Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Bagolykő - Bükkhavaspataka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Bagolykő - Bükkhavaspataka

A Bagolykő megközelítése a gyimesközéploki Hidegségről indulva lehetséges, Bükkhavas patakából a Nagysarok-patak szádától indulva a Jávárdi-hegy fele. Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bagolykő - Bükkhavaspataka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szakadék távolról Vörös szakadék
Szakadék távolról
A bazilika és a Szt. László szobor Nagyvárad bazilika
A bazilika és a Szt. László szobor
2534 Rava patak homokkő gömbkő homokkövek gömbkövek
2534
Kereszt Caltun patak vízesés zuhatag
Kereszt
Kilátás a harangtoronyból Énlaka unitárius templom
Kilátás a harangtoronyból
2760 Szászfehéregyháza
2760

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bagolykő Bükkhavaspataka fotóalbumba!

Fedezzétek fel Bükkhavaspataka és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bagolykő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,45 km távolságra található, legközelebbi település, Bükkhavaspataka turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Fiam is jő, remélem nem a susnyásban van a láda. Miután eltöltöttem a délutánt az Opálbarlang geodobozának a megtalálásával, csak annyi időm maradt, hogy a Hargita-ligetet felkeressem. Miután megkerestük a Kalibáskőn a ládát, akkor láttuk, hogy onnan 400 méterre van egy másik láda is. Természeti értékeink között kiemelkedő fontossággal bírnak a tőzeglápok, amelyek változatos növény- és rovarvilágot rejtenek.
Nem ott volt a doboz, ahol a foto keszult. Évek óta visszajárok ide. Az utolsó torjai házak után balra, a patakmeder mentén felfele haladva, egyenesen felfelé körülbelül 5,5 km hosszú úton jutunk a célhoz.
Jávárdi-tető - Jávárdipataka A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni.
A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő. Éppen beesteledett amikor a forráshoz értünk. A Parajd és Gyergyóalfalu közötti, Bucsin-tetőn áthaladó, Kis-Küküllő völgyében vezető, DN13B-as jelzésű műúton több forrást is találunk az út mellett.
Torzó Bálványosfürdő
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Na, ezt sem nehéz megtalálni. Ő volt, akinek ''könnyű a toll és nem nehéz a kasza''. Benedek Elek sírja a Kisbacontól nyugatra fekvő temetőben található.
A vonat ajtajából nem kis szintkülönbségről kell leugrani a talaj szintjére. Aki vonattal érkezik a helyszínre, annak Andrásháza lerobbant, gyászos állapotban levő vasúti megállójánál kell leszállni.
A nagy magyar királyok közül Szent László kapcsolódik leginkább vidékünk történetéhez, ezért érdemes megemlékezni róla. Június 27-e Szent László ünnepe, személyében nagy hős és nagy király képe rajzolódik elénk.
Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település. Mi lehet annál izgalmasabb, mint egy duplán szűz geodobozt megtalálni? Ötletes helyen van, habár most a gaz teljesen körülnőtte. A telefonom sajnos nem elég okos ehhez.
Csíkszentimrétől nyugatra húzódó mező közepén magányosan egy kis kápolna áll. A Kakukk-hegyről visszafele kerestük fel a magányos régi kápolnát Szentimre határában.
Az elöregedett falunak sajátságos hangulata van, sok a kékre meszelt ház. A küsmödi templom zárva volt, az ódon harangláb nagyon megtetszett.
Síremlék Doberdó Makfalva A világháborúban, az olaszországi Doberdóban hősi halált halt Barabás János emlékére emelték. Makfalva nyugati részében, a Felhágó és Tekintő lábánál, egy kis terület neve Doberdó, nevét az itt emelt síremlékről kapta.
A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont. A Szarkakotol nem kanyarodtam vissza Udvarhelyre, hanem felkerestem Homorodremetet, es kellemesen csalodtam, mert egy kihalofelben levo Isten hata mogotti eldugott apro falu helyett, amire szamitottam, aranylag egy mozgalmas kis telepulesre ertem. A Homorodok menterol ezt is begyujtottuk, igaz van meg mit keresni itt is es mashol is. Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja.
A kis település Remete központjától közel 10 km-re, a Martonka-pataka felső folyásának két oldalán alakult ki. A XVIII-XIX-dik század folyamán a nagyobb falvakból való kitelepedések során jöttek létre Gyergyó szórványtelepülései, közte a remetei Kicsibükk.
A tusnádfürdői mofetta épülete a közelmultban esett át egy felujításon, amely most már megszabott program szerint fogadja a gyógyulni vágyókat. Az összes sarkot végigkutattam, de doboz, sehol. Ha csak a geodoboz hűlt helyét találod meg, az éppúgy a rejtekhely megtalálásának számít, mintha a geodobozt is megtaláltad volna. Mint érdekes hely, úgy azt mondhatom, hogy megtaláltam.
A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája. Tusnádfürdőről indultunk a Bálványosfürdő felé vezető úton. Egy delutani seta, majd egy kis kereses, es megvan a lada. Teljesen szabályos a leírások alapján keresni a rejtekhelyet, akár gps nélkül is.
Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán. Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé.
Ha beszélni tudna, felhívná magára a figyelmet. Forgalmas helyen, a Cosbuc utca sarkán, a Venczel József utcában, a volt Femina üzlettel szembeni Hirsch-ház udvarán, árválkodik egy göcsörtös fa a kapu mellett.
Az aznapi kirándulás utolsó felkeresett helye volt a Csíki-kert. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot. Gyergyószentmiklóson található Székelyföld legnagyobb dendrológiai parkja, a Csíky-kert.
Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
A régi Olt folyó tanösvény - Csíkszentsimon.
Miután Csíkszeredában megnéztük, hogy milyen is az amikor a falu beköltözik a városba, ami amúgy a bukaresti barátainknak nagyon tetszett, hazafele tartva megálltunk még itt Tusnádfürdőn is egy kis sétára, na meg egy kis rejtekhely vadászatra. Ez is megleve de a borviz itt is szerintem nem volt a legkivanatosabb, zavaros es nem volt semmi kifolyasa a betongyurubol. Megtaláltuk, visszaálcáztuk. Bányászpataktövi borvíz - Tusnádfürdő.
Bor-kút borvízforrás Borka-völgy Besztercei-havasok A Keresztes-havasból eredő Borka-patak mentén található ásványvízforrások közül a legismertebb a Bor-kút nevű forrás. Mellette található a Borkút (Borcut) vadászház.
Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. Gábor, amikor megtaláltad ezt a geodobozt, vissza is tetted rendesen a helyére? De a füzetben második beíró voltam. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra.
A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is.
Székelyudvarhely Budvár negyedében, a Nagy-Küküllő partján, létezett egy egykor igen kedvelt gyógyfürdő, mely 1944-ig működött. Egykori helye megközelíthető a Budvár, majd Fürdő utcákon keresztül, át a Székhídján. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére.
A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van. Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található.
A Pisztrángos-patak völgye felett, közel a Pisztrángosi-borvízforráshoz, több méretes bükkfát találunk. Az egyik bükkfának 4,5 m kerülete van, a törzsén egy gömbölyű daganat látható.
Innen tovább a tetőre kikapaszkodva szép kilátás nyílik a völgyre, takaros kis kápolna is van alattunk. Csíkbánkfalváról indulva, a Szentegyházas-pataka völgye mentén haladva, jó mínőségű, kaviccsal borított úton közelítettem meg a tetőt, kocsival. A falu feletti dombok között húzódik meg a borvízfürdő.
Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Valoban egy termeszetes, semmi mesterseges adalekot nem tartalmazo kalandpark, ha az erdon keresztul bringaval messz. Most láttunk először homokot függőlegesen állni. Honnan indultatok?
Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat.
Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk. Könnyen megtaláltam.
Református templom Kecset Az 1660-1690 közötti években készült leltár említi a templomot. Orbán Balázs írja: A két csermely közötti dombot régi templom koronázta.
A Vajas borvízforrás a Lobogó vendéglő és panzió épületének háta mögött található, egy betonból és kockakövekből kiépített gödörben.
Ismeretlen német katonák sírja Bilibók tető A Bilibók-tetőt magyar csapatok védték, de a román átállás után a Moldvából visszavonuló csapatoktól elszakadt német katonák kisebb egységei is részt vettek a harcokban. Negyven ismeretlen német katona sírja a Bilibók tető alatt, a Bornyúkert nevű helyen, fiatal nyírfák között, 1944 szeptember.
A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü.
Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. A hely nagyon tetszett, a kápolna és a kilátás is szép. Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet. A város szélén, fent a gerinczen, az Outward Boundhoz átereszkedőben ki lehet lépni a kápolnához.
Viisoara gömbkövei Viisoara falu gömbkövei a településtől körülbelül 700 méterre találhatók, északnyugatra. Viisoara faluba, magyarul talán Viszóra, Tatros (Targu Trotus) községból indulva lehet eljutni, 2 km aszfaltozatlan út megtétele után. Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bagolykő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bükkhavaspataka térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. Mind majd a kepek is fogjak mutatni ezt a rejteket nem egyedul kerestem meg.
  • Gábor, a Bagolykő sziklájának a tetejére feljutottatok? Láttad a hatalmas repedést a kilátópontnál?
  • Tehat roviden, termeszetesen feljutottunk a ko tetejere, ez is benne volt a tura programjaban. A nagy repedest, ha nem is volt olyan hatalmas, azt is azonositottuk.
  • Vegul is nem lehetek szaz es szaz szazalekos. Az mar nem lenne fair play a kollegakkal szemben meg mutatoban sem , ez igy becsuletes.
  • A kemény kaptató után nem kellett sokat keresni, mert a közölt képek alapján könnyű volt azonosítani a rejteket. Zozóval és Málnával.
  • A geodoboz rejtéskor szilárdan be volt szorítva a rejtekbe, és egy egész honvédség takarta. Furcsa, hogy kikandikált, és mégis gondolkozni kellett a megtalálást segítő információn, hogy sikeres találat legyen végül.
  • Egy órai keresés után sem találtuk meg. Pedig majdnem mindent felforgattunk, a nagy hó ellenére.
  • Szervesd tava V@lybra_1. Miután leparkoltunk megkerültük a tavat. A másik oldalon megkerestük a dobozt.
  • Csak úgy végtelen szeretetből nem lesz nyolcezer méteres hegycsúcs és nyolcezer méter mély Mariana-árok. én nem értek veled egyet.
  • Ma megint Szovátán dolgoztam, a környéken is volt dolgom. Még nem jártam ezen az állomáson, ezért tartottam egy kis szünetet itt.
  • Még most is magam előtt látom a fekete kerítést. És a hintákat meg a mászkálokat.
  • Mesebeli hangulata van.
  • Sziasztok, nekem sajnos nem fér bele időmbe a szervezés. Mivel részt veszek a városnapok szervezésében, de valószínű, hogy megjelennék.
  • Jól esett lazítani egy kicsit, kiszellőztetni a fejem. :) Nagyon tetszett az erdei ösvény.
  • Megtaláltam a templom udvarán a dobozt. Itt is csak a koordináták álltak rendelkezésemre.
  • Csak a rejtekhelyet találtuk meg, igaz nem néztem alaposan át a kerítés tövét. A szomszédos asztalosműhelyből nagyon figyeltek, ezért inkább nem kerestük.
  • Nem lehetne néha a mondatokat nagybetűvel kezdeni? Nem lehetne néha a pont, vagy a vessző után szünetet hagyni?
  • Hamarosn megnezem. Koszi az eszrevetelt.
  • Úgy néz ki, hogy a hullámok elköltöztek, de a láda nélkül.
  • Hátha megtalálom a dobozt. Tulajdonképpen nem is a feliratos ház a hunyó, hanem a hozzá tartozó épület.
  • Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. Hallomásból ismertem, a volt történelemtanárom sokat emlegette körülbelül olyan összefüggésben, mint "Mucsaröcsögét" szoktuk egy pöttöm, jelentéktelen, elmaradott, Isten háta mögötti településre.
  • Jó nagy róka lehet, akinek ekkora nagy lik kell, de ezt mi sem láttuk meg eddig még soha, pedig sokszor tovaburrogtunk itt. Mit bányásztak innen?
  • Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát.
  • Köszönjük a részletes beszámolót és a fényképeket, nagyon szép túra lehetett.
  • Ezt a dobozt már évekkel ezelőtt is kerestem, de akkor sem találtam meg. Amúgy jó ötlet a menedékkunyhó, rossz idő esetén van hova húzodni.

Sikerült eljutni Bükkhavaspataka környékére? Tetszett a Bagolykő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!