Nyugat felől jövet Parajd Hargita megye kapuja, itt a völgy méginkább elszűkül, a hegyek egészen közel merészkednek. Az átjáróra emlékeztünk korábbi látogatásainkból. Nem felvonultunk, hanem levonultunk ma a bányába.
Sáromberke tava Ez a második alkalom volt, amikor a sáromberki halastavak mellett elrejtett geodobozt kerestem. Irigylésre méltó szép park, nyáron igazán vonzó lehet. A Sáromberki horgásztanya könnyen megközelíthető, 2 darab 1 hektár körüli tóval rendelkezik, szép zöld terület övezi, ahol a horgászok és családtagjaik a fák árnyékában élvezhetik a nyári meleget.
Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből.
A hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni. Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát.
Kovács-torony Segesvár A Kovácsok tornyát 1631-ben építették, a régi Borbélyok tornyának helyén, szerepe a Kolostortemplom védelme volt. 1676-ban leégett, majd újjáépítik.
Enduro Crossmotor pálya Güdüctelep Gyergyószárhegy Motorosok, és nemcsak, tekergőztek a környéken. Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat. Güdüctelep Gyergyószárhegytől 6 km-re, Gyergyószentmiklóstól 12 km távolságra található kis üdülőtelepülés a Piricske aljában.
Hmm, ha ez a meleg, milyen a hideg? A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett. Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik.
Ez volt az első. Elhoztuk Blinky Doggyt, aki egy vilag koruli utra indult, es betettunk egy darab sot. Találtam meg annak idején, jól el volt rejtve, vagy csak én voltam a felkészületlen. Szováta Székelyföld legnépszerűbb nyári üdülőhelye.
Aki nyitott szemmel jár a természetben, lépten-nyomon új dolgokat fedezhet fel. Igaz ez akkor is, ha már számtalan alkalommal járt már valaki egy helyen. Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át.
Sepsibükszád érdekessége, természeti ritkasága, az Olt völgyében található Likas-kő. Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették. Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem.
Unitárius templom Sepsiszentkirály A falu neve is templomról tanúskodik, Szent István király tiszteletére szentelt templomáról nevezték el. Ez egyben arra is utal, hogy már a XII-dik században plébániatemplom, amikor a Szent Istvánról elnevezett plébániák létesültek vagy kapták nevüket, ha előbb léteztek.
Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el. Megvan a doboz.
Patakfalva régi temploma az 1802-es földrengéskor elpusztul. A falutól délre fekvő Papdomb tetején, a temető szélén állott.
Emblematikus, szép kúria.
Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. Ügyes kis tanösvény. A munkám során megint Szovátára kerültem, gondoltam, hogy ha időben végzek elmehetnék Fenyőkútra megkeresni ezt a dobozt.
Árvátfalva Unitárius vártemplom Sepsiárkos A sepsiárkosi unitárius templom berendezéséből figyelemre méltó a gótikus orgona, a márványozott festésű. Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. A három faragott vázával díszített papi szék, valamint a késő klasszicista, díszítetlen padsor.
Begyenkő kőgombája Torjai-hegység Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték.
Hagymás vára Oklánd A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak. Hagymás vára valószínűleg egy római őrtorony vagy egy földvár lehetett, mely az itt átvonuló római út, a limes egyik láncszemét képezhette.
A régi Benedek Elek fürdő, vagy más néven Kisbaconi feredő, a Faluborvize vagy Rezes-forrás mellett található. Az értesítő e-mailen felbuzdulva, egy 14 kilométeres séta keretében felkerestük a feredőt, és a leírás alapján gyorsan megtaláltuk a ládát is. Azért remélem, nem lesz itt igazi forradalom, és nem végzem gyűlölt diktátorként :-). No, nem is sejtettük még akkor, hogy forradalmárok leszünk.
Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén.
A református imaház erkélye Csíkszereda Délben érkeztem a Konzulátushoz. A két kerítés között be lehet sétálni a rejtekig. A rejtek megvan, de a dobozt nem sikerült elékeríteni. Csíkszeredában a Petőfi Sándor utcában, a költő nevét viselő iskolával szemben található a református imaház.
Óriáskő Szotyor Az Óriáskő Szotyor határában, a falu felső végén, a sportpálya fölötti terasz oldalában van, a Köveskert nevű helyen. Meg juniusban kerestem meg ezt a helyet, tenyleg erdekesek ezek a nagy kovek. Megkerült az ozsdolai Óriáskő is. Varjuk.
Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
Osztrák-magyar honvédek sírja Gyimesbükk 1916 november - 1917 augusztus. 64 osztrák-magyar honvéd és tűzér, valamint 3 ismeretlen orosz katona sírja a gyimesbükki vasútállomással szemben, jobbra egy magaslaton, Görbe Péter földjén.
Vadasi várhegy Eszakrol a masodik vilageges idejen megepitett Vadasi hadiut hatarolja, mig delrol az ugynevezett Kis Ulok patakanak eszaki mellekaga, a Barta arka. A Vadasi varhegyet foleg Kozepajtarol lehet latni espedig pontosabban a falu feletti Domosrol, a varhegy maga 832 m.
Harangláb Pálpataka Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település. Sajnos nem találtam meg a geodobozt. Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam.
Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár
betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. A pogányhavasi földvárat keresve. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.
SZNM 6 Dálnok Dálnok harmadik Dózsa György emlékhelye a Dálnok patak völgyében, a műút melletti Dózsa panzió udvarán található. Ott voltunk a rejtésnél. Hogy igazunk volt, hisz megvárt érjük be. Nem találtam meg a dobozt, mert nem is kerestem.
A homoródalmási Sóskút Lövéte felől a második Sóskút utcai bejárat végében található, a patak partján. Tavasz Tündér csak nagyon kimérten osztogatja kegyeit, de azért érdemes elindulni, mindig akad látnivaló.
Steiner-ház Segesvár A segesvári vár falain belül található középkori várnegyed a Világörökség részét képezi. Vacsoraztunk, azelott geodobozt talaltunk. Nagyon sötétedett mire ideértem.
A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Ez is egy szép templom, de a kapu itt is zárva. Hát, a geodobozt nem ástam el én sem, a trekkingklub sem, Irén sem :-). Miután megtöltöttük a pillepalackainkat borvizzel, gondoltuk, hogy megkeressük ezt az új ládát a templomnál.
A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Most kezdtem leltarozni es a port letorulni. Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :).
Bunker 0 Szalárd Az ösvény Andrásháza és Szalárd közötti, a főútról induló végétől felfelé haladva, ez az első sáncrendszer a jelzés közelében. A szalárdi Szerecsen-sziklákon, a piros ponttal jelzett túraösvény mentén több bunkert, kiépített sáncrendszert láthatunk.
Porgyos-tető Csíkjenőfalva Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött. A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található.
Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Már két éve keressük ezt a ládát. Igaz, hogy a nedves avar, meg a nedves kövek csúsztak egy kicsit, de hát december van. Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll.
Római katonai tábor Mikháza A tábor a Nyárád-völgy felső szakaszának védelmét biztosította. A több, mint 2 hektáron elterülő mikházi római katonai tábor Maros megye egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye.
Megtaláltuk. Megtaláltuk. Ott voltunk a rejtésnél. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu.
A marosfői vasútállomástól a kék pont turistajelzést követve, elhagyva a lakott települést, a Meszes-patakhoz érünk. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl.
A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Igaz Peter. Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat.