Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Városerődítés - Szászsebes

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket. Idővel megfordultak itt a gótok és a hunok is, majd az avarok, szlávok következtek.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Városerődítés - Szászsebes felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Bökecs leve sztereóban Bökecs leve forrás Bekecs tető
Bökecs leve sztereóban
Romok 2 Ojtozi-szoros
Romok 2
A nagy X Hirtelen-puszta Dél-Hargita
A nagy X
Kőgomba Kalaposkő Kalapos kő Sólyomkő Sólyom kő
Kőgomba
Fazékrejtő játék Csodaszarvas fa Bükk erdő
Fazékrejtő játék
Az új templom Kontumác templom Gyimesbükk
Az új templom

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Városerődítés Szászsebes fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Szászsebes és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Városerődítés!

A 0,24 km távolságra található, legközelebbi település, Szászsebes turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Kornis-Rákóczi-Bethlen kastély Radnóton épült épült 1545-ben Bogáti Gáspár által, ma az egyike Erdély jelenlegi reneszánsz stílusú kastélyainak. Kicsit lehangoló látvány, látni ahogy egyre rosszabb állapotba kerül a kastély. Elrejtettem egy új dobozt a kastély udvarán. Hogy most kezdték őriztetni, amikor már nincs mit elvinni belőle.
A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett. A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon.
Evangélikus templom Szásznagyvesszős
Branyicska várkastélya, a Jósika-kastély, Branyicska község nyugati szélén, a Marostól északra található dombon áll. Az épületet és a körülötte fekvő parkot szociális otthonként használják.
Sztojnica-nyereg Páreng-hegység A Kürzsa (Carja) és Sztojnica-csúcsok között található, az előbbitől délkeletre. Sztojnica-nyereg, románul Saua Stoinita.
A Zanoaga Stanei nevű tó 1924 m tengerszint feletti magasságban található, víztükre 0,6 hektár felületű. A tó vize kövek alatt vezet el a Rosiile-patakba, mely miután összefolyik a Gheres-patakkal, a Kicsi-Zsíl nevet veszi fel.
Dévai várrom A dévai várrom Déva központjában levő Várhegyen található, a hegytetőn levő, romos állapotban levő vár legrégibb része egy falgyűrű. Lementünk ezért a dobozért, és korulbelul 10 perc keresés után megtaláltuk. Hihetetlen, hogy fél méter miatt nem találtam meg. Az összes összenőtt fát megnéztem, utána az összenőtleneket is, aztán a kaputól kapu+200m területen is, de semmi.
Zöld domb Felsőporumbák A Zöld domb panzió egyedi hely, az erdő közepén található.
Cocomisli
Aranymúzeum Brád Brád aranybányászatáról nevezetes, az Aranynégyszög (Brád, Nagyág, Offenbánya, Zalatna) egyik sarka.
Az ösvény nem ajánlott rossz időben, csúszós, kőtörmelékes. A Galcescu-katlanból a Plescoaia-nyeregbe, egy piros háromszöggel jelzett ösvény vezet a Tavak kéményén keresztül.
Alsószolcsvától körülbelül 3 km-re, Borrév felé az Aranyos völgyében egy vízesés hívja fel magára a figyelmet. Érdekes az átvezetett víz, mint ötlet, csak nem értem, hogy mi az értelme. Majdnem két év után jelentem be, hogy megtaláltam a fakir által itt elrejtett geodobozt. A vízesés és a mésztufa is szép, csak a parkolót "feldíszítették" egy szívvel, egy medvével, egy fedeles csorgóval.
A petrozsényi sítelep fölé magasodó hegyes Carja-csúcs, a maga 2405 méteres magasságával, a Páreng-hegység negyedik legmagasabb pontja. Tetejéről szép kilátás nyílik nyugati irányban a Zsil völgyére, keleti irányban pedig a Nagy-Páreng-csúcsra, illetve számos gleccsertóra. Csak azt bántam meg, hogy nem vittem sílécet.
Hosszú-tó Páreng-hegység A Hosszú-tó a Rosiile-tó mellett, attól nyugatra található. A tó mellett vezet el az a túraösvény, mely a Mundra-tó mellett elhaladva, a Grujú-nyeregnél ér ki a főgerincre.
A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
Magyarsáros Magyarsáros látnivalója a kizárólag faelemekből összeállított harangláb.
Református templom Aranyospolyán Tornya alatti bejáratának kapuja gótikus kori alkotás, csúcsíves, hasonlóképpen a torony lóhereívvel záródó ablakai is. Középkori okleveles adat templomról nincs, Aranyospolyán temploma azonban meghatározza korát.
A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.
A Gemanarea-csúcs a Páring-hegység főgerincének és 2420 m magas Szlivej (Slivei) hegytömbjének találkozásánál helyezkedik el. Innen körülbelül 1 óra alatt lehet feljutni a Nagy-Páring 2519 m-es csúcsára.
Küküllőkőrös temploma a XIV-dik század első feléből származik, a gótikus kor alkotása, háromhajós csarnokrendszerben épült templom. Miután a szomszéd néni befejezte a tisztogatást a kapuja elött, előkerült ez a BabBerci-féle doboz is. Ennyire lelkes "idegenvezetővel" rég nem találkoztam.
Erődítmény Felsőszálláspatak Felsőszálláspatak község a Retyezát-hegység északi lejtőjének végében, a Hátszegi-medence déli részében terül el. Mi több, egy másik doboz véletlenszerű megtalálásánál is, mialatt a megfelelő rejteket kerestem.
Fazekasok tornya Nagyszeben A nagyszebeni Vár utca menti várfal megőrizte 15-dik századi arculatát, amikor téglából építették újra és úttal látták el az őrszemek számára. Megvan a dobozka. A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Sajnos a Fazekasok-tornya melleti várfalból is eltünt a geodoboz.
Branyicska tava
Természetes híd Banica A Banica-kőbánya melletti természetes híd a Banica-szorostól körülbelül 5 km távolságra található. Távolról, a közelében, de még rajta állva sem látható, csak a patakmederbe beereszkedve ismerhető fel.
Felek vára A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község. A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik.
Katolikus templom Hátszeg
Ha autóval vagy biciklivel vágunk neki az útnak akkor legjobb ha Tordáról, Szentmihályon keresztül Mészkő fele megyünk. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez. A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől.
Erre később magyar vár is épülhetett. A település körül három domb, kiemelkedő magaslat található. Orbán Balázs A Székelyföld leírásában, Marosbogát délkeleti részén levő magaslatán, egy római álló tábort feltételez.
ökör kéménye-sziklakürtő Az ökör kéménye-sziklakürtő Bélavár egyik leglátványosabb pontja. A kék pont jelzésen indultunk fel a Bélavár tetejére. Régi tervünk volt, hogy Bélavárat téli köntösben is tekintsük meg.
A Ronki-szoros az Aranyos völgyén található. A torockói rejtekhely-találkozó egyik túracélpontja volt a Ronki-szoros. A szorosban még jártam, de már nem emlékeztem szinte semmire.
Tekánu (Tecanu)-nyereg.
Láttunk egy szép rókát, de sajnos olyan gyors volt, nem sikerült utolérjük :) A rejtek és a doboz is egy kis mászás után meglett. Kerestem, de nem találtam meg. Református templom Marosillye
Vörös Bástya Marosillye A reneszánsz épületet megvásárolta a Ferences Szerzetesrend, hogy azt felújítva, egy Bethlen fejedelemre emlékező Múzeumot, és országúti vendégfogadót alakítsanak ki az évszázados falak között.

Történelmi-kulturális értékek - Fehér megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Városerődítés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szászsebes térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Apor-bástya - Tusnádfürdő Kis bástya. Sajnos nincs meg a geodoboz. Valaki vagy valami szétdobálta a rejteket takaró köveket.
  • Útban Torockó fele megálltunk, és megnéztük, bejártuk ezt a szép kis szorost. Jó volt a nagy melegben a hűvös szorosban sétálni.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgyön Ciuc Radler Treasure Hunt. Egy érdekes kincskereső verseny a citromos csíki sör féjszbuk oldalán :-). Ha valaki megnyeri a láda sört, ránk is gondoljon :-).
  • Pár méter és ott a Rákóczi-lépcső. Ha odáig csúszol, ott már nincs megállás.
  • Fentről közelitettünk, a kék függőleges csík fehér alapon, majd narancssárga mászó emberke jelzést követve. Elhaladtunk egy tisztáson, jobb oldalt megvan a vadles, majd szemből egy felborult kis faház mellett haladtunk el.
  • Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Hiszen a Kecskevész egy patak, amely távol van ettől a helytől.
  • Oh, szuper, akkor majd én rejtek oda. :) Öööö A Bilibók-pusztával az a helyzet, hogy egyelőre csak kinéztem a rejtekhelyet, és előkészítettem a dobozt.
  • Szászfenesi Leányvár Egy legény a Leányvárban. Nem olvastam el figyelmesen a segítő információt, így nem emlékeztem a piros ponttal jelzett ösvényre. A Kolozstótfalu felé vezető út mellett kerestem egy parkolásra alkalmas helyet, majd a házak közötti egyik üres részen kikapaszkodtam az erdőbe, nagyjából toronyiránt közelítve meg a rejtekhelyet.
  • Kedves Eseslevi. Mivel az egerpataki gyülekezet tagjai nem játszanak a Rejtekhelyen, arra a következtetésre jutottam, hogy a bejelentésed utolsó mondata kimondottan nekem szól.
  • Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam. Ülök egy lépcsőn, a temetőben, és éppen a füzetkébe írok, milyen praktikus, lépcső vezet a holtakhoz, még ilyet nem láttam.
  • Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. A viz jo boven zubog a patakban, a doboz nem kerult elo.
  • Hány bejegyzés volt a füzetben? Hányadiknak találtad meg a geodobozt?
  • Oltszemi emlékpark Segítség. Trekkingklub kétszeri sikertelen keresése arra késztetett, hogy kiegészítsem a segítséget. Hiszen a dobozka megtalálása mindenkinek örömet jelent.
  • 102 km kerékpározásból olyan 1-1,5 km igazi Adventure Range-el ért fel. A legnagyobb vízesés felső részénél (ahogy az meg van írva) közel egy órát kerestem a geodobozt sikertelenül.
  • Tivoli-tó - Szováta Tetszik a tó, tetszett a rejtés is. Tetszik ez a tó. Mindig mikor itt jártam csend volt és alig akadt egy-két ember a környéken.
  • Geges Ez nem egy emlékmű, csak egy sírhely. Miután rejtettem egy új geodobozt Geges református temetőjében, amivel a gegesi régi sírköveket szeretném bemutatni, elindultam megkeresni ezt a rejtést is. Egy kis bóklászás után sikerült megtalálni a bekerített temetkezési helyet.
  • Mint szentgyörgyi lakos sokszor látogattam meg e helyet és annak különböző kiállításait. Most a ládakeresés vezérelt ide.
  • Egy kicsit nagy a doboz a rejtekhelyhez. Letakartam egy pár ággal, mert csak egyszerüen ott ült a fa tövében.
  • Székelykapu - Imecsfalva Vegul ujra lett telepitve?. Elegge sokaig kutattam a szekelykapu korul, alatt de sajnos nem talaltam dobozt.
  • Református templom - Páva Mint a meseben. Mint a meseben.
  • Pár méterrel odébb vezetett a "kütyü". De végülis a tuti a tipp volt.
  • Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa. Menni kellett.
  • Nem jöttem rá a képről, hogy mi lehet a kereszt, de a helyszínen már egyértelmű volt.
  • Szászkeresztúr A láda nincs meg. A templom teljes felújítás alatt van. A várfal körül ki vannak vágva a fák,a bokrok,a várfal le van vakolva,ki van javítva.
  • Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát. Lehet a Bucsin-tető felöl közelíteni (felemás a jelzés), lehet Szovátáról három úton is (jók a jelzések), lehet Vármezőből (jó jelzések), és lehet Laposnyáról a Székely-patak völgyéből felmenni (semmi új jelzés).
  • Nagyon impozáns rejtek, és a környék is igen kellemes. Azt hiszem, gyakran fogok én ide kijárni.

Sikerült eljutni Szászsebes környékére? Tetszett a Városerődítés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!