Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Csíkcsekefalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Csíkcsekefalva Csíkszentmárton ikerfaluja, a főút mellett álló kőkereszt a falu bejáratát jelöli. A rajta lévő feliratok arról tanúskodnak, hogy Jézus Krisztus dicsőségére állíttatta a közbirtokosság igazgatósága 1932-ben.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csíkcsekefalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Ezen az oldalon látható a címermű Daniel kastély Olasztelek
Ezen az oldalon látható a címermű
Megvan amit kerestünk
Megvan amit kerestünk
Földképződmény 2 Nyárádselye suvadás
Földképződmény 2
Szemből nézve Sólyomkő Sólyom kő nagy kőüst
Szemből nézve
Medence Homoródkarácsonyfalva Dungó feredő népi fürdő
Medence
Márciusban még igazi tél van itt Hideg-kút Borospataka Apa-havas
Márciusban még igazi tél van itt

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkcsekefalva fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkcsekefalva!

A 0,83 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkcsekefalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szentmárton, Kozmás, Lázárfalva
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam. Meddőhányó Balánbánya
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Mi a majus 2-ot neveztuk ki kirandulo idonek. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Ott a loresben, az egyik vaskereszt mogott. Zuhogó esőben kutattuk a lőréseket, amig megtaláltuk a dobozt. Szép és gondozott a vártemplom, kár, hogy nem tudtunk bemenni. Csíkszentmárton középkori templomának emlékeiből megőrizték a XV-dik századi fali szentségfülkét beépítve a várfalba; sajnos felső részét letörték, falusi ügyeskedő mester munkája.
A turulmadaras emlékmű 2006-ban készült a honfoglalás és hősi halottak emlékére. A turulmadar emlékmű 2006-ban készült, a honfoglalás és hősi halottak emlékére. Sokszor eljártunk már itt, de a ládát még nem kerestük. Igaz en is sokat keresgeltem.
Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Kis forgolódás után meglett a doboz.
Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral. A Bánatos királylány kútja mellett, közösségi összefogással megépítették az eredetileg a Várfele nevű domboldalon lévő egykori erődítmény elképzelt mását.
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Az őszi gyergyói kerékpár körturám alkalmával kerestem fel a rejtekhelyet, elég könnyen megtaláltam a leírás alapján, bár az is csak az emlékezetemben volt meg. Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem.
A kőbánya megvan, viszont a dobozt gps nélkül nem könnyű megtalálni. Homoródremetén és Gyepesben rejtettem egy-egy dobozt, és mivel utolsó ittjártam óta ujabb rejtekhelyek nyíltak, és dobozok bujtak el, Szentmártonból erre vettem az irányt, hogy utánanézzek a dolgoknak.
Gyergyóújfalu neve szerint új falu, de csak a középkorból ismert más, régebbi plébániával szemben. Ugyanis már a gótikus korban kis temploma van és 1576 előtt plébánia, 1656 előtt pedig virágzó plébánia.
Máréfalva védbarlangjai Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet. Valoszinu hogy mar nincs meg a doboz, a leiras nagyon egyertelmu, meg is talaltam a ketlabu fat, egy kicsit megcsonkitva, de csupan egy ures fedel nelkuli sarga poharszeru muanyagedenyt talaltam. Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a helyén van, és még nem találta meg senki. Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott.
A régi Kommandó-Kovászna kisvasút nyomvonala.
2006-ban jártam itt először, egy Hargita 50 km-es teljesítménytúra alkalmával. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Megtaláltuk a helyet, a forrást a fölé a nyáron épített új szerkezettel, friss vakolatttal. Regi igeretunk szerint ma ismet visszatertunk ide, es az otagu fa oleben megkerestuk a dobozt. A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg.
Ott jártunk mi is, érdekes, hogy egy évig nem volt bejegyzés a füzetben. Örvendek, hogy az első megtaláló lehettem. A legenda szerint a tó helyén valamikor állt egy ház. Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott.
A világ legnagyobb kopjafája Torja községben áll, az Árpád-park mellett. Rengeteget jartam mar arra, de meg soha nem figyeltem meg ezt a remekmuvet. Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. Bálványosvár felé.
Felsőcibre
A Kisgalamb Levendula egy kis levenduláskert Kisgalambfalván, a református templommal szemben, a Hősök emlékműve mellett. Bár egy, a kertben látható, festett kerékpár fotózási lehetőségre utal, nincs információnk a kert látogathatóságáról.
A Fingó-borviz vagy Cseredombi-forrás, Erzsébet-forrás, a Csiga-dombi aragonitbányától keletre, a műútról 800 méterre fakad, vasas-sós vizét asztali vízként használják. Lemértem és feltöltöttem segédpontként a letérő koordinátáit. Onnan sétáltunk fel a forrásig. Utolso allomasa volt a varsagi turamnak, a Moric korol ereszkedtem le es mivel egy kicsit eltavolodtam a celtol roviditettem a borviz fele, es ez lett a vesztem, mert a tovises cserjek kozott vagtam at es egy tovis atszurta a bicikli kerekenek az oldalfalat.
Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk. A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek.
Református templom Kecset Orbán Balázs írja: A két csermely közötti dombot régi templom koronázta. Az 1660-1690 közötti években készült leltár említi a templomot.
SZNM 12 Emlékoszlop Kökös Sajnos csak a koordináták voltak meg, segítség és képek nélkül. Szépen ment le a nap. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben. Székelyek Nagy Kincskeresése - 12-dik stáció - Kökös - A kökösi csata emlékoszlopa.
Megtaláltuk a dobozotokat a leírásnak megfeleő helyen. Ezt a geodobozt közösen rejtettük.
Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár. Csíkszentkirályra tartottunk, és gondoltuk megnézzük ezt a rejteket. Egy kis gondolkozás után rájöttem, hol is kéne keresni a dobozt. Na ez igen.
Ekkor szászok is települnek ide, ami bizonyossá teszi, hogy temploma is van, mert a szászok mind katolikusok voltak. Kedves kis város, szép és érdekes a környék. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson.
Szeder-útkereszteződés Piricske Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt.
Baross Gábor (Pruzsina, 1848 július 6 – Budapest, 1892 május 9), a dualizmus korának kiemelkedő gazdaság- és közlekedéspolitikusa volt. Érdemes ügyelni, amennyiben a kézdivásárhelyi állomáson fényképeket szeretnénk készíteni. Olyan szerenyen huzodik meg az allomas szomszedsagaban, hogy eszre sem vettem eddig. Oroszfaluból az állomásig hajtottuk a bringákat.
Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé. 18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal.
Perchiu-domb Ónfalva
A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. Sajnos a siklo fele csak a patakon keresztul lehet atmenni (a siklolejarattol a patak menten felfele 100 m utan at lehet ugralni a koveken), elegge romos allapotban van minden ami a siklo alkatreszeikent illetve mellekepuleteikent szolgalt valamikor. Gratulálok a sikeres túráért.
Az Utusaly-völgyhíd 140 m hosszú és 30 m magas, központi része párhuzamos övő, rácsozott, felsőpályás szerkezető, boltozott részekkel. A Görbepataki utasok számára a kilencvenes évek közepén létesítették az utusalyi megállót, az utusalyi völgyhíd mellett.
Tomcsa Sándor mellszobra, Székelyudvarhely.
A Székely Selters forrásaitól délre, a Bánya-tető keleti oldala alatt, az út mellettt van egy andezit küpübe foglalt borvízforrás.
Aknavásár és Ciresoaia települések között, a Velnica kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, tapasztalt, jól felszerelt, és vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. A játékvezető egy igazi vízesés rengetegbe kalauzolt el bennünket.
A Kirulyfürdői letérővel szemben, a jelenleg zárt Kalibáskő vendéglő mellett, egy kis erdei játszótér áll üresen. A pünkösd előtti pénteken utaztam erre.
Olasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van. Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve. A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam.
1426-ban, amikor Zsigmond király szabadalmakat ad a Bereckre települőknek, szászok telepednek ide is és alapítják Szászfalut. Most már tudni fogjuk hol végződik Szászfalu, és hol kezdődik Sárfalva. A dobozt siklóbőrbe bújt szellem őrizte a lemenő nap fényében sütkérezve. Ott voltunk a rejtésnél.
A tuskó teljesen elkorhadt. A tó még csendes, csak a halászok üldögelnek körülötte. Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk.
A szép szavaktól ösztönözve, elindultam megkeresni a mesebeli vadkörtét. A világhálón egy nagyon szép, meseszerű leírás olvasható a Csíkszentkirályhoz tartozó Fenyés völgyében levő vackorfáról - Érdemes elolvasni.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkcsekefalva adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. Nagy öröm volt a felhőben,esőben, csúszós sárban megtalálni már a tolvajok eldugott kövét is, de a láda után hiába kotorásztunk száraz és zöld fenyők között.
  • Valamit megtaláltam, vagyis egy geodobozt találtam meg. De nem a képen láthatót, és nem a román nyelvű leírásban szereplő fekete filmesdobozt.
  • Megvan. Jó kis rejtekhely.
  • 1995-ben jártam utoljára a Ratosnya völgyében. Gondoltam, hogy itt az ideje újra szétnézni a völgyben mielőtt feltöltik az épülő víztározót.
  • Elmaradt ez a bejelentes. Hisz ez akkor lett meg mikor az Avasrol lejottunk.
  • Több mint 1 évig dolgoztam egy közeli villában (Anna), de nem láttam a parkot. Egyébként nagyon szeretem a régi fémszerkezeteket.
  • A veszélyekre figyeljetek, ha arra jártok. Az épület teteje omladozik, és ha bementek, fém hullámlemezek eshetnek a fejetekre.
  • Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül. Ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál.
  • Errol volna szo. https://geokrety.
  • A doboz nagyon jo helyen van, jo rejtes. A szomszedsagban nagy volt a mozgas, es ezert nehezen fertem hozza.
  • A bástya sajnos elég romos állapotban van, kerül majd még jobb állapotba is. Mivel nem találtunk, hagytunk geodobozt, a bástya melletti fa gyökerei között, kővel álcázva.
  • Igen, az igaz, sajnos telefonrol eleg kicsinek latszik. Megprobalok nagyobb segitseget nyujtani.
  • Ez a doboz is megvan.Nem volt könnyű megtalálnom a rejteket, de egy kis odafigyeléssel sikerült rálelnem.
  • Karácsony alkalmával az angyal négy címzettnek vitt ünnepi geodobozt. Ebből kettő érkezett meg.
  • Tegnap este megint kint jártam a temetőben, most már második alkalommal. Csalódottan tértem haza, mert a koordináták segítségével sem lett meg a rejtekhely.
  • Mindenekelőtt gratulálok a rejtéshez, igényes, ötletes rejtés. Miután az összes irányjelző tábla magyar írását frissen lekaparva találtam, elgondolkoztam, hogy előkeressem-e a dobozt, vagy csak egy fotót készítsek a rejtekről.
  • Babarunkai vízgyűjtő Elég rossz állapotban van. A doboz elrepedt, a kis notesz elég nedves volt. Betettem egy chips-es zacskóba, az volt kéznél, sajnos más nem.
  • Természetesen, hogy nem haragszom meg, sőt köszönöm. Csodálkozok, hogy megvan még a doboz.
  • Sízés után a korcsolyapálya környékén előkerült a doboz.
  • Ez egy szepen helyrehozott kuria. Jelenleg lakatlan, de kozdolgokra is berbe szoktak adni.
  • A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Kicsit szárítottuk, majd visszahelyeztük.
  • Éppen beesteledett amikor a forráshoz értünk. Sokan álltak sorba vízért, palackokkal, volt aki több zsáknyi palackkal.
  • Rengeteget jartam mar arra, de meg soha nem figyeltem meg ezt a remekmuvet. Reggeliben talaltam meg ezt a dobozkat.
  • Bagolykő-túra és Geocitrom Pünkösd 2016 Gyimes v. Hidegseg. Koszonet a jo es tartalmas vezetesert, a szep napert, leszamitva a ''fatanyerost''. A Porcelankove a ''paduai rejtektol'' korulbelul 1-2 km-re van a javardi Zugo folott?
  • Megtaláltuk a természet titokzatos munkájának diadalívét. Melynek homlokzatát babérként borítják a páfrányok.
  • Vagyis inkább az történt, hogy a bácsi mondta, hogy megtalálta és kérdeztem, hogy hol erre azt mondta inkább megmutatja, így került a kezem közé. Sajnos a csapat indult tovább, de fő, hogy ez is megvan.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkcsekefalva? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!