Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Toronyszék

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Toronyszék..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Toronyszék felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Patak
Patak

A lici Nagyenyed
A lici
kilátás
kilátás
Betonépítmény Mezőzáh Bozsor tava tó tórendszer
Betonépítmény
A vízesés Szökő-vízesés
A vízesés

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Toronyszék fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Toronyszék!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 6,73 km távolságra található, legközelebbi település, Simon turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Obersie-la-om-csúcs - Bucsecs
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Komandó Kézdivásárhelytől 32 km-re délkeletre, a Háromszéki-havasokban, a Nagy-Bászka völgytágulatában, a Kupán-, Toplica- és Rozsdás-patakok találkozásánál fekszik. Az emlekmu is meglett, a dobozka is.
Erősd község előtt, az Olt és a Várpatak által körülölelt Csókás nevű hegycsúcson  a hagyomány egy várat helyez el. A várplatói panoráma valami csoda. Szentgyörgy napok alkalmával, a nap folyamán Erősd környékén kirándultam. Kellemes kis seta, szep kilatas, nagy fu.
A Fehér-patak völgyében egy sötét, vad szurdokot találunk, mely nem igazán jellemző a Csukás-hegységre.
Csodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy. Az igazság, hogy nem kapom a térképnéző segítséget. A Térképek című doboz (hivatkozásgyűjtemény) akkor jelenik meg egy felhasználó számára (bármelyik ládaoldal jobb oldalán, felül), ha legalább tíz pontot gyűjtött össze az eltelt utolsó 12 hónapban. Megtaláltam a dobozt.
Református templom Kisbacon Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma. Szép karcsú torony, gondozott templom. Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba.
A Kárpát-kanyar hágói a legfontosabb átjárócsoport, amely a Kárpát-medencét a Fekete-tenger térségével összeköti. Jo es tartalmas a leirasod a varrol es kornyekerol, de lenne egy-ket kerdesem is. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője.
Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük. Székelypetőfalva határában található Fortyogófürdőnek már az 1800-as években nagy látogatottsága volt.
Bodok olyan szamomra mint egy hazajaras. Épp harangozáskor értünk a templomba, így miután a doboz hamar meglett be is jutottunk, és megcsodálhattuk bent is. Sepsibodok látnivalója a református temploma, melynek különlegessége a hatalmas szívmintákkal díszített karzata.
Körömvirág-nyereg, románul Saua Galbenele vagy Fereastra Ursului.
Három lépésre a haláltól, románul La trei pasi de moarte.
A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam. Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve. Olasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van.
A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk. Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg.
Egykoron népi hagyományairól volt híres a falu, ebből mára már csak a díszítőfaragás maradt élőben. Sajnos a zsindelyt megtaláltuk, de a doboz eltűnt. A regi valoban el volt tunve. A mai nap ujratelepitettem ezt a dobozt, a regi valoban el volt tunve.
Hatartura Mozgalom kereteben jarva a Karpatok berceit a lada meglelve. A Leszpezi talalat utan par rejtesre is sor kerult.
Tartogóvára Miklósvár fölött található a Csutakosnak nevezett erdőrészen. Hibas vagyok, mert nem irok ekezettel, ezert irodott a Szalas magyarul ekezet nelkul. Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020 02 13. Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget.
Református templom Árapatak Többségében romák lakják. Árapatak gazdag népművészeti hagyományokkal rendelkező falu.
Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés. Ez korai templom létezését feltételezi.
Likaskő Olasztelek Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe. Először azt hittem, le kell másszak a lyukba, de aztán észrevettem a rejteket. Az eredeti rejtekhely a Likaskő falában volt. Lehet, hogy csak én nem voltam elég alapos.
Jekelius-ház Brassó Jekelius-ház - Republicii utca 17 szám, Brassó.
Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
Kisse ez a fuzet is at van azva. Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Húsvét vasárnapján találtam meg a Csomakőrös melletti erdőben található rejteket. Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja.
A Tigáj-vízeséshez Felsőkomána faluból kelet felé indulva érhetünk el, a Komána völgyében a patak melletti erdőutat követve. A zuhatag a Szarvas-tetőtől délre található, a Tigáj-völgyében (régebbi térképeken Szarvas-völgy), közvetlenül az út mellett.
A Poján-kő fenyők fölé emelkedő tetejére érdemes kimászni, bár nem vezet rá jelzett ösvény, és a megközelítés sem veszélytelen. Feledhetetlen kilátás tárul elén onnan.
Az oklándi sírhalmokat 1895-ben fedezték fel, a Kövesbérc nevű hegygerincen, mely több falu területén fekszik. A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el.
A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk. Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A tuskó teljesen elkorhadt. Ellenoriztem a ladat es az most lekoltozott a csutak ala.
A Veczerkő legkönnyebben Erősdről közelíthető meg. "A Veczer nevű magaslat oldalában érdekes résbarlang alakult ki a krétakori, meszes cementezésű konglomerátumokban. Ott álltam a szikla tövében, s kerestem a dobozt a szegbe kapaszkodva. Hát már a kőig eljutni sem volt könnyű, mivel szebbnél szebb szamócák állták el egész végig az útonkat, megnehezítve a haladást.
Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon. Bazaltos kőzetek alkotják, melyek körülbelül 1 millió évvel ezelőtt keletkeztek.
Genune-szakadék
Felsőporumbák falu területén található a Tündérek völgye Agyagkastély, egy magánkezdeményezés, mely 2014 márciusában indult. Ott jártunk tegnap, és a csodálkozástól tátva maradt a szánk. Szabályaink értelmében csak akkor jár pont, ha a kincskereső geodobozt is keresett. Inkább furcsa de azért érdekes "kastély".
A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg. A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek.
Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.
A fellegvár a központtól északra emelkedő domb, a Schlossberg tetején helyezkedik el. Ez egy olyan hely volt szamomra, ami tobb volt mint kiabrandito. Az 1975-1981 közötti nagymértékű restaurálási munkálatoknak köszönhetően napjainkban vendéglátói és turisztikai létesítményként működik.
Románia negyedik bölényrezervátumát hozták létre a Brassó megyei Bodzavámon. Ott voltam a rejtesnel. Mióta utoljára voltam itt, eléggé megfutotta a belépő ára, egy kicsit hozzávettek. Hiába vártam, a nagy lomha bölények semerre sem mozdultak, csak süttették magukat az őszi nappal.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Toronyszék adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A Lepcsosrol mar a Toronyszekebe leptunk. A kilatas mindenert karpotolt.
  • A doboz várja a keresőket.
  • Úgy látszik, ez egy kifogós - vagy inkább jártatós doboz. Mi sem találtuk meg, pedig kerestük hárman.
  • A csudavén béka nem odúban lakik.
  • Sajnos a hajóra nem szabad felmenni. De azért amikor se a sárkány sem mások nem látták, felszaladtam a fedélzetre.
  • Miután végigsétáltam a szorosban, felkapaszkodtam az oldalban, a tetőre. Mit mondjak, nem egy városi séta felmenni a tetőre.
  • Több forgatókönyvet is el tudok képzelni. Például megtörténhet az, hogy egy másik játszótér játékosai a saját, itt a közelben elrejtett geodobozukat keresik, és a miénket kapják meg.
  • Nem vagyok első megtalálója a geodoboznak, talán csak első keresője. Történt úgyanis, hogy annak az idején, a rejtő nem mérte le a rejtek koordinátáit.
  • Miután délben észrevettem a geodoboz bejelentését a Rejtekhely-en. Ebéd után azonnal elindultam egy rövid, délutáni dobozkeresésre.
  • Egy kis esti séta.
  • Úgy adódott, hogy szombat délutánomat a városban kellett töltenem. Kellett várnom valakiket, ezért a szabad időt egy kis "dobozkázásra" használtam.
  • Megfontolás tárgyává tehető. Szívesen elmennék, meglátjuk, hogyan alakul a programom.
  • Megtaláltam a város közepén, esztétikailag nem volt élményszerű, ami látszott belőle. Leginkább a bejárata mellett lévő palacsintázó volt népszerű, szinte folyamatosan sorban álltak.
  • Az a pár másodperc, amig a trikolorral bíbelődtem igazán nem számít, most az egyszer Péternek kedvezett a szerencse, ő nyúlt a helyes lukba hamarább, ennyi az egész. Fő, hogy meg van, és, hogy egy felejthetetlen túrában volt részem, amelyen nem győztem gyönyörködni a táj, a hegyek látványában, és a virágok sokféleségében és szépségében.
  • Már két éve keressük ezt a ládát. Most megtaláltuk.
  • Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát. Utunk egy teljes virágzásban levő alma gyümölcsösön vezetett át.
  • A sütei forrás kudarca után egy újabb erdei sétát tettünk a Leánykavárhoz. A dobozt a rejtektől korulbelul fél méterre találtuk meg, látszott, hogy valami rendesen belemélyesztette a fogát.
  • Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet. Őszintén egy elhagyatott, elhanyagolt falura számítottam.
  • Bodvaji temető Az Istenkas lábánál. Megtaláltuk. Ez igazán békés nyugalom.
  • Mielőtt negivágtunk volna a kakukkhegyi túrának, elmentünk borvízet tankolni. Ha már ott voltunk a Legnagyobb Ládagazda figyelmembe ajánlotta, hogy van ám alig egy kőhajításnyira rejtekhely, ami mellett csak úgy nem illik elmenni, bármennyire indulnék már a kitűzött cél felé.
  • Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat. A mofetta bejaratatol jobbra, 20 cm-re.
  • Egyáltalán nem könnyű a ládát megtalálni. Ha az ösvényt és a sziklákat 40-50 cm-es hó fedi.
  • Babarunkai vízgyűjtő Elég rossz állapotban van. A doboz elrepedt, a kis notesz elég nedves volt. Betettem egy chips-es zacskóba, az volt kéznél, sajnos más nem.
  • Kár a templom állapotáért, ha belül ilyen szép. A templomba nem mentem be, mert vasárnap délután nem volt szívem a gondnokot zavarni.
  • Április utolsó hétvégéjén Tusnádfürdõn kirándultunk, ahol néhány érdekes helyet kerestünk fel. Minden évben legalább egyszer eljövök ide, mégis nagyon ritkán került erre sor tavasszal.
  • Szalmafonó asszonyokat indultunk fotózni. Mire gondoltam, miért is nem köthetném össze a kellemest a még kellemesebbel?

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Toronyszék? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!