Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Borvízforrás - Zsögödfürdő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Borvízforrás - Zsögödfürdő

Zsögödfürdő, a Borszékkal egyidős fürdőtelep, Csíkszereda déli kijáratánál, az Olt jobb partján található. 17 kádas meleg fürdője 1957-ben épült, azóta többször felújították.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Borvízforrás - Zsögödfürdő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szemét Maroshévíz Urmánczy kastély
Szemét
Tájékoztató tábla Borszék mofetta
Tájékoztató tábla
Anghelide-kanyon Anghelide kanyon Nagy kapu
Anghelide-kanyon
A világháborúban elesett lövéteiek névsora Lövéte emlékmű
A világháborúban elesett lövéteiek névsora
9946 Borgói-hágó
9946
9850 Rava patak
9850

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Borvízforrás Zsögödfürdő fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Zsögödfürdő és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Borvízforrás!

A 1,24 km távolságra található, legközelebbi település, Zsögödfürdő turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Al-Csík
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni. E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt.
Csíkbánkfalva Csíkszeredától 17 km-re fekszik, megközelíthető Csíkszereda felől előbb a 12-es országúton, a Nagymezőn át, majd ebből a balra elágazó 123C megyei úton. Orom, hogy jo allapotban talaltuk. Sikerült a templomba is bejutni. Pedig az egész falrészt összekutattam.
A XVII-dik század végén örmények telepednek Szépvízre, akik katolizálódnak és 1785-ben örmény szertartású plébániát szerveznek. Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét.
Rudi forrás - Tusnádfürdő. A Csukás-tótól délre, a vasút bal oldalán, a laza piroklasztit üledékből tör elő a kis hozamú Rudi forrás 13,5 C hőmérsékletű vize.
Pogány-havas A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt. Miután türelmesen kivártuk, hogy a juhnyáj befejezze a delelést a csúcsnál, megtaláltuk a ládát. Egy szombati kirándulás alatt sétáltunk ki ide ahol hamar rábukkantunk a rejtekre. Valamivel több, mint egy éve jártunk itt utójára.
Vármezőtől a Várhegyen is túl gyönyörű lombhullató erdőben kanyarog a gátertól tovább az út a Nagy-Nyárád, vagy másnéven Nagy-ág völgyében. A rejtek felé menet egy róka sétált előttem. Ha már egy pár napig itt voltam Vármezőn, hazaindulás előtt nem hagyhattam ki a két közeli, általam még meg nem talált geodobozt. A rókával kapcsolatosan, én úgy tudom, hogy ha keresi az ember kozelseget akkor veszett.
Orbán Balázs írja: A két csermely közötti dombot régi templom koronázta. Az 1660-1690 közötti években készült leltár említi a templomot.
Gyönyörű és tiszta piknikezőhely a Remete-patak völgyében, nem messze Csíkcsomortántól.
Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén.
Tündérkert Erdőszentgyörgy A Tündérkert egy őshonos gyümölcsfákkal beültetett, másfél hektáros terület, az erdőszentgyörgyi református esperesi hivatal háta mögött. Ez a gyümölcsöskert egy közösségi tér, ahol a helyi családoknak saját fájuk lesz, amit ők ültetnek és gondoznak a továbbiak során.
Geometrikus kompozició, Gazdáné Olosz Ella - Kovászna.
A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása. Miután megkerestem a Nagy-ág mellékénél elrejtett geodobozt, a nap második kipipált rejtekhelye a Tündérek forrása volt. Az út meglett (fentről jöttünk), a pötty meglett, a fa is meglett, a doboz sehunn a fában. Kis körutunk alkalmával ugy gondoltam több dobozka is előkerül, talán az én hibám is, hogy nem igy lett.
A Kósna-csúcs a Nemere alatti dombvidék legkeletibb csúcsa, 784 m tengerszint feletti magassággal. A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé. Nemcsak a csúcs, hanem annak vállai is, tehát a Kósna-domb is, heves harcok színtere volt az első világháborúban.
A Fenyves-patak völgyében, a Buzgó borvíztől 1 km-re északra, az út egy kisebb tisztást kerül meg. Itt lenne a leírások szerint az egykori égető kemencék helye.
Ha csak a geodoboz hűlt helyét találod meg, az éppúgy a rejtekhely megtalálásának számít, mintha a geodobozt is megtaláltad volna. Ez a láda hiányzott még a tusnádfürdői gyüjteményből. Az összes sarkot végigkutattam, de doboz, sehol. A tusnádfürdői mofetta épülete a közelmultban esett át egy felujításon, amely most már megszabott program szerint fogadja a gyógyulni vágyókat.
Vajon mi lehetett itt? A forrás mellett kápolnára emlékeztető tábla. A kivancsisag vezerelt el ide, es igen is nagyon erdekes volt. Az Olt árterületén érdemes a mezei uton kalandozni, a vizenyős réteken rengeteg tavaszi virágot csodálhatsz.
A Kis-Homoród patak két partján fekszik Székelyzsombor, felette magasodik Székelyzsombor vára. Nagyon ötletes a rejtek. Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. Egy jó kis emelkedő után értünk fel a várba.
Bodoktól délre az Olt bal partján található Étfalva, a valamivel kisebb területű Zoltán az Olt jobb partján települt, Étfalvától északra. Érdekes ez az építmény, már többször eljártam itt de még nem vettem észre mostanáig. Én vagyok a Rejtekhely, és az élet. A doboz rendben, de a kapun bejártak vagy kijártak?
A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
1708 végén Moldvából behurcolták a pestist Gyergyóba. Székelyföldön sok kereszttel találkozik az ember. A csíkszentimrei temető bejáratánál levő kőkereszt az 1700-as évek nagy pestisjárványára emlékeztet.
A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
A kék pontot jártam végig, és utamba esett, kellemes kis séta volt. A Krassó-Szörény geotábor alkalmával, több kalandos találkozásunk volt. Meglett a kút, a vályú is a helyén van. Ez nem más, mint egy omladozó kővályú egy forrás közelében, az erdő sűrűjében megbújva, amelyet a helybeliek nem tudni, hogy miert is, Tetves-kútként ismernek.
Csendes, nyugodt kis falucska. Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval. Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván.
A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el.
Oh, szuper, akkor majd én rejtek oda. Dálnokon nincs még rejtekhely. Csak mert előreláthatólag augusztus folyamán jövök egy néhány napra ide, és szeretném majd megkeresni. Dálnok ősi székely falu, Kézdivásárhely közelében.
1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem. A város egyik legdrágább étterme működött itt, Sinkovits Aurél építette 1895-ben.
Én is így jártam. Egy delutani seta, majd egy kis kereses, es megvan a lada. Tusnádfürdőről indultunk a Bálványosfürdő felé vezető úton. A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája.
A Páduai Szent Antal tiszteletére felszentelt római katolikus templom Csíkcsicsó központjában található, az iskola közelében. Végleges formáját 1839-ben kapta.
A parkig konnyen eljutottunk. A rejtek végül is a temetőben van. Sokat jarok erre mostanság, hamarosan viszek egy dobozkát is. Szent Katalinnak ajánlották a katolikus templomot Szentkatolnán, előtte emlékpark áll, a falu szellemét dícséri.
Evangélikus templom Kőhalom Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik. Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII-XIII-dik században épül.
A csíksomlyói Salvator-kápolna a Kis-Somlyó tetején található, ide érkezik fel a csíksomlyói keresztút, a Jézus hágója. Csendes vasárnap délután könnyű dolgunk volt. Valójában ez volt a nap első geodoboza. A szent Antal kápolna után kisétáltunk a tetőre is.
A gerincen közelítettem meg a helyet ay antenna felöl. Egy kis keresgélés után kiástuk, viszont az üveg nem volt üres, és ráadásul sajnálatos módon még nem is borral volt tele, hanem vízzel. Ez a Várhegy most már Lövétéhez tartozik, vagy Homoródalmáshoz? Homoródalmás és Lövéte határánál van a homoródalmási Várhegy, amelyen földsáncok nyomait lehet látni.
A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki. Útban voltam hazafelé. Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni.
Almás rétjén Kézdialmás határában, a Büdös kút egy igen hideg vizű forrás, 8-9 fokos a vize, kéndioxidot tartalmaz, innen jön a neve is. Mert egyutt rejtettuk aronbv-ekkal, es azzal aki megfertozott minket a dobozos jatekkal. Bereck kozeleben vannak meg kenes furdok, Martonosban, allitolag valamelyest feljavitva. Amig nem volt vadaspark, sokkal konnyebb volt megkozeliteni.
Értesültem a székelyudvarhelyi mezítlábas parkról. Udvarhelyi parkban levő geodoboz. Megtaláltam a geodobozot, Székelyudvarhely egyik nagyon szép parkjában. A székelyudvarhelyi Városi Park nemrég volt felújítva, színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is.
A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Köszönjük a lehetőséget. Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :).

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Borvízforrás adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Zsögödfürdő térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Meglett, cseles. Este 10-kor az Asztalkőtől jövet, senki sincs itt.
  • A geodoboz nagyon jol el van rejtve. Haromszor nyultam oda, mig vegre sikeerult megtalalni.
  • Szerencsere szep meleg nap volt, ugy hogy folyamatosan legalabb 3 ember toltotte a borvizet a forrasnal, azert en kitartoan kerulgettem tapogattam es nezegettem a faszerkezetet, ok pedig engem, vegul feladtam, es elindultam Haromvara fele.
  • A geodoboz jól el van rejtve, annyira, hogy meg se találtam.
  • Utólag megnézve a rejtekfotót, bosszant, hogy nem töltöttem le a képeket. Sajnos a mobilon nem látok semmit a képekből, de ha föltöltetem volna az autós GPS készülékre, megnézhetem volna.
  • Szuleimmel eveken at ide jartunk furodni. Hol maradtak azok az evek ellenben a mai flancos hetvegi hazakkal.
  • Fehér télben jólesett a rozsdaszínű borvízben lubickolni. Ketten voltunk a párommal, miénk volt a medence.
  • Megtaláltuk. Nem volt könnyü, már már feladtuk.
  • Amit e ládakeresés során megtanultam, a borvíztöltők exponenciálisan szaporodnak. Ha egy végzett, te meg boldogan fellélegzel, hogy na végre, tiszta a levegő.
  • Bő 15 percig kereshettem , mert nem volt senki sem a környéken, de nem találtam meg. Pedig a fényképet is jól megnéztem mielőtt nekifogtam a keresésnek.
  • Na ezt már sokadjára keresem, de még nem találtam meg. De vissza fogunk menni az biztos.
  • Én már többször is ellenőriztem a rejtést, és a geodoboz mindig a helyén volt. Persze, valamelyik nemtörödöm kincskereső jóvoltából, előbb-utóbb ez a geodoboz is el fog tűnni, megtörténhet.
  • Sokadjára keresem. Most 5 perc alatt meglett.
  • Ma este kibicikliztem Zsögödfürdőre, a borvízforráshoz. Vittem magammal egy új dobozkát, ha esetleg dobozcserére lenne szükség.
  • Mas osvenyen vezetett a gps, ezert egy meredek oldalrol kozelitettunk, de az elmeny karpotolta a faradtsagot. Elso turank volt a Hetletrahoz, de csodalatos elmeny, ajanlani tudom mindenkinek.
  • Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Volt egy csoport látogató, valószínű értük nyitották ki, de nem volt sehol idegenvezető, mindenki kedvére bolyonghatott.
  • Na, ez is megvan. Szem elött van a doboz és mégse.
  • A legutóbb, a gyakorlatilag a rejteken ülő, két cigarettázó "hölgy" miatt, nem tudtam a geodoboz közelébe férkőzni. Ez alkalommal senki nem zavarta a keresést, a közeli csöves-szálló is üres volt, az eső ellenére.
  • Hamar megtaláltuk. Bár először azt gondoltuk, hogy ez a hu-s láda.
  • Egyik kereszt.
  • Csak hozzafuzok, most mar ezen az oldalon. A kepek is erkeznek rovidesen.
  • Elindultunk a vizeses iranyaba, ami nagyon megerte, csak nagyon esett az eso, es igy a tobbi nem lett meg. Ide szep ido kell, es egy nagy furdozes a komedenceben.
  • A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore. Ez a socsempeszek utja.
  • Szulinapi ajandeknak bevalt.
  • Innen a kilatas a Csiki medencere fonseges.
  • Amennyiben a koordináták nem pontosak, az a 10 méter a domb tetején állva azt jelenti, hogy a rejtek valahol lent van a domb alján. Ott pedig nem kerestem, én a domb aljába nem rejtettem volna.

Sikerült eljutni Zsögödfürdő környékére? Tetszett a Borvízforrás? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!