Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Királyok útja

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Királyok útja

Hétköznapra terveztük a látogatást, és így volt jó. Hétvégén, a tömeg miatt, nem próbálkoznék vele - de most szép volt, tetszett.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Királyok útja felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A vár északi bejárata. Herecz vára
A vár északi bejárata.
A tó esőben Kék-tó
A tó esőben
A nyers erő Dálnok Dózsa György
A nyers erő
Az éhes krokodil kreatív ötletes szokatlan rejtés geodoboz geoláda
Az éhes krokodil
A Leányvár egy része
A Leányvár egy része
Fatörzs Kerék domb vízesés Fenes patak
Fatörzs

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Királyok útja fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Királyok útja!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Radosi, 18.02 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Krivádia vártorony Krivádia községtől délre fekvő Gyálu-Babi dombon magasodó erődítményről korábban úgy tartották, hogy egy római őrtorony maradványa. Csak az újabb kutatások derítették fel, hogy valójában Perényi Péter építtette a zömök tornyot 1528 táján. Nagyon impozáns a hatalmas kútgyűrűre hasonlító vártorony.
Rudolfshütte, vagy Carja-menedékhely, egy kőből összetákolt menedékkunyhó. A 2185 m magasan található Kecske-nyeregből egy meredek, csúszós, köves ösvény kapaszkodik ki a 2405 m-en található Carja-csúcsra.
Sztenisóra-tó (Esztena-völgyi-tó).
A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
Piski városka fölött, az Érchegység Nagyági csoportjának délii végében, az itt északnyugatra kanyargó Maros jobb partján fekszik Arany község. A falu délkeleti végében, az Arany-hegy lábánál, közvetlenül a Maros ártere fölött középkori vár is állott egykor.
Papusa-csúcs Retyezát-hegység A Retyezát-hegység a Kárpátok délkeleti vonulatának egyik legnépszerűbb, leginkább járt magashegysége. Amit a társaságból csak én vállaltam. Mindenkinek ajanlom a Papusa utani Zart kapukat, meg a Nagy-csucsot. Én nem a Portile Inchise felől közelítettem meg ezt a csúcsot.
Sokaknak elerhetelennek tunik a Lespez-csucs, a nehezebb megkozelitese vegett. A Piscul Negru menedékháztól indulva, a Leszpez-hegylábon haladva közelítettük meg a Leszpez-csúcsot.
Vajdahunyad déli szélén, a Hunyadiak történelmi nevezetességű családi várának közelében, a Cserna és a Zalasd összefolyása felett emelkedő 319 m magas Szentpéter-hegyen fekszik a korai Árpád-korban épült Óhunyad vára.
Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. A dobozt nem találtuk meg.
A Sztojnica- és a Gemanarea-csúcsok között található, az előbbitől délre. Gemanarea-nyereg, magyarul kiejtve Dzsemönárea.
Caltun-kapu Fogarasi-havasok Caltun-kapu, magyarul kiejtve Kölcún-kapu.
En most voltam ott 2 napja, es jobban emlekszem a helyszinre mint Te 4 honap tavlatabol. A Te kepeden levo szikla vagy 10 m jobbra van mint az en kepemen szereplo szikla. Nem tudhatod, hogy a koordináták mennyire pontosak vagy pontatlanok, addig amíg meg nem találtad a rejteket. A Corcoaia-szoros a Cserna-völgyének az egyik legszebb látnivalója.
Cód vára Visszafelé több ösvényt is találtunk a településrész irányába, ezeken a gerincet követve lehet várhoz feljutni. A várat a Códhoz tartozó Tocile településrészrőlközelítettük meg a Tocile Mare patakot követő erdőgazdasági úton, majd az erdőben a völgyből kimásztunk a gerincre (nem könnyű).
Észak-Lolája-csúcs.
Pelága-tó, románul Lacul Peleaga vagy Taul Ghimpele.
Mikusa-csúcs, románul Varful Micusa.
Szkarica-nyereg Fogarasi-havasok
Szebenkákova (1964-ig Cacova Sibiului majd Fantanele, németül Krebsbach) Nagyszebentől 20km-re nyugatra található. Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre.
Tartalmas kis Fogarasi tura alkalmaval 5 odszor vagy 6 odszor jutottam fel a Negoi csucsra. De nagyon nehéz túránk volt b_istvan-nal.
Trambulin, felfújható csúszda, hinták, ijászat. Felek közelében található zöldövezet, játszótér gyerekeknek.
A nagyszebeni Erlenpark (Erlen égerfa) az egyik legrégebbi park a mai Románia területén, 1856-ban hozták létre. A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak.
Bojca község a Szebeni-havasok főágának keleti végében, a Vöröstoronyi-szoros északi felében, az észak-keletről érkező és itt délre forduló Olt jobb partján fekszik. Megtaláltuk. Kétszer is kerestük a ládát, de sajnos eltünt.
Szlevej-tó, románul Slaveiu.
Szuru-nyereg Fogarasi-havasok Szuru-nyereg, románul Saua Suru.
Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült. Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt.
Csurila-nyereg, románul Saua Ciurila.
Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
Ez egy dák település és hasonlóan a többi feltárt erődítéshez itt is megfigyelhető a mészkő tömbökből épült falazási technika a murus Dacicus. A település nagy valószínűséggel a második dák háború (105-106) alatt pusztult el.
Buta-szoros
Zergék tava, románul Lacul Caprelor.
A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található. Egy igazi hangyabolyból kellett kiássam. Gratulálok a sikeres dobozkereséshez. Meg is magyarázom, miért csak úgymond.
Az Oltmelléki hegysor területén fekvő Veresmart falutól keleti irányba emelkedő 561 m magas Várhegyen találjuk avárat. Miután elhagytam a falut kimentem a kocsival a domb alá. A községből földút vezet a Várhegy irányába, áthalad a Veresmart-patakon, majd keleti irányba fordulva a Várhegy alá kanyarodik.
A Zanoaga Stanei nevű tó 1924 m tengerszint feletti magasságban található, víztükre 0,6 hektár felületű. A tó vize kövek alatt vezet el a Rosiile-patakba, mely miután összefolyik a Gheres-patakkal, a Kicsi-Zsíl nevet veszi fel.

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Királyok útja adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Csodalatos a kilatas es az egesz hago. Oriasi szelvihart fogtunk ki.
  • Az új útnak köszönhetően olyan helyek lettek elérhetőek az átlagember számára is, amelyekért máskor sokat kellett gyalogolni. Én éppen egy vasárnapi nap jutottam el ide, hát a helyzet hasonló a Transzfogarashoz hétvégeken.
  • Gyönyörű kilátás. Ilyen tele dobozt eddig még nem láttam.
  • Madárpihenő - Homoródszentpál Egy bringásnak is jól fog. Pihenni, és nézelődni egy késő őszi délután. Feltétlenül messzelátóval kell erre a helyre jönni, és a táj mellett a madarakban gyönyörködni.
  • Alsóbencéd Bencéd határában. Az egyik dombtetőn levő nyíresben elrejtett geodoboz. A sűrű nyíresben már gyakorlatilag nincs gps jel.
  • Felkapaszkodtunk a tetőre, kicsodálkoztuk magunkat, és kerestünk, kutattunk de a tető alatt semmit sem találtunk. Panoráma meseszép, az idő tízes.
  • Ha mar fent voltunk sarkanyozni, nem hagyhattuk ki a ladat sem. Koszi a rejtest.
  • Bár Nagyszebenből hazafele végig esett az eső, Keresztúrra érve kisütött a nap. Tökéletes, legalább kipróbálom a Sósvíz fürdő ingyenes medencéit.
  • Egy Milic-túra után levezetésként Bózsvánál felmásztam a Kőember-sziklához. Vízmű miatt egészen sokáig betonút vezet fel a Szemlő-hegy felé.
  • Ha már itt jártunk Hargitafürdőn akkor megkerestük ezt a dobozt is.
  • Na, e mán a kaptató. Itt a szó legszorosabb értelmében esik orra a kereső.
  • Hmm, pedig úgy érzem, hogy elég jól leírtam. A második bunker és a rejtekként használt sziklatömb egymás hátában vannak, alig pár méterre egymástól.
  • Bár kissé félreesett az utunkból, kihasználtuk az alkalmat, és megkerestük ezt a rejtekhelyet is. Értetlenkedve olvastuk a segítő információként megadott versrészletet.
  • Könnyen meglett.
  • Ha mar letezik kilato, akkor azt is illendo megkeresni. Innen fenseges a kilatas Szovata kornyekere es a panorama kepek segitsegevel meg az azonositas is konnyen ment.
  • A csikszépvizi EKE-táborból egy szép séta alkalmával találtam meg ezt a geodobozt. Innen nagyon szép rálátás van a tóra és környékére.
  • Hogy könnyen kapok pontot. Most gürcölhetek tovább a pontokért.
  • Bekukucskáltunk a likon, nincs. Benéztünk a kerítés felett, és ott volt a földön.
  • A másik bejegyzésedből nem derült ki, hogy megtaláltad a dobozt, ott voltál a rejtésnél vagy csak egyszerűen tájékoztatni szeretnéd a többieket, hogy sötétben is lehet keresni a geodobozt. Szóval akkor a doboz mellé nyúltál?
  • Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt. Viszont a rejtés és a korábbi bejegyzések óta ezen a helyen elhelyezték Márton Áron sírját.
  • Egy kicsit erősebb szívdobogást, egy kicsivel több izgalmat, és örömöt, mert a megfertőzendő egyből ott kereste ahol meg is találta. A fiatal fekete hattyú, aki még nem fekete, annyira megbízott abban, hogy az odanyújtott kezemben ennivaló van, hogy megcsípkedte az ujjamat.
  • A Róka-teremi láda megtalálása után pofon egyszerűnek bizonyult megtalálni még sötétben is. Igaz mindkét esetben kaptunk egy kis segítséget azoktól akik már megtalálták a ládákat, mivel a kirándulásba nem terveztük be a "kincskeresést".
  • Ha Besenyo akkor viztarolo, pionirtabor, tanosveny es pro natura talalkozohely is egyben. Persze ott szunnyad az orias lada is a to vegeben.
  • Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Azt tapasztaltuk, ezek a kinder-tojás dobozok nem a legjobban szigetelnek.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Királyok útja? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!