Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Földvár temploma

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Földvár temploma

Földvár temploma

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Földvár temploma felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A sziklakapu távolról Sziklakürtő Havasgáldi-szoros
A sziklakapu távolról
Az orgona Kerci apátság
Az orgona
Bejárat Székelyzsombor parasztvár vár
Bejárat
3416 Szelindek Stolzenburg vár
3416
A patak felett Fundatura Ponorului víznyelő
A patak felett
Kis-Királykő Kis-Királykő kereszt
Kis-Királykő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Földvár temploma fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Földvár temploma!

A 0,6 km távolságra található, legközelebbi település, Barcaföldvár turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Barcaföldvár
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Református templom Kecsedkisfalud A múlt századtól két falu, Kecsed és Kisfalud, egy község Kecsedkisfalud néven.
Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán. A Heveder hegyese (régebb Heveder-tető, Nagy Völgy bükk teteje, Billő Mező tettője) 900 m távolságra van a Kustaly-vára helyétől, nyugatra.
Sütő András szobra - Székelyudvarhely.
Mofetta Hargitafürdő Mofetta - Hargitafürdő.
Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt. Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba. Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig.
Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni. Bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk.
Szent Márton-templom Brassó A Szent Márton-templomot inkább kápolnaként említik - a Fellegvár nyugati részét Szent Márton-hegyének nevezik a templom után. A templom ma is itt áll, a várfalon kívül.
Ez a Hatod hágó 710 méteren. A Hargita hegység és a Baróti hegyek között, a Hatodon vezet át az út, az Oltfejből, Háromszékről Erdővidékre.
Római őrhely a Kápolna-dombon, Oroszhegy közelében, amit a néphit Szent Lászlótól származtat és kápolnának néz. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
Diákemlékmű - Barcaföldvár Megkerestem az emlékművet, csak ládát nem rejtettem el ott. Meg egy olyan hely, ahova nem mentem volna el, ha nincs oda lada rejtve. Könnyen megkerült a doboz, habár a kecskéit legeltető bácsi nagyon figyelt. Barcaföldvár egyik, csak kevesek által ismert látnivalója, a Diákemlékmű.
Tanyavilág Gyürke Gyürke Csíkszentgyörgyhöz tartozik, személygépkocsival megközelíthetetlen. Menaságtól körülbelül 14 km-re található, ami két és fél óra szekérutat jelent, a Fiság-, majd a Csobányos-patak mentén.
Református templom Fotosmartonos Középkori tiszta katolikus lakossága a reformáció idején református lesz. Az 1567-i regestrumban Fotos 10 kapuval, Martonos 11 kapuval szerepel, 1602-ben Fotos a neve, középkori templomról nincs adat.
Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre.
Gyimesi hágó Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik. Ennek is az elso megtalaloi voltunk. Fontos turista csomópont a nyereg - túl a csodás panorámán, amit nyújt. Köszönöm a tájékoztatást az eltűnt geodobozról, igyekszem pótolni.
Gyergyó hídja-tó Fogarasi-havasok Gyergyó (György) hídja-tó, románul Lacul Podu Giurgiului.
Katolikus templom Nagykászon Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Az oklevelekben három tízes: Kászonaltíz, Kászonfeltíz és Kászonimpér összefoglaló neve, egy községben és egy egyházközségben.
Erődített evangélikus templom Nádpatak 1313-ban plébániatemploma van, papja - a templom építési idejét régebbre teszik, a XII-XIII-dik század fordulójára, a román kori templomok közé tartozik, háromhajós, pilléres bazilika volt. A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették.
Elkerített forrás és betonkút, Büdösfürdőtől 500 m-re délre, a kék sávval jelzett túraösvény mellett.
Katolikus temető Zalánpatak Zalánpatak római katolikus temploma 1863-ban épült, a Kisboldogasszony tiszteletére. A falu határában számos ásványvízforrás buzog fel. Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt.
Moly-tó Szentegyháza Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható. Két állandó jellegű, nem időszakos tó. Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól.
Transzhargita Ha tehetném, kerékpárral járnék a vécére is. Ott voltam a rejtésnél. Lerescu-csúcs Fogarasi-havasok
Csókás vára Erősd község előtt, az Olt és a Várpatak által körülölelt Csókás nevű hegycsúcson  a hagyomány egy várat helyez el. A várplatói panoráma valami csoda. Egy jó séta után értünk fel a fennsíkra, jó ideig nem is ott kerestük ahol kellett volna, de aztán elékerült. Kellemes kis seta, szep kilatas, nagy fu.
Katrosa a Bellő- és a Nagyméh-patak közötti terület, lomberdővel és legelőkkel borított. Katrosa-üdülőtelep a Kászon-patak völgyében található, a Katrosa-patak Kászon-patakba történő beömlésénél, a Kézdivásárhely és Csíkkozmás közötti 11B jelzésű műúton.
Ortodox templom Bükkloka A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket. Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik. Sehol senki.
Alsótiszástövi borvíz Tusnádfürdő Alsótiszástövi borvíz. Az Olt partjan levo borviz szep rejtekhely. Olt partjan patak, patak partján forrás, forrás mellett csutak, csutakban doboz. Ha mar Tusnadfurdo, akkor legyen borviz.
Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
Omul-csúcs Bucsecs-hegység A La-om tetején három bizarr alakú sziklaszál van. Eltelt egy-ket honap azota ,hogy megtalaltam, de ugy latom meg azota sem jelentkezett senki. A tusnádfürdői EKE-tábortól, reggel 5 órától, 125 km-t buszoztunk Bustényig majd innen gyalog a Molnár (Morarul) völgyön jutottunk fel az Omul csúcsra. Tényleg sok zerge van a Bucsecsben, az Omul-csúcs környékén.
Bányanyílás Hargitafürdő A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos.
Sósvizes kút Mirkvásár A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
Középkori temető Zabola határában Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. Talán ez az egyik leszebb domb megyénkben, ahonnan nagyon messzi és teljes 360 fokos panorámát látni. Megtalaltuk, ott didereg a kopjafanal. Zabola Kovásznától 7 km-re található északra, látnivalója a 16-dik században épült Mikes-kastély.
A lövétei suvadás Lövétén először 1913-ban indult meg a föld. Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban.
Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
Jeges-barlang Nagykő-havas
Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Erdemes volt kimaszni, bar sem felszerelesem, sem hozzavalo tapasztalatom/tudasom nem volt, igy csak kerulgettem a sziklat, de mindenkeppen gratula a kivitelezoknek. Fentről közelitettünk, a kék függőleges csík fehér alapon, majd narancssárga mászó emberke jelzést követve.
Rudi forrás Tusnádfürdő A Csukás-tótól délre, a vasút bal oldalán, a laza piroklasztit üledékből tör elő a kis hozamú Rudi forrás 13,5 C hőmérsékletű vize. Rudi forrás - Tusnádfürdő.
Tatárlik Vargyas-szoros Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye. Az Orbán Balázs-barlangtól nyugati irányban, a vele átellenben, a patak túlsó partján lévő sziklafalban, a Lócsűr-barlang felett körülbelül 15 méterrel található a Tatárlik-barlang, amely egykor mesterségesen rakott, kőfalakkal védett menedékhely volt.
Csipkés népi feredő Zabola A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor. A Csipkés népi feredő Zabolán, a Csipkés tábor mellett található, 2018-ban építették meg.
Székelykapu Imecsfalva Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. A dobozka ott van, ahol a leiras mondja. Ha kinagyítod a Google-térképet, megmutatja a rejteket, sőt egy fényképet is.
Tatár-kápolna Vargyas-szoros Amennyiben Kirulyfürdő vagy Homoródalmás felől közelítjük meg a Vargyas-szorost, először a Kő-mezőbe érünk. Mindig is erdekesnek talaltam azokat az epitmenyeket amelyeket a "semmi kozepen" hoztak letre, viszonylag tavol a telepulesektol. Nemrég, 20-án, voltam a kápolnánál, s ellenőriztem a dobozt, a régit. Alig pár lépésre a kilátóhelytől, a természet visszahódította az egykori kápolnát.

Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Földvár temploma adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ott voltam, kár,hogy nem tudtam bemenni. Eléggé tönkre van menve, látszik, hogy nem szíve ügye a lakosságnak.
  • Hát nagyon nem lehet a szívügyük, hiszen sok közük sincs hozzá. Akiknek lehetne, azok elmentek, vagy már rég nincsenek köztük.
  • Megtalaltuk. A templom sajnos zarva volt.
  • Pünkösdi rózsa a Hargitán Megkerült a pünkösdi rózsa. A dobozka ügyesen, szépen várja a megtalálóit. A koordináták jók.
  • Pietrele-vízesés Gyors találat. A tavalyi térkép miatti kudarc után az idén sikerrel jártunk. Mire kimondtam, hogy körülbelül abban a sziklában van a doboz, arra már meg is lett.
  • Látogatható a várkastély, már ami maradt belőle. Amikor ott jártunk, a kapu nyitva volt, és éppen egy lagzis fényképezkedés zajlott.
  • Megtaláltuk, de a rejtek elég nyaktörő, nem mondom. 160 körüli mélységgel csak a panorámát csodálhatod, ha nincs veled kisszék.
  • Szemeskő - Büdösfürdő A Szemeskőn. Büdösfürdő felől közelítettük meg. Az sűrű erdő nagyon eltakarja a sziklát, jól el van rejtve ez a Szemeskő a szem elől.
  • Szentháromság sziklája Majdnem drive-in rejtés. A vasúti híd, illetve a Szentháromság sziklájának közelében, mindkét oldalon hatalmas parkoló áll rendelkezésre. Először a remetekolostort néztem meg, a geodoboz után is kutatva.
  • Királyok útja Transalpina. Az új útnak köszönhetően olyan helyek lettek elérhetőek az átlagember számára is, amelyekért máskor sokat kellett gyalogolni. Én éppen egy vasárnapi nap jutottam el ide, hát a helyzet hasonló a Transzfogarashoz hétvégeken.
  • Sok szép emlékkel ajándékoztak meg, köztük az az érzés, amit a Szarkakő 40 m magaból nyújtott. A geoláda megtalálása nem csak pár perc volt, viszont fokozta az öröm érzését, hogy ha kissé repedten is de rátaláltunk.
  • A szent Antal kápolna után kisétáltunk a tetőre is. A Salvator kápolna ajtaja zárva volt csak a Szenvedő Jézus kápolnába tudtunk bekukkantani.
  • Mundra-csúcs - Páring-hegység Másodszori nekifutásra meglett. Megérkeztem a csúcsra. A Coasta lui Rus és a Gruiu-csúcs közötti nyeregből közelítettük meg, ahol sátraztunk négy napig.
  • Felszegi csengettyű - Csíkszépvíz Mienk volt az elso bejegyzes. Megtalaltuk, koszonjuk.
  • Megtaláltam a dobozt.Kivilágra olyan mint az Akó kapu-i Csikszentkirály előtt.
  • Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár Ezeréves templom. Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet. A székesegyház zárva volt, de a püspöki palota portájáról egy néni szívesen kinyitotta.
  • Kivancsi fancsi voltam arra az oriasi kopjafara. Nem is csalodtam.
  • Szent Orsolya- és a Ferences templom - Nagyszeben Kolostornál. A zárdatemplomot megnéztük, és mentünk is tovább. Mert túl sok időbe telt volna a számigálás, és sok szép látnivaló van még Szebenben.
  • A geodoboz a vár fölötti domb tetején, egy kivágott fa törzsének üregében található, pár lépésre a tisztástól, az erdőben. Érdemes megnézni a rejtekhelyhez tartozó képtárban a fényképeket.
  • Meglett a centenárius sírkő.
  • Katolikus templom - Jobbágytelke Hatalmas tuják takarásában. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt. A rejtek megfelelő, talán a dobozkát érdemes lett volna átlátszó fóliával bevonni, hogy a feliratozás épen megmaradjon.
  • Kilátó - Piroska-tó - Szováta Koordináták. Köszönöm a pontosítást, a koordinátákkal általában hadilábon állok, ezért is igyekszem megfelelő leírást mellékelni. Néha mikor evidens, hogy pontatlan a mérés, szoktam jelezni is.
  • Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre. Egy darabig kocsival, majd árkon-bokron keresztül gyalog a Disznórió szikláihoz.
  • Pedig ez olyan galamb, amelyik nem tud elrepülni :-). Igen, gps nélkül egy picit tovább tart a keresgélés.
  • Jó érzés elsőnek megtalálni egy rejtekhelyet, bár szégyellem, hogy eddig nem tudtam az almafa létezéséről.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Földvár temploma? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!