Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Rakodó negyed

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Rakodó negyed

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Rakodó negyed felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A macival is találkoztunk Asztalkő Hargita Karcfalva
A macival is találkoztunk
Fehér pala bányaüreg Gyepü patak
Fehér pala
A templom Budfalva
A templom
A templom belseje Csíkmenaság
A templom belseje
Likas-kő 3 Likas-kő Vármező
Likas-kő 3
Völgykatlan Kuvaszó patak vízesés
Völgykatlan

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Rakodó negyed fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Rakodó negyed!

A 2,87 km távolságra található, legközelebbi település, Brassó turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Cenk
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Rakodó negyed közelében?
(részletek bejelentkezés után)
1,1 km-re. Orbán Balázs leírása alapján a dúsan felfakadó, jéghideg vizű forrást régen Tolvajok kútjának nevezték. Az új, Honterus-forrás nevet 1845-ben kapta, a völggyel együtt.
1,6 km-re. Az itt elrejtett geodoboz eredeti rejtője egy sepsiszentgyörgyi román fiú, aki Brassóba költözött. Hat igen ez a helyzet a brassoi ladakkal.
1,6 km-re. A Szent Miklós-templom Brassó Bolgárszeg nevű városrészének központi parkjában helyezkedik el, mely a Porondról (Anger, Egyesülés-tér) nyílik. A templomkert területén áll a Brassói Ifjak Múzeuma, az Első Román Iskola épülete, és Coresi diakónus román nyomdász szobra.
1,7 km-re. Elég sokáig kerestem, de aztán megkerült. Megtaláltam ezt a geodobozt, gps nélkül. 1,8 km-re.
1,8 km-re. Hirscher-ház, Kereskedők Háza, Kaufhaus - Tanács tér 14 szám, Brassó.
Demeter-ház Brassó Brassó megye 1,8 km-re. 1,8 km-re.
1,8 km-re. Brassó főterén található Erdély legnagyobb és egyben egyik legszebb műemléke, a legkeletibb európai gótikus templom, a híres Fekete templom. Egy brassói városséta alkalmával megtaláltam ezt a pici geodobozt is. Megtaláltam a nano méretű, a brassói Fekete-templomnál elrejtett geodobozt. Hát ez tényleg pici geoláda. A templom bejárata mellett áll Johannes Honterus bronzszobra, aki az evangélikus vallást Erdélyben elterjesztette.
Fekete laktanya Brassó 1,8 km-re. Fekete laktanya - Nicolae Balcescu utca 56 szám, Brassó.
1,9 km-re. Egykori Szász Nemzeti Bank, ma irodahelységek - Michael Weiss utca 22 szám, Brassó.
A bőség allegóriái - Brassó 1,9 km-re. A bőség allegóriái - Kapu (Republicii) utca, Brassó.
1,9 km-re. Részletesen is be fogok ezután számolni. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is.
1,9 km-re. Jekelius-ház - Republicii utca 17 szám, Brassó.
1,9 km-re. Teutsch-ház - Republicii utca 38 szám, Brassó.
2 km-re. Könnyedén megtaláltam. Könnyen megtaláltam ezt a geodobozt.
2,1 km-re. A villához a tömbház utolsó emeletéről egy vaslétrán lehet feljutni. A brassói Ragadó negyedben, a Rózsák partja mellett, egy nyolcemeletes tömbház tetején, egy kis villa található - hihetetlen, de az építkezés törvényes.
2,2 km-re. A magyar lutheránus (evangélikus) templom Brassó Bolonya (Blumenau) nevű városrészében áll, a Vasút (Iuliu Maniu, Bahngasse) utca 2 szám alatt. 1783-ban építették, itt mondták ki az önálló erdélyi magyar evangélikus egyházmegye megalakulását.
2,6 km-re. Az 1975-1981 közötti nagymértékű restaurálási munkálatoknak köszönhetően napjainkban vendéglátói és turisztikai létesítményként működik. Ez egy olyan hely volt szamomra, ami tobb volt mint kiabrandito. A fellegvár a központtól északra emelkedő domb, a Schlossberg tetején helyezkedik el.
2,9 km-re. A Szent Márton-templomot inkább kápolnaként említik - a Fellegvár nyugati részét Szent Márton-hegyének nevezik a templom után. A templom ma is itt áll, a várfalon kívül.
3 km-re. Egyike azon malmoknak, amelyek a napjainkig fennmaradtak, a Salamon-kőnél épült egykori turistaház mögött, amit sokan még vengéglőként láthattak működni. A Göndör hídja (románul Podul Cretului) utca 123 szám alatt van, és Serbán malmaként ismerik - ma elhagyott, összeomlott épület.
3,1 km-re. Salamon sziklái. Megtaláltam ezt a geodobozt. Nem volt konnyu megtalalni, mert jeges volt a szikla, de a kilatas megerte az erofeszitest. Meglett a doboz ezen a szép őszi délutánon.
3,1 km-re. A piros háromszög jelzésű, meredek ösvényen lehet bejárni, mely Brassó Bolgárszeg városrészének délnyugati végéből indul, mielőtt elérnénk a Salamon sziklákhoz. Az Ördögpataka a Köszörűpatak egyik, baloldali mellékvize, egy bővizű csermely, mely négy zuhatagot is képez (három nagyobbat).
4 km-re.
4,3 km-re. A Gespreng-hegy közvetlenül az Árvaleány-templom mellett emelkedik, délnyugatra. A nevét állítólag egy forrásról kapta, mely egykor a hegy nyugati oldalán, egy barlangszerű mélyedésből tört fel.
4,3 km-re. A Szent Bertalan-templom a Gespreng (Fortyogó-hegy) alján áll. Árvaleány-templomnak is nevezték a régiek, mert a hagyomány szerint három árva leány építtette, akik a templom oltára alatt vannak eltemetve.
5,6 km-re. A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére.
6,2 km-re. Közismert a Nyerges-tető és az itt lezajlott ütközet, hiszen közel van, könnyen el is érhető. A patak felől közelítettem meg az emlékművet. Hasonló ütközet zajlott le aTömösi-szorosban is, de ez kevésbé ismert a mi tájainkon, mert távolabb van tőlünk.
6,4 km-re. A Schulerau-kapunak nevezett sziklák a Keresztény-havas (németül Schuler) csúcsától észak-északnyugatra találhatók, attól mintegy 700 méter távolságra. A sziklák felett halad el a Zerge (románul Capra Neagra) kabinos felvonó, a közelében és nyugatra található Brassópojána piros színnel jezett, közepes nehézségű, Sulinar nevű sípályája. Kis zöld emberkét és egy öngyújtót tettem bele. Ha már a télen, sízés közben nem kerestük meg.
6,7 km-re. 7,5 km-re.
7,6 km-re. A Létrás-szakadék a Nagy-kő-havas talán legkönnyebben megközelíthető látnivalója - egy 50 méter magas, hatalmas mészkősziklában, a Csűr-kő árka-patak hozta létre, hossza 160 méter. A szűk hasadékban a patak vize 60 métert esik, és ezalatt 7 kisebb-nagyobb vizesést hoz létre, innen a Hétlépcső-vizesés elnevezés. Ellenőriztem a rejteket. Úgy néz ki az idén június első hétvégéjén fogunk szervezni egy trekkingklubos túrát a Nagykő-havas tetejére. Egyáltalán nem könnyű a ládát megtalálni.

- Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Rakodó negyed adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Sokat kerestem, de nem talaltam meg. Szerintem elveszett ez a magneses doboz.
  • Ez az SZNK plusz állomása.
  • A munka után egy kis délutáni sétára adtam a fejem egy barátommal. Amikor először megálltam, hogy átfésüljem a terepet, akkor vettem észre, hogy pont az a fa mellett álltam meg, ahol az a bizonyos doboz volt elrejtve.
  • A kápolna meséje az 1661-es török-tatár betöréssel kapcsolatos. Török nyomásra 1661.
  • Volt ott eleg. Miutan itthon megneztem a ladafotot, jottem ra, hogy ott volt, csak, hozza se nyultam.
  • Ha az x jelet keresném, még most is a barlang előtt álldogálnék. Az, bizony lekopott, mert én nem láttam sehol.
  • Köszönjük Trekkingklub. Izgatottan kerestük a szőke nőt a saroktujában, és nagyon meglepődtünk a ''boncolás'' után.
  • Nagy volt az öröm a csapat fiatal tagjainak, amikor előkerült a cserép, majd a dobozka.
  • A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
  • Sajnos ennek a ládának annyi. Vasárnap együtt kerestük az egyik rejtővel, aki ládaellenőrzésbe jött.
  • Megtaláltam a dobozt. Azonban ki kell javítsam a rejtő által magadott információkat.
  • Egyértelmű, hogy eltévedtünk Varságon:))) de megtaláltuk a ládát és felmásztunk a kilátóra is. Szép, könnyű rejtés, ideális gyerekekkel való kincsvadászatra.
  • Igaz így most könnyű volt, főleg, hogy volt egy kis segíteség is. Megmutatták és kiásták.
  • Legalábbis nem tudok másról. És természetesen leszámítva azokat az eseteket, amikor valakinek lemerül, elromlik a gps készüéke, vagy otthon felejti.
  • A Bunker 1 után hamar következett az egymással szemben levő két bunker. A bordákat látva sikerült egyből a megfelelő bunkerbe keresni, és könnyen meg is találtuk.
  • Egy vasárnapi séta keretében kerestük meg az elrejtett dobozkát. Nemsokkal mikor elhagytuk a rejteket egy csoport jött a helyszínre.
  • Kicsivel éjfél előtt arra jártam, ez alkalommal már messziről megláttam az áthelyezett geodobozt. Senki sem volt a környéken, a tér, a buszmegálló üres volt.
  • Csak azert talaltad meg, mert sotetben kerested a sotetben rejtett kincset.
  • Ott voltunk a rejtésnél. Miután ládát kerestünk a feredőnél visszafele megálltunk a templomnál és segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • Egy kis gyaloglás után felkapaszkodtunk a Solyom-kőre. Innen is csodálatos kilátás nyillik az Olt völgyére és Tusnádra.
  • Jó volt az ötlet a rejtésre :-). Élveztük a keresgélést és ötleteltünk, hogy mi hová rejtettük volna el.
  • Tetszik a csíki ködről készített kép. Picit ijesztő, ha arra gondolok, hogy én ma egész nap benne voltam ebben a ködben.
  • Kolozsvári városséta Igen, ez a rejtekhely virtuális. Városséta formájában szerettem volna segítséget nyújtani az idelátogatóknak, a város fõbb nevezetességeinek pontról pontra történõ bejárásával. Köszönöm az észrevételt, kiegészítettem a rejtekhely leírását.
  • Nem emlékeztem a segítő információra. Kerestem a tujákban, de aztán mikor előkotortam az infot, megtaláltam szemmagasságban.
  • A zuhogó februári eső és a latyakos hó ellenére is megkerestük a geodobozt. Csak a kupakja látszik ki a jégből.
  • Már kétszer látogattuk meg ezt a helyet, de még mindig nem sikerült kipróbálni a "zógót". Még vissza kell térjünk tavasszal, hogy lássuk az igazi vízesést.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Rakodó negyed? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!