Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Vidraru gát

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Vidraru gát

A Vidraru tavat mesterségesen hozták létre az Arges folyón épített gát által, 1966-ban, elektromos energiatermelés céljából. A gát építése 5 és fél évet vett igénybe, egy hasonló építkezés ma 450 millió euróba kerülne.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Vidraru gát felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Édeskettesben Piroska-tó
Édeskettesben
Egykor asztal és padok Nyír kútja pihenő Csíkszentimre
Egykor asztal és padok
Mesevilag
Mesevilag
A híd 1 Cementlapok Marosvásárhely Maros-part
A híd 1
Kézimunka Magyarvalkó református templom
Kézimunka
Harangok Lécfalva
Harangok

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Vidraru gát fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Vidraru gát!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Capatanenii Ungureni, 3.01 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Berevoiescu-menedékhely, állítólag használhatatlan.
Későn indultunk útnak, nem számoltunk avval a csúcsforgalommal, ami Busteniben volt, mikor gyalog gyorsabban lehetett haladni, mint autóval. Miután már elég sokat hallottunk meg olvastunk erről az új útról ideje volt kipróbálni is.
Egy jólsikerűlt kirándulás első napján (bár nem ment simán minden) vitt el Péter erre a csodálatos, de nem könnyen megközelíthető, és megtalálható helyre.
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
Gyönyörű kilátás fogadott.
A Ferenc József-szikla 10 perc járásra található a Királyi esztena-tisztástól. I Károly román király kérésére hozták létre a szikla tetején található kilátót, korláttal ellátott lépcsősorral.
A Bárbes agyarai sziklacsoport, románul Coltii lui Barbes, alatt vezet el a piros ponttal jelzett túraút egyik szakasza. Mi ezt az ösvényt visszavonulásra használtuk, Szinaja felé, miután bejártuk a Vágy völgyét, és megnéztük annak vízeséseit.
Hétköznapra terveztük a látogatást, és így volt jó. Csodalatos a kilatas es az egesz hago. Gyönyörű kilátás. Nagyon látványos az út.
Orzanele-vízesés Fogarasi-havasok
Bölöcsény-sarok (magyar kiejtés), románul Coltul Balaceni. Sziklamászó útvonalak: 2B-5B.
Geo Negoj Tartalmas kis Fogarasi tura alkalmaval 5 odszor vagy 6 odszor jutottam fel a Negoi csucsra. De nagyon nehéz túránk volt b_istvan-nal.
A Fogarasi-havasokat északról, a legkönnyebben a Transzfogarasi úton közelíthetjük meg. Ez az út csak a nyári hónapokban járható, de a Bilea-vízesés-teleptől kabinos drótkötélpályán is feljuthatunk egészen a Bilea-tóig. De megérte a kis kirándulás a vízeséshez.
Nyugat-Csortea Fogarasi-havasok
Apó-csúcs Fogarasi-havasok Apó-csúcs, románul Varful Mosu.
Szulák-nyereg, románul Saua Racorele, Fereastra Racorelelor - a racorele (Convolvulus arvensis) az apró szulák gyomnövény román elnevezése. Más nevei: folyófű, folyóka, folyondár, győtény, hajnalika, mezei szulák, mezei paplonc, suttyáng.
Hegyimentő állomáshely Királykő-hegység Hegyimentő állomáshely, Zernyesti-szoros. Azt hittem itt nyitva lesznek, és információkkal szolgálnak az utazó közönségnek.
Az lehet, hogy fergeteges nap volt a rejtonek, de nekem nem. Ott voltam a rejtésnél.
Podragu tavak Fogarasi-havasok A Podragu menedekhaz (2136 m) fontos kiindulasi pont mindazok szamara, akik a Fogaras gerincen szeretnenek turazni. De ugyanakkor kierve a Podragu nyeregbe (2307 m), es innen kovetve a fogerincen halado piros savot, a 2527 m-es Nagy-Vista csucsot erintve, majd innen D-i iranyba, egy eles gerincen ugy körülbelül 450 m utan feljuthatunk az orszag tetejere, a 2544 m-es Moldoveanu piramisara.
Gyergyó (György) hídja-tó, románul Lacul Podu Giurgiului.
Stefan Untch-ház Nagysink
A Szalonna és a Baliceni csúcsok közt található Fereastra Mare Sambata nyeregben található, egy kőzethasadék-barlang. 1992 augusztusában fedezte fel Ica Giurgiu.
Jézer-csúcs Fogarasi-havasok Jézer-csúcs, románul Iezerul Caprei.
Dengheru-csúcs Páring-hegység Az Urdele-hágó közelében a Transalpina-ról leágazó, Papusa-csúcs felé vezető út mellett található a 2084 m magas Dengheru-csúcs. Miután megkerestük az Urdele-hágó mellett a Királyok útja geodobozt, elsétáltunk a Dengheru-csúcsra.
Erődített evangélikus templom Nádpatak A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették. 1313-ban plébániatemploma van, papja - a templom építési idejét régebbre teszik, a XII-XIII-dik század fordulójára, a román kori templomok közé tartozik, háromhajós, pilléres bazilika volt.
A szikla legszélén még nincs baj. Megtaláltam a geoládát egy havasi gyopár társaságában.
A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.
Sziklakapu Bilea-völgy Fogarasi-havasok A Bilea-vízesés-teleptől három módon is feljuthatunk a Bilea-tóhoz. A nyári hónapokban, kocsival a Transzfogarasi úton, egész évben, a kabinos drótkötélpályán.
Szarvasfarm Felek
Zöld domb Felsőporumbák A Zöld domb panzió egyedi hely, az erdő közepén található.
Amennyiben a kirándulásunk célpontja a Kis-Királykő, illetve a Kurmatura menedékház, és a Botorog-csorgótól indulunk, érdemes oda- vagy visszafelé bejárni a Kurmatura-patak völgyét is. A völgy mohás fái és sziklavilága mellett, legérdekesebb látnivalója a kevesebb mint 1 méterre összeszűkülő szorosa.
Toronyszék A Lepcsosrol mar a Toronyszekebe leptunk.
Zirna-hágó menedékhely, románul Curmatura Zarnei.
Holló-nyereg Fogarasi-havasok Holló-nyereg, románul Saua Corbului.
Szalonna-csúcs Fogarasi-havasok Szalonna-csúcs, románul Varful Slanina.
A Nagy-Királykő fűrészfog alakú gerince a Pásztor-orommal vagy Pásztor-csúccsal tetőzik, 2238 méteres magasságban.
Vaiuga-nyereg Fogarasi-havasok

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Vidraru gát adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Nagyon látványos hely ez, a vulkanikus salak kitermelése után visszamaradt külszíni kőfejtő. A déli forróság és a böglyök folyamatos támadása ellenére is körbejártam az egész bányát, és volt mit csodálni, fényképezni.
  • Lefele jövet a székely kavicsról.
  • A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb. A keresztet a két település román közössége állítatta 2010-ben, az első világháborúban meghalt román határőr katonák tiszteletére.
  • A hősök régi temetője. Annyira régi, hogy már háttérbe szorult, nem is fontos, béke honol, és nem zavar már senkit.
  • Fahíd a Nagy-Küküllő felett - Székelyudvarhely Kacsák a vízen. Egy kicsit várni kellett, ameddig néhány arrajáró tovább megy, addig az úszkáló kacsákat néztük. Számomra mindig nehéz eljátszani, ha néznek, hogy éppen valami mást csinálok, nem ott keresgélek valamit.
  • Fel orat kerestuk, teto alatt, mogott, folott, de nem talaltuk.
  • Kihasznalva a nagy kavalkadot az indulasnal megkerestem a SZNM 1-et. Igaz addig kerestem a hid alatt amig mar a szomszedok is valami teroristanak neztek, aki a hidat akarna a levegobe ropiteni, oriztek is jo kemenyen.
  • Megtaláltam a ládát. Szerencsére nem volt nehéz.
  • Harangláb Hatolyka Ketto van. Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval.
  • A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába. Vizből nem volt hiány.
  • Már régóta szerettük volna meglátogatni ezt a helyet, most örülünk, hogy doboz is került ide. Így eggyel több okunk volt erre a kis esti sétára.
  • Poiana Mica-tisztás Érdekes rejtés. Megtaláltam a Brassó Pojána melletti Poiana Mica tisztáson elrejtett geodobozt.
  • Agyagos a terep, de megéri.H
  • A kapu mar regi ismeros, de valamikor volt itt a kozelben egy kocsma (1990-as evekben) amelynek a cegtablajan a BOGUMIL nev szerepelt. Vajon kik is voltak a bogumilok?
  • Ott lapult a kő alatt.
  • Igy itt is megalltam egy kis ladakeresesre. Konnyen meglett.
  • Tarnóczy kastély romjai - Kézdiszentlélek Veszélyes megközelítés. A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. A fal tövéből próbálkoztam elérni a feltételezett rejteket, de nem találtam ott semmit.
  • Szép napos időben érkeztünk a tóhoz. Nagyon szép hely, különösen ősszel.
  • Ma rejtettem egy geodobozt a Fügeváránál, mely jelenleg andezitbánya. Majd megkerestem a Kormos-kő sziklaablakának rejtését.
  • Az nem pet előforma, te. Az egy igazi geodoboz, kincsesláda :-).
  • Vasárnapi dolgok kalauzoltak a város ebbe a részébe. És ha már itt voltam megkerestem ezt a rejtekhelyet is.
  • Most még utolsó tuja, de ha a mellette levő házat lebontják a sor folytatódhat. Szépet fejlődött a fürdő mióta nem jártunk erre.
  • A Csicsó fölötti Vármezőnek nevezett magaslat déli peremén, egy kisebb fenyvesben rejtőzik a Csicsói várszikla. E kimagasló sziklaszirt körül az erdő egy hajdani várfal maradványait takarja.
  • December 16.-án, Iza segítségével megtaláltuk.
  • Az Orvosi Egyetem parkjában elrejtett geodoboz az aznapi családos kincskeresés első állomása lett volna. Ide érkeztünk először, de a rejtek körül elég sokan voltak.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Vidraru gát? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!