Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Szászhermány mocsarai

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Szászhermány mocsarai..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szászhermány mocsarai felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Másfél domb Jedd Ali pasa halmai
Másfél domb
Szoros 1 krivádia-szoros
Szoros 1
Református vártemplom 2 Református vártemplom Sepsiszentgyörgy
Református vártemplom 2
Kollégium Marosvásárhely
Kollégium
Emlékmű Siculicidium Madéfalva
Emlékmű
Borvíz Fortyogófürdő
Borvíz

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szászhermány mocsarai fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szászhermány mocsarai!

A 1,4 km távolságra található, legközelebbi település, Szászhermány turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Tatárvár a Lempeschen
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
1510-ben plébániatemploma van, plébánosa, Máté alesperes név szerint is ismeretes, maga a templom régebbi - Építési idejét a XIII-dik századra teszik. 1579-ből ismeretesek az egyházközség jegyzőkönyvi feljegyzései és határozatai, amelyeket 1628-ban Galgótzi István esperességében megerősítenek.
Martonosról Ozsdola fele A Felsőháromszék legfelső csücskében vándorolva megcsodáltuk a medencét Kézdimartonos és Ozsdola között félúton. Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig.
Székelyek Nagy Kincskeresése - 9-dik stáció - Réty - Római kasztrum Komolló. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk Szabika segítségével. Nehéz volt nem káromkodni.
Bardóc és Bibarcfalva közt, a Kerekhegyen és a Csutakos tetőn egy 18 halomból álló, kora bronzkori temető van. Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal. Ezt az ureget korbekutattuk, nem is olyan kicsi, konyekig benyultunk de doboz sajnos nincs. Sajnos a dobozt valaki kiemelte.
Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk. Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról. Szokás szerint késve indultam neki. A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt.
Bölöcsény-sarok Fogarasi-havasok Bölöcsény-sarok (magyar kiejtés), románul Coltul Balaceni. Sziklamászó útvonalak: 2B-5B.
Mária-kert és Kájoni Herbárium Csíksomlyó Csíksomlyón ér véget a Mária-út, ezért az évek során kialakították a Mária-kertet, hogy az elfáradt zarándokok itt megpihenhessenek. 2010-ben 15 udvar kialakítását kezdték itt el, melyek a Mária életében kiemelkedő eseményeknek állítanak emléket.
Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található.
A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található. Az oklándi óvoda a polgármesteri hivatal mellett található, Felszegen.
Nagyvár Keresztvár Brassótól kelet-északkeletre, a Csukás-hegység északi lábánál, a Barcaság síkságának keleti szélén, a Nyén-patak mellett fekszik a körülbelül 6 km hosszan elnyúló Keresztvár község. A község határában két várhely is található, egyikük a Nagy-Várhegyen terül el.
A Katalin-kápolna romjai Kászonfeltíz észak-nyugati részén, melyet a helybeliek Pápországának neveznek, a Kászon-patak földrajzi jobb oldalán, a település felé emelkedő dombon helyezkednek el. Keletkezéséről, építésének idejéről nem maradt fenn írásos emlék.
A Benes rétláp területét borvízforrások táplálják, több helyen okkerlerakódások figyelhetők meg. Szép hely. A térkép alapján hamar kisakkoztam a rejtekfűzet. A geodobozkát könnyen megtaláltuk.
A régi Olt folyó tanösvény - Csíkszentsimon.
Katrosa a Bellő- és a Nagyméh-patak közötti terület, lomberdővel és legelőkkel borított. Katrosa-üdülőtelep a Kászon-patak völgyében található, a Katrosa-patak Kászon-patakba történő beömlésénél, a Kézdivásárhely és Csíkkozmás közötti 11B jelzésű műúton.
Feldoboly látnivalója a festett fastukkóval díszített mennyezetű, 1768-ban épített református temploma.
Patakfalva régi temploma az 1802-es földrengéskor elpusztul. A falutól délre fekvő Papdomb tetején, a temető szélén állott.
A Vargyas-patak Szeltersz feletti, a Szurdukkal átellenben található földrajzi jobb partját, meredek sziklaoldalát Vészkaréjnak nevezik.
Felsőszombatfalvi barlang Fogarasi-havasok A Szalonna és a Baliceni csúcsok közt található Fereastra Mare Sambata nyeregben található, egy kőzethasadék-barlang. 1992 augusztusában fedezte fel Ica Giurgiu.
Református templom Kisbacon Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma. Szép karcsú torony, gondozott templom.
A Kárpátok öregje - Mirkvásár.
Katolikus templom Kőhalom A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg. A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek.
Bőven van megbecsteleníteni való geodoboz, és naponta kerülnek fel új rejtekhelyek. A leírás alapján ez is könnyen meglett. Amint megtudtam, hogy megjelent ez az új rejtekhely a sepsiszentgyörgyi református templomnál, azonnal nekiláttam a készülődésnek. Itt emelkedik a város egyetlen megmaradt középkori műemléke, a református vártemplom, mely a XV-dik század végén és a XVI-dik század elején épült gótikus ízlésben.
A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre. A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók.
Unitárius templom Homoródjánosfalva
Ojtoz-forrás feje Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé. Átutazóban voltam, alkonyodott. Az antennát elhagyva, az Ojtoz-forrás feje tetőn nem csak lövészárkokat, de mesés hóvirágmezőt is találtunk - rég láttunk ennyi hóvirágot.
A kézdivásárhelyi Patikamúzeum a Finta faház emeletén található, a 12-es udvartér 1 szám alatt. A Finta-ház elődje egy körtornácos ház volt, amit 1835-ben építettek, majd 1972-ben lebontanak.
Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában. Régebb jelzetlen útvonalon lehetett ide eljutni, ma a piros háromszöget követve indulhatunk ide, a Barcába ömlő Calinet-patak hídjától.
Holtbiztos voltam, hogy ezt a dobozt megtalálom. A Kakukk-hegyről visszafele kerestük fel a magányos régi kápolnát Szentimre határában. Csíkszentimrétől nyugatra húzódó mező közepén magányosan egy kis kápolna áll.
Református templom Nagygalambfalva Benéztünk a 13-14-dik században épült templomba, ahol Kányádi György református tiszteletes elkápráztatott alapos ismereteivel. A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát.
Bikafalva Az evangélista jelképe ugyanis az áldozati tulok, mivel evangéliumát Zakariás áldozatának leírásával kezdi. A tizedjegyzékben Art de Luce Szent Lukács tiszteletére szentelt templomát jelzi.
Románia negyedik bölényrezervátumát hozták létre a Brassó megyei Bodzavámon. Ott voltam a rejtesnel. Mióta utoljára voltam itt, eléggé megfutotta a belépő ára, egy kicsit hozzávettek. Hiába vártam, a nagy lomha bölények semerre sem mozdultak, csak süttették magukat az őszi nappal.
Fel orat kerestuk, teto alatt, mogott, folott, de nem talaltuk. Ez nem jött össze.
Barót Erdővidék központja, az 1739-ben született Baróti Szabó Dávid szülővárosa. A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit.
Katolikus templom Torja A XIV-dik század elején Altorjának és Feltorjának két külön plébániatemploma van. A Szent Miklós-templomtól kapta nevét a domb is, amelyen emelkedik.
Hat en mind kerestem a bal kezenel vakon szegeny Terez neni sirjanal. Korán elment, szegény, mondhatták a temetésen. Most, hogy feltöltötted a képet, látom, hogy két név is szerepel az évszámok felett. Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt.
Szemeskő Büdösfürdő A Szemeskő a Büdösfürdőbe vezető, kék kereszttel jelzett turistaút mellett van, utunk a szikla mellett vezet el. Ideje mar, hogy bejelentsem ezt a megtalalt rejteket is, ha mar en voltam itt az elso, es meg hany doboznal, es meg hanynal nem? Azon rejtesek koze tartozik, ahol hasznos a gps adat, mivel erdo takarja, es ugy a helyet, mint a dobozt, nehez lett volna megtalalni gps keszulek segitsege nelkul. Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam.
Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor.
Torja után az első nagyobb völgy jobbra. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt.
Babba Mária Csobotfalva Daczó Árpád: A Babba Mária elnevezéssel legeloször Csíksomlyón találkoztam. Egy csíkborzsovai asszony a fiacskájának így mutatta meg a csíksomlyói Mária kegyszobrát: - Né, látod, ott van a Babba Mária.
A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
Székelykeresztúr közelében található Erzsébet kútja. Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja. A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni.
Homoródremetén egy 19-dik századi, ma már nem működő műemlék-szélmalom található. Messze környéken nem látni hasonló épületet. Vasárnap délben nem lehet kiadósabb túrát tervezni, éppen ezért jól jött ez a közelebbi friss rejtés, ráadásul érdekesnek is tünt, ugy hogy hamar megnyergeltem a drótszamarat, és már a Cekend tetején karikáztam, ki a Szarkakőre, ahonnan beereszkedtem ebbe az eldugott világvégi kis faluba.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szászhermány mocsarai adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ez az esős nap erre volt jó, városi ládákat keresgélni, kápolnákat nézegetni. A rejteket egyből kiszúrtuk.
  • Az eső zuhogott, a nárciszok illatoztak, nem győztünk betelni a tengernyi nárcisz látványával. Ernyő alól fotózgatva minden zegzugot bejártunk, egészen a Balla tanyáig.
  • Nem találtam meg, de kárpótólt a kilátás a toronyból. Sokáig kerestem, a végén még az okostelefon is elékerült, szégyenszemre,de nem volt internet jel, így hát, ez most egy következő alkalomra maradt.
  • Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. A sárga tábla már nem létezik.
  • Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot. Köszönöm szépen az Angyalnak.
  • Szép hely. Nagyon szépek voltak a mocsári nőszőfűk.
  • Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Következőkor a környéket is bebarangoljuk, addig is jót ittunk a forrásvízből, és körbecsodálkoztunk.
  • Toronyirányt közelítettük meg és így az utolsó métereken egy kicsit mászni kellett, visszafele viszont már megtaláltuk az ösvényt. Tetszett.
  • Köszönöm, és gratulálok.
  • S mire a csapat megérkezett addig mi már rég a kapuban voltunk. Imádtam ott lenni, a sziklafalak, a táj, a kapu, ámulatba ejtő.
  • Hiaba a fedel, a deli kanikulaban nem husitett. Erdemes megfigyelni a hid padlojabol kiemelkedo bogokat.
  • Az Erdély hegyei sorozatban megjelent Kelemen Havasok leírása szerint a Galonya melletti sziklazátony nem Víg Albert, hanem Vígh András nevét viseli, aki 1836-ban csapódott a sziklához. Egy, 1871-ből származó leírás szerint a Maros vizében, Maroshévíztől Dédáig, több tutajozást veszélyeztető, mederből kiálló sziklaszirt található.
  • Nekünk is tetszett. A családom is kezd lázba jönni amikor egy új helyhez közeledünk.
  • A doboz korul nedves minden. Kicsit a doboz is nehezen zarodik, ugrik le a teteje, valahogy sikerult jol railleszteni, nehogy elazzon a naplo.
  • Marossárpataki tavak Lehangoló élmény csalódással. Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a helyszínre. A marossárpataki Teleki-kriptától jövet, először a tórendszer rossz, nyugati oldalán indultam el, a gps által mutatott irányt követve.
  • Sikerült ezt a kisméretű dobozkát is megtalálnom. Jó ötletes a rejtekhely, csak lehetőleg olyankor kell keresgélni, amikor nincs olyan sok kiváncsi szem.
  • Elkonyvelhettem a sikert.
  • Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Ott vannak a Felhasználói felületen, csak nem a Megtalálások, hanem a Hozzászólások között.
  • Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt. Havaseső szemerkélt, hideg volt és szél.
  • Csókás-feredő - Csernáton Családi kiruccanás. Mivel még nem jartunk arra fele, a mai szép napot annak környéknek szenteltük. Az Ika vára megcsodálása után felmentünk a feredőhöz, ki is próbáltam.
  • Tatárlik - Vargyas-szoros Ugron barlang. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye.A rejtekek közötti távolságoknál is hiba van.
  • Geocitrom Szent György Napok 2016 Geocitrom. Bár szerettem volna a Szent Gyötgy Napokra elmenni, az idén ez elmarad, így sajnos a geocitromon sem tudok részt venni.I
  • A medencek szepen ki vannak alakitva. Szep a kornyezet, es kellemes a vizben aztatni a labat.
  • A régi, megrepedt geodobozt kicseréltem. A dobozba egy új füzet és száraz tartalom került.
  • A viszzautazas alatt, Udvarhelyröl, itt is megneztuk a helyet.
  • Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival. Tökéletes lövőállás az ellenség kiiktatására.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szászhermány mocsarai? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!