Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kőember - Felsőkomána

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Kőember - Felsőkomána

A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kőember - Felsőkomána felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Díszszekér Józsiás park Kézdivásárhely
Díszszekér
Szent László legenda 1 Homoródkarácsonyfalva
Szent László legenda 1
Sziklaerkély takarásban Sziklaerkély Olt Tusnádfürdő
Sziklaerkély takarásban
E mán román resicabánya mozdonymúzeum
E mán román
A Városi Színház előtt helyezték el Székelyhíd Petőfi Sándor emléktábla
A Városi Színház előtt helyezték el
Sétány 2 Kistorony evangélikus templom Nagyszeben
Sétány 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőember Felsőkomána fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Felsőkomána és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőember!

A 3,98 km távolságra található, legközelebbi település, Felsőkomána turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Református templom Árapatak Árapatak gazdag népművészeti hagyományokkal rendelkező falu. Többségében romák lakják.
Feliratos, epigráfiai emlékekre bukkanhatunk még az erdők mélyén is. Gróf Teleki József 1799-dik évi útleírásában ezt írja: - egy más oldalon vagyon egy más forrás, amelyet királly kutjának neveznek.
Első okleveles megjelenésekor már szász település, s így bizonyos, hogy abban az időben temploma is van. A régi templomot 1851-ben lebontják, helyén 1865-ben épül a mai templom klasszicista stílusban.
Bodvaji túra során ez a nagy kőtömb felhívta a kislány figyelmét. Ez egy könnyű drive in doboz. A Fenyves-patak völgyében, körülbelül 230 m távolságra északra a bodvaji vashámortól, az út szélén egy érdekes, mohás, zöld sziklatömböt találunk.
A Kőhíd teteje, látványos sziklavilág, a Kakukk-hegytől észak-keletre, attól 1,5 km távolságra található.
Csíkszereda nyugati határában, közvetlenül a Székelyudvarhely felé vezető országút mellett, az Olt hídjának közelében található, az úgynevezett Vasfuvó domb. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
Damokos-kúria Árapatak
Szentkeresztbánya környékén ásványvízforrásokat találunk a Kis-Homoród mentén, itt alakult ki a hajdan népszerű Lobogófürdő is. Az 1900-as évek elején még működött, majd a források nagyrészének a bányamunkák miatt eltűnt a vize.
A Mária borvíz, forrásvíz jellemzői: szénsavas, nátriumkloridos, alkálikus, vasas, hipotonikus ásványvíz. Fürdővízként szív- és érrendszeri megbetegedésekben.
Megtaláltam. A teljesség igénye nélkül felsorolnék néhány helyet, a környék látnivalói közül. Ha minden igaz, a mustáros dobozon azóta is az én ákombákomjaim díszelegnek. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól megközelítőleg 300 méterre északra található a Fenyős Kőfejtő.
Zágor evangélikus-lutheránus temploma a község központi részén, a főút mellett, az egyik kanyarban, az általános iskola szomszédságában található. Mitán elhagytam Domáldot, eljutottam a zágori evangélikus templomhoz. Zágor középkori templomáról nincs adat, temploma viszont volt, mert valószínűleg 14-dik századi település.
A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
Nagyvár Keresztvár Brassótól kelet-északkeletre, a Csukás-hegység északi lábánál, a Barcaság síkságának keleti szélén, a Nyén-patak mellett fekszik a körülbelül 6 km hosszan elnyúló Keresztvár község. A község határában két várhely is található, egyikük a Nagy-Várhegyen terül el.
Rhédey Zsigmond földi maradványait, az angol királyi család javaslatára, 1936-ban lehozzák a Kalandos-dombi kriptából és a református templom alatti ősi családi kriptába helyezik. Az építője által kápolnának nevezett Rhédey-kriptát Wesselényi Kata építette férje, gróf Rhédey Zsigmond számára, aki 1758-ban mellhártyagyulladásban halt meg.
Homoródkeményfalva és Abásfalva, két, a múltból itt felejtett kis falu. Gyönyörűszép őszi idő volt. Miután elhagyjuk az Ilona völgyét Homoródfürdő felől Szentmárton fele jövet, két falu esik utunkba.
Az engedély nélküli, de nem törvénytelen létesítmény az erdő szélén található. Az állattemető teljesen újkeletű, most 10-15 éve kezdték az erdőben eltemetni a kedvenceiket az emberek. A székelyudvarhelyi kisállat-temető a Szentimre utcán indulva közelíthető meg, a várostól délkelet irányba, a katonai egységen túl, az erdei focipálya előtt.
Bethlen-várkastély Alsóbún A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos.
A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett. Jó hideg a víz a csorgónál. Vendelné kútjától jöttem, egy hátizsák gombával, amit még sajnos fel kellett cipeljek a Büdösfürdőre, de már előre ízlelgettem a Szemeskő fele való leereszkedés élvezetét. A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál.
Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el.
A Nagy-Küküllő hullámai felett átvezető híd a sárdi hid, a Székelyföld anyaszékének, Udvarhelyszéknek a határszéle nyugatról. A Székelyföldre vezető főútvonalt követve, amint az utas Segesvárt elhagyja, s aztán a gyönyörü fekvésű fehéregyházi kastélyt meghaladja, mind mélyebbre hatol a hegységek közé.
Fel orat kerestuk, teto alatt, mogott, folott, de nem talaltuk. Ez nem jött össze.
A bözödi levenduladomb a tó keleti végénél, a kőrispataki letérőnél található, különleges helyszínen. 2023-ban június 20 és július 9 között szerveztek nyílt napokat, naponta 10-21 óra között.
Elek apó feredője Elek apó feredője, Benedek Elek egykori borvizes feredőjének helye, a Kis-Köves patak északi mellékágának, a Györgykovács-patak völgyében található. Itt valamikor egy langyos ásványvizes medence volt, amelyben a hagyomány szerint a híres mesemondó megfürdött takarás közben.
A Kis-Homoród patak két partján fekszik Székelyzsombor, felette magasodik Székelyzsombor vára. Nagyon ötletes a rejtek. Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. Egy jó kis emelkedő után értünk fel a várba.
Angyaljárás Kézdivásárhelyen Tisztelt címzett: Hangyalka és Imecs. Köszönjük Trekkingklub. Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. Kedves ünnepi meglepetés volt.
1579-ből ismeretesek az egyházközség jegyzőkönyvi feljegyzései és határozatai, amelyeket 1628-ban Galgótzi István esperességében megerősítenek. 1510-ben plébániatemploma van, plébánosa, Máté alesperes név szerint is ismeretes, maga a templom régebbi - Építési idejét a XIII-dik századra teszik.
A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán. Ott voltunk a rejtésnél, és finom borvizet is ittunk. Na-ná, hogy ott voltam. Ott voltam a rejtésnél.
Ördögborozda Szentkeresztbánya A Vaskapu nevű hely a Lövéte-Kirulyfürdő és a Vargyas-patak menti út találkozásánál helyezkedik el. A székelyföldi töltésvonulatot Szentegyháza és a Szurduk közötti részen hiába keresték, de jól kimutatható a Cserebérc - Saták-kútja - Vaskapu útvonalon.
A Lobogó bobpály minden korosztály számára ajánlott, izgalmat és örömökkel teli pillanatokat nyújt mindenkinek. Az egyedi tervezésű pálya útvonala majdnem 1000 m hosszú, látványos kanyarokat és lejtőket tartalmaz, és teljes biztonságban akár 45 km óránkénti sebességet is el lehet érni.
Jeges-barlang Nagykő-havas
Madéfalvi Hargita A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is. Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett.
Szokás szerint késve indultam neki. Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról. Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk.
Kilátó Kurmatura-gerinc
Elindultunk egy kis körútra megkeresni néhány helyet, de főleg megfertőzni egy új játékost. A Déllői borvízforrás vize a Székely Selters forrásaitól légvonalban 300 m távolságra, északkeletre tör elő, egy faküpüből.
Csíkbánkfalva Csíkszeredától 17 km-re fekszik, megközelíthető Csíkszereda felől előbb a 12-es országúton, a Nagymezőn át, majd ebből a balra elágazó 123C megyei úton. Orom, hogy jo allapotban talaltuk. Hát, nekem úgy tűnik, ez a láda is Kőmíves Kelemenné sorsára jutott (akárcsak az apoldi). Pedig az egész falrészt összekutattam.
A templomot újra födik. Nem vagyunk ugyan nagyon magasak, de a doboz sajnos nem volt a leírás szerinti helyen, a rozsdás szeg viszont igen. Megtaláltam a kápolnát. Ez a különlegesen szép fekvésű település hétszázötven méterrel a tengerszint felett, a Székelyföld szívében évszázadokon át virágzott, de az idők változtak.
Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19. Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely.
Nem olyan nagy gond az a ciprus, legrosszabb esetben ültetünk majd egyet :). A Rava-patak felől indultam a hamisciprus-erdőt megkeresni, ami jelenleg még csak érdekes helyként szerepel a ládalistában.

- Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőember adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Felsőkomána térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az egesz hely kornyeke elegge latyakos, de attol nagyon szep helyen van. Amikor ott voltunk, akkor volt a tusnad maraton rajtja, es azt is megtekintettuk.
  • Megtaláltam.S ha már ott voltam felpakoltam borvízből es.
  • Likaskő - Olasztelek Hihetetlen képződmény. Bár a Rika erdejébe indultunk, már az út elején a természet csodái megállásra késztettek. Itt hevernek a lábaink előtt.
  • Geges Kerítésen belül. A geodobozt megtaláltam könnyen. A bekerített területen csak egy sírkövet találtam.
  • A dobozt megtalaltam, viszont nem volt benne semmi. Ugyhogy mas se keresse, mert nincs ertelme.
  • Most már kitisztázódott, amint Hangyalka is említette, a megtalálást segítő információt kell átírni. Mindenképpen figyelemreméltó a rejtő kitartása ebben az ügyben, a többszöri eltűnés ellenére is odaadással újratelepítette.
  • Szent István-kápolna - Perkő Eső előtt. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Mindig szép innen a kilátás, de a most éppen virágzó repceföldek még érdekesebbé teszik.
  • Pont a napokban gondoltam én is a zsögödi temetőre. Okvetlenül sort kerítek rá a napokban, hogy meglátogassam.
  • Szerintem bevakolták a dobozkát, majd 100 év múlva ha megtalálja valaki, akkor hogy fog csodálkozni. Ilyennel foglalkoztak az őseink?
  • A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Érdekes hely, érdemes felkeresni.
  • A Csiga-dombtól elsétáltunk ide is, és megtaláltuk ezt a geofészket a geodobozzal. Visszafele csak egy mókust láttunk, amint gyűjtötte és válogatta a mogyorót.
  • Érdekes kapu, de sokkal szebb a mellette levö Katalin-kapu. A geodoboz nagyon könnyen megkapható.
  • Miután pótoltam az ökumenikus kápolnánál eltűnt geodobozomat, elindultam megkeresni a Bekecs-tető néhány, még meg nem talált rejtését. A legközelebbi még meg nem talált rejtek, és egyben a legújabb bejelentett geodoboz a Vész-kő.
  • A ma délutáni túra második rejtekhelyeként már jártunk itt a kisfiammal. Egyből kiszúrtuk a rejtekhelyet, valójában már otthon a google térképen.
  • Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
  • A munka után egy kis délutáni sétára adtam a fejem egy barátommal. Amikor először megálltam, hogy átfésüljem a terepet, akkor vettem észre, hogy pont az a fa mellett álltam meg, ahol az a bizonyos doboz volt elrejtve.
  • Két dolgot árulj el, kérlek. Az egyik az, hogy elsőnek találtátok meg a geodobozt?
  • Gondoltuk, hogy ha mar itt vagyunk a temetoben, ahol megkerestuk a Bolyai almafaja geodobozat, akkor mar ide is feljovunk, hogy megnezzuk es megtalaljuk ezt a geodobozt is. Ma meg folytatjuk, es a vasárhelyi geodobozokat meggkeressuk.
  • A forrás környéke sajnos kezdett kicsit lepusztulni, de a víz jól esett. A dobozzal sajnos nem volt szerencsénk, még Szimat sem tudta kiszagolni.
  • Tetőterasz - Madarasi Hargita Szentegyházáról közelítettük meg. Amint javasolták, Szentegyházáról közelítettük meg. A falut elhagyva sima, köves út volt, frissen lehengerelve, hihetetlen.
  • A víz még folyik, de a környéke borzalmas.
  • A séta végén megtaláltátok a geodobozt is? Milyen állapotban van?
  • Pontosan ez volt a szándékunk ezzel a dobozzal. Hogy megmutassuk, hogy a kopjafákon túl is van látnivaló a Hargitán, sőt.
  • Tartod vara utan jol jott ismet a maszas, de megerte, rendkivul szep latvanyt nyujtott a delutani napos oszi taj. Szokasom szerint nem keresgettem az osvenyt, az utrol a gps altal jelzett iranyban vagtam neki a domboldalnak, es egyenesen a rejtekhelyre erkeztem fel a tetore.
  • Fekete templom - Brassó Kis segitseggel. Megtalaltuk Aronekkal, es kis segitseggel. A multkor, szerintunk nem volt ott, mert centinkent atvizsgaltuk a keritest.
  • Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon. Sajnos, mire kiértünk a rejtekhez, elkezdett pereckelni az eső.

Sikerült eljutni Felsőkomána környékére? Tetszett a Kőember? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!