Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Lakótorony - Szászorbó

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Lakótorony - Szászorbó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Lakótorony - Szászorbó képtárból:

A lakótorony
A lakótorony
Lőrés a lakótornyon
Lőrés a lakótornyon
Szászorbó
Szászorbó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Lakótorony Szászorbó fotóalbumba!

Lakótorony - Szászorbó.. Fedezzétek fel Szászorbó és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Lakótorony!

A legközelebbi település Szászorbó, 0,13 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Lakótorony Szászorbó közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Erődtemplom Szászorbó Fehér megye 370 m-re.
Kelnek 5,9 km-re.
A 13-dik században épült, szép fekvésű, hangulatos kelneki várat 2004-ben újították fel. A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek.
Evangélikus erődtemplom Szerdahely 6,4 km-re.
Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
Evangélikus erődtemplom Szászsebes 16,1 km-re.
1150 előtt terra Siculorum terrae Sebus, utána szász település. Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez. A Vörös-szakadéktól jövet megálltunk, hogy megkeressük ezt a dobozt is. A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot. 1203-ban a sebesi dékánság székhelye, ekkor biztosan van már temploma.
Városerődítés Szászsebes 16,2 km-re.
A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket. Idővel megfordultak itt a gótok és a hunok is, majd az avarok, szlávok következtek.
Vörös-szakadék Szászsebes 17,3 km-re.
A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található. Egy igazi hangyabolyból kellett kiássam. Gratulálok a sikeres dobozkereséshez. Meg is magyarázom, miért csak úgymond. Már a főútról is jól látható.
Salgó vára Szibiel 17,7 km-re.
Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Szibiel felől érkeztem. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel.
Szibieli templom 18 km-re.
Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült.
Zosim Oancea üvegikon-múzeum Szibiel 18,1 km-re.
A 2005-ben elhunyt Zosim Oancea atya 1969-ben kezdte gyűjteni darabjait, amelyek közül a múzeum hatszázat mutat be. Szibielben, a templom mellett található Románia legnagyobb üvegikon-múzeuma.
Hőség-domb kőtojása 18,1 km-re. Pedig gps koordinátánk is volt. Nem kis munka volt megtalalni a kotojast.
Szebenkákova 19,3 km-re.
Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre. Szebenkákova (1964-ig Cacova Sibiului majd Fantanele, németül Krebsbach) Nagyszebentől 20km-re nyugatra található.
Riesenberg Orlát 20,2 km-re.
Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re fekszik Orlát község. A Szebeni-medence és a Székási dombvidék találkozási pontján, a falutól északnyugatra, a Riesenberg-hegy csúcsán középkori vár romjait kereshetjük fel.
Szebenvár Orlát 21,6 km-re.
Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását. A korai szebeni ispánság nyugati peremén, a Szeben patak, illetve a régi sószállító és hadiút közelében, emelték az Árpád-korban a Várhegy lapos tetején azt az erősséget, melynek nyomai még ma is jól láthatóak a falu feletti dombon.
Guraró 22,9 km-re.
Guraró (románul Gura Raului, németül Auendorf) egy község Szeben megyében, a Szebeni-Hegyalja tájegységben. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik. Megvan a dobozka.
Martinuzzi várkastély Alvinc 24,3 km-re.
A domonkosok temploma és rendháza a reformációt követően, a szerzetesek eltávolítása után, rommá lesz és romjaiból építik fel újra, de már kastélyként. Eddig csak a vasútállomáson voltam. Az igazság az, hogy egy kicsit pontosabb lehetne a segítség, mert elég hosszú a fal, meg persze tele van szederindával meg csihánnyal, ami eléggé hátráltatja a keresést. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély. Bod Péter szerint Martinuzzi építteti a kastélyt 1546-1551-ben, mások szerint Bethlen Gábor.
Református templom Alvinc 24,4 km-re.
Eredetileg háromhajós templom volt, de ebből csak a középhajó maradt meg és a szentély az eredeti boltozat nélkül. Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem. Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt. Középkori plébániatemploma, amely ma is áll, a XIV-dik századból származik, tehát feltételez egy előbbi templomot.
Református templom Borberek 25 km-re.
Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat. A mai utam utolsó, ötödik geodoboza.
Erődtemplom Kereszténysziget 25,1 km-re.
Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik. Megvan a dobozka. A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. A pet előformában nem volt játszótérre utaló címke?
Egykori ferences kolostor Gyulafehérvár 25,2 km-re.
Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
Református templom Vízakna 25,7 km-re.
A háromhajós, bazilika típusú templom építését valószínűleg 1240-ben kezdték meg, majd 1280 körül fejezték be. Az a helyzet,hogy kertek vannak az oldalban,tehát vagy kell kerülni egy nagyott vagy átvágni a kerteken,ami eléggé rizikós messze idegenben. Pontosabban milyen magasságban van a rejtekhely. Egy hetet nyomtam le Vízaknán. A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom.
Falfestmény Gyulafehérvár 25,9 km-re.
Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár 25,9 km-re.
A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Mivel a geodoboz a templomban van, három koordinátát mértünk kint, majd a templom alaprajzát is figyelembe véve kaptuk meg a rejtek koordinátáit. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban.
Kisakna-tó Vízakna 26,6 km-re.
Zebernik vára Borberek 27,7 km-re.
Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
Dendrológiai park Gyulafehérvár 28,6 km-re. Mután megjártam a Mammutot gondoltam megkeresem a dobozkát a dendrológiai parkban. Aznap a Torockói-hegységben túráztunk, rejtettünk egy új geodobozt a Szív-tisztásra rálátást biztosító pontnál.
Oncesti-csúcs 29,8 km-re.
Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel. Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa.
Rozdesti-csúcs Szebeni-havasok 30 km-re. A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt. Mammut-csúcs 30,2 km-re.
Kistorony evangélikus templom Nagyszeben 31,5 km-re.
Erődtemplomának különlegessége, hogy a szász templomok közül egyedül ez készült kereszthajós kivitelben, valamint, hogy templomtornya kezdetben őrtoronyként szolgált. Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik.
Csindrel 31,9 km-re.
Déli határán a Lotru-hegység, nyugati határán aSurján-hegység található. Meglett egy hosszú túra (Paltinis - Poiana Gaujoara - Batrina - Rozdesti - Niculesti - Canaia - Cindrel + a két Iezer tó --> vissza) után ez a doboz is. Mivel a láda akkor még nem volt ott, a találat kimaradt. A Csindrel-hegység (Szebeni havasok) egy hegycsoport, a Déli-Kárpátokban, a Páring-hegység csoportjának észak-keleti részén.

Történelmi-kulturális értékek - Fehér megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Lakótorony adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szászorbó térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • A fehér amurokhoz-tavak - Erzsébetváros: Tavirózsa - Tele-tele volt az út leparkolt gépkocsikkal. A tavak partja meg horgászokkal.
  • Vár-tér - Csíkszereda: Korán reggel - Amíg megérkezett Szentgyörgyről a kenyér, kerestem de hiába. Nem jöttem rá hová lehetne mágnessel felfogni.
  • Mese: A láda itt sincs meg - Ez a templom is teljes felújítás alatt van. A külső várfalról a cserepek le vannak szedve,úgyhogy a doboznak annyi.
  • Funtineli forrás - Palotailva: Még most is lenyűgöző a hely - A Szerecsen-szikláktól elmentünk a Funtineli forrásig. Pazar kilátásban volt részünk.
  • Téglagyári tó - Marosvásárhely: 24. pont újra és újra - Éppen eleredt az eső. Amíg a sárban a rejtekhely felé közeledtem, a 24-es pont jutott eszembe.
  • Tiborc vára: Jó rejtés - Nem volt nehéz megtalálni.
  • Poénos kocsmák Erdélyben: Az asszony mondá - Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek becsalogatója a csatolt képen látható. Elgondolkodtató.
  • Evangélikus erődtemplom - Szászhermány: Egy barcasagi templomvar - A prazsmarival, bodfalusival mintegy ekkovei a templomerodoknek a Szaszfoldnek ezen videken. Megeri kivulrol-belulrol is megnezni.
  • Régi zsidó temető - Gyimesközéplok: Apró temető - A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Az apró temető valóban teljesen el van hanyagolva.
  • Pakulár-kő: Izgalmas hely - Nagyon izgalmas hely. Jó rejtés.
  • Kőcsűr - Vargyas-szoros: Régi szálláshelyen - Délután bicikliztünk a Vargyas völgyében az aszfaltúton. A Kőcsűrig jutottunk el a rövidre szabott idő alatt.
  • Tisztviselő-telep - Marosvásárhely: Beesett - Bekukucskáltunk a likon, nincs. Benéztünk a kerítés felett, és ott volt a földön.
  • Kossuth-szikla - Kirulyfürdő: Hiányosságok - Rövidesen elvégzem a karbantartási munkálatokat a rejtekhelyen, és remélem sikerűl pótolni a mérés körüli hiányosságokat is. Sok megrongált dobozzal találkoztam én is, és van egy olyan észrevételem, hogy nagyban befolyásolja a doboz tartalmának állapotát, a megbontáskor/kibontáskor uralkodó meteorológiai viszonyok is.
  • Harangláb Hatolyka: Ketto van - Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval.
  • Dobogtató - Csobotfalva: Templom feljaro - Megtalaltuk. Ha ellenkezo oldalon kezdtuk volna a keresest, hamarabb meglett volna.
  • Szerelmesek parkja - Marosvásárhely: Funyiras - Kozos ladatalalat csipi-vel. Meglepodtem a kozelben levo park elhagyatottsagal.
  • Székelykapu - Imecsfalva: Kinek lehetett útjában? - 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. Visszatettük.
  • Kolcza-gödör - Sepsiszentgyörgy: Nekem is ez az elso - Megtalaltuk. A hangyak nem voltak ott.

Sikerült eljutni Szászorbó környékére? Tetszett a Lakótorony? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.