkszereda, Törős Gábor 1978. A Vákár Lajos jégpálya mellett két hokis szobor is található.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Jégkorongozók - Csíkszereda felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

20240615_153236 Ünőkő Radnai-havasok
20240615_153236
Iriszek nárcisz Sárkány Vád nárciszrét
Iriszek
Orbán Balázs sírja Szejkefürdő Orbán Balázs
Orbán Balázs sírja
902 Máréfalva Leshegy Kőlik védüreg védbarlang
902
A szoros vége Mária-kő Déli fal
A szoros vége
Pottyantó Homoródkarácsonyfalva Dungó feredő népi fürdő
Pottyantó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Jégkorongozók Csíkszereda fotóalbumba!

Fedezzétek fel Csíkszereda és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Jégkorongozók!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,74 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkszereda turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszereda
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Jégkorongozók Csíkszereda közelében?
(részletek bejelentkezés után)
140 m-re. A központi park, tömbházak melletti szélső sétányának kultúrház felőli bejáratánál húzódik meg szerényen a négy fenyőfa. A fenyőkhöz szokott csíkiak érdeklődés nélkül mennek el melletük.
180 m-re. A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére. Esos ido leven, mikor biciklivel nem kivankozik le az aszfaltrol az ember, Csikszeredaban akadt meg dolgom. Hát persze, hogy nem volt bejegyzés még a füzetkében. Annak ellenére, hogy a rejtek egy kicsit távolabb van a műjégpályától, a keresésnél azért kellett vigyázni, hogy a szomszéd tömbház lakói ne vegyék észre. Vákár Lajos a legnépszerűbb csíki sportág meghonosítója, sportágalapító játékos, később edző és tanácsadó volt.
180 m-re. Csíkszeredában, a Központi parktól a Vártér felé haladva, a Temesvári sugárút jobb oldalán, a tömbházak között egy érdekes formájú fűzfa található.
280 m-re. Csíkszeredában a Petőfi Sándor utcában, a költő nevét viselő iskolával szemben található a református imaház. Az épületnek jelentéktelen homlokzata, valamint az egykori kocsibejáróra szerelt kapuja van. A rejtek megvan, de a dobozt nem sikerült elékeríteni. Délben érkeztem a Konzulátushoz. Bár a kapu nyitva volt, a kerítések közé egy résen kellett bebújni, és végig olyan érzés volt, mintha tilosban járnánk.
300 m-re. Csíkszereda régi központjában, a jelenlegi városháza és a Mikó vár között áll az évszázados szilfa. A méltóságteljes fa koránál fogva sokat mesélhet a környezetéről, hiszen a legtöbb épületnél idősebb.
340 m-re. 1661-ben a törökök feldúlták, a lerombolt főúri rezidenciát a romjaiból gróf Steiville István osztrák tábornok 1714-ben építtette újjá és parancsnoki székhellyé alakítják át. Sikerült megtalalni az új dobozkát. :) Nagyon tetszik a jatek. Első megtalálojaként e kisméretű geodoboznak, annyit mondhatok, hogy nagyszerű rejtés adott élményt az estémnek. A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült.
340 m-re. A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el. A majdnem 1 hektáros terület a város tulajdona, dróthálós kerítés övezi, mostani bejáratát csőkapu. Ugy sikerult megtalalnom, hogy atmasztam a keritesen, es szembol sokkal egyszerubben meglett. A hősök régi temetője. Kérdés hogy ki melyik oldalon áll.
350 m-re. A csíkszeredaiak egykori kedvenc strandolási helye, a Hamerock strand, az 1980-as években létesült a vasútállomás közelében, a Brassói út mellett. Hamerock nevét a strandot építő és működtető, egykori vállalatról kapta.
370 m-re. A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak.
410 m-re. A Csiszér-ház Csíkszeredában, 1911-ben épült, jelenleg lakóház.
430 m-re. Jelenleg kórház működik az épületben. Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában.
440 m-re. Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
570 m-re. Ha beszélni tudna, felhívná magára a figyelmet. Forgalmas helyen, a Cosbuc utca sarkán, a Venczel József utcában, a volt Femina üzlettel szembeni Hirsch-ház udvarán, árválkodik egy göcsörtös fa a kapu mellett.
Önműködő köztéri illemhely - Csíkszereda 620 m-re. Teljesen automatizált, öntisztító, áramszünet esetén kézzel is nyitható, használata készpénzzel vagy bankkártyás fizetéssel is lehetséges. A Gál Sándor téri okosvécé 319 ezer lejbe került.
850 m-re. Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre. Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül.
1 km-re. A teljesen felújított vasúti felüljáró hidat 2023 december 22-én adták át, 19 hónapig tartó korszerűsítés után. A Ligat-híd Csíkszereda központi részét a város Ligatnak nevezett részével köti össze.
1 km-re. Nem voltam ott a rejtésnél, de valahogy mégis tudtam, hogy hol a rejtek. Geokrety lakik a dobozban. Szerencsére iskolaszünet volt ma, be tudtunk menni az udvarra, kicsit vigyázni kell, ahogy hozzányúlsz leesik. A Márton Áron Gimnázium Csíkszereda legimpozánsabb épülete, a Szék útja és a hajdani Rákóczi utca (ma Márton Áron utca) találkozásának közelében található, szecessziós stílusban épült 1909 és 1911 között.
1,1 km-re. A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. A régi Micsurin-kert területéből ma már csak egy vékony zöldsáv maradt meg, mely a Piaristák Tanulmányi házától a Szék útja felé vezet. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek.
1,3 km-re. Úgy tűnt, hogy a 300 éves erdélyi piarista múlt az utolsó erdélyi piarista szerzetesek kihalásával együtt véget ér Romániában. Egy esztendei előkészítő tájékozódás után a rendkormány 2007 szeptemberétől adott megbízást két piarista szerzetesnek, Sárközi Sándornak és Kállay Emilnek, hogy kezdjék el csíkszeredai életüket, egy tanulmányi házat létrehozva. Itt nem volt olyan szerencsénk, a piarista atya épp kint sétált. 20 éve néhányan biztosan tudtuk, hogy a régi gazdasági épületet szellemek járják.
1,5 km-re. A nevezetes domb Csíkzsögöd és Csíkszereda határán fekszik, jelenleg a Megyei Kórház, valamint a Harvíz szögesdróttal elkerített létesítménye található rajta. Megkerestük a Nagy Laji dombját, meglett a sárga emberke is, az összes sziklarajzzal együtt, és persze a doboz is. Nem is tudtam, hogy ilyen komoly sziklarajzok vannak itthon nálunk. Észrevettük az új rejtéseket és úgy döntöttünk ezt nem hagyhatjuk ki. Nagy Laji dombja közismert helynév a csíkszeredaiak számára.
1,8 km-re. Az egykori Szeredai-fürdőnél sport- és szabadidőparkot alakítottak ki, a különlegessége egy többszintes kilátótorony. A létesítmény területén mászóköteles játszótéri elemek, labdajátékokra alkalmas pályák, gumiburkolatos futópálya, és egy krossz- és kerékpárpálya is van.
1,8 km-re. A Suta-tó egy mesterséges tó, amelyet a Fitód patakán hoztak létre, Csíkszereda mellett. A tavat 2007 nyarán lecsapolták, jelenleg csak a Suta II-t használják a halászok. Első ízben néhány kisebbségi egyén miatt nem tudtam nyugodtan keresgélni. Sikeres talalat ez is, kisfiam talalt ra. Azt mondják, ne szólj szám, nem fáj fejem.
1,8 km-re. A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült. Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
1,9 km-re. Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
1,9 km-re. Szép kis temploma XV-dik századi, a gótikus kor alkotása, szentélye gótikus jellegét boltozott mennyezete, szentségfülkéje, szárnyasoltára és Mária-szobra őrizte meg. Sot. A ket X meg latszik igy nagyon egyszeru rabukkani a rejtekre. Szép a templom, megérdemli hogy megismerjék. Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel.
1,9 km-re. Csíktaploca kőrisfája és hársfája a jelenlegi kultúrház, a volt Lázár-kúria előtt áll, társai azoknak a fáknak, amelyeket a kollektiv gazdaság idejében kivágtak. Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi.
2 km-re.
2,1 km-re. Bicikliugrató, dirt jumping pálya - Csíkszereda. A Dirt on Fire BMX- és MTB verseny helyszíne.
2,1 km-re. Csíktaplocán, a Lázár-kúriától 100 méterre, a járda közepén, egy 4 m kerületű fekete nyárfa található. Pontosabban, csak a maradványait láthatjuk már, mert nemrég majdnem a tövéből levágták.
2,1 km-re. A csíktaplocai Rét utcában egy borvízforrás található, melynek vizét a környékbeliek előszeretettel hordják és fogyasztják. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam). A kutat Fontana névre keresztelték.
2,1 km-re. Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár. Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata. Csíkszentkirályra tartottunk, és gondoltuk megnézzük ezt a rejteket. Örvendek, hogy tetszett a rejtés. Na ez igen.
2,2 km-re. A reménység szimbólumává vált deszkatemplom Borbély Gábor nevéhez fűződik - 2003 július elején az átrendezés miatt költöztették a Szécseny nevű dűlőbe, a Hargita lábához. 2003 szeptember 6-án Árpád házi Szent Kinga tiszteletére szentelte fel Tamás József püspök. Ezt a rejtést már rég meg kellett volna keressem.
2,2 km-re. A zsögödi várnak is nevezett egykori erődítmény az Olt jobb partja fölé emelkedő Kis-Vár dombján volt. A régészek Zsögöd III elnevezéssel jelölik a helyet. Már régóta szerettük volna meglátogatni ezt a helyet, most örülünk, hogy doboz is került ide. Szervízelés idejére kaptam egy cserebringát, amolyan városi bevásárlásra valót, gondoltam ne teljen az idő hiába, felkeresek egy-két rejtekhelyet.

Jégkorongozók Csíkszereda románul - in limba romana: Jucatorii de hochei Miercurea Ciuc


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Jégkorongozók adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszereda térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. :) Megprobaltunk belerakni a kis palackba egy ermet, de nem sikerult.
  • Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. Izgalommal nyitottuk ki a palackot, és beírtuk a nevünket a kis jegyzetfüzetbe.
  • Örülök, hogy a kemény télben is vállalkoztál, ez még előttem van, szeretnék egyszer igazán nagy télben is felmenni. Egyesületünk ebben az évben a Barót-Miklósvár, ill.
  • Könnyen megtaláltam ezt a geodobozt.
  • Megneztem a munzee weboldalt. Egesz vagany.
  • Lassan kezd frusztráló lenni, hogy ma sem találtam meg.
  • Geocitrom Tusványos Geocitrom esetén a részvételért jár pont. A Geocitrom, illetve egyéb találkozók, események esetén a részvételért jár pont. A Tusványos ideje alatt megszervezett Geocitrom alkalmával sem rejtettünk ide külön dobozt, csak a Tűzoltó Park rejtekhely koordinátáit adtuk meg a találka helyszínéül.
  • Érdekes ez a temető. Néhány hónapja szerettem volna eljönni, de csak most sikerült.
  • De a gratuláció ne nekem szóljon, hanem trekkingklub-nak, hisz írtam az este, hogy igazából nem én találtam meg, csak ott voltam a megtalálásnál. :) Amúgy mi is készítettünk képet a rejtekről.
  • Kepes lenne punkosdkor viragozni? Akkor meheszek is voltak a kozelben, de nem hiszem hogy ok szemeteltek.
  • Én ezúttal létrát rögtönöztem belőle, az épület egyik tartóoszlopának támasztva. Így sikerült nagy nehezen felkászálódni a tető alatti gerendákra.
  • Dolgunk akadt a környéken. Az erdei séta után nagyon jól esett a friss forrásvíz.
  • Szép a domboldal, a székelykapuk, fent az emlékmű. A geoláda egy eldugottabb, de sajnos WC-nek használt helyen van.
  • Sajnos ezen a napon harmadszor (ládakeresések alkalmával) kellett megtapasztalnom, hogy amilyen szép a tó olyan visszataszító minden amit a fák takarnak. Ez a láda egy időszakos illemhely tetején fekszik szó szerint WC-papírral takarva.
  • A VI FerBit alkalmával.
  • Többször is átfésültem a fel-lejárót amíg megtaláltam a dobozt, és közben a régi CSITekre gondoltam, amikor vonattal jöttünk félnapig, a csobotfalvi csűrökben aludtunk, és itt jártunk fel a templomba.
  • Mikor odajutottam, nem volt senki az utcában. Benyúlok, kiveszem a dobozt, körbenézek, hát megjelenik két feketekalapos.
  • A nyárádselyei suvadástól a Bekecsre mentem ellenőrizni az itteni dobozokat is. Az emlékműhöz érve az első amit észrevettem, hogy a koordináták tévesek.
  • A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodoboz biztonságban van.
  • Rendületlenül, minden elképzelhető helyre felmászva, bebújva, lehasalva, bekukkantva. Kész geokatonai kiképzés volt.
  • Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Nincs olyan, hogy Almás rétje.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgy II Citrom Reloaded. Sziasztok, nekem sajnos nem fér bele időmbe a szervezés. Mivel részt veszek a városnapok szervezésében, de valószínű, hogy megjelennék.
  • Ügyes kis tanösvény. Korond felől közelítettük meg.
  • Konnyen ment, kis "bicikli szerelessel" alcazva a parkban beszelgeto idos nenik elol.
  • A Dénes István emlékdoboz ottjártad előtt már több mint 6 évvel be volt jelentve. Lehet elkerülte a figyelmedet.

Sikerült eljutni Csíkszereda környékére? Tetszett a Jégkorongozók? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!