Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Templomerőd - Kóbor

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Templomerőd - Kóbor

Az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyúkosi-patak mellett fekszik Kóbor község. Kóbor falu első említése 1206-ból való, ekkor Villa Cowrnh néven említik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Templomerőd - Kóbor felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A kápolna alapjának maradványai Szent Joákim kápolna
A kápolna alapjának maradványai
Sapientia Sapientia tó tudományegyetem Marosvásárhely egyetem
Sapientia
Vasbeton oszlopok Karakó völgyhíd viadukt
Vasbeton oszlopok
Melegvizes dézsa Homoródkarácsonyfalva Bázis sósmedence medence Dungó
Melegvizes dézsa
A karzat
A karzat
Kilátó Pogányvár Csíkrákos
Kilátó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Templomerőd Kóbor fotóalbumba!

Fedezzétek fel Kóbor és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Templomerőd!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,17 km távolságra található, legközelebbi település, Kóbor turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Lécfalvától délre, az árterület fölé emelkedik, a kelet-nyugat irányú 550 m magas Várhegy-domb. A terkepen egy kovasznai haz jelenik meg a foteri park kozelben, s Lécfalva az más. Ha megkívántátok, ti is elkészíthetitek. Miután jól bevacsoráztam fokhagymás napraforgómagtejfölből, sikerült az ördögöt kiűzni Székelybánja várából.
A nyári hónapokban, kocsival a Transzfogarasi úton, egész évben, a kabinos drótkötélpályán. A Bilea-vízesés-teleptől három módon is feljuthatunk a Bilea-tóhoz.
A rejtek közeléből tényleg Magyarósra lehet inkább rálátni. Bár a doboz, inkább a magyarosi panorámát látja, mint a szacsvait. Kilátó Kurmatura-gerinc
1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
Szomszédai az Ortodox Temető, valamint a Német Hősök Temetője. Mindenszentek utáni nap jártam erre, kihasználtam a lehetőséget egy kis dobozkeresésre, rejtésre is. A Szovjet Hősök Temetője Marosvásárhely keleti részében található, a Somostető város felé néző lejtőjén, a Petri Ádám utca mellett.
Egykori erődítmény Vártető Nagygalambfalva Nagygalambfalvától három km-re délkeletre, a Vágás-patak völgye felett található a Vártető. Az ókorban, és az Árpád-korban is itt erődítmény állott.
Fehéregyháza és Héjjasfalva között, utóbbi határában, a Határ-patak mentén déli irányba vezető földúton, Héjjasfalvától 5 km távolságban, egy 588 m magas hegyen találjuk az eredetileg Szászdálya határához tartozó szászdályai vár maradványait.
Múzsasor Marosvásárhely
Budvár Székelyudvarhely Szemben vele a magasabb Csicser - legendás helyek ezek, de a legendákban sok történelmi igazság rejtőzik. Székelyudvarhely nyugati, Székelykeresztúr irányába vezető kijáratánál, a város legrégebbi műemlékével, a Jézus-kápolnával szemben emelkedik félig kopaszon a Budvár (625 m).
Erődített evangélikus templom Sáros 1449-ben János bíboros oklevele szerint Szent Jakab tiszteletére szentelt temploma van, mégpedig a késő gótikus kor jellegzetességeit magán viselő egyhajós, tornyos templom.
Barcaciu-hágó Rossz állapotban van, meg van penészedve a doboz tartalma.
Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel. Római őrhely a Kápolna-dombon, Oroszhegy közelében, amit a néphit Szent Lászlótól származtat és kápolnának néz.
I Ferenc József megkoronázása Marosvásárhely I Ferenc József megkoronázása a Kultúrpalota előcsarnokában, szemben a főbejárattal - Sidló Ferenc 1913. Városháza tér, Marosvásárhely.
Mild-ház Segesvár Az épületen levő felirat szerint, ebben a házban lakott Johann Both polgármester. A XVII-dik század közepén ő építtette a fedett Diáklépcsőt és a Csizmadiák tornya melletti bástyát.
Fehéregyháza Petőfi Sándor és a magyar szabadságharc egyik legfontosabb emlékhelye, a költő itt esett el 1849 julius 31-én. Fehéregyházán található a Petőfi emlékmuzeum. Nagyon erdekes hely, egy dobozt is el lehetne rejteni.
Református templom Göcs A hagyomány egy kápolnáról tud, amelyet még a katolikus korban remeték alapítottak, Szent István-kápolna, és amely búcsúhely volt abban az időben. Régi templomának vagy kápolnájának egyik harangja felirata szerint 1614-ból való: Anno Domini 1614 MPN.
A bőség allegóriái Brassó A bőség allegóriái - Kapu (Republicii) utca, Brassó.
Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva A madéfalvi veszedelemhez kapcsolódik az a történelmi tanösvény, amelynek kiépítésére még 2010-ben nyert pályázatot Madéfalva önkormányzata. Majd írok az angyalnak, létrát fogok kérni, és levadászok mindent előled. Hogy "egyesek" mikor fogják megkapni az üzenetet, és mennyire fog tetszeni a rejtett célzás. Ott van, a helyén, s nem is kellett létra.
A Kissomlyó oldalában, a sípálya és a keresztút között, közvetlenül az erdő széle alatt, betonból öntötték ki Jézus szavait: Csak Jézus az út, igazság, élet. A felirat madártávlatból, vagy közvetlen közelről olvasható, látható rendesen.
A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok.
Katolikus templom Zetelaka Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Orulok, hogy vegre valaki megtalalta ezt a ladat. Hazafele ejtettem utba Fenyőkutról jövet. A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914.
Katonáné hegyese Abod Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán. Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé.
Kilátó Piroska-tó Szováta Befagyva fogadott a Medve is, a Piroska is. Köszönöm a pontosítást, a koordinátákkal általában hadilábon állok, ezért is igyekszem megfelelő leírást mellékelni. Szeretem az áprilisi csendet Szováta környékén. Jellemző a hely egyedien gazdag változatosságára, hogy a Vörös-tó só-koncentrációja elég magas.
A kígyót gazdag jelképi tartalma alkalmassá teszi arra, hogy helyet találjon a sírkövek ábrázolásai között. A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt :-). Érdekes a sírfelirat, manapság már csak adatokat írnak fel a csilivili márványra, és mindent körbebetonoznak.
Keresztelő Szent János templom - Marosvásárhely, 1623, 1725-1749.
Sugásfürdő Megtalaltuk. Megtaláltam a geodobozt, Marci barátommal együtt. Egy fa torzse es egy kivagott fa torzse koze van elrejtve, henger alaku, 15cm hosszu, feher doboz. Sugásfürdő Sepsiszentgyörgytől 8 km-re fekszik nyugatra.
Katolikus templom Székelykeresztúr Keresztúr a Gagypatakának Nagy-Küküllőbe szakadásának térhelyén fekszik. Székely- vagy Szitáskeresztúr a Székely előnevét onnan nyerte, hogy a lakói székelyek, a Szitás melléknevet pedig arról, hogy itt nagyban folyt a szitagyártás.
Sepsibükszád érdekessége, természeti ritkasága, az Olt völgyében található Likas-kő. Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették. Nincs egy hete, hogy elrejtettem ezt a geodobozt, nem hiszem, hogy ilyen hamar eltűnt volna. Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem.
Terebics-tető A Terebics-tető Jedd község határában található, Jeddről 30-40 perc gyaloglással elérhető. Munkából hazaérve gondoltam, hogy még megkeressük ezt a rejtekhelyet ebéd előtt. A közelben tanyázik a jeddi juhász. Láttam a nyájat a legelőn, de elég távol voltak.
GK Hotel Szent Kristof Elhelyeztem itt a Bardócz1 utazó vakondot, és az Eskimo's Friend The Birdie TB-t. A geodobozt kérni kell a recepciónál.
Kisbaconi régi temető Kisbacon temetőjével átellenben, egy dombon található a falu régi temetője. Bár itt a sírok már gondozatlanok, és az egész temetőt felveti a növényzet, talán épp ezért is, érdemes felkeresni.
Orbán Balázs (1829-1890) a legnagyobb székely író, történész, etnográfus, publicista és közéleti személyiség sírhelye és emlékműve a Borvízoldalban van. Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt. Új helyet kerestünk a geodoboznak, de sajnos megzavartak és el kellett hoznunk dobozt.
Moly-tó Szentegyháza Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható. Két állandó jellegű, nem időszakos tó. Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól.
A Faragott kő geológiai természetvédelmi terület a Persány-hegység legdélebbi bazaltkitörése. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
Rókaváros (Vasbánya, Lövétebánya, Bányatelep) - Szentkeresztbánya. Margit-tárna, Gizella-tárna?
Sepsiszentgyörgy 1948 előtt két jelentős könyvgyűjteménnyel büszkélkedhetett. Ahogy értesültem róla, hogy megjelent ez az új rejtekhely a Bod Péter könyvtárnál, befogtam a lovakat, közéjük csaptam, és lóhalálában vágtattam Sepsiszentgyörgyre. Könnyen meglett. Mi meg ujratelepites elott megtalaltuk.
Református templom Bibarcfalva Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei. Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs.
A Sarkanykapu ahogyan a turistairodalom elnevezte, nem mas mint az Arpas-nyeregben talalhat Arpas-kapu. A Fogarasi havasok gerincen talalhato 2175 m magassagban, minden gerincvandor erinti csak lehet, hogy nem tudja.
A lövétei suvadás Lövétén először 1913-ban indult meg a föld. Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve.
Csíkbánkfalva 2 Könnyen ráakadtam, a következő megtaláló dolgát viszont megnehezítettem egy kicsit. Szép a kilátás a rejtekhelyről. A hétfői napra ez volt az utolsó megtalálásunk, és ráadásként ez a láda még szűz is volt. Csíkbánkfalván több kápolna is van.
A mászás során a vándorsólymok sziklabirodalmában járunk, megcsodálhatjuk a kilátást, és a különleges sziklai növényzetet. Két hétig sátoroztam a szorosnál.

Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Templomerőd adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kóbor térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Vár-tér - Csíkszereda Magasles. Ez érdekes rejtés volt. Kicsit furán nézett a szerelmes pár, hogy ennyi évesen mit keresek a játszótéren fejlámpával.
  • Megtaláltam a geodobozt is, a Déliáét is. Előbb ellenőríztem Péter dobozát, a helyén volt.
  • "Dugó, fadugó bing-beng bent van a lukban." Ez egy igazán szép és érdekes templom, Erzsébetváros főterén.
  • Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. A templomba nem sikerült bejutni, az ajtó zárva volt.
  • Apor-bástya - Tusnádfürdő Nem olvastam el a leirast. Eleg nehez megtalalni, 2 masik bukaresti kincsvadasz talalta meg elottem, es igy konnyu volt. Nagyon suru a novenyzet, a rejtek korulbelul 10 m-el delre van a megadott kordinatakhoz kepest.
  • Katolikus templom - Vármező Majdnem beejtettem. Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült. A mellékutcában, pár házzal tovább dolgoztak a tetőn, ezért még inkább vigyáznom kellett.
  • Szent Anna a vizét mindig imádjuk, a dobozt megtaláltuk a sziklák között. A GPS úgy forog mint a motolla, elég gyenge a jel a kráter ezen részén, de meglett.
  • Bár a geodoboz nem volt látható, csak egészen közelről, megtörténhet, hogy eltűnt. Lehet az előző megtaláló nem helyezte rendesen vissza, vagy meglátták őket.
  • A hétvégén voltam a szorosban és megjártam magam a Farkas ösvényen. A Csudálókő doboza rendben, viszont a teteje be van törve.
  • Most kezdtem leltarozni es a port letorulni.
  • Az Egyeskő-menedékháztól felfelé annyira fantasztikus élményben volt részünk, hogy amikor visszaértünk a házhoz, a feleségemnek jutott eszébe a geoláda. Visszament, megtalálta, a papírra ráírta a nevét, és az időpontot is.
  • Bizony sokszor látott engem(-minket, mert sosem voltam egyedül) szánkózni ez a domboldal és az egész környék.
  • De szerintem a mágneses dobozka nincs már meg. Megkötöttem töbször is a cipöfüzöimet, de a földre mégsem hasaltam le.
  • Még 2012-ben rejtettem itt el az Apa-havas első geodobozát. Eltűnt, még mielőtt bárki megtalálhatta volna.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra Esti csend és fülemüle. A munka hozott Kézdivásárhelyre, de azért nem hagyhattam ki egy kis keresést, persze csak este, munka után, amikor a fülemüle olyan szépen énekel. Mivel láttam, hogy a városban a rejtekhelyek doboz nélküliek, gondoltam, hogy javítok egy kicsit a helyzeten, és legalább egyet pótolok.
  • Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra. A templom felé közeledve, azon gondolkoztam, hogyan érünk el majd a tető alá, de mikor megérkeztünk láttuk, hogy nem olyan vészes a dolog.
  • Tarzán fája - Szent Anna-tó A fa a helyén. A fa és doboz rendben, Dani és Csongi ellenőrizte míg sült a kürtőskalács. Jó csendes a hely most is, a pihenőhelyről sem lehet pont ide látni.
  • Ne mond kétszer :-). Én is szívesen visszamennék oda.
  • Ez is megkerült. Érdemes bemenni a templomba, már persze, ha nyítva van.
  • Keszultem nagyon, hogy egyszer Segesvaron is vadaszni fogok. Vegul is, csak egy varsetara kerekedett.
  • Mindjárt megesz a sárga irigység. 2X kerestem, hosszan, de nem találtam meg.
  • A templomocska csodalatos, sajnos a dobozt nem talaltuk meg.
  • Létrás-szakadék Mint egy vaddisznó falka. Egyáltalán nem könnyű a ládát megtalálni. Ha az ösvényt és a sziklákat 40-50 cm-es hó fedi.
  • Jó rég volt (hét éve) az utolsó "találás", így nem sok reménnyel indultunk neki. Nem is tévedtünk.
  • "A hit egy teremtő erő. Hinni abban kell ami nincs, és azért hogy legyen, hogy létrehozzuk.
  • Kapuja nyitva volt, így benéztem a kastély udvarára is, utána pedig kívülről is körbejártam a kastély telkét. Gyermekotthon működik a feliratok alapján benne.

Sikerült eljutni Kóbor környékére? Tetszett a Templomerőd? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!