Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Isztinakő - Bélbor

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Az Isztinakő (románul Piatra Laptariei) Bélbor községtől keletre, a Kis-Beszterce folyótól északra található, a Pintye-hegyláb (Piciorul Pintea) és a Kisbükk között. Az 1452 m tengerszint feletti magasságon található csúcstól délnyugatra egy éles fogakkal az ég felé meredező sziklát találunk, amit (újabban) Kodrán (Codrean)-sziklájának neveztek el...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Isztinakő - Bélbor felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A templom Kisdisznód evangélikus templom
A templom
Falépcső Fülemüle tó Torda
Falépcső
A váradi vár 3
A váradi vár 3
Helikon asztal bekerítve Marosvécs Kemény család várpark
Helikon asztal bekerítve
Szénégető máglya 1 Tartod vára Székelyvarság Varság
Szénégető máglya 1
Tavacska Homoród fürdő sárvulkánok iszapforrások
Tavacska

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Isztinakő Bélbor fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Bélbor és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Isztinakő!

A 3,31 km távolságra található, legközelebbi település, Rakottyás turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kőmosó-tó Csíkrákos Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg.
Levendula Galócás A galócási levendulakert a település déli szélén található, csendes környezetben.
Ozsváth-csorgó A bejegyzésedből nem derül ki, hogy megtaláltad-e, vagy legalább kerested-e a geodobozt. Érdemes komolyan venni a figyelmeztetést. Második alkalommal sem mentem semmire a gps-el. Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett.
Ökumenikus kápolna Bekecs-tető Jó rég volt (hét éve) az utolsó "találás", így nem sok reménnyel indultunk neki. Kendő felől érkeztünk fel a Bekecs-tetőre, miután rejtetünk Kendőn a református templomnál. Szakadát falu felől, az Iszulyka völgye mentén közelítettem meg a rejtekhelyet. A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye, a kápolna mellől jó kilátás nyílik déli irányba.
Szászrégeni Mocsárerdő Kar, hogy a lancfuresz nyomot hagyott nehany fan. Kalandos kis ejszakai tura volt. Éjjel, a hangulatos holdfényben sétálva kerestük meg a dobozt. A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét.
Kossuth-szikla Hargitafürdő Aki Hargitafürdőn egy jót szeretne sétálni, elhagyva a sípályákat, elsétálva a Borhegyese (1380 m) csúcsa alatt, kijut egy tisztásra, melyet az 1399 m magas Kossuth-szikla ural. Barnabással és Misivel jártunk erre is egy kényelmes túra keretében, már siettünk volna Csíkba, mikor újra találkoztunk kedvenc nyájőrzőinkkel. A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron. Sajnos a kilatasban sem gyonyorkodhettem, borus esos ido volt, a helyszin eleg lehangolo a tavalyi tuz utan, remeljuk a termeszet kepes gyogyitani a sebeit.
Tóka-csúcs Csalhó-hegység A Csalhó-hegység 1000-1300 m magas, sugáralakban elnyúló hegygerincek rendszere, melyek két magasabb pontban találkoznak, ezek a Nagy Aklos 1907 m és a Tóka-csúcs 1904 m. Űjj milyen vagány hé, olyan vagány, milyen vagán hé, űjj, látod-e fentről milyen vagány, látod-e te is milyen vagány. A hegység legmagasabb része egy észak-dél irányban elhelyezkedő, 1 km széles és 6 km hosszú, központi tető.
Jézus kútja Székelyvarság Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Nagyon szep a hely, finom a forrasviz, erdemes megallni egy szusszanasra.
Régi mészárszék Ditró A egykori kisipari építmény a XX-dik század elején épült. A gyergyóditrói régi mészárszék és harangláb a Szarvas utca 7 szám alatt található.
Ládás Háza-barlang Andrástelep Érdekesek ezek a hatalmas "volt fatörzsek" és ágaik. A Sziklaablaktól jöttünk át ide. A Maros-szorosban, Göde és Ratosnya között, különleges természeti képződményeket találunk, mállás- és rönklenyomat-barlangokat.
Szarvas-forrás A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette. Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás.
Katolikus templom Zetelaka A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914. Hazafele ejtettem utba Fenyőkutról jövet. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Aznap kimondottan olyan napom volt.
Kitekintő a Görgényi-havasokra Zeteváralja A Zete-tanösvény egyetlen pontja, ahonnan tiszta időben jól látszanak a Görgényi-havasok. A Dél-Görgény a Bucsin-tető és Libán-hágó között húzódik, főbb csúcsai a Somlyó, a Hegyeshegy és a Csomafalvi Délhegy.
A Jeges-barlang lehelete Borszék A mindössze 40 m hosszú Jeges-barlang, réteges mésztufában, egy repedés mentén alakult ki. Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül.
Gyilkos-tó Tisztelet azoknak akik GPS nelkul keresik a rejtekhelyeket. A helyiek vendégszeretete minden reklámfogásnál többet ér. Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között. A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik, Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava.
Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Egyszerű, de mégis nagyszerű rejtés. Az Egyeskő-menedékháztól felfelé annyira fantasztikus élményben volt részünk, hogy amikor visszaértünk a házhoz, a feleségemnek jutott eszébe a geoláda. Háromkútról másztunk ki.
Katolikus templom Deményháza 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik. 1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve.
Református templom Nyárádselye
Olt forrás Az Olt-forrás ebédidejében mentem vissza, kicsi borjú nagyságú kutyuli-mutyulik kíséretében. Gratulálok, hiszen ez egy kultikus hely. Nem volt nagy hideg, de igen kellemetlen szél fújt. Az Olt földrajzi forrása a Gyergyói-havasokhoz tartozó Sípos-kő észak-keleti oldalán található, a Kovács Péter-hágó közelében.
Vinkli-puszta Hagymás-hegység Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott. A Vinkli-puszta a század első negyedében jelentős fakitermelő központ volt.
Micsurin-kert Csíkszereda A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek.
Szürkélő-kő Görgényi-havasok A kövek még mindig szürkék, csak a táj színes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg.
Kilátó Piroska-tó Szováta Jellemző a hely egyedien gazdag változatosságára, hogy a Vörös-tó só-koncentrációja elég magas. Szeretem az áprilisi csendet Szováta környékén. Köszönöm a pontosítást, a koordinátákkal általában hadilábon állok, ezért is igyekszem megfelelő leírást mellékelni. Áprilisban, az én hibámból nem maradt ceruza a dobozban.
Tyukász-domb Szováta Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. A hely nagyon tetszett, a kápolna és a kilátás is szép. Én ez alkalommal a Május 1 utcából indulva, délkelet felől jutottam fel a kápolnához. A város szélén, fent a gerinczen, az Outward Boundhoz átereszkedőben ki lehet lépni a kápolnához.
Sziklataréj Ter-kő Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. Nahát.
Csíkszépvízi víztároló A Csíkszeredától 14 km-re északkeletre található csíkszépvízi víztároló Csíkszereda vízellátását biztosítja. Első szűz ládánk, így a mai nap kétszeresen ünnep volt számunkra. A Gyimesek fele vezeto utunk elso allomasa volt, sikeresen megtalaltuk. A Tatros forrás keresésekor útba ejtettük ezt a helyet is.
Mészkőbánya Borszék A borszéki mésztufát 1819-ben kezdték el kitermelni. Előbb lementünk a bánya aljába, kár volt mert szemetes. Ez a rejtés a Tündérkerttől délre található.
Tárnicsmező a Lik-puszta felett Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
Tájoló kilátó Mikháza A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
Evszakok Parajd
Disznajói kockásliliom védett terület Mivel korábban jött az idén a tavasz, ideje volt megnézni, hogy nyílnak-e a mocsári kockásliliomok. Azt vettem észre, hogy gondok vannak a látásommal, mert egyetlen liliomot sem láttam. Ott voltam a rejtésnél, mert én rejtettem. A disznajói kockásliliom, 2,5 hektáron védett terület, a Marosvécshez tartozó Disznajó falu határában található.
Mosógép Dédabisztra Jopar evvel ezelott lattam meg egy ilyen szerkezetet Maramarosban, de akkor nem tudtam hogy mire valo, nem volt demonsztracio, sem valaki aki elmondhatta volna. Használják, mert amikor ott jártam, csergék voltak a korlátokra kiteregetve. Bár nagyon siettem aznap délelőtt, nem tudtam megállni, hogy ne álljak meg, és ne keressem meg ezt a majdnem drive-in rejtekhelyet. A hegylakó népek mosógépe, a hegyi terepet kihasználva működik, szükségtelenné téve az elektromos energiát, az emberi erőt, és a mosószert.
Sólyomkő-szikla Nyágra A Sólyom-szikla a Kelemen-havasokvan található, Nyágra (Neagra, Fekete-Göde) település közelében.
Vár-domb Csíkcsomortán A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. De a füzetben második beíró voltam. Gábor, amikor megtaláltad ezt a geodobozt, vissza is tetted rendesen a helyére? A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen.
Kis Lomás úr szikla A Kis-Lomás-vízesés közelében, a kék háromszöggel jelzett túraútvonal felett látványos sziklaalakzatok emelkednek. Mikor olvastam, hogy a Kis Lomás vízeséshez készülsz, biztos voltam benne, hogy itt is rejteni fogsz. A Kis-Lomás-vízesés felé menet megálltam megkeresni ezt a dobozt. Útban a vízeséshez felmásztunk ide a sziklához is, hogy megkeressük ezt a geodozbozt is.
Tálasbérce Székelyvarság Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Legalábbis a koordináták és a fotók alapján is ok volt. Igyekszünk pótolni. A bejegyzésekből már értesültem az üres rejtekről, így a helyszínre érkezve nem okozott meglepetést az üres rejtek, a fa körül szanaszét dobált kövek, valamint a kék zacskó, amely még egy évvel a rejtek kifosztása után is ott van még a környéken.
Máré vára Máréfalva Itt volt Máré vára. Ott, hol a havasias jelleget öltő Fenyéd vize keleti irányát megváltoztatva, északra fordul, a jobb partján, szemben a Czekend tetővel egy kiszökelő hegyfok van, melyet Várnyak foknak hivnak.
Szent Anna-kápolna Gyergyószentmiklós Minden év július 26-án Szent Anna napi búcsút tartanak itt. Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson. A várostól északra, az 1087 m magas Csobot-hegyen egy magyar és egy örmény római katolikus Szent Anna kápolna áll.
Hegy útja Csíkszépvíz Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk.
Bunker 3 Szalárdtelep sziklái Egy kis séta után következett ez a harmadik bunker, ahol egy kicsit megviccelt a rejtekfotó, mert a fotó alapján máshol kerestük. A jelzésről kissé kitérve, megnéztük az ott levő lövészárkokat, majd a jelzésen elértük a 3.
Lóvészi állomás és alagút A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől. Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
Vízimalom Gyimesközéplok A gyimesközéploki vízimalom a XIX-dik században épült, magánterületen található.
Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul.
Fancsal-tető Görgényi-havasok Egy spontánul összejött túra alkalmával egy régebbi, mindeddig meg nem valósult tervemmel hozakodtam elő. Ez Gödemesterházáról a Fancsal-tetőre való egynapos túra, amire ezennel sikerült társat találjak.
Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Az őszi gyergyói kerékpár körturám alkalmával kerestem fel a rejtekhelyet, elég könnyen megtaláltam a leírás alapján, bár az is csak az emlékezetemben volt meg. Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Isztinakő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bélbor térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Kankóskert - Erdőfüle Rossz időpontban, de jó helyen. A kertjáró kocsimmal indultam neki a rejtekhely megközelítésére. Először egy marhák által használt, sáros utcán próbáltam kijutni a faluból, de rossz választásnak bizonyult.
  • Fingó-borviz - Korond Találó elnevezés. A Sóskút-forrás cseles zárja után itt nagyon könnyű volt megtalálni a dobozt. Érdemes meglátogatni a helyet, bár a szagok elriasztók.
  • Régi kőkereszt - Gyepü-patak Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket. Szerencsére a leírás nagyon világosan körülírja a helyet.
  • Fingó-borviz - Korond Első ládám. Végig fel tudtam menni kocsival. Voltak ott mások is, vizet palackoztak, lopva kellett a ládát keresni.
  • Kommandó Bal kézzel elérhető doboz. Azért írtam, hogy bal kézzel elérhető a doboz. Mert a jobbal kissé kényelmetlen lett volna.
  • Vurpód Vurpód. Megtaláltam a dobozkát a háromszögben.
  • Csíkcsatószegi borvízforrás Hullámok. Miközben kerestem a hullámokat, és vártam a palackokat töltő bácsi távozását, láttam, hogy milyen otrombára sikerült a hullámok tartója. (Igaz, én is építek túlméretezett dolgokat néha.
  • Salvator-kápolna - Csíksomlyó A megváltó hajléka. Érdemes ilyenkor felkeresni ezt a helyet, mikor az ember magára van és kedvére nézelődhet, gondolkodhat régi és mai történéseken, és nem csak azért, mert idegenek jelenlétében elég nehéz lenne a dobozt megkeresni.
  • Fülemüle-tó - Torda Szabadstrand. A rejtek-fa körül néhány strandoló heverészett pokrócokon, és strand-ágyakon, egy hölgy húszlépésnyiről figyelt minket a napszemüvege mögül, miközben eljátszotta, hogy máshova néz. Mi is eljátszottuk, hogy nem vesszük észre, hogy minket néz, és észrevétlenül befigyeltünk a hasadékba, szinte mi sem vettük észre, amely sajnos teljesen üres volt.
  • Katolikus templom - Nyikómalomfalva Utólag bejelentve. Amikor ezt a megtalálást bejelentem, már 2022 augusztus 31-ét írunk. Mindenkivel megtörténik, valahogy elmulasztottam a bejelentést.
  • Római katolikus templom - Stájerlakanina Stájerok. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. A dobozt viszont nem találtam meg, pedig zavartalanul kereshettem.
  • Feleki-tó - Fogarasi-havasok A Feleki-tó most még csak érdekes hely. A geodoboz nem (annyira) fontos. De mindig örülünk, ha egy beszámolót olvashatunk.
  • Hármaskő és a Kondra-kereszt Transzgyimesi túra. A "transzgyimesi" túránk célpontja a Hármaskő volt. Sötétpatakról a szerpentinező erdőkitermelő úton közelítettük meg, közben meg meg állva és gyönyörködve a békés, nyugodt gyimesi tájban.
  • Ördög-tó Bánság. Végigsétáltunk a gyönyörű Néra szurdokon, egészen az Ördög-tóig. Oda-vissza 40 km.
  • Mivel a helyet ismertuk, egy gyors kereses utan meg is talaltuk a ladat. Koszonjuk a rejtest.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra Bukott arkangyal. Én pedig lehet az a főangyal vagyok, aki eredetileg szintén geokesser volt, de elbukott, és most a gonosz kincskeresők élén áll a toplistában?
  • Szent Joákim-kápolna - Szent Anna-tó VII.. Miután kisiránkoztam magam az előző bejegyzésemben, most rá kell jöjjek, hogy második megtalálóként első bejelentő vagyok. Ki korán kel, egész nap álmos.
  • Megtaláltuk a ládát. Köszönjük.
  • Csíkszentléleki 500 éves hársfa A doboznak hult helye. Sajnos a harsfatol kicsit odebb, a kokupacnal a fal mellett, ahol a gps 1 m-t mutat a doboznak csak hult helye. Nagytakaritas volt, minden elgereblyezve, elegetve.
  • Kisvasút hídja Csak Anikóval találkoztam. De nem akarta elárulni nekem a doboz helyét. Gondolom már nincs meg.
  • Katolikus templom - Polyán Villám. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről. Plusz csak egy villámlevezető van a templomon.
  • Tűzoltó Park Tusnádfürdő Volt egy bejegyzés. Mert második voltam a füzetben. És azt hiszem, hogy ugyanaz mint a Csukás tónál, de látom, azt sem jelentette be.
  • Királykút - Marosvásárhely Egy rejtekhely soha nem lehet üres. Legalábbis csak nagyon ritkán. Ha elhordják a hegyet, ha a földdel egyenlővé teszik az épületet, stb.
  • Tarzán fája - Szent Anna-tó Alma a fa alatt. Akarom írni doboz a fa alatt. Megtalálhatta ember vagy medve, és valószínű nem tudta a játékszabályokat.
  • Tatárdomb - Gyergyószárhegy Majdnem eláztunk. Egy kedves barátommal indultunk kirándulni. Megálltunk a Tatárdombnál egy kis rejtekhely-keresésre, azonban sajnos a geodoboz már eltűnt onnan.
  • Kövesponk - Csomád Nagy hó. Lábszárközépig érő hóban nem könnyű a keresés.Nem is találtam meg,pedig útólag jobban megnézve a rejtek képét, lehet, nem is kerestem rossz helyen.

Sikerült eljutni Bélbor környékére? Tetszett az Isztinakő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!