Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Pontonhíd - Csongrád

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

A csongrádi úgynevezett fahíd Csongrád város északi részén található, a Gőzhajó utca végén - a Mámai-réti és nagyréti mezőgazdasági területeket köti össze a várossal. Az ipari műemléki védelem alatt álló csongrádi pontonhíd a csongrádiak nyelvhasználatában fahídként van emlegetve, de a fa útpálya kivételével a híd vasszerkezetű...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pontonhíd - Csongrád felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

94 Lemhény
94
Az Aracs-patak völgye télen Csíkcsomortán Aracs patak völgye
Az Aracs-patak völgye télen
Fenyőakrobatika 2 Szemeskő
Fenyőakrobatika 2
Meg egy ejszaka....
Meg egy ejszaka....
A zöld szörny Mocsárerdő Szászrégen
A zöld szörny
A harangláb az útról nézve Nyárádszentimre református templom harangláb
A harangláb az útról nézve

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pontonhíd Csongrád fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Csongrád és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pontonhíd!

A legközelebbi település Csongrád, 2,18 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Népek háza Babamúzeum Csongrád 1,01 km-re, Csongrád Galéria 1,04 km-re, Tari László Múzeum Csongrád 1,12 km-re, Széchenyi Iskolamúzeum Csongrád 1,54 km-re, Csongrádi Tájház 2,14 km-re, Csongrádi halászházak 2,17 km-re.
A szolnoki Tiszavirág-híd egy kerékpárúttal ellátott gyaloghíd a Tiszán keresztül, mely a Tiszaligeti Termálstrandot köti össze a Szolnok belvárosi Tiszai hajósok terével. A 2011 januárjában átadott hidat Szolnok jelképének szánták, formája a tiszavirágot idézi.
A klasszicizáló, eklektikus stílusú Károlyi-Berchtold-kastélyt 1897-98-ban építtette gróf Berchtold Lipótné, Károlyi Alajos lánya, Ferdinanda. A kastély, mely átvészelte a háborúkat, eredetileg 22 szobából, fürdőszobákból és mellékhelyiségekből állt - ma művelődési ház, iskola és könyvtár.
A Feneketlen-tó Mezőhegyes és Battonya között, a 48-as erdő szélén található, a talajvízzel feltelt krátere az 1961 december 29-én bekövetkezett gázkitörés eredménye. Nevével ellentétben a tó csak 10 m mély, kis alapterületű, átmérője 50 m, az ország negyedik legnagyobb, ilyen módon keletkezett krátertava.
A 3006 m hosszú hódmezővásárhelyi árvédelmi fal, vagy Kőfal, városképi jelentőségű műemlék, a várost körülvevő árvédelmi töltés - egyedülálló alföldi látnivaló, 1958 óta védelem alatt áll. Árvízvédelmi célból Hódmezővásárhely északi és keleti határán egy 17,5 km hosszú földtöltést építettek, és 1879-1881 között a déli részen a 3 km hosszú, téglából emelt, úgynevezett Kőfalat.
Boszorkánysziget Szeged A Boszorkánysziget a Tisza és a szegedi Alsóváros közötti erdős terület, nem igazi sziget, kis jóindulattal félsziget, melyet megkerül a Tisza. A jól kitaposott ösvényekkel rendelkező, népszerű zöldövezetet délről a kereskedelmi és téli kikötő határolja, északról a már nem létező vasúti híd.
Szent Gellért püspök egészalakos szobra Nagycsanádon, a római katolikus templom előtt áll, a 6-os főút mellett - Huber József szobrász alkotása, 1815-ben állították fel. Szent Gellért püspöki öltözetben áll a latin feliratos magas talapzaton, jobb kezét a szívéhez emeli, mellette egy angyal látható, ahogy a püspök felé fordul.
A fedett lovarda mellett található platánfát, egy másik társával együtt, 1819-ben ültették. Magyarország talán legnagyobb platánfája, egy indiai eredetű platánfa (Platanus Occidentalis), a mezőhegyesi ménesbirtok udvarán áll, a több mint kétszáz éves fa 4,8 m kerületű és 35 m magas.
A Bagolyvárat (Wéber-kastélyt) Helvécia település névadója, Wéber Ede svájci származású tanár építette 1905-ben, szőlőbirtokának központjaként, az építész Székely Ödön volt. Téglalap alaprajzú, az északi sarkán egy háromszintes torony áll, melyhez támfal csatlakozik, neogótikus nyíláskeretekkel, 14 fa- és betonhordós pincéje poroszsüveg boltozatos.
1883-ban épült, Ferenc József császár tiszteletére, az uralkodó ugyanis a Bérpalotában szállt meg, és ezen az átjárón mehetett át a Városházába. A szegedi Sóhajok hídja, melyet velencei mintára építettek, a Széchenyi téren található, a Városháza és a Bérpalota között átjáróként használatos.
A Csabai Tanya és Gabonatermesztés-történeti Kiállítóhely Békéscsabán, a Gyulai út 65 szám alatt található, 1980 október 31-én nyitották meg. A Gabonamúzeum létesítményei a Gajdács vagy Csabai-tanya, a Csókási vagy Kiss-féle szélmalom, a Vésztő-Mágori szín, Mladonyiczky Béla A mag című szoborkompozíciója, Emil Vitroel a Bőség című szobra.
Földeák öreg téglahídja a település északi szélén, a falu horgásztava mellett, a Bacsó Béla utca végén található, és a Száraz-ér fölött ível át. Ez a híd Csongrád-Csanád vármegye legrégebbi téglaboltozatos hídja, összeköti Földeák belterületét a külterülettel, közlekedésre is szolgál, de rajta mennek keresztül a közüzemi vezetékek is.
A Wéber Ede nevét viselő, Köncsög tanyai kilátó egyéni kezdeményezéssel, pályázati úton megvalósult pihenőhely, Helvéciától nyugatra. Egy csendes és nyugodt hely, egy jó állapotban levő kilátótoronnyal, eső elleni beállóval, több asztalból és padból álló piknikezőhellyel.
Bökényi duzzasztómű és hajózsilip Szentes A bökényi duzzasztó és hajózsilip 1905-07-ben épült vízlépcső, a Hármas-Körös egy folyószakaszán biztosítja az öntözéshez szükséges vizet, és a hajózást teszi lehetővé a békésszentadrási vízlépcsőig. A tűsgátas rendszerű duzzasztó az első vasbeton szerkezetű vízépítési műtárgy az országban, terveit Zielinszky Szilárd műegyetemi tanár készítette.
Egy interaktív tanösvény, mely játékokkal, tanösvénytáblákkal és csónakozási lehetőségekkel mutatja be a fákat, a madárvilágot, és a holtágat. Az Erzsébet-ligeti lombkorona sétány és kilátó Gyomaendrőd szélén, a Hantoskerti holtág félszigetén található.
Téry Ödön egy kis alföldi faluban, Óbében született, 1856 július 4-én. Jeles turistaelődünk tevékenysége nagyrészt a Tátra hegységre terjedt ki, melynek kiváló ismerője volt.
Itt alakult meg az ország első vadásztársasága, a Geist család előbb béreli a kastélyt, majd megveszi a területet, a második világháború után a kastély üresen marad, 1993-tól a kondorosi önkormányzat a tulajdonos. A Batthyány László által 1844-ben rendelt, Ybl Miklós és Pollack Ágoston tervei alapján 1850 körül épült kétszintes Batthyány-Geist-kastély a Kondorostól délre levő Geisztcsákón található.
A kertet a Bolza család létesítette, a 19-dik század végén, Tige Mária grófnő kezdeményezésére, egy 17 hektáros erdős-mocsaras területen. A tiszakürti arborétum Tiszakürtön, a Hősök teréről az új iskolánál északra tartva, a Tisza irányába haladva, a Bolza gróf út 5 szám alatt található.
Nagyszéksósi Bivalyrezervátum Mórahalom Az egész évben ingyenesen látogatható Bivalyrezervátum Mórahalom hetedik körzetében, a Nagyszéksós-tónál található. A tavat a Bölömbika tanösvényen lehet körbejárni, a kilátókból a bivalyokat megfigyelni.
Az ifjú Geist Gáspár terveztette, valószínűleg Ybl Miklós által tervezett vadászkastély Orosházától északkeletre, a hozzá tartozó Kiscsákón található. Tornyos, földszintes, elővárosi eklektikát mutató épület, kazettás famennyezetű nagyteremmel, a főpárkány alatt vadásztémájú sgraffito díszítéssel.
Szélmalom Kiskundorozsma A dorozsmai szélmalom Kiskundorozsmán, a Szegedtől északnyugatra található városrészen található - 1821-ben építette Czékus Andor. 1905-ben 23 szélmalom állt Kiskundorozsmán, az elsőt 1801-ben építették egy dombra - a ma is látható malom többször elpusztult, de ismételten újraépítették.
A Lombkorona-sétány Makón, a Maros jobb oldalán található, 191 m hosszú és 10 m magassságban helyezkedik el, a pedig torony 18 m magas. A magasból csodálhatjuk meg a Maros-parti ártéri környezetet és annak élővilágát, majd lecsúszhatunk a Kárpát-medence leghosszabb száraz szárazföldi csúzdáján.

Történelmi-kulturális értékek - Csongrád-Csanád vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pontonhíd adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csongrád térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Csongrád-Csanád vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Felmásztunk ide is, és kicsit libabőrösen ugyan, de megkerestük ezt a dobozt is.
  • A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. Innen trekkingklubbal az északi kilátó felé mentünk, bámészkodni (sok szép virág van útközben és a kilátás is megéri) meg rejteni, és csak később találkoztunk újra Déliáékkal az északkeleti kilátónál.
  • Fürdözés elött tanulmányoztuk a helyet. Ha nem vigyáz az ember akkor nehezen kerül elő.
  • Miután ellenőriztük, hogy a kőgomba a helyén van-e, kimásztunk a pusztába. Őszi pompában még szebb a Méhes-tető.
  • Az abban az időben, az alagűtnál dolgozó olasz kőművesek által, Erzsébet királynő emlékére emelt, azóta tönkretett emlékműről, a Lóvészi alagútnál olvashatsz. Oda tölthetsz fel képeket, ha készítettél.
  • No ez érdekesen kezdődött, mert először amikor ott jártunk akkor is pont szürkület volt és megettek a szúnyogok, de akkor még nem is kaptuk meg a rejteket. Másodjára, már egyből célt értünk, és hagytunk is valamit a flakonkában.
  • Ez a második alkalom volt, amikor a sáromberki halastavak mellett elrejtett geodobozt kerestem. Első alkalommal már esteledett, és az eső is eleredt.
  • Juhéé megvan, bár eléggé egyértemű, hogy melyik fa, ha az ember tudja a helyet. :) Azt az egyet sajnáltam, hogy nagyon apró a doboz és nem lehet belé meglepetést rakni :(.
  • Régi álmom volt ez. Amióta megtaláltam a másik dobozt nem tudtam belenyugodni, hogy a Rejtekhely-nek nincs itt doboza.
  • Az eredeti koordináta odébb tesz, az erdőbe, és ott semmit sem találtunk. A segéd-pontok viszont jól működnek, megtaláltuk a síremléket.
  • Ma Udvarhelyre mentünk. A gyergyói medence ködét elhagyva felértünk a Libán tetőre.
  • A lada koordinataja egy szep fenyofara mutat, amelyet a mi csaladunk fogadott orokbe. A jatszoter teruleten egy-ket hete letesult az elso szekelyudvarhelyi mezitlabas park.
  • Sajnos a harsfatol kicsit odebb, a kokupacnal a fal mellett, ahol a gps 1 m-t mutat a doboznak csak hult helye. Nagytakaritas volt, minden elgereblyezve, elegetve.
  • Benedek Elek emlékház Elek apó unokái nyomában. Elek apó kúriája most is mesél.
  • Miután megkerestük a Kalibáskőn a ládát, akkor láttuk, hogy onnan 400 méterre van egy másik láda is. Hát megkerestük ezt is.
  • Megtörtént már, hogy a vadállatok szó szerint szétttépték a geodobozomat, táplálékot keresve benne. Ugyanis ők nagyon érzékenyek a szagokra, megérzik még a kezünkről ott hagyott kézkrém illatát is.
  • 8 éjszakát töltöttünk el a Tünde Panzióban. A háziak nagyon vendégszeretőek, kedvesek, Gyöngyi nagyon finomakat főzött, a környék pedig csodálatos.
  • A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. Bár a megtalálást segítő információ nem árulja el pontosan a rejtek helyét, a geodobozt már messziről észrevettem.
  • Szászfenesi Leányvár Szászfenesi Leányvár. Egy szép szombati napon megtaláltam ezt a dobozt is.
  • A mai nap megtalaltam, otletes a kis magnes, "vakon" kellett tapogatni.
  • A parajdi úttól a feltérő út nagyon ramaty állapotban van, az aszfaltból pont középen maradt annyi, hogy ne lehessen rendesen haladni. A forrás/kút mellett most van egy kis fedeles pihenő, a víz nem igazán csordogál.
  • Az Égerfás-tó az egyik kedvencz laza túrahelyünk, télen-nyáron többször jövünk. A doboz a helyén volt, jó állapotban, de vadi új log-book volt benne (Péter műve?
  • Valoban jo a leiras, nem nehez ratalalni. Iroszer viszont ebben sem volt.
  • Az idei EKE-tábor ideje alatt jutott időm geodoboz keresésre is. Sajnos csak a doboz helyét találtam meg.
  • Travel Bug-ot, GeoKrety-t? Ez egy olyan rejtekhely, amelyet többször is fel lehet keresni, és amelynek a szerepe az utaztatás.
  • El nem tudtam képzelni mi az a lóalkatrész? Aztán a dobozban lévő név már egyértelművé tette a dolgot.

Sikerült eljutni Csongrád környékére? Tetszett a Pontonhíd? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!