Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Bedellői-cseppkőbarlang

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Bedellői-cseppkőbarlang

Bedellői-cseppkőbarlang

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bedellői-cseppkőbarlang felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A kápolna Xántus kápolna kastély
A kápolna
A medencék környéke Újtusnád Nádasfürdő
A medencék környéke
A szikla Kisdisznód mészkövek
A szikla
Ismertető Minimum Party Kászonaltíz Tiszás patak
Ismertető
A lápon átvezető út Fenyőkút tőzegláp
A lápon átvezető út
20201029_144850 Lukács-kő
20201029_144850

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bedellői-cseppkőbarlang fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bedellői-cseppkőbarlang!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,14 km távolságra található, legközelebbi település, Aranyoslonka turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Bedellői-cseppkőbarlang közelében?
(részletek bejelentkezés után)
1,4 km-re. A vízesés vize sodronyra függesztett csatornán keresztül át van vezetve az országút mellé. A doboz nem nagyon kereshető, ebben az órában. Majdnem két év után jelentem be, hogy megtaláltam a fakir által itt elrejtett geodobozt. Érdekes az átvezetett víz, mint ötlet, csak nem értem, hogy mi az értelme. Alsószolcsvától körülbelül 3 km-re, Borrév felé az Aranyos völgyében egy vízesés hívja fel magára a figyelmet.
La Rogoaze forrás 2,4 km-re.
2,8 km-re. Gondolkoztam, hogy miért nem függőhídnak neveztétek, de aztán amikor átmentem rajta, megértettem. Pótoltam a hiányzó dobozt, de mivel a híd közelében lévő ligetben a csutakok áradáskor víz alá kerülnek, úgy gondoltam, hogy a hídfő betontalpában jobb helyen lenne a doboz, és áradáskor nem mosná el a víz. TöBBBször is lengtünk ezen a hídon, mikor jártunk likászni a Szolcsvai búvópatakhoz, a mokanyiczával, majd autóstoppal. Régebb, mikor még közlekedett az Aranyos-völgyi keskeny nyomtávú vonat, a Mokanica, az Alsószolcsvára érkező kirándulók a megállótól egy lengőhídon keresztül rövidíthettek a Szolcsvai búvópatak-barlang felé.
3,2 km-re.
3,5 km-re. Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben. A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe.
3,6 km-re. A Szolcsvai-búvópatak barlangja a Torockói-hegységben találhatóegyetlen védett barlang. A nem túl bőkezű leírás miatt a szerencsén is múlott a doboz megtalálása. De a helyszinen jártunk, és a rejtö elfogadta a találatot. Sajnos a zuhogo eso megnehezitette a lada kereseset, es fel kellett adni. A Ponor viznyelőnél felszin alá tűnt két patak vize 1214 m felszin alatti út megtétele után 90 méterrel alacsonyabban kerül ismét a felszinre.
3,7 km-re. Édesapám egyik kedvence volt ez a barlang, gyerekkoromban nagyon sokszor jártunk itt. Nekem is kedvencz likam a Szolcsvai búvópatak. Persze akkor nem volt kolostor, nem volt aszfaltos út, sőt út se nagyon.
4,9 km-re. Kb 20 évvel ezelőtt többször is jártam itt, de nem tudtam a vízesésről. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja.
5,3 km-re. A Torockói hegység északi részén, Vidaly (Vidolm) fölé emelkedő, a DN75-ös országúton Vidalytól Lunca ArieAYului-ig látható sziklacsúcs. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval turaztunk a kornyeken. Felérve gyönyörű kilátásban volt részünk. Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben. A csúcsról gyönyörű kilátás nyílik az Aranyos völgyére, a Bélavárára, az Öreghavasra, keletre pedig Ordaskőre, Torockószentgyörgyre, az Enyedi szorosra.
5,5 km-re. A környék is gyönyörű. Megtalaltuk a torony falaban elrejtett geoladikot. Kis csapattal vetődtünk erre. Torockószentgyörgy határában, egy észak-déli sziklacsúcson, a Vársziklán található a Thoroczkay nemesi család erődítményének romja, melyet torockószentgyörgyi várnak is neveznek.
Torockószentgyörgy 5,5 km-re. A torockószentgyörgyi vár, a Vársziklára épített erődítmény, a XIII-dik századtól kezdve áll ellen az idő vasfogának és a támadóknak. Egy kellemes, Torockón eltöltött Szilveszterezés után, január első napján. A Székelykő megmászása után elmentünk Torockószentgyörgyre ebédelni a Székelykő Panzióba. Persze a var sose maradhat ki, de ezuttal a geoladat is megkerestuk, meg is talaltuk. Akármilyen irányból próbálunk felkapaszkodni rá, legalább 200 m szintkülönbséget kell megtennünk, de mindenképp megéri a fáradtságot.
5,5 km-re. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túrán találtam meg ezt a geodobozt. Az Ordas-kő Torockó vidékének, Erdély e rendkívül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkított változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt.
5,9 km-re. A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.
Podságai-szoros 8 km-re.
8,3 km-re. A torockói Kis Szent Terézről elnevezett gyerekotthonban, ahol a Csaba testvér gyerekei laknak, kialakítottak egy kis kápolnát, amit mindenki látogathat, anélkül, hogy a ház lakóit zavarná. Nem egy BAR lett ott, hanem egy kis kapolna. Úgy emlékeztem, hogy a "pap" lába mögött kell keresni a pad helyett, de végül így is megtaláltuk, elsőkként. Második bejegyzők vagytok, de első megtalálók. Ugyanis a kápolna az utcára nyíló pincében kapott helyet, és az ajtaja egész nap nyitva áll.
8,5 km-re. A század elején még öt vízimalom működött Torockón, ma a falu területén egy maradt fenn. Ha szeretnénk ellátogatni a vízimalomhoz, a 48-as házszámot keressük, Both Miklós asztalosmester portáját. Sosem volt erősségem a logikai fejtörők megoldása. A doboz a malom területén kívül van, elérhető akkor is ha a malom zárva van. Nem volt szerencsénk, nem tudtunk bejutni.
8,7 km-re. A Kőlyukat három játszótér is felfedezte már magának. Kerestem tegnap délután, Székelykő-túránk keretében, de koordináták, segítő információ, minden nélkül, csak pusztán a szóbeszédre hagyatkozva, hogy van itt egy geoláda elrejtve valahol (nem jó néven kerestem, nem tudtam, hogy hivatalosan Kőlyuknak hívják, nem iskola- vagy kollégium-barlangnak).
9,1 km-re. Ha fent vagyunk a csúcson, induljunk el a gerincen dél felé - jobbra tőlünk, a völgyben a Torockót Torockószentgyörggyel összekötő út kísér. Boér Imre vagyok Kolozsvárról. De oda-vissza vágigjártuk a gerincet. Az északi láda leszedését követően találtuk meg a déli ládát. A kék kereszt turistajelzések a kövekre vannak festve, hiszen itt minden kopár, egy-két igénytelenebb cserje tengeti életét.
9,2 km-re. Torockó és Nagyenyed között az autóút áthalad a Kőközi-szoroson, az Enyed-patak jó 250 méter magasságú sziklafalak között tör át. A szoros hossza 3 km, mindkét oldalán kiváló kilátóhelyekre kapaszkodhatunk fel.
9,2 km-re. Torockó településről észak felé indulva, számos helyen találkozunk felhagyott vasbányák és vashámorok nyomaival. A harmadik katonai felmérés ferencjózsefi térképén több helyen is szerepel az Eisenhammer (Vaskalapács, Vashámor) felirat, Így Csiblók, Nyiras-oldal, Bagoly, Tölgyes, és Kaszálás-tető mellett.
9,7 km-re. Majd észak felé, csodálni a panorámát, megtalálni a két hagyományos ládát, és újult erővel vágni neki a lefelé vezető útnak. Gyonyoru nyar-ejszakai idoben latogattuk meg a rejteket. De oda-vissza vágigjártuk a gerincet. Boér Imre vagyok Kolozsvárról. Hogy fent is megmozgassuk a tagjainkat, csekély erőfeszítéssel érdemes elballagni a gerincen dél felé.
Nagyponor-hágó 10,3 km-re. A vízválasztóhoz érve pompás panoráma tárul elénk. Enyed - Remete - Bredesty - Nagyponor felől jöttünk. Felső-Szolcsváról Nagyponor irányába, a Malom-patak mentén, a földút kis autóval is járható.
11,1 km-re. A szoros egy rövid és egy még rövidebb szakaszból áll. Kisgyógypatak (románul Geogel) falutól keletre, az azonos nevű patakon, van egy kiépítetlen, vad szoros.
ökör kéménye-sziklakürtő 11,3 km-re. Az ökör kéménye-sziklakürtő Bélavár egyik leglátványosabb pontja. A kék pont jelzésen indultunk fel a Bélavár tetejére. Régi tervünk volt, hogy Bélavárat téli köntösben is tekintsük meg. Kissé próbára teszi az oda kijutni szándékozó turistát a meredek kaptató, de mindenképp megéri a fáradságot.
11,7 km-re. A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban. Remek a panoráma, az út frissen kövezve.
Ronki-szoros 11,7 km-re. A Ronki-szoros az Aranyos völgyén található. A torockói rejtekhely-találkozó egyik túracélpontja volt a Ronki-szoros. A szorosban még jártam, de már nem emlékeztem szinte semmire. A szoros látványosabb része megközelitőleg 1-1,5 km.
Bélavár Panoráma 11,9 km-re.
12,4 km-re. Szep oszi fototura tetejen a hab a geolada volt. Újabb kudarc a kincskereső pályafutásom alatt, sem gerenda, sem rejtek, pedig tutira mentem. A Bélavár a természet remekműve, egy majdnem 800 m-es szintkülönbségben kiemelkedő sziklaóriás, bércek halmaza.
12,7 km-re. Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától. Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni.
13,3 km-re. A Remetei-sziklaszoros a Torockói-hegység egyik legszebb, bár zord, nehezen megközelíthető sziklaszorosa. A 2 km hosszú szoros 300 hektáron összetett jellegű természetvédelmi rezervátum, sziklafalainak magassága 150-200 méter. A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza. S mire a csapat megérkezett addig mi már rég a kapuban voltunk. A torockói rejtekhely találkozó alkalmából kerestük fel ezt a szép helyet és tettünk egy kis körtúrát itt.
15,1 km-re. Ezt a vasutat ismertem, meg amikor a diesel jart. A campeniinfo szerint újraindítják a "Mocănița"-t. Ez évben a Kövenden megrendezett EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) vándortáborból kis kiruccanást tettem biciklivel az alagútig. A Tordát Topánfalvával összekötő vasút már sok éve nem működik, és sajnos a síneket is részben ellopták, pedig használhatták volna turisták vonatoztatására, a mócok zárt világának bemutatására.
15,2 km-re. Borrév és Járaszurdok között, a Járamagura felé vezető elágazástól körülbelül 250 m-re Borrév felé, a völgy jobb oldalán egy barlang bejárata látható a hatalmas mészkőben. Előtte, mindkét oldalon, 1-2 autónak való parkoló is található.
16,5 km-re. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. 1233 m magas csúcsát egy betonoszlop jelzi, mely sűrű bozótosban, erdőben található. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Errol volna szo.
16,9 km-re. Várfalva és Borrév között ömlik az Aranyosba a Berkes pataka, miután átfolyik egy szoroson, több vízesést képezve. Valoszinüleg elveszett. 102 km kerékpározásból olyan 1-1,5 km igazi Adventure Range-el ért fel. Igaz elöször rossz helyen néztem, de végül is meglett. A Berkesi-szoros körülbelül 5 km távolságra található a Tordai-hasadéktól, dél-nyugat irányba.

Bedellői-cseppkőbarlang románul - in limba romana: Pestera de la Poarta Zmeilor


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bedellői-cseppkőbarlang adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az ösztönökre hagyatkozva na meg a JKGÁBOR GPS-re sikerült megtalálni ezt a geodobozt is. Igaz még Mester Nagy Ildikó is kereste kegyetlenül a kis rózsaszínfedelű dobozkát.
  • Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. A sárga tábla már nem létezik.
  • Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. Végül, annak ellenére, hogy jól eltöltöttem itt az időt, a kirándulás jól sikerült.
  • A temető bejáratától még egy kicsit bóklásztunk, amíg ráakadtunk a rejtekre. Attól kezdve nem volt gond.
  • Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Erre a helyre esett a választásunk.
  • Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában. Örvendetes, hogy a medence teljes épségében fennmaradt.
  • Nem kell belenyúlni, alatta van. A tegnap este is ott volt.
  • Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt Határvadászok emlékére állított kereszt a Tető-sarka oldalában. Nem bántam volna, ha a forrás megjelölése nélkül bemásolt leírás helyett/mellett a rejtő pár szóban leírta volna a hely megközelítését. Én a gps által mutatott irányt követve a Tetős-patak völgye felé indultam, de bár több helyen probálkoztam, sehol nem láttam lehetőséget a Kászon-patakon történő átkelésre.
  • A rejtekhelyek kiválasztásánál egyik fontos szempont, hogy jó rálátás legyen az égre, a műholdakra. A Vargyas-patak mentén, a szorosban, így az Orbán Balázs-barlang bejáratánál is elég gyenge a műholdvétel.
  • Maroshévízről indulva, többnapos gerinctúra közben találtuk meg. A kilátás csodálatos volt.
  • Nem volt nehéz megtalálni szerencsére, és bár a Nagy-Somlyó elég meredek :), mindenképp érdemes volt felmenni, még úgy is, hogy a hosszú sor miatt a kilátóba (lelátóba) nem jutottunk fel. Köszönjük a lehetőséget, itt is.
  • Centenáriumos rejtekhelyes dobozunk. Ezt megünnepeljük.
  • Bereck ezúttal sem tudta megszerettetni magát velem. A délutánt a híd alatt töltöttem, mindhiába, nem találtam meg a mágneses geodobozt.
  • Igazatok van, élelmiszert ne. Köszönöm a figyelmeztetést Meli.
  • Inkabb az unokabatyam kitartasa volt, mert en mar szinte meg voltam gyozodve, hogy beolmott, vagy eltuntettek.
  • Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-). De, győzzél meg.
  • A Maros földrajzi forrását 2005 decemberében akartuk meghódítani Marosfő felől. Akkor sokkal nagyobb hó volt, de tökéletes szélcsend és ragyogó napsütés.
  • Szep rendezett ez az emlekpark. Erdekes, hogy egy kicsit kifogott rajtam ez a rejtek (foleg a doboz helye), de azert meglett.
  • Közösségben már "vadásztam", de ez volt az első saját találat. :) Köszönöm, hogy részese lehetek ennek az érdekes, jóval több, mint játéknak.
  • A hazak mogott hatramentunk a borvizhez azelott egy par nappal meg voltam ott de akkor sajnos elfelejtettem megnezni hogy vane geodoboz. Na de mindegy most meglett legalabb.
  • A dobozt megtalaltam, viszont nem volt benne semmi. Ugyhogy mas se keresse, mert nincs ertelme.
  • Nem volt egyszerű a dolog. Néhányszor elmentünk a rejtek mellett, de végül sikerült megtalálni.
  • Holtbiztos voltam, hogy ezt a dobozt megtalálom. Na, nem jött össze.
  • Kissé morbid, de eredeti. Ott a helyén a doboz, a szellemek szabadságon vannak.
  • A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Érdekes hely, érdemes felkeresni.
  • Csürülye, illetve Szelicse felől tartottam Kolozsvár irányába, így a Plecska-patak völgyéből közelítettem meg a helyet. Egy alkalmas helyen beereszkedtem a patak völgyébe, majd leparkoltam egy tisztáson.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Bedellői-cseppkőbarlang? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!