Oasa-tó A tó vízét a Galceag földalatti vízerőmű hasznosítja. Az Oasa-tó a legnagyobb mesterséges vízgyűjtő tó a Sebes völgyében.
Bethlen Jozefa (1769–1841) kriptája a Sortok-hegyen található, Nagyhalmágy falutól északra, a Halmágycsúcs település felé vezető út közelében.
A piski-i arborétum egy mesebeli szép hely, annyira, hogy egy órát kóvályogtam benne a zuhogó esőben, és nagyon jól éreztem magam. Szulinapi ajandeknak bevalt. Retyezát túrából hazafele 4 órát kellett várnunk a vonatra. Nagyon tetszett ez a hely.
Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik.
A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett. A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon.
Kemény-ház vagy Katona-ház - Deák Ferenc utca 20.
Ez az Ort der Ruhe a temetőkre használatos kifejezés, a csend, a pihenés helye. Gratulálok a sikeres dobozkereséshez. Egy igazi hangyabolyból kellett kiássam. A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található.
Magyarléta falutól 3 km-re, a Jára völgye fölött emelkedő kősziklára épült Léta-vára, másik nevén a Géczy-vár. Kolozsvári húsvétolás után jöttünk ki a várhoz. Egy rövid szombati séta alkalmával vettük célba a létai várat. Nagyon szép őszi nap volt.
Református templom Aranyospolyán Középkori okleveles adat templomról nincs, Aranyospolyán temploma azonban meghatározza korát. Tornya alatti bejáratának kapuja gótikus kori alkotás, csúcsíves, hasonlóképpen a torony lóhereívvel záródó ablakai is.
Méra falu és a határában levő Várhegy, Kolozsvár környékének egyik érdekes kirándulóhelye. Szombati biciklizésem alkalmával találtam meg ezt a geodobozt is. Erdekes hely.
A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban. Remek a panoráma, az út frissen kövezve.
Pataki-Teleki-ház - Deák Ferenc utca 1.
Várkastély Gyalu 1355-ben János plébános az erdélyi püspököt képviseli a váradi káptalan előtt. 1446-ban Benedek plébános a gyalui kerület esperese.
A Ripa nevű szakadékos és vizes oldal Marosoroszi északkeleti végétől Kutyfalva nyugati határáig húzódik, a Maros bal partján, követve annak görbületét. Magas és meredek oldal, agyagos föld, mely a Maros folyó és a Kripta lábok (Kőláb) nevű domb között található.
Református templom Farnas Farnas református temploma a 15-dik században épült, gótikus stílusban. Mennyezete festett, itt található az a sírkő, amely Farnasi Veress Jánosnak, a Mátyás király elleni felkelés egyik vezérének, állít emléket.
A Pádisi-fennsík egyik legszebb tája a Ponor-rét. A több napig tartó esőzés után sem volt még feltelve a Ponor-rét tava. Sajnos, a dobozt nem találtam meg. A Csodavár felől érkeztünk a rétre.
Pataki-Tollas-ház - Farkas utca 5.
A vízimalomhoz vezető út egy bekerített, nekem úgy tűnt, hogy magánterületen keresztül vezetett.
Románia egyik legfestőibb helye, egyik legszebb tanyavilága, a fotósok paradicsoma, a Fundatura Ponorului nevű falu. A Ponor-patak völgyében található, mely része a Gradistea Muncelului - Csoklovina Nemzeti Parknak, a Surján-hegységben.
Az Erkély-tisztás a Torockói-hegység egyik legkedveltebb sátorozóhelye. Míg ők leértek a vízeséshez, addig mi nyugodtan kihalásztuk a kis dobozt, majd bejártunk a vízesés alá, hogy gyönyörködve lássuk mit hagyott hátra számunkra a természet. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva-Bedellő túra alkalmával kerestem, és találtam meg ezt a geodobozt is. Én is megkedveltem ezt a tisztást, jó sátorozó hely.
A Nagy Phaeton-vízesés, egy összetett, földtanilag, növénytanilag védett terület, amely vízeséseket, sziklákat foglal magába. A sárga kereszt jelszésről tértünk le a kék háromszögre, sajnos nem néztük meg előtte az út leírását (fentről nem jeleztek semmit az úton), emiatt kissé meglepődtünk. Meredek ösvényen közelítettük meg a vízesést.
Gilovics haz Petőfi (Avram Iancu) utca 23. A Gilovics-ház 2001 áprilisában leégett, azután tégláit széthordták, ma csak romjai látszanak.
A Rozsdaszakadék egy 100 m mély árok, mely a vörös szinű talajáról kapta a nevét. Régebben, igaz akkor még nem tudtam erről a játékról, és akkor nyár volt.
Református Kollégium - Farkas utca 14.
Ezeknél a zsombolyoknál sajnáltam, hogy nem voltunk többen és kötelekkel felszerelve, mert le tudtam volna ereszkedni, vagy legalább is probálkoztunk volna.
Szebenvár Orlát Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község.
Kőlyuk Torockói-hegység A Kőlyukat három játszótér is felfedezte már magának. Kerestem tegnap délután, Székelykő-túránk keretében, de koordináták, segítő információ, minden nélkül, csak pusztán a szóbeszédre hagyatkozva, hogy van itt egy geoláda elrejtve valahol (nem jó néven kerestem, nem tudtam, hogy hivatalosan Kőlyuknak hívják, nem iskola- vagy kollégium-barlangnak).
Református templom Algyógy A református templom, egy régi, lebontott református templom helyén, a harmincas években épült. Torony nélküli, egytermes, gótikus alaprajzi jellegű épület.