Kőközi-szoros Torockó és Nagyenyed között az autóút áthalad a Kőközi-szoroson, az Enyed-patak jó 250 méter magasságú sziklafalak között tör át. A szoros hossza 3 km, mindkét oldalán kiváló kilátóhelyekre kapaszkodhatunk fel.
Jegenye 1343-ban Jegenye, 1360-ban Jegene, 1666-ban Jegenije, 1670-ben Jeghenye néven jelentkezik az oklevelekben.
A zsombolyhoz vezető ösvény mellett még virágzik a turbánliliom.
Radák-Pekry kastély Magyarózd A Marosludastól 15 km-re, délre, Magyarózdon áll az a szabályos, négy darab, kerek alaprajzú sarokbástyás későreneszánsz kastély, amelyet régi építőiről Radák-Pekry kastélynak is hívnak.
Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. Mivel a geodoboz a templomban van, három koordinátát mértünk kint, majd a templom alaprajzát is figyelembe véve kaptuk meg a rejtek koordinátáit. Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet.
A XIII-dik századtól temploma van, amelyet Mária Magdolna tiszteletére szenteltek. Ezt a ládát 2012 január 2. Köszönöm. Megtaláltuk maradevel közösen.
Majláth-kút Bükk-erdő A Majláth-kút Kolozsvártól délre, a Mikes-házaktól északra, a monostori Bükk-erdőben található. A dobozt megtaláltam, de nem én voltam az első megtaláló. Én kétlem, hogy van még egy másik doboz a közelben. Előbb megkerestem a mi dobozunkat, majd a másikat is.
Az Aranyhalacska Marosszentkirályon található, csupán 5 percre Marosvásárhelytől. Hazudik aki azt mondja, hogy nem érez semmit amikor egy geodobozt elsőnek talál meg. Ez már a második próbálkozásom volt. Egy kicsit erősebb szívdobogást, egy kicsivel több izgalmat, és örömöt, mert a megfertőzendő egyből ott kereste ahol meg is találta.
1451-ben jelentkezik először a forrásokban villa Zabedy néven, középkori templomáról oklevelek nem beszélnek. Középkori harangja van 1448-ból: O rex glorie veni cum pace Anno Domini MCCCCLVIII felirattal.
Katolikus templom Csernakeresztúr Bábony Református templom Középkori temploma korán elpusztult, helyette új fatemplomot építenek, melybe a régiből átmentik az Asztalos Jánostól (1752-ből) származó festett karzat és festett mennyezet töredékeit. Kós Károly tervezte 1935-ben.
Hát persze, hogy el van ismerve a megtalálás. Egy társas kirándulás alkalmával Verespatakon bent voltunk az egyik bányában (ami a kocaturistáknak van kiépítve és kivilágítva). Hát nem a fákkal volt gond, a GPS jól működött. A sziklás hegyoldalakon szinte semmi sem terem, az ErdélyiSzigethegység mégis rendkivül gazdag.
Arany-hegy Piski Az Arany-hegy Piski (Simeria) közelében van, a Déváról Szászsebesre vezető ut mellett emelkedik. Miután a Piski Dendrológiai Parkban egy darabig hiába kerestem az ott elrejtett geoládát, sikerélménnyel ez a rejtekhely szolgált. Útban az Arany-hegy felé felfedeztük, hogy a Dévát kerülő autópálya 10 kilométere járható. Könnyen meglett az Arany hegy kincse.
Colina park Kolozsvár Szerintem az "ösvény" mindennek mondható, csak ösvénynek nem. Köszönöm a rejtést.
Csizmadiák céhháza - Deák Ferenc utca 23-25.
Református templom Mezőmadaras Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Szibiel felől érkeztem. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel.
Barokk (Makoldy)-ház - Király utca 6.
Diód vára A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével. Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk.
Octavian Felecan kripta Magyarszilvás A magyarszilvási Veres kastély udvara melletti hatalmas csalán-ültetvényen :-) keresztül. A domboldalon levő szilvafák között, egy érdekes, elhagyott kriptára bukkanhatunk.
Református templom Gerendkeresztúr 1289-ben jelentkező neve szent kereszt tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik, ekkor azonban a helység már lakatlan. A két tatárjárás (1241, 1284) valamelyike vagy mindkettő következtében pusztulhattak el lakói, ebből következik, hogy már pusztulása előtt megvolt a Szent kereszt-templom.
Kis Szent Teréz kápolna Torockó Köszi a rejtést. Úgy emlékeztem, hogy a "pap" lába mögött kell keresni a pad helyett, de végül így is megtaláltuk, elsőkként. Nem egy BAR lett ott, hanem egy kis kapolna. A torockói Kis Szent Terézről elnevezett gyerekotthonban, ahol a Csaba testvér gyerekei laknak, kialakítottak egy kis kápolnát, amit mindenki látogathat, anélkül, hogy a ház lakóit zavarná.
Keleti országhatárunk mentén tiszta időben egy messzi hegyvidék körvonalai zárják le a látóhatárt. 2008 nyarán, egész véletlenül megtaláltuk a dobozt. Nem gyalog, motorral, de így is kemény megpróbáltatásban volt részünk.
A jelenleg tető nélküli kastélyrom kocsival is megközelíthető, a főútról leágazó talajúton. A Kemény-Bánffy kastély Aranyosgerend református templomától alig 200 méterre található, északkeletre, az Aranyos partjának közelében.
Malomfalvi várdomb Horgászhelyek, mármint a Maros partján? Jó horgászhelyek vannak itt. A Mezőség déli szélén, az itt délnyugatra kanyargó Maros jobb partján, az északról érkező Szénafű patak torkolatánál fekszik Malomfalva.
A Kék Lagúna elnevezésű tó Egeres községtől észak-keletre található, a Szilas-tetőtől északra, a Kaolin- és Csókás-patakok völgye között. A szólóban megrendezett kerékpárkirándulásom Sztánáról, a Varjuvártól ide vezetett. A tó körül sűrű zöld növényzet van, ennek köszönheti, hogy már nem kék.
Szabó Károly háza - Petőfi (Avram Iancu) utca 12.
Vasúti híd Brád Déva felől közelítve, mielőtt Brádra érkeznénk, áthaladunk egy impozáns vasúti viadukt alatt, amely ma már nyugdíjba vonult. A vasútvonalat megyisztították a sínektől, pedig akár turistavonatot is lehetett volna járatni rajta, mert nagyon szép a táj, és a hidakon és erdőkön végigzötyögni nyitott vasúti kocsin, egy jó kis kaland lenne.
Szilas-patak rezerváció A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe. Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben.
Ördögmalom-vízesés Amennyiben elég szembetűnő helyen volt, a torony is a romok legérdekesebb látnivalója, az elmúlt esztendőben minden esély megvolt rá, hogy turisták vagy helybeli, játszadozó gyerekek megtalálják a geodobozt. Bár több alkalommal meglátogattam már a várat, ezúttal meg szerettem volna találni az itt elrejtett geodobozt. Mindhiába kerestük a dobozt. Oklevelek szerint a várat a tatárjárás után emelték a Borsa nemzetség parancsára.
Karacsay-házak Kolozsvár Karacsay-házak, és középkori városfal-részlet a telek határán. Farkas (Mihail Kogalniceanu) utca 1.
Kb 20 évvel ezelőtt többször is jártam itt, de nem tudtam a vízesésről. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja.
A rotunda, egykor plébániatemplom, a református templom kertjében áll, a paplak közelében. Algyógy legértékesebb épülete a körkápolna - a közelmúltban elvégzett régészeti feltárások szerint a kicsiny kerektemplom a 11-dik vagy a 12-dik században épült, s így a legkorábbi kerektemplom Erdélyben.
Bulbuci-kő István-tó Fekete határrész Mezőmadaras Létezik a hajdani Marosszék és a valamikori Torda vármegye határvidékén, a Mezőbánd, Mezőmadaras és Sámsond között elterülő tanyavilág egyik dombján, különleges természeti jelenségként egy tó. Ez a Mezőzáhi Bazsarózsamezők környékén van valahol? A mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum innen légvonalban 16 km-re található. Ha Mezőgerebenesnél nem térsz le hanem tovább mész, eljuthatsz a Mezőzáhi rezervátumba.
Csukás vizesés Mészkő A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől. Ha autóval vagy biciklivel vágunk neki az útnak akkor legjobb ha Tordáról, Szentmihályon keresztül Mészkő fele megyünk. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez.
Református templom Vajdakamarás