Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Vércsorog-vízesés

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Vércsorog-vízesés

Vércsorog-vízesés..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Vércsorog-vízesés felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A Tiha sziklavilága Tiha Tihu
A Tiha sziklavilága
Hidegaszó patak  Hidegaszó patak
Hidegaszó patak
Vármege szörnye Vármege Máréfalva szörny
Vármege szörnye
Tőzegrozmaring 1 Fenyőkút tőzegláp
Tőzegrozmaring 1
Kereszt és kápolna Perkő Dinnyéskő Kézdiszentlélek
Kereszt és kápolna
Bunkermaradvány 2 bunker Árpád-vonal Gyimesközéplok
Bunkermaradvány 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Vércsorog-vízesés fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Vércsorog-vízesés!

A 2,34 km távolságra található, legközelebbi település, Vanvucesti turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Vércsorog-vízesés közelében?
(részletek bejelentkezés után)
2,3 km-re.
4,4 km-re. Láthatjuk a Gajna-tető,Arad-kő, Béli-hegyek, Pethő-csúcs, Zanoga, Bak-hát , Bihar-csúcs, távolabb a Mező-havas, Bocsásza, Sík-havas, Vlegyásza, Öreg-havas csúcsokat. Az Aranyos völgyéböl, a Vércsorog vizesést érintve, a csucsra. Az itt látható körpanoráma lenyűgöző.
4,5 km-re. 5,6 km-re.
5,8 km-re. Régebben, igaz akkor még nem tudtam erről a játékról, és akkor nyár volt. A Rozsdaszakadék egy 100 m mély árok, mely a vörös szinű talajáról kapta a nevét.
6,3 km-re. 6,7 km-re. 7,8 km-re. 7,9 km-re. 7,9 km-re. 8,5 km-re.
8,9 km-re. A zsombolyhoz vezető ösvény mellett még virágzik a turbánliliom.
9 km-re. Az Aranyosfői vagy Szkerisórai jegesbarlang Románia legnagyobb és leghíresebb jegesbarlangja. Megtaláltam a VI 259-es fát, örvendtem, hogy itt kell legyen a 258-as jel is a közelben. A benne található jégtömb körülbelül 3000 éves, 20 m vastag és körülbelül 50 ezer m3 űrtartalmú.
9,1 km-re. Rendkívül hangulatos patak-völgy Kisszegyesd határában, a patak mentén a forrás felé sétálva egymás után tűnnek fel mellettünk a völgy csodái. Az útikönyvek szerint 26 barlang nyílik a meder két oldalán, és persze akad köztük néhány komolyabb sziklaorom is. Az alig 9 km hosszú Szegyesdi völgy Románia egyik legismertebb barlangászparadicsoma. Barlang, cseppkö, denevér. Ha van ilyen neked, töltsél fel ide néhány képet a Fehér-barlangról.
9,2 km-re. A helynévnek nincs magyar megfelelője. Cotelul Dobrestilor kitörés.
9,2 km-re.
9,2 km-re. Szebb mint a képek mutatják.
9,3 km-re. A Nagy-Kojba barlang a Bihar-hegység legmagasabban fekvő telepe, a neve után sziklafalakra utaló Kőház település északi végénél található. Bejárata a vidéken a legnagyobb, 74 m széles és 47 m magas.
9,4 km-re. Azért hóolvadáskor lehet a leglátványosabb, mikor van csapadék bőven, vagy esetleg nagy zivatarok idején, csak akkor nem a legkényelmesebb.
9,5 km-re. Ezeknél a zsombolyoknál sajnáltam, hogy nem voltunk többen és kötelekkel felszerelve, mert le tudtam volna ereszkedni, vagy legalább is probálkoztunk volna.
10,1 km-re. A Pádis szívébe, a Galbina-szirtre hívunk Téged. A szirt több irányból közelíthető meg - a Glavoi-ról, a Csodavártól (a Porcika-zsombolyon át), a Bársza-katlan, illetve az Eszkimó-jégbarlang felől. Eke-túrán voltunk a Pádison.
10,1 km-re. A Pádisi-fennsík egyik legszebb tája a Ponor-rét. Itt található a Ponor-kitörés. A több napig tartó esőzés után sem volt még feltelve a Ponor-rét tava. A Csodavár felől érkeztünk a rétre.
10,3 km-re. 10,3 km-re. 10,6 km-re. 10,7 km-re. 10,7 km-re. 10,8 km-re.
10,9 km-re. A Ponor-kitörés vagy Ponor-vízkelet a Ponor-patak vízkitörése. Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam. A Ponor-réten a víznyelőktől sétáltunk a patak mentén. Egy sziklafal alján ömlik kifelé, a pádisi havasi rét földalatti vizeit gyűjti össze és juttatja a felszínre.
11,1 km-re.
12,4 km-re. A Pádisi-menedékháztól a Ponor-rét felé tartva (kék, illetve sárga pont fehér alapon) érdemes megnézni a Pádis-víznyelőt. Bánffyhunyad felől közelítettem meg a Pádist, az út katasztrofálisan rossz. Mi a jobbik útat választottuk, kellemes úton és csodaszép tájon autóztunk fel. Kikerics nézőbe jöttünk.

Vércsorog-vízesés románul - in limba romana: Cascada Varciorog


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Vércsorog-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért.
  • A rejtekhely-találkozó színhelyével szemben volt ez a Széphavas. Ami mégsem volt szép havas, viszont annál szebb volt innen a kilátás, meg a naplemente.
  • Még a tavaly, mikor a függőhídat bejelentettem, már akkor is kerestem az átereszt. De mivel a síneken mentem, elkerülte a figyelmemet.
  • Azt hittem itt nyitva lesznek, és információkkal szolgálnak az utazó közönségnek. Visszafelé láttam egy pár sziklamászót a mögötte levő falon.
  • Madicsafürdőn megnéztük az elhanyagolt állapotban levő fürdőmedencét, valamint a két foglalt borvízforrást. A két forrás érdekessége, hogy a patak szintje alól, betongyűrűben vezették fel a vizet a felszínre.
  • Varjuk.Itt vagyunk egy lepesre tole s nem tudjuk hogy hol van.
  • Nagyon szép, napos délután volt és nem volt túl sok látogató sem. Eszünkbe jutott, hogy nagyapánk volt a harangozó, és 1975-ben ő szólaltatta meg újra a Szent Anna kápolna harangját.
  • A családdal indultunk a Funtineli forrás megkeresésére. A megadott koordináták környékén kerestük, a sárga kereszt jelzés mentén/mellett, eredménytelenül.
  • Erre jártunk, gondoltam megnézem megvan-e még. Megvolt, habár már nem az a láda amit ezelőtt néhány évvel itt találtam.
  • Teljesen raismertem a helyre. Vagy ho, jeg, vagy lenyultak.
  • Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. Elég félreeső helyszínen van, ezért valószínü, hogy nem keresik fel nagyon sokan, de miután belenéztem az egykori kohóba, az az érzésem, hogy olyanok is látogatják, akik nem kellene.
  • A Zerge-nyeregbe mentem el a ládától egy pár méterre. Sajnos nem néztem meg indúlás előtt, hogy új láda van telepítve, de ha minden jól megy az idén még egyszer erre fogok jönni, akkor majd megkeresem.
  • Biciklivel mentünk, s pont egyszerre álltunk meg egy családdal, akik autóval voltak, már majdnem feladtuk a doboz megkeresését, mert nem akartak indulni, de végül összejött.
  • Ami a rétyi nyír geodobozait illeti, nincs itt semmi kavarodás. Gábor geodoboza egész más helyen van, és az a Hunárka nevet viseli.
  • Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel. Hol vagytok szekely honfiak es honleanyok?
  • Mindenkinek ajanlani tudom a Szarkako Cekend teto feloli megkozeliteset, kedvezo latasviszonyok mellett nagyon szep panoramakilatasban lehet reszunk az egesz medencerol. Ez alkalommal a Feheres patak medre menten jottem Udvarhelyrol, ami ugyancsak egy latvanyos szep utvonal turazoknak.
  • Ma, 2009 nov 30.-an masodikra meglett, most nem volt medve igy lehetett keresgelni.
  • Vajon hova vezet tovább a jelzés? Nekünk már nem volt annyi idõnk, hogy tovább folytassuk a sétát.
  • Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben.
  • Tettem egy új dobozt a székelycsókai templomhoz, a réginek hűlt helyét látva.
  • A mai nap újra a Funtineli-forrásnál jártunk. Ez alkalommal Déliáékkal együtt.
  • Fent egy sir is van.
  • Előkerült a doboz, majd megkóstoltuk a borvizet is. Nagyon jó ízű a vize.
  • Ezen az esős, borús napon szomorú látvány fogadott amikor felértünk a temetőhöz, a haranglábhoz. A harangláb tetejét a földön találtuk.
  • Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett. Nem hiszem, hogy eltévesztettem volna a rejtekhelyet.
  • Kibicikliztunk Kezdirol, es megleltuk. Kicsit gond volt a jobb es bal kezzel de meglett.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Vércsorog-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!