Unitárius templom Szind Temploma XIII-dik századbeli, román stílusú - félköríves diadalíve megmaradt az átalakítások és újítások után is, akárcsak a díszes ablakrózsa a félköríves apszison és egy köríves ablak. Hajóját újjáépítették, de a régiből átmentették félköríves kapuzatát.
1334-ben Sarov minorként említik a források, majd 1438-ban Sarmas, 1467-ben Oláh Sármás, 1483-ban Sarmas néven.
Pedig gps koordinátánk is volt. Nem kis munka volt megtalalni a kotojast.
Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától.
Miután a nap első felében megmásztam a Tordai hasadék vasalt mászóútját, majd geodobozokat rejtettem a tordai sós tavaknál, eljött az ideje, hogy megkeressek néhány geodobozt is. A templom kapuja sajnos zárva volt. Szép templom, érdekes a környezete. A mai templom XV-dik századi és a gótikus kar alkotása; a XI-XIV-dik században itt más templom állott.
Csizmadiák céhháza - Deák Ferenc utca 23-25.
Magyarkiskapus református temploma az egyik legAzlésesebb kalotaszegi templom. Értékei a faragott falikarok, a szentély gótikus hálóboltozata, a gótikus ablakok, a karzat mellvédje és a kazettás mennyezet.
Az Aranyhalacska Marosszentkirályon található, csupán 5 percre Marosvásárhelytől. Hazudik aki azt mondja, hogy nem érez semmit amikor egy geodobozt elsőnek talál meg. Valld be ügyesen, mi volt az érzés, amely a birtokába vett? Egy kicsit erősebb szívdobogást, egy kicsivel több izgalmat, és örömöt, mert a megfertőzendő egyből ott kereste ahol meg is találta.
A Szent János (Johannis) templom a nagyszebeni Mitropoliei utcában áll. Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Épp a kórus tagjai gyülekezhettek vagy valami esemény zajlott.
A Kőcsorgó pataka, amelynek vizét a rómaiak vízvezetékkel terelték el, ma piciny szurdokon áthaladva egyesül a Rákos-patakkal. A közelben van a Vágottkő római kőfejtő.
Az újtordai templom építésének idejéről nagyon régi adatot őrzött meg Torda megye levéltára, eszerint 1204-ben épült Szent László tiszteletére. Mire ide értem már csak a csókák lökdösték egymást a fák tetején. Megnézem ha arra járok. Megvan az odu, a koordinata is passzol, de a sok trutyin kivul semmi mast nem talaltam az oduban.
A bazsarózsa állítólag április végén, május elején nyílík, a virágzás néha csak pár napot tart. Kiprovokáltam? Kellemes meglepetés volt, hogy a geodoboz három év után előkerült és minden rendben volt vele. Újra itt.
Tipikus Kós épület. A Kakasos templom, vagy felsővárosi református templom a Mócok utca 84 szám alatt található - a templomot Kós Károly tervei alapján építették szecessziós stílusban 1913 és 1914 között.
A Hangya-lépcsőnél is nyugis volt a környék, de itt már senki sem járt.
Én kétlem, hogy van még egy másik doboz a közelben. A dobozt megtaláltam, de nem én voltam az első megtaláló. A Majláth-kút Kolozsvártól délre, a Mikes-házaktól északra, a monostori Bükk-erdőben található.
1213-ban villa Zupur, 1332-ben Supur, 1450-ben Zopor, 1478-ban Zoopor néven jelentkezik az oklevelekben.
A marosludasi RMDSZ-székház, Köztársaság út 30 szám alatti épületén, a homlokzati oromfal fülkéjében van elhelyezve az Árpádházi Szent Erzsébet szobra. Az épület a XX-dik század elején épült, a katolikus plébánia tulajdona volt, majd a két világháború között gyógyszertár működött benne.
Mi is megtaláltuk a kavicsokat a lappancs alatt. De a doboznak sajnos hűlt helyét találtam.
Aranykakas Marosvásárhely A Marosvásárhelyen Bürger-palotaként, illetve Aranykakas vendéglőként ismert szecessziós épületet Bürger Albert építtette családja számára. Munkából hazafelé menet, gondoltam, hogy megnézem ezt a rejtekhelyet. Amikor ide a szomszédba jártam iskolába (1986-1990) még működött a vendéglő, és sok minden másképp volt. Hát siralmas hely lett a Kakas környéke.
Pataki-Tollas-ház - Farkas utca 5.
Karacsay-házak, és középkori városfal-részlet a telek határán. Farkas (Mihail Kogalniceanu) utca 1.
Sokszor jártam arrafele. így nem volt dolgom a kapussal. De sokszor vágtattunk át itt az állomás fele. A Dózsa György, volt Sándor János utca 34 szám alatt található épület a századforduló után épült, szecessziós stílusban.
Az eredeti koordináta odébb tesz, az erdőbe, és ott semmit sem találtunk. A dobozt rejtő fának nyomát sem találtam, köszönöm a fatolvajoknak. Székelycsóka felől érkeztem a helyszínre, az erdőjáró kocsimmal. Világháborús emlék, valójában László István síremléke, aki ezen a helyen halt hősi halált.
Az akkor Arad Csanádi Egyesült Vasút cégnévvel eredményesen működő és továbbépülő vasút építészeti tevékenységének tetőpontja a millennium évében a vonal végpontján, a bányászatáról neves Brád állomáson épített, festői kompozíciójú felvételi épület.
A csarnokot egyszerű fatető fedi. Szászszőlős közepén egy egyszerű csarnoktemplom áll, félköríves záródású szentéllyel és négyszögletes ablakokkal.
Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
A Kolozsvárról déli irányba kiránduló természetjárók gyakran találnak kisebb-nagyobb gömbalakú köveket, melyeket a tudományos irodalom feleki konkrécióknak nevez. Egy délutáni rövid séta alakalmával találtuk meg. Kirándulásaim alkalmából már nagyon sokszor elsétáltam e geodoboz melett, mivel nem tudtam létezéséről. De sosem figyeltem fel rá, hogy ennyi gömbkő van még a Sárosbükkben.
Sárkányölő Szent György szobra a Farkas utcai református templom előtt áll.
Köszönjük a rejtést. Igaz könyü helyen van.
Nem is tudtam a tó létezéséről. A horgásztó programja az első feltöltött képen látható. Kapu zarva. A Zöld-tó Marosszentkirályon található, a Polgármesteri Hivatal háta mögött, nagyon közel Marosvásárhelyhez.
Báthory István elméleti líceum, volt Piarista líceum - Egyetem utca 7-9.
A magyarszilvási Veres kastély udvara melletti hatalmas csalán-ültetvényen :-) keresztül. A domboldalon levő szilvafák között, egy érdekes, elhagyott kriptára bukkanhatunk.
Karácsony alkalmával az angyal négy címzettnek vitt ünnepi geodobozt. Hát én nem halogattam, amint megláttam az oldalon a rejtést, rögtön indultam is a kisfiammal keresni. Tisztelt címzett: Péter István, és családja.
9,45 m kerületű fekete nyár, a kolozsvári Rózsák parkjában.