Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van. A Rigó-tó a Szováta környéki tavak egyike, több irányból is meg lehet közelíteni.
Unitárius templom Székelykál Székelykál a Káli-patak völgyében fekvő Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Nagyernyével képez egyazon egységet. Nem messze, csupán 15 km-re található Marosvásárhelytől.
Régi kőkereszt Gyepü-patak A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országút déli oldalában levő parkoló mellett, közel ahhoz a kanyarhoz, amely alatt a Gyepü-patak átfolyik az országút alatt, egy régi, több mint százéves kőkereszt árválkodik az oldalban. Tobb mint 150 eves tortenet, es sajnos ma is gyakran ismetlodik nalunkfele. Mivel most még nem volt besötétedve, s az úthoz, a parkolóhoz is nagyon közel van úgy döntöttünk, hogy ideje megkeresni ezt a dobozt is. Megint domb.
Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Az őszi gyergyói kerékpár körturám alkalmával kerestem fel a rejtekhelyet, elég könnyen megtaláltam a leírás alapján, bár az is csak az emlékezetemben volt meg. Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem.
Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba. Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu. Gyönyörűszép őszi idő volt.
A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető útról, a Piricske erdei útra letérve, 300 m után felhagyott házakat találunk. Ezt elsőkként sikeresen levadásztuk, s irány tovább. Gyakori utvonalam - Csikszeredabol hazafele - mikor formaban erzem magam, felmegyek Hargitafurdore a Piricsken, majd leereszkedem. Sajnálom, hogy elvesztetted az okostelefonodat.
Orbán Balázs (1829-1890) a legnagyobb székely író, történész, etnográfus, publicista és közéleti személyiség sírhelye és emlékműve a Borvízoldalban van. Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt.
Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége. A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található.
Felcaplattunk a meredek lépcsökőn. Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. És megcsodálni a Gyimesek világát. Gyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat.
Forgalmas helyen, a Cosbuc utca sarkán, a Venczel József utcában, a volt Femina üzlettel szembeni Hirsch-ház udvarán, árválkodik egy göcsörtös fa a kapu mellett. Ha beszélni tudna, felhívná magára a figyelmet.
Sóvárad Szováta felőli kijáratánál egy fémből készült, deszka járófelületű függőhíd található. Régebb szerettem volna itt rejteni, de a híd előtti ketrec mindig visszatartott attól, hogy megálljak itt. Mivel erre jártunk, felkerestük a függőhidat.
Várhegy Sepsiárkos Az árkosi Várhegy Sepsiárkostól 3,5 km-re található, északnyugat felé, a Súgó- és az Égevesze-patakok találkozásánál. Gyorsabban megközelíthető Sugásfürdő felől, ahonnan csak 2 km a távolság.
Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. Elég beteg volt. A geodobozt megtaláltuk, viszont egy árva lelket sem az egész településen. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket aHargita-túrázóknak ajánlok.
Előkerült a doboz, majd megkóstoltuk a borvizet is. Szerintem, ez Kovászna megye egyik legjobb borvize. Ennél a borvízforrásnál mindig sor van, bizonyítva a minőségét. Mikóújfalu fő forrása a Bedő-borvíz, egyben a környék legismertebb forrása.
A csíkszentmiklósi egyházközség filiáléját alkotó Csíkborzsovában, a jelenlegi kápolna helyén az Egri család épített egy fakápolnát, amelyet az idő vagy a tőzvész elpusztított. Még szebb mint az új templom. Ez igy van, a templomocska a regi kokeresztekkel nagyon erdekes volt. Megtalaltuk.
A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell.
Büdösgödör - Vidám-sétány, Büdösfürdő.
Evangélikus erődtemplom Homoródbene Templomának építési idejét a XIV-dik századra teszik, ekkor készül a hajó, a szentély és a többszöggel záródó apszisa. Késő gótikus stílusú, 1513-ban szárnyasoltára is készen áll Veil Stoss fia, Johann festményével.
A csíksomlyói Szent Antal-kápolna a Kis-Somlyó hegy délnyugati oldalán áll. Csendes a környék, szép napos délután, öröm itt üldögélni, nézelődni. A Hármas-halomoltártól visszafele megkerestük ezt a dobozkát is. Megtaláltuk.
Két dobozt rejtettem. Székelyvéckén töltöttem a hétvégét. A Rava nevű falu Marosvásárhelytől 28 km-re délkeletre a Rava- (Kopasz) patak szűk völgyében fekszik, Gyulakutához tartozik, melytől 14 km-re délkeletre van.
Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet. Én ez alkalommal a Május 1 utcából indulva, délkelet felől jutottam fel a kápolnához. A hely nagyon tetszett, a kápolna és a kilátás is szép. Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát.
Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő. Tusványos alkalmából az egyik koncertre várva, megkerestük a dobozkát. A rejtekhely alatt tenyleg zugott az Olt folyo. Ahogy a hidat eszrevettuk, akkor mar konnyunek gondoltuk, de megsem lett az.
Kárpótlás volt a kilátás, a látvány azért, hogy el kellett hagynunk a Szent Anna-tavat a medvék és emberek okozta káosz miatt. A Mohos melletti úton sétálva szép tisztás fele halad az út, majd megpillantod a kilátót. Egy kis decemberi sétára indultunk a kilátóhoz, na meg a Szent Anna tóhoz. A Szent Anna-tónál, a Mohos melletti dombon, a Nádas-fürdőre vezető úttól balra, már évek óta van egy kilátó.
Kiértünk a Bükk fejére és megálltunk a keresztfánál. Kerékpárral indultam egy kis rejtéssel is egybekötött dobozkeresésre. Csíkmindszent felől a Hosszúaszóba vezető út közepén, a Bükk feje gerincén állva, nem tudtuk eldönteni, hogy mit mihez tódtak.
A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Sajnos a ládát nem találtuk meg, de addig kerestük a "rács mögött", hogy a szomszédnak is feltűnt. Minden rácsos ablakot végigtapogattunk. A feltett kép alapján a kerítés mögött kerested, a rejtekhely pedig nem ott van.
Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették. Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni.
Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. A malmot körbejártuk, nézelődtünk, érdekes. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők.
Asztalkő a Csalhóban Ha Durau-ból megyünk a Toaca csúcs felé, a La Morminte nyeregben az emlékkereszttől nem messze kilátópont található, melyre ha felmászunk a tetején érdekes formációra bukkanunk. Egy konglomerát tömbre vizszintesen rátelepedő homokkő lap kőasztalt formáz, amelyre felállva, jó időben, gyönyörű kilátásban van részünk.
Unitárius templom Kilyén Töredékesen megmaradt a szentségfülke is, az 1497-es évi dátumával. A templom a XV-dik században gótikus formát kap, szentélye ma is őrzi gótikus jellegzetességeit.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Korondról hazafele tartva megálltunk, hogy megkeressük ezt a ládát is. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
A Csíkcsatószeg központjában eredő borvíz, Alcsík egyik legjobb ízű borvízforrása. A jobb hatso, ismerteto tabla feletti oszlop tetejen volt egy csavaros muanyag dugo. A távolságot és a terep nehézségét tekintve nem a legnagyobb dicsőség. Ti ezen nőttetek fel?
Vármezőn, a nagyrészt római katolikus lakosság hitélete a Várhegy előterében álló Jézus szíve-templomban zajlik. Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült.
Víg Albert köve Galonya Galonya fölött egy híd vezet át a Maros folyón, mely egynagy sziklára épült. Ma én voltam a víg Albert, mert ezt is megtaláltam. Víg Albert kövéhez érve áthajtottam a Maros feletti hídon, és leparkoltam a híd túlsó végénél levő tisztáson. Az Erdély hegyei sorozatban megjelent Kelemen Havasok leírása szerint a Galonya melletti sziklazátony nem Víg Albert, hanem Vígh András nevét viseli, aki 1836-ban csapódott a sziklához.
A Kőkép elnevezésű kőkereszt Székelyudvarhelytől keletre, a Szarka-kőtől északnyugatra található, a 689 m magas Verőfény-tetőn. A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja.
A galócási levendulakert a település déli szélén található, csendes környezetben.
A Születés nevű szoborkompozició Sepsiszentgyörgyön, a Császár Bálint és a Nicolae Iorga utcák találkozásánál, tömbházak között található. Hat igen, megszuletni nem nagy dolog, csak lehet fajdalmas. A város központi parkjában, 2011 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez az alkotás is.
A Szűz Mária szent nevére szentelt római katolikus kápolna 1831-ben épült, építtetője Apor Lázár (1784-1868). Az épület alatt kripta van, ahol az Apor család tagjai nyugszanak.
Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe. Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz.
A csíkszentimrei temető bejáratánál levő kőkereszt az 1700-as évek nagy pestisjárványára emlékeztet. Székelyföldön sok kereszttel találkozik az ember. 1708 végén Moldvából behurcolták a pestist Gyergyóba.
Megtalaltuk egy faraszto, de izgalmas tura utan. Erdélyi körtúránk során jöttünk a Gyilkos-tóhoz, és mindjárt fel is baktattunk a Kis-Cohárd-ra. Útban a Csalhó felé egy rövid kitérőt tettem a Kis-Cohárdra. A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira.
A dobozt megtalaltam, viszont nem volt benne semmi. Könnyen meglett. Ahogy értesültem róla, hogy megjelent ez az új rejtekhely a Bod Péter könyvtárnál, befogtam a lovakat, közéjük csaptam, és lóhalálában vágtattam Sepsiszentgyörgyre. Sepsiszentgyörgy 1948 előtt két jelentős könyvgyűjteménnyel büszkélkedhetett.