Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Poenari vár

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Poenari vár

A Poenari várat két szakaszban építették, az őrtornyot a XIII-dik században, Negru Voda uralkodása idején. A várfalakat és a félkör alakú tornyokat pedig a XV-dik században, Vlad Tepes uralkodása idején.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Poenari vár felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szent Antal-kápolna Szent Antal kápolna Csíkmadaras
Szent Antal-kápolna
Mélység
Mélység
A vár helyén Rabsonné vára
A vár helyén
Ágnes forrás Csíkszentkirály Borsáros-fürdő
Ágnes forrás
Boldogasszony papucsa 2 Honvéd-forrás Erős-oldal
Boldogasszony papucsa 2
Kopjafák
Kopjafák

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Poenari vár fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Poenari vár!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Capatanenii Ungureni, 1.73 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Lajta-csúcs Fogarasi-havasok
Evangélikus erődtemplom Szentágota Szentágota Medgyestől 37 km-re délkeletre, Segesvártól 41 km-re délnyugatra, Nagyszebentől 60 km-re északkeletre, a Királyföldön, a Hortobágy két partján fekszik. Végre új aszfalton lehet végigmenni a városon. A napokban az elmaradt, moderálásra váró bejegyzésekkel foglalkoztam.
Evangélikus templom Felek
Serbán malma Göndör hídja Egyike azon malmoknak, amelyek a napjainkig fennmaradtak, a Salamon-kőnél épült egykori turistaház mögött, amit sokan még vengéglőként láthattak működni. A Göndör hídja (románul Podul Cretului) utca 123 szám alatt van, és Serbán malmaként ismerik - ma elhagyott, összeomlott épület.
Caltun-tó Hatartura Mozgalom kereteben jarva a Karpatok berceit a lada meglelve. A Leszpezi talalat utan par rejtesre is sor kerult.
Szalonna-csúcs Fogarasi-havasok Szalonna-csúcs, románul Varful Slanina.
Falkenhayn-torony Nagyszeben Szenterzsébet (románul Gusteriţa, németül Hammersdorf) régebb önálló szász falu volt, 1950 óta Nagyszebenhez tartozik. Az Artmania rockfesztivál ürügyén érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb.
A feketehalmi vár A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
Erődített evangélikus templom Felmér Erre tanú a templom maga, melynek stílusjegyei az átmeneti (román-gótikus) korra utalnak. Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül.
Vista-kapu Fogarasi-havasok
Erődített evangélikus templom Gerdály 1332-ben temploma van - középkori temploma volt, mert 1520-ban a szebeni tartománytól segélyt kap a templom és torony erődítésére.
Szarvasfarm Felek
Három lépésre a haláltól Fogarasi-havasok Három lépésre a haláltól, románul La trei pasi de moarte.
Zerge-tó Fogarasi-havasok A 2034 m tengerszint feletti magasságban található tengerszem a Fogarasok legnagyobb terjedelmű tava. Legnagyobb mélysége 11 m, felülete 46500 m2.
Fogarasi vár Fogaras városában jó állapotban maradt meg az impozáns várerőd, a 14-dik és 17-dik század között épült vár fallal, vizesárokkal van körülvéve és 4 sarokbástyával rendelkezik. Többször is voltam a Fogarasi havasokban gyalog, utoljára egy óriási vihar kergetett le a Bilea-tótól. Kár,hogy nem foglalkoznak eléggé vele, bár látszik, itt-ott valami állag megőrzésre tett kísérlet.
Leszpez-csúcs Fogarasi-havasok Sokaknak elerhetelennek tunik a Lespez-csucs, a nehezebb megkozelitese vegett. A Piscul Negru menedékháztól indulva, a Leszpez-hegylábon haladva közelítettük meg a Leszpez-csúcsot.
Bilea-vízesés Ez az út csak a nyári hónapokban járható, de a Bilea-vízesés-teleptől kabinos drótkötélpályán is feljuthatunk egészen a Bilea-tóig. De megérte a kis kirándulás a vízeséshez. A Fogarasi-havasokat északról, a legkönnyebben a Transzfogarasi úton közelíthetjük meg.
Szulák-nyereg Fogarasi-havasok Más nevei: folyófű, folyóka, folyondár, győtény, hajnalika, mezei szulák, mezei paplonc, suttyáng. Szulák-nyereg, románul Saua Racorele, Fereastra Racorelelor - a racorele (Convolvulus arvensis) az apró szulák gyomnövény román elnevezése.
Zárt tisztás forrás Királykő-hegység A Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét. Vize csorgóval és lappantyúval ellátott fémskatulyába van foglalva, valaki egy fémcsuprot hagyott mellette.
Porumbák-márványbánya
Habos-völgy vízesése Bucsecs-hegység Számtalan alkalommal végigmentem a Jepii vagy Caraiman-völgyben levő útvonalon, fel a Babele-menedékházhoz vagy lefelé Bustenibe. Bár a kék kereszttel jelzett ösvényről is szépen látszik a Habos-völgyi vízesés, valahogy mindig kimaradt a hely felkeresése.
Erlenpark Nagyszeben A nagyszebeni Erlenpark (Erlen égerfa) az egyik legrégebbi park a mai Románia területén, 1856-ban hozták létre. A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak.
Csalán-völgyi varrótű Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot.
Vaskereszt a Costilán Annak ajánlom ezt a helyet aki nem fél attól, hogy letérjen a turista ösvényről és hatalmas falak tövében, iszonyatosan szép kilátás mellet, egy csendes helyen szeretné élvezni a Bucegi szépségét, nem a Babele és a Sfinx turista forgatagában.
Omul-csúcs Bucsecs-hegység A La-om tetején három bizarr alakú sziklaszál van. Eltelt egy-ket honap azota ,hogy megtalaltam, de ugy latom meg azota sem jelentkezett senki. A tusnádfürdői EKE-tábortól, reggel 5 órától, 125 km-t buszoztunk Bustényig majd innen gyalog a Molnár (Morarul) völgyön jutottunk fel az Omul csúcsra. Tényleg sok zerge van a Bucsecsben, az Omul-csúcs környékén.
Erődített evangélikus templom Morgonda 1332-ben plébániatemploma van - mivel az első szász települések közé számítják, már az előző században kellett lennie templomnak. Az oklevelekben először feltűnő Vallis Mariae és a németben szereplő Mariental, arra enged következtetni, hogy Mária-temploma volt.
Volt városháza Nagysink Volt városháza, XVIII-dik századi középület - Nagysink.
Orzanele-vízesés Fogarasi-havasok
Lesses vára Lesses falu közelében, a lessesi templomtól délkeleti irányban, körülbelül 1,5 km távolságban találjuk az erdőben az enyhén kiemelkedő Várhegyet, ennek tetején pedig egy középkori vár nyomait. Miután megkerestem "Románia közepét", bementem az erdöbe és megkaptam a dobozkát, közel az oszlophoz.
Erődített evangélikus templom Nádpatak 1313-ban plébániatemploma van, papja - a templom építési idejét régebbre teszik, a XII-XIII-dik század fordulójára, a román kori templomok közé tartozik, háromhajós, pilléres bazilika volt. A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették.
Lerescu-hágó Fogarasi-havasok Lerescu-hágó, románul Curmatura Lerescu (régebbi térképeken Illerescu).
Erődített evangélikus templom Brulya Régiségére enged következtetni a templom védőszentje, Szent Miklós is. 1332-ben plébániatemploma van - a templom eredete sokkal régibb, Halaváts szerint a XIII-dik század elején építették, ez egybeesik a szász telepítés korával, mely a XII-dik század után közvetlenül megtörtént itt is.
Kilátócsűr ablakkal Holbák A kilátócsűr Holbák község központjától nyugat-északnyugatra található, a Stimbav-domb gerincén, a Stimbav (Stimbach, Stimbák?) patak völgye felett. A turisztikai látványosság tulajdonképpen egy helybeli által, gerendákból épített csűr, melyben egy ablak formájú nyílást hagytak, különleges rálátással a Bucsecs- és a Királykő-hegységre.
Evangélikus templom Vérd 1317-ben Mária-temploma van - a templom és plébánia azonban sokkal régibb, mert az első Szeben vidéki telepítések közé tartozik, az 1200-as évekből. A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről.
Macska-szoros Királykő hegység A nagy melegben élvezet volt mászni a szorosban. Az emlekkereszttol balra kanyarodva behatoltunk a Macska-szoros sziklavilagaba. A Zernyesti-szorosban, a Zernyest felőli bejárattól számított 2 km után elérünk ahhoz a helyhez, ahol a Zernyesti-patak a balról érkező Vladuska-patak vizét fogadja.
Erődtemplom Veresmart A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára.
Erődtemplom Dolmány Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre. Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van.
Bratei-szoros Bucsecs-hegység
Őslénypark Barcarozsnyó Dél-Kelet-Európa egyik legnagyobb őslényparkja Barcarozsnyón található, a település feletti sziklákon épült középkori parasztvár közelében. Kirándulás, gyerekek és a kedvencek, az őslények. Az őslényeket ízléses környezetben találtuk, beindította a fantáziánkat.
Stefan Untch-ház Nagysink

Történelmi-kulturális értékek
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Poenari vár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Szejkefürdői Borvízmúzeum és Mofetta Szia Székelyudvarhely!. Jól elökészített geoláda Szejkefürdö mellett.
  • Bálványosvár - Bálványosfürdő Ládaellenőrzés. Hétfőn, június 22-én felkerestük a Bálványosvárat. Az ernoe által elhelyezett ideiglenes dobozt a helyén és jó állapotban találtuk.
  • Katolikus templom - Szentivánlaborfalva Keresztes hadjárat. It komoly keresztesháború zajlott atyánkfiai között valamikor.
  • Őrkő - Sepsiszentgyörgy Változás. Nagyot változott az Őrkő környéke. Jó volt bejárni a fenyvest, és megmutatni a fiatalabb nemzedéknek a régi lövészárkok nyomait, megkóstolni a még igen fanyar kökényt.
  • Tamási Áron sírja - Farkaslaka Miért is vagyunk a világon?. Kicsit üldögéltünk a padon és elmélkedtünk. Van még itt meglepetés dobozolva.
  • Pseudosphaera - Marosvásárhely Új doboz, új helyen. Elhelyeztem egy új dobozt új helyen.
  • Ugron-kúria - Homoródszentmárton Őszi séta II. Ez volt a következő állomásunk. Kár, hogy a kúria ilyen rossz állapotban van.
  • Régi víztorony - Nagykároly Vajon megvan és én vagyok ügyetlen?. Hello, Ott jártam a helyszínen, kerestem a ládát, de sajnos nem találtam meg. Megtudhatom, hogy mikor volt az utolsó megtalálás?
  • Katolikus templom - Kézdiszászfalu Most már tudni fogjuk. Most már tudni fogjuk hol végződik Szászfalu, és hol kezdődik Sárfalva.
  • Kisfenyős-kő - Parajd Mindkettő. Diplomatikus leszek, mindkettő. A Kisfenyős-kőről több minden látszik.
  • Tatárpincék a Csereoldalon - Nyárádszentsimon Kerékpártúra. Ma egy kb 20-25 fős kerékpártúra alkalmával jártunk erre. Egy kis kitérővel megnéztük a tatárpincéket is.
  • Szent János-templom Nagyszeben Rosszkor. Épp a kórus tagjai gyülekezhettek vagy valami esemény zajlott. A rejtekre sem jöttem rá.
  • Felső gát - Marosvásárhely Gyerekkori élményeim. Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. A Maros jobb oldalán, az árvízvédelmi töltés tetején haladtam a Felső gát geodobozát rejtő jegenyék felé.
  • Kolcza-gödör - Sepsiszentgyörgy Téli szánkózás. Gyerekkoromban a Kolcza gödör egyik kedvenc helyünk volt. Forrás is volt a gödörben, kis patakocska, közelben az őrkői fenyves, tovább a Bíróné pusztája.
  • Kalibáskő A rejtekhely. Másodszor próbálkoztam megtalálni ezt a geodobozt. Első próbálkozásom idén az év elején volt, akkor is rátaláltam a rejtekre, de a doboz nem került elő.
  • Vityál vára Vár az esőben. A Pálos-kolostor után a várat vettük célba. Gondolkodtunk, hogy Vármező vagy Remete irányából közelítsük meg.
  • Hunárka - Rétyi Nyír Rejtés előtt. Ezt a geodobozt rejtés előtt találtam meg :-). Hogy volt ez lehetséges?
  • Erődtemplom - Szászmuzsna Nem találtam meg a rejtekben. Mind a kétszer bent voltam a belső udvaron, és a templomban is. A lépcsőknél hiába nyulkáltam fel - amig nem volt ott a házigazda - nem leltem a dobozt.
  • Bors-kúria - Csíkszentkirály Boltíves kapu. Szinte szégyen, hogy nem mi találtuk meg legelőször ezt a ládát, hiszen majdnem naponta járunk arrafelé. Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, csak a megfelelő időpontot kellett kivárni.
  • A Nagy-kő kőgombái - Nagykő-havas Kőgombák menedékhellyel. Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom. De ha már ilyen közel volt a csúcs, és a közelében a még meg nem talált geodoboz, felugrottam ide is.
  • Bod Péter Megyei Könyvtár Kopjafák. Megkerült a doboz a könyvtár mögött.
  • II Rakóczi Ferenc emléktábla - Székelyhíd Táborozás. 1703 nyarán itt táborozott Székelyhídon II Rákóczi Ferenc fejedelmünk, miután Bercsényi Miklós vezetésével csapatainak másik része bevette Váradolaszit.
  • Egykori ferences kolostor harangtornya - Marosvásárhely Akkor én ezt kihagyom. Nem szívesen keresek szemétben, szemeten, szemét alatt, körül vagy közelében. Nem méltó egy értékalapú kincskereső játékhoz.
  • Feleki gömbkövek Demó rejtés. Nekem, mint rejtőnek, nincs tudomásom róla, hogy eltűnt volna. Értesüléseim szerint legutóbb az idén, június 30-án találták meg a feleki geodobozomat.
  • Kincsás vára - Bodok-hegység Kincsás vára. Megtaláltuk. A rejtek - mint kiderült - szükség esetén kitűnő menedéket is nyújt egyben.
  • Katolikus templom - Csíkmenaság Ez a templom egy ékszer. Egyszerűen gyönyőrű a belseje. Még nekünk mondják, hogy székely nép nincsen.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Poenari vár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!