Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Háromkút-forrás

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Háromkút-forrás

Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település. A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Háromkút-forrás felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Rendületlenül Szellő tető Csíki havasok
Rendületlenül
Szalmakalap varrógép Kőrispatak szalmakalap múzeum
Szalmakalap varrógép
Lépcsősor Magyarvista református templom
Lépcsősor
Malaesti menedékház Kecskék párkánya Bucsecs
Malaesti menedékház
Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát Madéfalvi Hargita
Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát
Régi fotó - 2 Homoród fürdő
Régi fotó - 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Háromkút-forrás fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Háromkút-forrás!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Trei Fantani, 3.77 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos sziklabérczei
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Az adatok szerint 15 katona neve, csapatteste ismert, a kőoszlop Páll Lajos hadnagyé. 18 magyar gyalogos, huszár, tüzér és honvéd sírja - Tarhavas pataka 324 szám, 3,9 km a 12/a főúttól - 1916 december 8 - 1917 szeptember 7.
Futásfalvi zarándokhely Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult. Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken. A futásfalvi templomban őrzik a Csíksomlyói Boldogasszony mását.
A Vit-havas a Hagymás-hegység északi felének egyik legnevezetesebb kilátópontja. A Pongrác-tetőről indultunk, gyalog, a piros sáv jelzésen egészen a Nyerges-nyakig, majd a kék sáv jelzésen a Vit-havas nyakáig, végül a kék körben kék pont jelzésen másztunk ki a Vit-havas csúcsára. Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. Hmm, ez volt osztan erdekes.
A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét. Éjjel, a hangulatos holdfényben sétálva kerestük meg a dobozt. Kar, hogy a lancfuresz nyomot hagyott nehany fan. Itt mar szerencsevel jartunk nem ugy mind a Gorgeny varanal.
Felszegi csengettyű Ditró A felszegi csengettyű Ditróban, az első tízesben, a Tölgyesre vezető nagy út (elnevezés 1876 óta), ma Nicolae Balcescu utca 114 szám alatt található.
Az Asztal-kő látványos piroklasztit sziklatömbjei vulkáni tevékenység maradványai. Vendegeinkkel egy vasarnapi Mezohavas-tura alkalmabol erintettuk az Asztal-kot is, es kb 5-6 meterrol vettem eszre a rejteket, majdhogynem veletlenul. A Bucsin felől közelítettük meg a Mezőhavast, és a korulbelul 7 kilométeren talán 20 festett turistajelzést láttunk, mégis a doboz szomszédságában egy kopott piros festékes ecset szomorkodott. Vármezőről autóztunk fel a régi helikopter-leszállóig (laposnyai oldal), mikor melyik ága van nyitva a Nyárádnak, kell vigyázni.
A Fekete-Hagymás a Hagymás-hegység második legmagasabb hegye. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.
Az elmúlt években Bözöd környékén, légi régészet nyomán beazonosították a bözödi halomsírokat. Ezeket Orbán Balázs ismertette először, azonban kutatásokra csak 2009 után került sor.
A Szentegyházi Pisztrángos Szentegyházasfalutól keletre, a Virágosvész nyugati oldalában található. Megközelíthető Szentegyházafaluból, a Sportolók utcájából indulva, kelet felé tartva.
A városnévtáblán kivül két kopjafás építmény is található itt. Székelyudvarhely déli bejárata a Csicser és a Mondó-hegy között, a Nagy-Küküllő völgyében található.
Udvarhely körüli túraösvény A fehér alapon narancssárga U betűvel, benne narancssárga ponttal jelzett túraösvény nagyvonalakban követi a város határának vonalát. Az Udvarhely körüli túraösvény az Erdélyi Kárpát-Egyesület Székelyudvarhelyi Osztálya által kijelölt helyismereti, gyalogtúra útvonal.
Kálnoki borvíz Csobotfalva Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez.
Alsó-szoros Kis-Békás A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Igen, ezt a rejtekhely talalálkozó alkalmával találtuk meg. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést.
Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros A Mária-kő a Békás szoros délkeleti részén, a szurdok és a Kis-Békás patak között ékeskedik. A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást. Nem szándékoztam segíteni, nyugodtan vártam, de semmi.
A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
A doboz rendben. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
Kisbaconi régi temető Kisbacon temetőjével átellenben, egy dombon található a falu régi temetője. Bár itt a sírok már gondozatlanok, és az egész temetőt felveti a növényzet, talán épp ezért is, érdemes felkeresni.
Református templom Nagygalambfalva Benéztünk a 13-14-dik században épült templomba, ahol Kányádi György református tiszteletes elkápráztatott alapos ismereteivel. A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát.
Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől.
Árvátfalva
Leány-vár Bereck Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Megtaláltuk a geodobozt. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára.
Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét.
Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát. A hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni.
Csalhó-kolostor A Csalhó-kolostort 1992-1993 között építették, és az Urunk színeváltozása jegyében szentelték fel. Minden évben, augusztus 6-án ünneplik a Csalhó-hegység napját.
Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája.
A Leánykavár egy régi erődített település. A sutei borvizes lada utan ezt is megtalaltuk, es meg szuz is volt. Hát az úgy volt, hogy mint a mesében, a dobozban hagytam egy gyűrűt. Megtaláltuk, jobban mondva csak a doboz maradványait.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Kár, hogy zárva volt. Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században.
Cégéres kút Fejtető Cégéres kút - Fejtető. Egy régi, 1917-ben kiadott térképen románul Fantana Vestita néven jelenik meg forrás.
Geges Geges az Abod-patak völgyében fekszik, Marosvásárhelytől 24 km-re kelet-délkeletre, a községközponttól, Havadtól 3 km-re északkeletre. A geodobozt megtaláltam könnyen. Miután rejtettem egy új geodobozt Geges református temetőjében, amivel a gegesi régi sírköveket szeretném bemutatni, elindultam megkeresni ezt a rejtést is. Ez az 1848-as emlékmű a falun kívül található.
A hagyomány szerint Xántusz Keresztes alcsíki királybíró Hosszúaszóban lakott. Egykori kastélyának romja a kápolnával átellenben, a Libidáré dombon található, Fitód és Hosszúaszó települések között félúton.
A gyimesközéploki vízimalom a XIX-dik században épült, magánterületen található.
Református templom és harangláb Küsmöd A küsmödi templom zárva volt, az ódon harangláb nagyon megtetszett. Az elöregedett falunak sajátságos hangulata van, sok a kékre meszelt ház.
Könnyen ráakadtam, a következő megtaláló dolgát viszont megnehezítettem egy kicsit. Szép a kilátás a rejtekhelyről. A hétfői napra ez volt az utolsó megtalálásunk, és ráadásként ez a láda még szűz is volt. Csíkbánkfalván több kápolna is van.
Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Én a ládát inkább valahol fennt a domboldalon rejtettem volna el. Megtaláltuk a ládát, a barátaimmal.
Sokat kellett keresni es logni a korlaton. Szerintem is ez a legfinomabb forras, mutatos a csipkezett famunka is. Szerintem ez a legfinomabb forrásvíz a környéken, pedig azért van belőlük elég. A Kossuth-kút természettani tulajdonságai a következők: víze nagy buborékokkal tör elő, kristálytiszta, a pohárban gyöngyözik, szaga szénsavas, fojtó, íze csípős, de nem fanyar.
Csonkatorony Csíkszenttamás A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását. Magasra emelve, s üvöltötte Megvan. A Feneketlen tó után meglátogattuk a Csonkatornyot is. Mi a teendő, ha én először több rejtek-gyanús zugra is gondoltam.
Régi sáncok Gyimesfelsőlok A jelenleg is látható rész körülbelül 120 m hosszan húzódik el kelet-nyugati irányban a Csapó-hegy északi lejtőjén. A gyimesfelsőloki régi sáncokat 1701-1702-ben építették a tatár betörések ellen, a sáncok az első katonai felmérésen is jól láthatóak.
Első világháborús emlékmű Újtusnád Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet. Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is.

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Háromkút-forrás adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. A dobozig sajnos nem jutottunk el, mert rengeteg dühös pásztorkutya volt a környékén, és nem tudtuk megkozelíteni, de annyi baj legyen.
  • A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat. Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút.
  • Öröm volt megtekinteni ezt az emlékművet. Elég nagy volt a nyüzsgés az udvarban.
  • Komolyan vesszük a javaslatot. Örvendek, hogy jól szórakoztatok.
  • Mit tesz az ember, ha kincskereső hangulatban ébred egy átlagos munkanapon? Nem tudom ti mit tesztek ilyenkor, én elindultam geodobozt keresni.
  • Vadász-patak Ki gondolná?. Biciklizünk a megye legmagasabb településének környékével ismerkedve, s ha nem tudnánk, hogy keresnünk kell a rejteket, talán tovább hajtanánk. Táborozás rendezett nyomait láttuk a helyszínen.
  • Ez az Ort der Ruhe a temetőkre használatos kifejezés, a csend, a pihenés helye. A Vörös-szakadék pedig valójában tele van élettel.
  • Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Hiszen a város környékén kevés bemutatásra érdemes hely maradt geodoboz nélkül.
  • Csak a helye van. Az emlekmu es a lyuk, meg a haromszog rendben, de a lenyeg hianyzik.
  • Mint minden csillag, amely három napig ragyog, majd lebukik. Lehet a felfestett X betű is elkopott, vagy lemosta az eső.
  • Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat. A mofetta bejaratatol jobbra, 20 cm-re.
  • Erődtemplom - Veresmart Nyitott ajtó. A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára. Az ajtót nyitva találtuk, mintha a templomot még használnák is.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgy II Jövünk. Ha esik, ha fúj.
  • Marosvásárhely egy kis terén a zsidó mártirok emlékmüvéhez közel található a város egyik legjobb rejtése. Érdemes megkeresni.
  • Megjegyzésként a rejtőnek. Illene itt megemlíteni, hogy a rejtek közelében áll a Makk-féle Habsburg ellenes összeesküvésben 1854-ben e helyen kivégzett 3 székely vértanú( Gálffy Mihály, Horváth Károly és Török János) emlékoszlopa.
  • Hát, ami igaz, az igaz. Ez a rejtekhely pont ro, pont úgy el van rejtve, mint egy geodoboz.
  • Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is. Az odú biztonságosnak bizonyul, ott van a doboz.
  • Régi városi stadion - Marosvásárhely Jó helyen van. Megtaláltuk, betettünk egy Bic gyújtót.
  • A hargitai teljesítménytúra előestéjén érkeztünk a menedékházhoz. Aztán focimeccsnézés helyett inkább elindultunk egy fejlámpás dobozkeresésre, a csillagos ég fátyla alatt.
  • Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes. Lehet azert is mert en eloszor hatulrol probaltam megkozeliteni, talan igy izgalmasabb, de nem az volt.
  • Na, ezt sem nehéz megtalálni. Csak nehezen tudtam kipiszkálni a dobozt az üregből, feszt csúszott vissza.
  • Likaskő - Olasztelek Hihetetlen képződmény. Bár a Rika erdejébe indultunk, már az út elején a természet csodái megállásra késztettek. Itt hevernek a lábaink előtt.
  • Errol volna szo. https://geokrety.
  • A Bekecs-tetőn felépített kápolna szombati búcsúja alkalmából látogattunk a helyszínre, Szovátáról. Részt vettünk a szentmisén, majd mikor a tömeg eloszlott, nekiláttunk a keresésnek.
  • Nekem, mint rejtőnek, nincs tudomásom róla, hogy eltűnt volna. Értesüléseim szerint legutóbb az idén, június 30-án találták meg a feleki geodobozomat.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Háromkút-forrás? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!