Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Csíkszépvízi víztároló

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Csíkszépvízi víztároló

A Csíkszeredától 14 km-re északkeletre található csíkszépvízi víztároló Csíkszereda vízellátását biztosítja. 1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csíkszépvízi víztároló felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Máré vára dél-keletről nézve Máré vára Máréfalva
Máré vára dél-keletről nézve
Medence Homoródkarácsonyfalva Dungó feredő népi fürdő
Medence
Lesifotós
Lesifotós
Az enyhe rész Meteóállomás Tóka-csúcs Toaca lépcső Csalhó
Az enyhe rész
9230 Szamosmagosmart nárcisz
9230
Védett terület Ciucevele védett terület
Védett terület

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkszépvízi víztároló fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkszépvízi víztároló!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,07 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkszépvíz turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Gyimesi szoros
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csíkszépvízi víztároló közelében?
(részletek bejelentkezés után)
1,5 km-re. Egy bejegyzés alapján értesültünk, hogy a geodobozt vadállatok találhatták meg. A Kis-Havas panzió háta mögött található régi sípálya felvonója mentén lehet feljutni az 1090 m magas Kis-Havas csúcs tetőre.
1,7 km-re. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk. Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét.
1,9 km-re. A Hegy útja közvetlen közelében, egy rendezett forrás található, a Hosszúvontató-forrás és itató. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele. Mellette fából ácsolt, asztalból és padokból álló, fedetlen pihenőhely.
Kicsi Pogányhavas 2,1 km-re.
2,3 km-re. Június 27-e Szent László ünnepe, személyében nagy hős és nagy király képe rajzolódik elénk. A nagy magyar királyok közül Szent László kapcsolódik leginkább vidékünk történetéhez, ezért érdemes megemlékezni róla.
2,4 km-re. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. Végre elértünk a kitűzött célhoz. A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb.
2,8 km-re. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb. A helyiek mind a mai napig egyszerűen csak Csengettyűnek nevezik. Megtalaltuk, koszonjuk. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra.
Régi székelykapu - Csíkszépvíz 2,8 km-re. A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
2,9 km-re. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk.
2,9 km-re. A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Egy szombati kirándulás alatt sétáltunk ki ide ahol hamar rábukkantunk a rejtekre. Miután türelmesen kivártuk, hogy a juhnyáj befejezze a delelést a csúcsnál, megtaláltuk a ládát. A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt.
3,2 km-re. Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik. Itt éri el a Csíkszereda és a Gyimesi szoros közötti 12 rszágút a legmagasabb pontját. Ennek is az elso megtalaloi voltunk. Szabadnap lévén kész zsibvásár volt a házikó körül, és rengeteg szemét. Köszönöm a tájékoztatást az eltűnt geodobozról, igyekszem pótolni.
3,2 km-re. Csíkszépvíz római katolikus temploma 1880 és 1892 között épült Kiss Sándor gyergyócsomafalvi építész tervei alapján, Szász István üvegcsűri építész kivitelezésében, neogótikus stílusban. 1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta.
3,3 km-re. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
Felsőcibre 3,3 km-re.
3,4 km-re. Az Örmény emlékház Csíkszépvíz központjában található, az emlékházat a Szentháromság Alapítvány hozta létre. Az emlékházban a szépvízi örménység múltjának dokumentumait, világi és egyházi tárgyi emlékeit - családi fényképeket, dokumentumokat, díszes miseruhákat és templomi zászlókat helyeztek el.
3,4 km-re. A községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa. Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Székely Határőr Emlékközpont Csíkszépvíz 3,4 km-re. A Székely Határőr Emlékközpont egy impozáns, háromszintes épület, 2021 augusztusában megnyílt, hiánypótló turisztikai látnivaló. Kiállítás formájában a székely hadszervezetek és a Keleti-Kárpátok határőrizetének történetét mutatja be, az Árpád-kortól a második világháború végéig.
3,5 km-re. Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét. A XVII-dik század végén örmények telepednek Szépvízre, akik katolizálódnak és 1785-ben örmény szertartású plébániát szerveznek.
Iparosok kápolnája Csíkszépvíz 3,6 km-re. A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
3,7 km-re. Borzsovafürdő Csíkborzsovától keletre, a Csíki-havasokban fekszik, a Borzsova pataka mentén. A terület élővilága nagyon gazdag - fő élőhelyei a patak, a patakot kísérő láp, a környező gyepek és erdők. Felejthetetlen élmény volt számomra felkeresni, ezúton is köszönöm. Mosolyka nem volt a helyén, de visszatettük. Nagy mosolykára számítottunk, ehelyett egy kicsit találtunk.
3,7 km-re. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett foldvar helyet. Elindultam megkeresni az elfelejtett földvárat. Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Meliékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig. Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem.
3,8 km-re. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt. A pogányhavasi földvárat keresve. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. Megtalaltuk. Bár nyílt terepen fekszik, a viszonylag nyílt medencével rendelkező fürdő terének igen zárt és bensőséges hangulata van.
Ortodox kolostor Bükkloka 3,9 km-re. Hirtelen előhúztuk a dobozt a rejtekből, és ugyanolyan gyorsan vissza is ültettük, amíg szabad volt a terep. Egy kétnapos kincskereső túrára, kirándulásra indultam.
4,1 km-re. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt.
4,7 km-re. A Rompácai-borvíz kálcium-magnézium-hidrogénkarbonátos tartalmú és mésztufát rak le. A helyiek szerint a rompácai borvíznek gyógyhatása van, sokan ma is használják.
4,7 km-re. De a füzetben második beíró voltam. Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. Gábor, amikor megtaláltad ezt a geodobozt, vissza is tetted rendesen a helyére? A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra.
4,9 km-re. Gyönyörű és tiszta piknikezőhely a Remete-patak völgyében, nem messze Csíkcsomortántól.
Ortodox templom Bükkloka 5 km-re. A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket. Sehol senki. Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik.
5 km-re. Hargita megyében több, külszíni robbantásos fejtéssel dolgozó, nagyméretű bánya van. A nyuszi kicsit mérgesen nézett mikor felzavartuk a bokorból. Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz. Jól eset ez a kis séta, és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről. A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található.
5,2 km-re. A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Az útelágazódásnál irányítótábla jelzi Csíkborzsova létét. Sajnos a ládát nem találtuk meg, de addig kerestük a "rács mögött", hogy a szomszédnak is feltűnt. Hamarosan ellenőrzöm és ha tényleg eltűnt a doboz, teszek újat. A feltett kép alapján a kerítés mögött kerested, a rejtekhely pedig nem ott van.

Csíkszépvízi víztároló románul - in limba romana: Lacul de baraj Frumoasa


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkszépvízi víztároló adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Első szűz ládánk, így a mai nap kétszeresen ünnep volt számunkra. Köszönjük a rejtést, így most már két geoládája is van a csíkszépvízi víztárolónak.
  • A Gyimesek fele vezeto utunk elso allomasa volt, sikeresen megtalaltuk. Azt hiszem ennek a dobozkanak mi vettuk el a szuzesseget.
  • A Tatros forrás keresésekor útba ejtettük ezt a helyet is. Szép kilátás, jó rejtés.
  • A legenda szerint Szent László király itt itatta a lovát, és mondta neki "igyál lovam, ez szép víz". A helybéli öregek pedig ma is attól tartanak, hogy a falut egyszer a víz pusztítja el.
  • Az idei szezon első megtalálása számomra. Nagyon szép helyen van.
  • A csikszépvizi EKE-táborból egy szép séta alkalmával találtam meg ezt a geodobozt. Innen nagyon szép rálátás van a tóra és környékére.
  • Meglett a csutak dobozostól. Rég készülünk ide.
  • Szép kilátással, gazdag és változatos gombakínálattal honorálta a rejtekhely a kitartást, lévén hogy a Tolvajosról majdnem visszafordultam, annyira borus, ködös és hideg volt. Habár itt sem nevezhettem vrőfényes őszi napsütésnek az időt, azért már barátságosabb volt.
  • Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. A doboz könnyen meglett.
  • Ezt a dobozt sem találtam meg.
  • Néha azon gondolkozom, hogy ezek a zöldségeskertek hogy alakultak ki, (több ilyen hely van a városban) a senkiföldjén. Vagy egyáltalán ki lehet a terület tulajdonosa.
  • A Szejkefürdő koordinátái mindenhol máshol jól jelennek meg (a rejtekhely weboldalán, a román változatban). A letölthető ládalistában viszont tényleg a régi rejtek koordinátái maradtak.
  • A filmes dobozka a helyen. A to kisse mocskos de attol szep helyen van.
  • Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. A két sziklafal szinte szorítja a Kisbékást.
  • Zuhogó esőben kutattuk a lőréseket, amig megtaláltuk a dobozt.
  • Hát, örömmel jelentjük hogy mégiscsak ott voltunk. Gyönyörű napot töltöttünk a Csíki Medencében.
  • Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki. Az elso kapun probalkoztam ami zarva volt, de a hatso az mar engedelmesen nyilt.
  • Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes. Lehet azert is mert en eloszor hatulrol probaltam megkozeliteni, talan igy izgalmasabb, de nem az volt.
  • Megkerült a doboz a könyvtár mögött.
  • Szent Imre erődtemplom - Gelence Fenséges. Sokszor jártam Kézdivásárhelyen, de Gelencéről nem tudtam. Aztán Andi - egy barátom felesége - hívta fel rá a figyelmem, úgyhogy következő utam során tettem errefelé egy kis kitérőt.
  • Első alkalommal éjfél után próbálkoztam, gps nélkül, csak a szöveges segítségre alapozva. A közelbe érve viszont, nem tudtam keresgélni.
  • Igy gondoltam, ami az ut melett van es nem kell kiterni, megprobalom megtalalni, es osszejott. A tavaly egy bringatura alkalmaval ott szalltam meg a to partjan egesz kozel a rejtes helyetol.
  • Hűlt helye, mint a domborműveknek? A kereszt útja különben csodálatos.
  • Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység Szélkapu. Na, itt aztán rendesen fúj a szél. Az ilyen helyeket nevezik szél kapuknak.
  • Mivel erőst szemerkélt az eső, megpróbáltam minél jobban megközelíteni a várat kocsival. Miután nem sikerült bejutni a szászkézdi templomba - és már csak itthon olvastam, hogy a geodoboz az épületen kivül van - elindultam megkeresni a parasztvár új rejtését, a miénket.
  • Csapatmunkával.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkszépvízi víztároló? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!