Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Isten hídja

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Isten hídja

Az Isten hídja, a legnagyobb természetes híd Romániában, és a második legnagyobb Európában. Az egyetlen olyan romániai természetes híd, amelyen keresztül lehet hajtani gépkocsival...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Isten hídja felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kerítés Tündér Ilona vára Tündérvár Kovászna
Kerítés
Árok 1 Várhegy Lécfalva
Árok 1
Csala-tornya és a Tatárlik 2
Csala-tornya és a Tatárlik 2
Salakszakadék Hargitafürdő meddőhányó zagytározó bányanyílás bányajárat
Salakszakadék
Naplemente a Bogát hegyről Csíkrákos
Naplemente a Bogát hegyről
A Székelytámadt-vár maradványai 3 Székelytámadt vár Székelyudvarhely
A Székelytámadt-vár maradványai 3

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Isten hídja fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Isten hídja!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ponoarele, 0.26 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Fekete-tó, románul Lacul Negru.
Pietricele-tó Retyezát-hegység Pietricele (Kövecskés)-tó.
A Ruszka-havasok Sztrigy hegysorában, a Hátszegi-medence nyugati szélén, a Demsusi-patak mellett fekszik Demsus (Demsdorf) falu. Ez, tényleg egy építészeti kincs. A legrégibb görögkeleti templomnak tartják.
Grujú-csúcs, románul Varful Gruiu (Gruiul). A Nagy-Páring-csúcstól keletre található első magaslat, tengerszint felett 2345 m-en.
Felülete 3,02 hektár, mélysége 9,3 m. A Galcescu- vagy Calcescu-tó a Páring-hegység legnagyobb glaciális tava.
A Ciucevele védett terület, a Cserna-folyó és a Szén pataka között terül el. Miért írod azt, hogy "csak úgy oda van téve az út mellé"? A Gorj megyei Pádes községhez tartozó Cserna-falu területén található, 1166 hektáron terül el.
Nagy-völgy-csúcs, románul Varful Valea Marii.
Popovác-barlang
A hangulatos tónak fél hektárnyi víztükre van. A Carja-tó a hasonló nevű, 2405 m-es csúcstól keletre található, 2118 m magasságban.
Itt halad át a Zsil-völgyébe tartó vasút, mely egy tökéletes kör alakú hurkot képez, miközben két, kisebb alagút is van rajta. A Merisor faluhoz tartozó Rusesti házcsoport a Rachita patak mellékvizénél, a Rusesti patak mentén található, elszórtan.
Vereskő várának romjai Bosoród községtől délkeletre 7 km-re, Lunkánytól körülbelül 3 km-re, egy 823 m magas sziklás csúcson állnak. Már a dákok idején is fontos erődítmény állt itt, mely aKudzsiri-havasok szívében fekvő fővárosba, Sarmizegetusa Regiába vezető utat vigyázta.
Észak-Lolája-csúcs.
Florica-tó Retyezát-hegység Florica-tó, magyarul kiejtve Florika.
Bukura-csúcs 2, románul Varful Bucura II.
A Boli-barlang Petrozsénytól 6 km-re, északra található, azon az úton, mely Hátszeg vidékét a Zsil völgyével köti össze. Itt halad át a Hunyad megye két részét összekötő vasútvonal, mely 66 kanyarral és 8 alagúttal rendelkezik. A magas vízállás miatt a barlangba nem lehetett bemenni.
Ez most még csak egy félkész állapot.
A Ponor-rét, melyet az Isten tenyere néven is emlegetnek, a Kudzsiri-havasok Gradistea Muncelului-Cioclovina Nemzeti Parkjában található. Köszönet a játékvezetőnek, tőle hallottam először erről az ízlésemnek megfelelő helyről. Két év után, 2022 november 24-én jelentem be, hogy nem találtam meg az itt elrejtett geodobozt.
Kis-Kusztura-tó, románul Lacul Mic al Custurii.
Ha a Ménes völgyéből Resicabánya fele vesszük utunkat, egy nagyon érdekes városon haladunk át. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk.
Pestere egykor erődített barlangját Parospestere határában kereshetjük fel. Felsőszálláspataktól mindössze néhány kilométerre délre, a Paros-patak mellett fekvő község két részből áll - az északra eső Parosból, és a hozzá 2,8 km-re délre fekvő Pesteréből.
A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt. A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette.
Kolc-vár a Retyezát-hegység festői környezetének legromantikusabb, valamennyire épségben megmaradt vármaradványa. Az utolso megtalalo legalabb 1 m-re nyomta be a fal belsejebe. Az egyik legendas varromom az almaimban. Geoládát találtak a kolozsvári túratársaink.
Csató János magashegyi túráján, 1872-ben, a Párengben, elsőként talál meg egy pimpó fajt. A növényt Haynald Lajosról, Erdély egykori katolikus püspökéről nevezi el Potentilla haynaldianeának.
Bukura-nyereg, románul Curmatura Bucurei.
Az 1850 m magas Badea-csúcsról feltérhetünk a 2074 m magas, füves Kis-Páringra. A Kis-Páring-csúcsot kihagyva, az alatt és attól délre, kelet felé indulva lehet haladni a Nagy-Páring-csúcs felé vezető túraösvényen.
Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.
A 2203 m magas Scurtu-csúcs mellett, a 2111 m-en található Scurtu-nyeregnél gyönyörű kilátás nyílik a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgye felé. Itt tér le a Mija-tó (ejtsd Mizsa) felé a túraösvény.
Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek. Mehadika, 1911 és 1918 között Kismiháld, község a Bánságban, Krassó-Szörény megyében, Orsovától 46 km-re észak–északnyugatra, a Szörényi-Érchegység egyik patakvölgyében fekszik.
A falakat megerősítették, a tornyot felfalazták és lefedték. Ott voltam a rejtésnél. A Retyezát-hegység északi lábánál húzódó Hátszegi-medence déli szélén, a Szálláspatak vize mellett fekszik Malajesd község.
A Déli Kárpátok szivében emelkedő Retyezát egyike a Kárpátok leglátványosabb hegytömegeinek. A csúcson úgy fújt a szél, hogy egy-egy szélroham ereje meggyőzőtt volna, hogy tessék visszafordulni. Tényleg Pistyulé volt a címzett, rosszul emlékeztem. Az uzenet mcfly baratomtol szarmazhat, ha nem tevedek "pistyulé" nevre.
Egy ejszakai talalat. Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben.

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Isten hídja adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltam, útban Csíkszentgyörgy felé, egy kis kitérővel. Valóban ingatag és mondjuk súlykorlátos, de még egyben vagyok.
  • Reménykedjünk.
  • Jó a kilátás, a többit már az előttem írók leírták.
  • Egy kellemes hétvégi séta közben megtaláltuk ezt a dobozt is. A GPS nem sokat segített, mivel folyton más irányba mutatott, de meglett miután átkutattunk minden fát a környéken.
  • Sajnos nem volt benne iroszer, és én sem vittem magammal, igy nem tudtam bejegyezni magam. A Hargita 50 GeoKret-et kivettem, és beleraktam a Barátok feredeje-dobozba, mivel nem nagyon lesz alkalmam hegycsúcsokra menni mostanában, gondoltam az forgalmasabb hely.
  • Újabb kudarc a kincskereső pályafutásom alatt, sem gerenda, sem rejtek, pedig tutira mentem. Elég sok időt eltöltöttem a rejtek keresésével.
  • A segítő információt elmulasztottam figyelmesen végigolvasni. Aztán amikor bekukkantottam a valódi rejtekre, a dobozka egyszerűen elkerülte a figyelmem.
  • Szóval ti vagytok a geológusok, akik a hétvégén a Szorosban jártak :-). Eljutott a híretek Csíkszeredába is.
  • A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye. A rejtek valamivel több mint egy km-re található a Kiruly-pataki összefolyástól.
  • Kivülről is gyönyörbe ejtő, sajnos bemenni nem tudtunk, mert a kaput zárva találtuk, de attól függetlenül a rejtek kipipálva :) Köszi a rejtést.
  • Nem szívesen keresek szemétben, szemeten, szemét alatt, körül vagy közelében. Nem méltó egy értékalapú kincskereső játékhoz.
  • Megtalaltuk . Annak ellenere hogy tobbszor jartunk mar Gorgeny varanal erdekes volt ujra felmenni.
  • Egy-két fára felmásztunk aztán majdnem feladtuk a sötét miatt, de végülis meglett.
  • Közös megegyezés alapján fakir rejtett az Erzsébetváros közelében található tavaknál. A fehér amurokhoz, ez a neve az Erzsébetváros és Csatófalva közötti megyei út közelében található halásztavaknak.
  • A dobozt ki kellett bányászni az odúból, be volt ágyazódva a törmelékbe. A megtalálás után nem fordultunk vissza, hanem kerestük a lejáratot a park másik végén, de ott csak gyalog lehet lemenni a városba.
  • Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Most azonban csendben és kicsit ázva, jó nyugodtan megkerestem a dobozt, nem is kellett sokat térdepeljek.
  • Na ez igen jó hely. Meglett a sötétben könnyebb láthatatlannak lenni.
  • Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. A rejtők napja alkalmából került sor a rejtésre.
  • Aranyos kis templom. A dobozt nem volt nehéz megtalálni.
  • A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam. Majd megkóstoltam a fürdő közelében levő borvizet, mely cseppet sem nevezhető erősnek, és elég langyos is.
  • Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A nagyobb gond az, ha a különböző leírásokban, térképeken egészen más helynevek jelennek meg, sőt keverik is őket.
  • A telen szetkapartam a kesztyum meg a sibakancsom orrat. Most meg benyultam, es kivettem a dobozt a helyerol.
  • A brassói állomáson is érdemes megkeresni a nanodobozt a kiállított mozdonynál.
  • Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Azért, amennyire lehetett átvizsgáltuk a helyet, de a geodobozt sajnos nem találtuk meg.
  • A séta végén megtaláltátok a geodobozt is? Milyen állapotban van?
  • Egy nagyon érdekes eseményen vettem részt, egy tájfutó versenyen. Mintha geoládáztam volna, csak GPS nélkül.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Isten hídja? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!