Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szkerisórai jegesbarlang

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Szkerisórai jegesbarlang

Az Aranyosfői vagy Szkerisórai jegesbarlang Románia legnagyobb és leghíresebb jegesbarlangja. A benne található jégtömb körülbelül 3000 éves, 20 m vastag és körülbelül 50 ezer m3 űrtartalmú...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szkerisórai jegesbarlang felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Felújított templom Nagyajta unitárius templom
Felújított templom
Északnyugati oldal Árokalja Bethlen-kastély
Északnyugati oldal
Asztalkő 3 Asztalkő Karcfalva
Asztalkő 3
9820 Rozsnyói szoros
9820
Mohor-hegy - 2 Királyok útja Transzalpina
Mohor-hegy - 2
Magyar sír Desze
Magyar sír

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szkerisórai jegesbarlang fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szkerisórai jegesbarlang!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,78 km távolságra található, legközelebbi település, Plisti turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ezeknél a zsombolyoknál sajnáltam, hogy nem voltunk többen és kötelekkel felszerelve, mert le tudtam volna ereszkedni, vagy legalább is probálkoztunk volna.
A Bélavár a természet remekműve, egy majdnem 800 m-es szintkülönbségben kiemelkedő sziklaóriás, bércek halmaza. Szep oszi fototura tetejen a hab a geolada volt. Újabb kudarc a kincskereső pályafutásom alatt, sem gerenda, sem rejtek, pedig tutira mentem. Mondhatnám, hogy se Bélát se várat nem találtunk.
Megnézem ha arra járok. Meg egy ejszakai talalat. Mire ide értem már csak a csókák lökdösték egymást a fák tetején. Az újtordai templom építésének idejéről nagyon régi adatot őrzött meg Torda megye levéltára, eszerint 1204-ben épült Szent László tiszteletére.
Párkány-kitörés
Nagy-Kojba Kis-Kojba Bejárata a vidéken a legnagyobb, 74 m széles és 47 m magas. A Nagy-Kojba barlang a Bihar-hegység legmagasabban fekvő telepe, a neve után sziklafalakra utaló Kőház település északi végénél található.
Lengőhíd Alsószolcsva Régebb, mikor még közlekedett az Aranyos-völgyi keskeny nyomtávú vonat, a Mokanica, az Alsószolcsvára érkező kirándulók a megállótól egy lengőhídon keresztül rövidíthettek a Szolcsvai búvópatak-barlang felé. Gondolkoztam, hogy miért nem függőhídnak neveztétek, de aztán amikor átmentem rajta, megértettem. Pótoltam a hiányzó dobozt, de mivel a híd közelében lévő ligetben a csutakok áradáskor víz alá kerülnek, úgy gondoltam, hogy a hídfő betontalpában jobb helyen lenne a doboz, és áradáskor nem mosná el a víz. A megtalálás igazolását, a megtalálót ábrázoló fotóval, elfogadom.
Eszmerálda-forrás Nagy-Sebes völgye A Nagy-Sebes (Dragan) völgyben található, a Cserepes (Ciripa) erdészház mellett az Eszmerálda-forrás.
Nem hittem volna, hogy ekkora sikernek fog orvendeni ez a lada. Habár a kék kereszt jelzésen már ezerszer. Esetleg ha tobb es minosegibb informacioval rendelkezel a faval kapcsolatosan, nem bannam ha kozze tenned. A kolozsvári Bükk erdő egyik régi érdekessége a Csodaszarvas fa, amelyről dr Xántus János jópár évtizede irt egy cikket fénykepes ilusztrációval, amelyet sajnos nem sikerult fellelnem.
Szent György laktanya (kaszárnya) - Hunyadi (Stefan cel Mare)-tér 3.
Édenkert-kilátó
Kőváry-ház Kolozsvár XIX-dik század elején épült és a Bástya utca elején álló műemlék lakóház.
A Kék Lagúna elnevezésű tó Egeres községtől észak-keletre található, a Szilas-tetőtől északra, a Kaolin- és Csókás-patakok völgye között. A szólóban megrendezett kerékpárkirándulásom Sztánáról, a Varjuvártól ide vezetett.
A Kolozsvár melletti EKE-forrás a Szelicse és Kolozstótfalu közt elterülő erdőben, a Hideg-hegyen található. Igaz, reggel esőben indultam el, de az EKE-forrásnál már sütött a nap. A szelicsei karsztfennsík tanulmányozása közben megszomjazva tértünk le a forráshoz. Megtaláltuk a ládát.
Dragan-völgyi gát Magassága 120 méter, a tetejének a hossza 424 m, a vízgyűjtő tó területe 292 hektár, gondolom, hogy maximális vízállásnál. A Nagy-Sebes (Dragan) völgy és a Kis-Sebes völgy találkozásánál épült a Dregan-gát.
Kerek tisztás Hója-erdő Kiterjedése körülbelül 295 hektár, legmagasabb pontja 506 m-en található. A Hója egyben hegygerinc és erdő is, Kolozsvártól, illetve a Törökvágásnak nevezett, természetes módon képződött hágótól nyugatra található.
A Rosia patak szurdokvölgyében több kisebb, érdekes barlang található. A legújabb technológiával berendezett és kivilágított Farcu kristálybarlang legszebb része a kristálygaléria. Egy kisebb csapattal tettünk látogatást a barlangba.
Galbina-kőköz
Az Ákos nemzetségbeli Illyei család 1292-ben kapott engedélyt rá, hogy területére románokat telepítsen. Guraszáda, Dévától 30 kilométerre északnyugatra, a Maros jobb partján, a 7-es főút mentén fekszik.
Mammut-csúcs
Tócsa-tó Torda Tovább sétáltunk a tavak környékén. Itt már több sikerrel jártunk mint a Fülemüle-tónál, a rejtek nem volt kirámolva, csak a csigák által megrágva. Tócsa-tó - Torda.
Sziklaszoros Kisgyógypatak Kisgyógypatak (románul Geogel) falutól keletre, az azonos nevű patakon, van egy kiépítetlen, vad szoros. A szoros egy rövid és egy még rövidebb szakaszból áll.
A rotunda, egykor plébániatemplom, a református templom kertjében áll, a paplak közelében. Algyógy legértékesebb épülete a körkápolna - a közelmúltban elvégzett régészeti feltárások szerint a kicsiny kerektemplom a 11-dik vagy a 12-dik században épült, s így a legkorábbi kerektemplom Erdélyben.
Láttunk egy szép rókát, de sajnos olyan gyors volt, nem sikerült utolérjük :) A rejtek és a doboz is egy kis mászás után meglett. Kerestem, de nem találtam meg.
A Vlegyásza csúcs 1836 méteres magasságával a Nagy-Bihar után az Erdélyi-Szigethegység második legmagasabb csúcsa. Nem kerestétek meg véletlenül A világ tetején nevű geodobozt?
Római erődítmény Zutor
Oklevelek szerint a várat a tatárjárás után emelték a Borsa nemzetség parancsára. Mindhiába kerestük a dobozt. Bár több alkalommal meglátogattam már a várat, ezúttal meg szerettem volna találni az itt elrejtett geodobozt. Valóban nem szeretném, hogy az aranyos csigalépcsőt szétszedjék a kincskeresők.
Fatemplom Almásszentmihály A reformáció előtt Szent Mihály tiszteletére szentelt temploma volt, amint azt a falu neve bizonyítja - 1658-ban még áll. A XVII-dik században pusztulhatott el temploma, híveivel együtt.
Ferences templom és kolostor Torda Az együttes lényegében két épületből, a templomból és a szentélyhez derékszögben csatlakozó kolostori lakóépületből áll. Ótordáról Újtordára a kolozsvári úton menet körülbelül félúton áll a szerény megjelenésű, nem túl nagy méretű ferences kolostor.
A császár bükkfája Muncsal
Betula Pendula Kolozsvár Egy kellemes délutáni séta közben megtaláltuk. Megtalaltuk kedvesemmel ezt a ladat. A várossétám alkalmával megtaláltam ezt a mikro-geodobozt is. A középkori Kolozsvár egykor körülbelül négy kilométeres várfallal volt körülvéve, bástyáinak (tornyainak) száma pedig meghaladta a 20-at, és mindegyiket más céh védelmezte.
Tordatúrról indultam, és mivel a doboz a nyugati oldalon van, ezért az én választásom is erre az oldalra esett.
A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
A kolozsmonostori templom dombja mögött, északnyugatra, a Kisszamostól (Malomárok) északra álló épület. Megtaláltam (másodikként) a parkban levö dobozkát. Ismerőseim rokonait vártuk haza, de késett a repülőgép.
Remeteiszoros falu Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától.
Kb 20 évvel ezelőtt többször is jártam itt, de nem tudtam a vízesésről. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja.
A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Errol volna szo.
Ferences kolostor és templom Körösbánya 1390-ben jelentkező, bányára utaló neve bányászok idetelepítését feltételezi. A torony a jelenlegi állapotában alacsonyabb a templomnál, mert a tetejét leborította a vihar. Valóban, a XIV-dik században bányásztelepítésre kerül sor Körösbányán is.
Ticuiata-szikla Csáklya-szoros Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is. A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt.
Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában. Kihasználva a természetes úton létrejött forráskrátert, a langyos források feltöréseinél, a mésztufában, a rómaiak fürdőmedencét alakítottak ki.

Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szkerisórai jegesbarlang adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltam a VI 259-es fát, örvendtem, hogy itt kell legyen a 258-as jel is a közelben. De nem találtam, csak a 344-es jelzőoszlopot.
  • Vár-domb - Csíkcsomortán A döntőbíró szerepében. Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot.Gáboré után született még egy bejegyzés egy lánytól (azt írta, azért csak harmadik, mert eltévedt), plusz a környék állandóan motorzúgástól visszhangzik, úgyhogy valami derék ATV-s is kifoszthatta, aki éppen arra járt.
  • Könnyen megtaláltam. Miután az ilfovi turisták megcsodálták a kaput és felcsomagoltak almával a szomszédos gyümölcsösből.
  • A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak. A Gombostű-szikla kivételével, már ismertem a többi rejtekhelyet a Havasgáldi-szorosban, csak akkor mikor itt jártam, még nem volt rejtés itt.
  • Visszajövünk majd, de bozótvágó kést és csihányálló kezeslábast is hozunk majd magunkkal, mert most csak a reumánkat kúráltuk a tó mellett, miután megcsodáltuk a tavirózsákat. Jobb sorsra lenne érdemes ez a hely.
  • Kockás liliom - Búzaháza Még nincs kinyílva. Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok. Gondoltam akkor, hogy Búzaháza mellett is nyílhatnak már.
  • Likas-kő - Korond Likas-kő. Könnyen megtaláltuk a kis dobozt a leírás alapján. Köszönjük a rejtést.
  • A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron. A doboz sértetlen, csak kicsit.
  • A dobozt rejtő fának nyomát sem találtam, köszönöm a fatolvajoknak. Pedig olyan alakja volt, hogy messziről kiszúrták volna a dobozkeresők.
  • Katonai emlékmű - Kósna-domb - Aknavásár Szitás faluból indulva közelítettem meg a helyet. Aknavásártól készültem nekiindulni a Kósa-domb felé, a piros kereszt jelzésen. Látván, hogy keresem az utat, helybeliek megszólítottak, majd kedvesen útbaigazítottak.
  • A nárciszrétet nem, de a fát és a dobozkát megtaláltam.
  • Urmánczy-strand - Maroshévíz Legyen egy ilyen rejtek is. Ezért a dobozkáért össze kell vegyülni a porral, és a szeméttel. Ezek szerint a kukacokkal is.
  • Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Nem terveztünk doboz-keresést.
  • Oroszhegyi kilátó Új kilátó. Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása. Padok a fenyők árnyékában, tűzhely, rendezett minden.
  • Evangélikus erődtemplom - Szerdahely Vasárnap. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye. Sajnos az odú tele volt szeméttel.
  • Hűlt helye a doboznak. DAni és CSongi nagyon csodálkozik.
  • Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam. Mikor visszatettem, jobban álcáztam, hogy ne látszódjon semmi.
  • Pásztor-orom - Királykő-hegység A Királykői túra. Megtaláltam a geoládát, új zacskóba tettem. De a régit is a rejtekben hagytam, mert nedves volt, és a hátizsákomnak nincs külső zsebe.
  • Református templom - Rugonfalva Bejutottam a templomba, de nem tudtam keresgélni. A templomhoz érkezve, a kőkerítésen levő bejáratot zárva találtam. Egy arra járó férfi, látván, hogy nézegetem a templomot, előkapta a mobiltelefonját, és felhívta a harangozót.
  • Gyilkos-tó A Gyilkos-tó zöld jegén. Korcsolyával siklani. Leírhatatlan, ki kell próbálni.
  • Negyedszer olvastam a nevem a naplocskaban, de azert jol esett ide ujra es ujra visszaterni. Vegig maszni a csillag alaku bunkerben, uldogelni a sziklaszalon, nezni az alant elrobogo vonatot, hallgatni az Olt zugasat, es gyonyorkodni a csodalatos naplementeben.
  • Kászonújfalu temetője Mi sem találtuk. Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Csalódtunk, hogy nem találtunk sem geodobozt, sem üreges nagy fát a megadott helyen.
  • Valahányszor erre járunk, kiugrunk a Sárkányok közé kávészünetre. Eleinte a kőóriásokat csodáltam.
  • Először jártam a Csukás hegységben, és szemem - szám tátva maradt a látványtól, amit nyujtott a hegy ebben az évszakban, meg is feledkeztem mindenről, úgy kellett figyelmeztessn Péter, hogy azert vannak rejtekhelyek is.Gyorsan elő a tablettet, de ahogy mondani szokták- elküldött szivarért.
  • Egy vasárnap délutáni kiruccanás alkalmával. A tavacska fele sétáltunk és ha már ott voltunk akkor a dobozt is megkerestük.
  • Szent István-kápolna - Perkő Rotonda. Ezt, bizony nem találtam meg. A betonozott részt jól megvergáltam, de az eredmény, nulla.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szkerisórai jegesbarlang? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!