Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Csíkajnádi Kálvária

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Csíkajnádi Kálvária

Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csíkajnádi Kálvária felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Sötétedéskor Homoród malom villanytelep
Sötétedéskor
Vár 3 Thoroczkay vár
Vár 3
Vályúk Bekecs tető Bökecs leve
Vályúk
Sziklabástya Medvevár sziklavilág Fenyőkút Korond
Sziklabástya
Templom Kálnok református templom
Templom
112238 Sebesvár
112238

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkajnádi Kálvária fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkajnádi Kálvária!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,75 km távolságra található, legközelebbi település, Ajnád turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szépviz és környéke
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Nem gondoltuk, hogy első megtalálók leszünk. Csapatmunkával. Mi vagyunk az első megtalálók, csak "meli" kicsavarta a kezünkből a füzetet.
Bocskai István emlékmű Székelyudvarhely Bocskai István emlékmű, Székelyudvarhely.
Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki sósfürdő, vagy banyaúsztató - Balázs József- vagy Fekete-fürdő néven is ismerik. A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki.
Árcsó Korond és Felsősófalva között, a Korond-patak balpartján elterülő határrész. Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit.
Itatóvályú az erdőben - Fenyő-tető, Dél-Hargita.
Homoródkarácsonyfalvától délkeletre, a Dungó népi feredő közelében, attól keletre, a Csősz patakába ömlő Sós-patakon, két sósmedencét találunk. A Bázis névre keresztelt 50x8 méteres természetes és 10x4 méteres deszkával bélelt úszómedencét helybeliek létesítették.
Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. A pogányhavasi földvárat keresve. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.
Az út mellett, nem túl sűrűn, hétvégi házak sorakoznak. Máréfalva keleti kijárata közeléből egy aszfaltút ágazik ki, mely a Patakvölgyében, a Fenyéd vize mentén halad előbb kelet, majd észak-kelet felé.
Bor-kút borvízforrás Borka-völgy Besztercei-havasok Mellette található a Borkút (Borcut) vadászház. A Keresztes-havasból eredő Borka-patak mentén található ásványvízforrások közül a legismertebb a Bor-kút nevű forrás.
A Csíkmindszent felőli oldalában, viszonylag rendezetten, egykor néhány fenyőt ültettek. Kellemes hangulatú völgy. Csíkmindszent és Kotormány között egy hegygerinc található, mely kelet-nyugat irányban helyezkedik el, neve az Árnyék.
A doboz a földön volt. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják.
A csíktaplocai Rét utcában egy borvízforrás található, melynek vizét a környékbeliek előszeretettel hordják és fogyasztják. A kutat Fontana névre keresztelték. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).
Sajnos nincs a helyen a doboz. A tavasszal megtalaltuk a dobozt. Véletlenül kaptam meg a forrás délnyugati oszlop tövében, csordulásig tele vízzel. The 1 km long, 50-200 m wide Borsaros nature conservation area lies on the right bank of the river Olt, at 651 m altitude, to the left of the road leading from Sancraieni to Sansimion.
Az összesen 4 hektáron elterülő Nyírkert-rétláp, a Benes-rétláp folytatása, Nagytusnádtól dél-nyugatra, a Tusnád-patak földrajzi baloldalán terül el. A növénytani rezervátumban megtalálható a törpenyír, a kék csatavirág, a szibériai hamuvirág, valamint más növényritkaságok és jégkorszakbeli maradványnövények.
Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon.
Erdőfülén felül egy határrészt a Kormospatak völgyében Faluhelynek neveznek. Kuldok egy par kepet is tobbek kozott. Ha a Kormos-patakon át közelítjük meg, akkor a kápolna mögött egy fa odvában van elrejtve. Száldobos felől közelítettük meg.
Mai temploma 1761-re készül el, mindvégig tiszta katolikus falu. Kilyénfalva 1732-től lesz önálló plébánia, Tekerőpataktól elszakadva.
Szentkert Felsőcsernáton A Bodoki hegység keleti lábánál megbújó Szentkert temploma Székelyföld legkorábbi várfallal övezett egyházi épülete. Felkeresése Csernáton falu határában nem könnyű feladat, mivel eléggé eldugott helyen fekszik.
Szerencsére itt bejuthattunk a templomudvarba (Csatószegen és Szentimrében most sem sikerült) s persze a doboz is megkerült. Te nem tudod, hogy az első megtalálás joga a "nagyfőnököt" illeti meg? Orulok, hogy ennek a templomnak legalabb a kapuja hetkoznap is nyitva. Nagytusnád a Tusnád-patak kelet-nyugat irányban hosszan elnyúló,szűk völgyében fekszik, Tusnádfürdőtől északra, az országút mellett.
A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére. Esos ido leven, mikor biciklivel nem kivankozik le az aszfaltrol az ember, Csikszeredaban akadt meg dolgom. Hát persze, hogy nem volt bejegyzés még a füzetkében. Annak ellenére, hogy a rejtek egy kicsit távolabb van a műjégpályától, a keresésnél azért kellett vigyázni, hogy a szomszéd tömbház lakói ne vegyék észre.
Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette.
A műemléképületet a református egyháznak adományozták, jelenleg elhanyagolt állapotban van. A Nagy Jáfet-ház 1829-ben épült, az Állomás utca 21 szám alatt található.
Templomának építési idejét – függetlenül a pápai tizedjegyzék adatától – a XIII-dik századra teszik. Most először jártam úgy, hogy előbb "oda" nyúlok, de bíztos máshol lesz s hát láss csodát. Felnéztem és megláttam a dobozt.
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak.
A madéfalvi veszedelemhez kapcsolódik az a történelmi tanösvény, amelynek kiépítésére még 2010-ben nyert pályázatot Madéfalva önkormányzata. Majd írok az angyalnak, létrát fogok kérni, és levadászok mindent előled. Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni. Ott van, a helyén, s nem is kellett létra.
Erősd község előtt, az Olt és a Várpatak által körülölelt Csókás nevű hegycsúcson  a hagyomány egy várat helyez el. A várplatói panoráma valami csoda. Egy jó séta után értünk fel a fennsíkra, jó ideig nem is ott kerestük ahol kellett volna, de aztán elékerült. Kellemes kis seta, szep kilatas, nagy fu.
A Sepsiszentgyörgytől néhány km-re délre fekvő Illyefalva látnivalója a 15-16-dik század körül épült várfallal körülvett, festett fapados, új kazettás mennyezetű református temploma. Végre még egy szűz geodoboz. Talan az eddigi egyi legszebb dobozunk. Tavaly október óta azért vártál ilyen sokat, hogy a doboz töltse be a 18 évet?
Az utolsó torjai házak után balra, a patakmeder mentén felfele haladva, egyenesen felfelé körülbelül 5,5 km hosszú úton jutunk a célhoz. Évek óta visszajárok ide. Nem ott volt a doboz, ahol a foto keszult. Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat.
Aszó tava
A Szent Anna-tó-tól visszajövet úgy döntöttünk, hogy megállunk és szétnézünk Tusnádfürdőn is. Meglett a doboz. Így jártam, ez a doboz miatt lemardtam a borkóstolóról. Délen Tusnádfürdőt a Komlósárok határolja, melynek baloldalán fakad a Komlósároki borvíz.
A csíksomlyói Szent Antal-kápolna a Kis-Somlyó hegy délnyugati oldalán áll. Csendes a környék, szép napos délután, öröm itt üldögélni, nézelődni. A Hármas-halomoltártól visszafele megkerestük ezt a dobozkát is. Megtaláltuk.
A Szemeskő a Büdösfürdőbe vezető, kék kereszttel jelzett turistaút mellett van, utunk a szikla mellett vezet el. Ideje mar, hogy bejelentsem ezt a megtalalt rejteket is, ha mar en voltam itt az elso, es meg hany doboznal, es meg hanynal nem? Azon rejtesek koze tartozik, ahol hasznos a gps adat, mivel erdo takarja, es ugy a helyet, mint a dobozt, nehez lett volna megtalalni gps keszulek segitsege nelkul. Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam.
Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Nagyon szep a hely, finom a forrasviz, erdemes megallni egy szusszanasra.
Évszázados szilfák Csíkrákos Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó. A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak.
Rakottyás vadászház
A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
Szem-gyógyforrás Marosfő Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor. A marosfői vasútállomástól a kék pont turistajelzést követve, elhagyva a lakott települést, a Meszes-patakhoz érünk.
Innen származik a Cserépgyári borvízforrás elnevezés. Alcsík borvízforrásokban leggazdagabb települése, Csíkszentkirály, egyik legforgalmasabb borvízkútja a főút melletti, az egykori téglagyár előtti forrás.
A Kis-Havas panzió háta mögött található régi sípálya felvonója mentén lehet feljutni az 1090 m magas Kis-Havas csúcs tetőre. Egy bejegyzés alapján értesültünk, hogy a geodobozt vadállatok találhatták meg.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkajnádi Kálvária adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Itt jöttem rá, hogy milyen jó kereső vagyok. És milyen rossz megtaláló.
  • A templomot ismertem, jártam már a toronyban is (most is nyitva volt). Nem zavartam a házigazdát, egyenesen a torony fele mentem.
  • Tobbszor jartam a Csukasban (a 2011-es hatarturan, kirandulasokon, telen-nyaron). De most oszinten szolva speciel ezert a ladaert szoritottam be ezt a hetveget.
  • Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Rohanvást kerestük a dobozt, és meglett.
  • Érdekes, ahogy egymás felett sorakoznak itt a temetők. Református, katolikus, zsidó, szovjet, német temető.
  • December 30-án, ragyogó napsütésben, tiszta kék éggel, sikerült teljesíteni az évzáró túrának tervezett Bucsin-Mezõhavas útvonalat :). Boti és Pityu túrasível, Keki és én gyalog vágtunk neki a kék sáv jelzésen, ami a Bucsin tetõn (1273), a sípályához való letérõvel szemben kezdõdik.
  • Megtaláltuk a dobozt. De nárciszok helyett csak jégvirágot találtunk.
  • Rugonfalva után ez volt a következő állomásunk. Nem találtuk ott a nagy költőt, csak az öreg tanút, és a doboz meglett.
  • Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben. Sikeresen meg is talaltuk a dobozt.
  • Ha jol ertettem a Kis Kiralykon megtalaltatok-ellenoriztetek a borokasba rejtett ladat es a Hasadek nyeregben a korlatokhoz kozeli ladat a fenyvesben? Nalam megjelent a most rejtett ladad mint megtalalva, a keresztnel.
  • Medve nyomán kapaszkodva, kötéllétrán vagy helikópáterrel, kinek ahogy tetszik. Mi gyalog jöttünk, mert siettünk.
  • Igen, a brassói kalandpark komolyabb. Az nekem is jobban tetszett.
  • Igen, én is a hely szépségére, értékére gondoltam, amikor a megtalálást írtam. Teljesen igazad van.
  • Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. Ez a negyedik találkozónk, helyszíne a Békás-szoros volt.
  • Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. A lenti sarka, mintha egy macskafej nézne le ránk.
  • A koordinatak Csikpalfalvan jok, a hirdetotablahoz vezetnek, egy vilagoskek, fakeretes, uvegezett ajtos kisszekrenyke, epp a bejarati kapuval szemben, a templom oldalan. A szekreny be van horgolva egy rahajtott 40-es szeggel, ott talalhato a szoban forgo lila-rozsaszin muanyagtojaska.
  • De mit is köszönsz tulajdonképpen? :-).
  • Ma megint erre jártam, és mivel senki sem volt a környéken, sikerült a dobozt is előszedni. Ez volt a harmadik alkalom, hogy próbálkoztam.
  • Csíkcsatószegen sikerült bejutni. Na nem a templomba, csak a belső udvarra.
  • Kemény család várparkja - Marosvécs Elsőként a bélelt doboznál. Aznap reggel a Kelemen-havasokba indultam, a Kis-Lomás-vízeséshez. Útközben viszont nem hagyhattam ki Marosvécs két geodobozát.
  • Nyárádszereda felől utaztam Sóvárad felé. Nyárádmagyaróson vezet keresztül az út, innen csak négy és fél km kitérő Nyárádselye.
  • Érdekes, kecses híd, hozzáértő mesterek építhették.
  • "A Veczer nevű magaslat oldalában érdekes résbarlang alakult ki a krétakori, meszes cementezésű konglomerátumokban. A régi erősdi magyarság Rózsa Sándor barlangjának nevezte.
  • Így könnyű, ennyi tehetséggel. Ha találkoztok darázsfészekkel és a konyhatündérrel, szóljatok nekik, hogy már nagyon várom őket.
  • Amint a leírásban is írja, itt csak egy római őrtorony helye található. Itt tényleg nincs nagy látnivaló, de egy kirándulás ide mégis szép és érdekes lehet, amennyiben Vármező felől közelítjük meg a rejtekhelyet.
  • A megadott koordinátáknál hiába kerestük nem találtuk meg. Aztán visszafele véletlenül rátaláltunk valamire, ami nagyon hasonlított a rejtekre.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkajnádi Kálvária? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!