A Kornis-Rákóczi-Bethlen kastély Radnóton épült épült 1545-ben Bogáti Gáspár által, ma az egyike Erdély jelenlegi reneszánsz stílusú kastélyainak. Kicsit lehangoló látvány, látni ahogy egyre rosszabb állapotba kerül a kastély. Elrejtettem egy új dobozt a kastély udvarán. Hogy most kezdték őriztetni, amikor már nincs mit elvinni belőle.
Református Kollégium - Farkas utca 14.
Bolyai János mellszobra a Babes-Bolyai Tudományegyetem belső udvarán áll - Vetró Artúr alkotása, 1979.
Ferences templom és kolostor Szászváros Ferences kolostorról már 1260-ból van adat a vatikáni Varasinum írásos kódexben. Megtaláltam a kis "BabBerci-féle" dobozt ott ahol a segítö információ mutatta.
Itt, a Kripta lábok nevű dűlőn (Orbán Balázsnál Kőláb nevű domb) áll Pekri Lőrincz gróf négyszög formájú, kivehetetlen feliratú sírköve. A falu nyugati szélén, közel a Maroshoz, a Ripa nevű szakadékos oldal felett található a település református temetője.
A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet.
A közigazgatásilag Maroskecéhez tartozó faluban, festői környezetben, 2015 óta termesztik a levendulát, családi vállalkozás keretében. A gerendkeresztúri levendulásba, 2023-ban, két hétvégén szerveznek látogatást, június 17-18-án és 24-25-én.
Oasa-tó Az Oasa-tó a legnagyobb mesterséges vízgyűjtő tó a Sebes völgyében. A tó vízét a Galceag földalatti vízerőmű hasznosítja.
A dévai gyerekek Szent Ferenc Alapítvány Déva A gyermekotthonok híre messzire hallatszik, s az erdélyiek tudják, amelyik gyermek Csaba testvér otthonába bekerül, az megmenekült. Éppen az ötórási misére gyülekeztek a hívök amikor odaértem a templomhoz.
Az építmény első írásos említése Mátyás király idejéből, 1475-ből származik. Látom, hogy Novák apó szobor talpazatáról lekerült, hogy a magyarok ölték meg. A kolozsvári Szabó-bástya a város második falának legerősebb sarokbástyája, a Farkas utca külső részében található.
Krivádia-szoros A völgyhídról néztük a szorost, nem volt kedvem a Banica után újra mezítlábra vetkőzni.
A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom. Egy hetet nyomtam le Vízaknán. Pontosabban milyen magasságban van a rejtekhely. Információim szerint ezt a geodobozt tavaly szeptemberben találták meg utoljára.
A Tordát Topánfalvával összekötő vasút már sok éve nem működik, és sajnos a síneket is részben ellopták, pedig használhatták volna turisták vonatoztatására, a mócok zárt világának bemutatására. Ezt a vasutat ismertem, meg amikor a diesel jart. Ez évben a Kövenden megrendezett EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) vándortáborból kis kiruccanást tettem biciklivel az alagútig. Először az alagút Borrév felőli végén kerestem, de itt nem volt leomlott sziklakupac.
A Ponor-rét, melyet az Isten tenyere néven is emlegetnek, a Kudzsiri-havasok Gradistea Muncelului-Cioclovina Nemzeti Parkjában található. Köszönet a játékvezetőnek, tőle hallottam először erről az ízlésemnek megfelelő helyről. Két év után, 2022 november 24-én jelentem be, hogy nem találtam meg az itt elrejtett geodobozt.
Szent László kútját keresve, Tordatúr közelében, a Koppánd felől Magyarpeterdre vezető út felett egy kiépített forrást láttam. A panzióban, ahol a szállásom volt ezt a forrást mondták, mint a Szent László forrás. Nem tudom, hogy a tévedés címszóval a panzióra, vagy rám utalsz.
Az újtordai templom építésének idejéről nagyon régi adatot őrzött meg Torda megye levéltára, eszerint 1204-ben épült Szent László tiszteletére. Mire ide értem már csak a csókák lökdösték egymást a fák tetején. Meg egy ejszakai talalat. Megvan az odu, a koordinata is passzol, de a sok trutyin kivul semmi mast nem talaltam az oduban.
Kisdisznódi vár Kisdisznód Egyedi a templom építési stílusa. Sajnos ez a geodoboz is eltünt. Megtaláltam a dobozt. Kisdisznód (Cisnadioara, Michelsberg) csupán néhány kilométerre található Nagyszebentől.
Kolozsváron, a Király utca 18 szám alatt áll az 1795-ben épített, barokk műemlék Incseli Szőts Sámuel-ház.
A temérdek tőzegláp az egyik különlegessége a Pádisnak, bár kevesen tudnak róla. 7 diák kíséretében a nedves Pádisról a bűn-rossz úton leereszkedve tettünk egy kis kitérőt ehhez a szép helyhez. Az egyik legnagyobb ilyen dagadó tőzegláp a Nagy Molhás az Izbuc patak völgyében.
Bem-emlékoszlop helye A domborműves emlékoszlop azt a helyet jelölte meg, ahol Bem altábornagy 1849 február 9-én győzelmet aratott az őt üldöző osztrák csapatok felett. A csata a Sztrigy folyón átvezető piski hídnál zajlott le. Magát a templomot megtaláltam.
Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült.
Barokk polgárház - Király utca 8.
Nagyon ötletes rejtés. Nagyon ötletes mind a hely, mind a láda.
A Kemény-Bánffy kastély Aranyosgerend református templomától alig 200 méterre található, északkeletre, az Aranyos partjának közelében. A jelenleg tető nélküli kastélyrom kocsival is megközelíthető, a főútról leágazó talajúton.
Hátszegváralján, a vasutállomás melletti dombon áll a Kendeffy-toronyrom. Alig találtuk meg a dombra felvezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. Alin felirat már nincs, csak sok kék paca.
A kolozsmonostori templom dombja mögött, északnyugatra, a Kisszamostól (Malomárok) északra álló épület. Megtaláltam (másodikként) a parkban levö dobozkát. Ismerőseim rokonait vártuk haza, de késett a repülőgép.
Krivádia vártorony Krivádia községtől délre fekvő Gyálu-Babi dombon magasodó erődítményről korábban úgy tartották, hogy egy római őrtorony maradványa. Nagyon impozáns a hatalmas kútgyűrűre hasonlító vártorony. Csak az újabb kutatások derítették fel, hogy valójában Perényi Péter építtette a zömök tornyot 1528 táján.
Ósebeshely vára Ez a földút egy kisebbnyílt terepre, legelőre visz. Célszerű a templom mellől kelti irányba induló földúton elindulni.
Kerek tisztás Hója-erdő A Hója egyben hegygerinc és erdő is, Kolozsvártól, illetve a Törökvágásnak nevezett, természetes módon képződött hágótól nyugatra található. Kiterjedése körülbelül 295 hektár, legmagasabb pontja 506 m-en található.
1302-ben Castenholz, 1339-ben Castenholez, 1409-ben Castenhalez néven jelentkezik az oklevelekben. Megvan a doboz.
A Marosludastól 15 km-re, délre, Magyarózdon áll az a szabályos, négy darab, kerek alaprajzú sarokbástyás későreneszánsz kastély, amelyet régi építőiről Radák-Pekry kastélynak is hívnak.
A mai templom XV-dik századi és a gótikus kar alkotása; a XI-XIV-dik században itt más templom állott. Szép templom, érdekes a környezete. Miután a nap első felében megmásztam a Tordai hasadék vasalt mászóútját, majd geodobozokat rejtettem a tordai sós tavaknál, eljött az ideje, hogy megkeressek néhány geodobozt is. Otletes kis rejtek, hamar megkerult.
Pfenningsdorf-ház - Deák Ferenc utca 15.