Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Urdele-vízesés

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Urdele-vízesés

A La Vulpita-vízesés egy vízesés sorozat a Transalpina mellett, A Nagy-Muntinu csúcs és az Urdele-hágó között, az Urdele-patakon. A neten La Vulpita-vízesés néven ismerik, de talán helyesebb lenne az Urdele-vízesés, mert az Urdele patakon van.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Urdele-vízesés felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Az ösvény Sólyomkő kilátó Sólyom kő
Az ösvény
A kúria romjai Csíkszentimre Henter kúria
A kúria romjai
Régi felirat Csíkdelne Szent János templom
Régi felirat
Belülről nézve Kaolinbánya Hargitafürdő
Belülről nézve
Esteledik
Esteledik
Az ősi beléptető Verespatak katolikus templom
Az ősi beléptető

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Urdele-vízesés fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Urdele-vízesés!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Tirici, 18.56 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény. A zsinagóga az megtaláltatott.
Na végre egy megtalált doboz. Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát. Az oldalon elsők vagyunk. Nagyszeben Szászföld "fővárosa", 2007-ben Európa kulturális fővárosa volt.
A 2203 m magas Scurtu-csúcs mellett, a 2111 m-en található Scurtu-nyeregnél gyönyörű kilátás nyílik a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgye felé. Itt tér le a Mija-tó (ejtsd Mizsa) felé a túraösvény.
Kis-Kusztura-tó, románul Lacul Mic al Custurii.
Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba. GPS nélkül nem találtuk volna meg. Nehezen találtam meg a dobozkát GPS nélkül. Nagyon tetszett.
Bukura-csúcs 2, románul Varful Bucura II.
Szkerisóra-tó, románul Lacul Scarisoara.
Hunyad vára a Zalasd patak meredek partja fölé emelkedő dombon létesült a XV-dik század első felében. Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Amikor elhelyeztem a dobozt, kb egy órát töltöttünk a várban, és többször is átmentünk azon a helyen ahol a doboz van. Rendes sáskajárás van várban s környékén, hátha nem lenne ez a covid hisztéria.
Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt. Nem tudtam róla, hogy Szebenben van egy Petőfi Sándor park. Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog. Én is szénaszoborként találtam leírást róla a neten, de valószínűleg helytelenül használják.
Bár a Retyezát majdnem száz glaciális eredetű tavának nagy többsége 1900 és 2200 m közötti magasságokban található és nyílt terepen, a Fenyőkközti-tó 1740 m-en jött létre, a fenyőerdő közepén. Szép kis tó, olyan, akár egy tengerszem a Mohosban. Az előző bejegyzést megerősíthetem, valóban a Mohos és a Szent-Anna-tó emlékét idézte fel bennem.
Ferences kolostorról már 1260-ból van adat a vatikáni Varasinum írásos kódexben. Megtaláltam a kis "BabBerci-féle" dobozt ott ahol a segítö információ mutatta. Ez volt az első szászvárosi doboz, amit megkerestem.
Megtaláltam a dobozt, nedves füzettel. Az 1979-ben épített Rosen Garten menedékhely közelében levő erdő.
Bilea ablaka, románul Fereastra Balei.
1980 m tengerszint feletti magasságban található, 0,8 hektár területű tó. A Mizsa-tó (Mija) a hasonló nevű csúcs impozáns sziklaorma alatt terül el, egy kőomlásos kráterben.
Bukura-torok, románul Gura Bucurei.
A geodoboz nem (annyira) fontos. Nem volt nálam doboz, hogy a közelben levö érdekes helyekre rejtsek valamit.
Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re fekszik Orlát község. A Szebeni-medence és a Székási dombvidék találkozási pontján, a falutól északnyugatra, a Riesenberg-hegy csúcsán középkori vár romjait kereshetjük fel.
A szép szorosban számos magasról lezúduló, nagy hozamú vízesést láthatunk. Petrozsénytől a Szárazgödör (Groapa Seaca) menedékházig az aszfaltút a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgyében vezet.
Bojca község a Szebeni-havasok főágának keleti végében, a Vöröstoronyi-szoros északi felében, az észak-keletről érkező és itt délre forduló Olt jobb partján fekszik. Megtaláltuk. Kétszer is kerestük a ládát, de sajnos eltünt.
A szelindeki vár 1765-ben készült. A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb. Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. A látvány nagyon szép volt.
A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura, sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent. Kusztura-csúcs, románul Varful Custura.
Elég későre érkeztünk meg a helyszinre, és már nem volt sok idő az éjszakai szaladó verseny elött. Útban Paltinis fele, éjjel, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet. A Fiatalerdő (Dumbrava Sibiului, Junge Wald) Nagyszeben város közigazgatási területén található, a park régóta a helyiek kedvenc sétálóhelye.
Arágyes-tavak, románul Taurile Radesului, Lacul Rades.
Pedig gps koordinátánk is volt. Nem kis munka volt megtalalni a kotojast.
Szuru-nyereg Fogarasi-havasok Szuru-nyereg, románul Saua Suru.
Bányászati Múzeum Petrozsény Bányászati Múzeum, első SAR székház 1920 - Nicolae Balcescu utca 2.
Pietrele-vízesés A gps a patak tulso oldalan mutatta a rejteket. Kivettem belőle a TB-t. Pedig könnyű volt, első körben ugyanis azt állította a GPS, hogy a túl parton van. A Retyezát-hegység északi részének leggyakrabban használtmegközelítését ajánljuk.
Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
Genune-szakadék Paltina-csúcs Godján-hegység
A Sztán völgye a Vidraru-tó közelében, attól dél-nyugatra, a Fruntii hegységben található, ez utóbbi hegység a Fogarasi havasok része. Aki járt már a Hét Létra-vízesésnél, értékelni fogja ezt a kiépített kanyont - hiszen sokkal hosszabb, szebb, és látványosabb, mint a Nagykő-havasban található Hét Létra.
Katolikus Templom Nagyszeben Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom. Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. A doboz valóban az egyik pinceablakban volt, de abban, ahova a koordináták mutattak. Mivel a templom alagsorába vezető bejáratot átalakították, és a geodoboz eltünt, új dobozt kellett helyezzek.
Caltun-kapu Fogarasi-havasok Caltun-kapu, magyarul kiejtve Kölcún-kapu.
A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik. A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község.
Szkarica-nyereg Fogarasi-havasok

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Urdele-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ez a hely az, ahol nem tudjuk a tyúk vagy a tojás, a Peretz vagy a Fakír volt előbb - már mint rejtő. A székely tajgában viruló gyapotföld, hol is járok álmomban?
  • Különleges falu. Ritkán látni ennyi kőkerítést egy helyen.
  • Sajnos a doboz tartalma teljesen át volt ázva, bár a hely kívül elég száraz. Megszárogattuk a füzetecskét, csak aztán helyeztük vissza.
  • Köszönjük hogy nem kegyelmeztél.
  • Ugyanaz a tura alkalmabol mint az Omulnal. Itt is megismetlodne a szuzessegi allapot?
  • Az a régi rejtekhely, a régi dobozzal. 2015 áprilisában újra volt rejtve, új helyen.
  • Azazhogy pontosítok, én a panorámafotózásnál voltam ott. Mialatt az Elkövető rejtett a szikla tövében.
  • A Sziklaablaktól jöttünk át ide. Elképesztő ez a barlang.
  • Jó nagy kapu.
  • Megtaláltuk a kápolna mellettit, kicseréltük a zacskót, kivettünk egy pénzérmét és egy kék R betűt, betettünk egy Ice Age mamutot, névjegyet, 1 lejes bankót.A
  • Na, ez is megvan. Szem elött van a doboz és mégse.
  • Szépek a képek, úgy néz ki a fotótéma is ott hever a Tiha-tetőn. Nyugodtan tölthetsz fel nagyobb méretű képeket, maximum 1024 pixelig.
  • Légvonalban vágtunk neki az útnak. Kicsit meredek volt, de a kilátás megérte a fáradtságot.
  • Valóban szomorú látvány a pusztulásra ítélt régi táborhely, pedig volna benne fantázia. De kárpótolt az, hogy a forrás környékén sem volt más látogató, így nyugodtan keresgélhettünk.
  • Megvan a dobozka.
  • Laposnya, Bakta-nyereg, Eszenyő-mező úton köszelítettük meg, fent már 10-20 cm hó volt. Hátulról indultunk neki toronyiránt, majd a piros háromszög jelzés végén kapaszkodtunk ki a Kecske-kőre.
  • A helyszínhez közeledve egy tábla hívja fel a figyelmet az út mellett található műemlékre. Nem nagy látványosság, a kíváncsi érdeklődő legfeljebb körbejárhatja.
  • A rejteket, illetve csak a doboz hűlt helyét találtuk meg. A nárciszokat ültették, vagy csak úgy lettek?
  • Vegul is nem lehetek szaz es szaz szazalekos. Az mar nem lenne fair play a kollegakkal szemben meg mutatoban sem , ez igy becsuletes.
  • Szép kis rejtés, néhányszáz méterre a lakóhelyemtől.
  • Bolyongásom közben majdnem belecsúsztam az Oltba. A végén csak meglett a geodoboz.
  • Napi portyazasunkat nem is fejezhettuk volna be, csakis egy SZNM-es ladikaval, es azzal haza is huztunk mint a darvak valahol a deltaban.
  • Nahát. :) Mi pedig nem sokkal később, amikor fennebb emelkedett a felhőzet, a Bucsecsben és a Királykőben gyönyörködtünk, aztán a Csalhó is félig-meddig felfedte magát.
  • Jaj te, hát nem tudod, hogy a kellemest a kellemessel kell összekötni? Az élvezeteket pedig halmozni kell :-).
  • Kisse nehez volt odatalalni. Gps nelkul azt hiszem nem ment volna.
  • Tessenek megkeresni a frissen rejtett ünőkői geoládá(ma)t. :D.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Urdele-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!