Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Feketehalom tavai

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Feketehalom tavai

Feketehalom tavai..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Feketehalom tavai felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Első katonai felmérés Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűr árok töltésvonulat
Első katonai felmérés
A fürdő romokban
A fürdő romokban
Hódgát Hargitafürdő meddőhányó zagytározó bányanyílás bányajárat
Hódgát
Keresztalja
Keresztalja
A Csukás-tó Csukás-tó
A Csukás-tó
A zuhatag tetején Csáklya hasadék
A zuhatag tetején

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Feketehalom tavai fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Feketehalom tavai!

A 3,58 km távolságra található, legközelebbi település, Feketehalom turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Feketehalom
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. A geodoboz úgy tűnik meg akart lépni, mert a földön találtuk meg a padok mögött. Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt.
Református templom Kézdimárkosfalva A falu a templom védőszentjéről, Szent Márkról kaphatta nevét. A régi templom már nem létezik, helyébe 1875-ben új templomot építenek.
Sugásfürdő Megtalaltuk. Megtaláltam a geodobozt, Marci barátommal együtt. Egy fa torzse es egy kivagott fa torzse koze van elrejtve, henger alaku, 15cm hosszu, feher doboz. Sugásfürdő Sepsiszentgyörgytől 8 km-re fekszik nyugatra.
A Honvéd-kút az Erős-oldal aljában, a Sepsiszentgyörgyről Sugásfürdőre vezető aszfaltút mellett található. A kiépített pihenőhelyen három forrás is található. Valamikor jó bővön folyt itt a víz.
Sündisznó-szikla Ürmös A falu délnyugati kijáratánál, a régi térképeken Kiskőbányának nevezett részen, egy különleges, sündisznóhoz hasonlító sziklát találunk. Megtaláltam, kár, hogy cigánytelep van a tövében.
Tettem egy új dobozt, hátha hosszabb életű lesz. Az üldögélős, illetve elmélkedős módszerrel nem sikerült megtalálnom a geodobozt. Kicsit üldögéltünk a padon és elmélkedtünk. Farkaslaka a Felső-Nyikó völgyében, a Nyikó mindkét partján, a Gordon-tető aljában települt, a térség legjelentősebb települése.
Kerekes Julcsa háza, és annak kapuja - Homoródszentmárton. Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház.
György Krauss-ház Segesvár Ebben a házban lakott Krauss György (1607-1679), Segesvár krónikása és történésze, a XVII-dik századi Erdély történelmének szerzője.
Csókás-feredő Csernáton Édes-kénes, lúgos gyógyvízes fürdő, amely 2012-ben kalákában készült el. Meglett, és a viszonylag új feredőt is megcsodáltuk, megszaglásztuk. Mivel még nem jartunk arra fele, a mai szép napot annak környéknek szenteltük. Ide már feljöttünk a terepjáróval.
Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Málnavész-tisztástól a Homoródi Bükk gerincéig terjedő, kápolnásfalusi szakasza.
Erődített evangélikus templom Felmér Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül. Erre tanú a templom maga, melynek stílusjegyei az átmeneti (román-gótikus) korra utalnak.
Sósvizes kút Mirkvásár A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
Főleg télen, itt ajánlott a nagyobb elővigyázatosság. A Csukás-hegységben, a Zákány-gerincen észak felé haladva, miután átmentünk a Réz-híd alatti kis nyereg-szoroson, egy sodronykötéllel biztosított sziklapárkányra jutunk, melynek a Láncoknál a neve.
A Fogarasi-havasokban található 2544 méteres Moldoveanu-csúcs Románia legmagasabb pontja. Szeptember 6-án bukkantam rá, első megtalálóként. A román geojátszótéren, SorinIov felhasználó jelentette be, hogy folyó év október 1-én kereste, de nem találta meg a geodobozt. Fogarasi gerinctúránk 3-dik napján találtam meg, koordináták nélkül.
Gótikus erődtemplom Almakerék A templomot a falu birtokosai, az Apafiak építették Szűz Mária tiszteletére a 13-dik században. Aki arrafelé jár ne hagyja ki, csodálatos templom a védművekkel együtt. Először Henrik nevű plébánosa kapcsán említik 1289-ben, majd 1317-1320 között a pápai tizedjegyzék részére készült számadásban is szerepel.
Nagy-aratás Máréfalva A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig. Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon. Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé.
A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Ez is egy szép templom, de a kapu itt is zárva. Hát, a geodobozt nem ástam el én sem, a trekkingklub sem, Irén sem :-). Miután megtöltöttük a pillepalackainkat borvizzel, gondoltuk, hogy megkeressük ezt az új ládát a templomnál.
Csíkmindszent és Kotormány között egy hegygerinc található, mely kelet-nyugat irányban helyezkedik el, neve az Árnyék. Kellemes hangulatú völgy. A Csíkmindszent felőli oldalában, viszonylag rendezetten, egykor néhány fenyőt ültettek.
Ha valaki még nem járt ennél a templomnál, mindenképp látogassa meg. Ez pedig igy van, a regi szep emlekek. Megtaláltam a dobozt. Étfalva református temploma 1802-ben épült feltehetően egy korábbi helyén.
Almakerék várhely Almakerék falu délkeleti szélén, közvetlenül az utolsó házak fölé emelkedo kis dombteton állhatott Almakerék vára. Rusu szerint eredete a XIII-XIV-dik századra teheto, felszínén régészeti kutatásra eddig még nem került sor.
Vasárnap a Bucegiben túráztunk, és mivel ott jártunk megkerestem a geoládát.
Papolci panoráma Kommandóról ereszkedve, a biciklisek számára kissé riasztó mocorgásokat hallva, de közben szökkenő őzet is látva jutottunk el erre a helyre. Marcius idusan Kezdivasarhely fele tartva tettunk egy kiterot a papolci utra. Papolcról Komandó fele gyönyörű őszi panoráma fogadott,  innen a Perkő is látszott a szép tiszta őszi időben.
A Hargita hegység és a Baróti hegyek között, a Hatodon vezet át az út, az Oltfejből, Háromszékről Erdővidékre. Ez a Hatod hágó 710 méteren.
A Nagy-kő-havas hegységben két fő rétegben áll a kréta-konglomérát, s e közé ékelődve találunk egy több száz méter vastagságú mészkő réteget, mely a tetőgerinc alatt vonul végig és az Írott-kőnél bukkan elő. A Garcsin völgye felől közelítettem meg a Nagy-kő-havas gerincét, a kék kereszt jelzés mentén. Megtaláltam a dobozt. A kövek írásos részét alolról lehet megcsodálni, tehát a Nagykőhavas csúcs fele vezető ösvényen mielőtt kiérnénk platóra, balra kell térni.
A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek. A doboz ott lapul az urnanak nevezett elhagyatott kovazaban, a leirtak szerint annak rendje es modja szerint. Ha az elozo megtalalo utan kerestem volna meg a ladikat, akkor sokkal konnyebb lett volna nekem is. Mikor nagymamámat kivittük a családorvoshoz, és amíg ő bent volt leléptem és megkerestem ezt a geodobozt.
Bolond-borvíz Olasztelek Az olaszteleki Bolond-borvíz a Kormos-patak és az egykori Malom-árok találkozása közelében, attól délkeletre található. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
Viadukt Keresztvár 1924 és 1928 között a Brassó-Bodzaforduló vasút építése a fellendülés időszakát jelentette Keresztvár életében. Ugy nez ki, hogy nagyon nem tolongtak e rejtek korul. Többször megcsodáltuk már ezt a hídat átutazva alatta, ezúttal úticél volt.
Nagy-kő-havas csúcs Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el.
Keresztény-havas-csúcs
A Sárga-tető (Gelberreeg) déli oldalában levő sziklafal mintegy száz méter hosszú, és kelet-nyugat irányban nyúlik el. Mindig azt hittem, hogy ez lösszfal. Kőhalom várától északnyugatra, 1 km távolságra, a Sövénység-patak földrajzi bal partján, a DN13-as nemzeti úttól alig száz méterre, egy látványos sziklafalat találunk.
Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A sziklás alakzat csúcsa az N 46. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik.
Sylvester Lajos emléktábla Csernáton Lajos bátyám a falu jeles szülöttje.
A Kiskacsák tere a Tímár-torony és az Ónművesek tornya közelében található, melyek várfolyosóval vannak összekötve. A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is.
Héjja-emlékház Gelence A gelencei emlékházat szombaton, 2024 május 11-én nyitották meg, a jövőben skanzent, szabadtéri múzeumot terveznek itt kialakítani. Héjja István Gelence egykori adó- és közigazgatási jegyzője volt, tevékenyen részt vett az egyházi életben, és szolgálta a falu közösségét.
SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra Bereck ezúttal sem tudta megszerettetni magát velem. Ott voltunk a rejtésnél.
Felsőporumbák falu területén található a Tündérek völgye Agyagkastély, egy magánkezdeményezés, mely 2014 márciusában indult. Ott jártunk tegnap, és a csodálkozástól tátva maradt a szánk. Szabályaink értelmében csak akkor jár pont, ha a kincskereső geodobozt is keresett. Inkább furcsa de azért érdekes "kastély".
Négy ház Harmadszor jartam ott, mikor vegre sikerult megtalaljam. Miután végignéztük, egy másik kincskeresővel az összes akácfát. Minden akacfat vegigjartam, mig megtalaltam. Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között.
Szászfehéregyháza jellegzetes házakkal rendelkező szász falu. Hiszen délután 2 és 4 óra között ebédszünet miatt szünetel a látogatás. Megtaláltam. Egy kicsit kellett várni míg kinyitott, de megérte, és addig is nyugodtan lehetett keresni a ládát.
Katolikus kápolna Kézdisárfalva Sár nincs, falu megvan, doboz rendben. Sajnos ezt a templomocskát az utóbbi időben többször is kirabolták. Kicsi falu kicsi templom. Régi templomát, mely kinn állott a mező szélén 1648-ban építik.
Kőhalom vára De visszajon. A Rejtekhely vadászat Erdélyben harmadik találkozó, harmadik napján, már kisebb csapattal. A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt.
Mária oltár Büdös-hegy A Büdös hegy oldalában nagyon sok a látnivaló - Érdemes bejárni alaposan a környéket, van érdekesség bőven. Oltárhoz tartva megzavartunk egy macit és bocsát az út mentén. A büdös barlangtól lefele jövet megkerestük ezt a dobozt is. A megtalálást segítő információ egy picit pontatlan, de kétségtelenül segít a geodoboz megtalálásában.
Gorgán-patak völgye Torja Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Torja után az első nagyobb völgy jobbra.
Unitárius templom Alsóboldogfalva Újszékelyen felül, a Szurdokpatakának torkolatja előtt fekvő Alsó-boldogasszonyfalva következik, melyet a nép rövidítve egyszerűen Bodogfalának nevez. Ezen elnevezés szűz Máriától származik.
Nyeregszorosok közti csúcs Fogarasi-havasok A Hölgy és az Ördög nyeregszorosok közti csúcs.
A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el. Ugy sikerult megtalalnom, hogy atmasztam a keritesen, es szembol sokkal egyszerubben meglett. A Vár-térről közelítettük meg. Kérdés hogy ki melyik oldalon áll.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Feketehalom tavai adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A facsonkot nem találtam meg, helyette viszont voltak kövek. átvizsgáltam azokat is, de nem találtam semmit.
  • Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat. Miközben szegény párom és szegény játékvezető a Naskalatot mászták.
  • Ma kíváncsiságból ellenőriztem a rejteket. Örömmel tudatom, hogy a dobozka a helyén van.
  • Jézer-tó - Kelemen havasok Szemerkélő őszi esőben, nyáron. A Transzkelemen egyik célpontjaként jelöltem meg a tavat, bár jártam már itt, azért nem akartam kihagyni, mert nagyon szép látvány, nekem nagyon tetszik. Én is úgy voltam vele először, hogy valami nagyobbra számítottam, de ahogyan a Bigár vízesésnél is, ha a természet által nyújtott szépséget nézem, el kell ismernem, hogy mindenik egy-egy gyöngyszem, és mint olyan, a gyöngy sem a méretéből adódóan szép.
  • Megtaláltam, méghozzá egyedül és GPS nélkül. Csinos kis "láda".
  • Latom mar fakirok is megjelentek.
  • Apor-bástya - Tusnádfürdő Húsvét vasárnapján. Megtaláltam a ládát a feleségemmel együtt. Húsvét vasárnapján voltam a bástyánál s gondoltam, megkeresem.
  • Postarét Esti városséta gyümölcse. Ez a találat is a tegnapelőtt esti városséta gyümölcse. Legközelebb fényképezőgéppel, teli akkuval felfegyverkezve érkezem a helyszínre, hátha a fotózás majd orvosolja az álmosságom.
  • Gratulálok a GPS adatgyűjtő elkészítéséhez. Le a kalappal :-).
  • Ujratelepitettuk a ladat a regi helyere.
  • Itt mi lettünk az ezüst érmesek.
  • Csiga-domb - Korond Lecsillapodott a forrás. A szencsedi tótól jöttünk át a Csigadombra. Többször jártunk már itt, de vendégeink, akikkel voltunk, még nem jártak itt.
  • Madarasi Hargita-csúcs Kopjafák. Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Derékig érő hó volt az ösvény mellett.
  • Fingós borvíz - Kisbacon Kertek hatanal, bujkalva. Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes. Lehet azert is mert en eloszor hatulrol probaltam megkozeliteni, talan igy izgalmasabb, de nem az volt.
  • Megtaláltuk, a leírás szerint. Gyönyörű templom.
  • Teljes sebességgel nekicsapódni egy szűz rejteknek? Tárt végtagokkal?
  • Rendezett hely. Ritkán látni ennyi kopjafát egy helyen.
  • A Mesebeli tisztás volt az úticél, de ha már itt jártunk, leellenőriztem a környék rejtéseit. A Som-kút mellett elrejtett geodoboz eltűnt.
  • Senki tava - Csíkszereda Senki sehol, se doboz. Ügyes-bajos dolgaimat intézendő, Szeredába karikáztam, és mivel ugy találtam, hogy még jól belefér, hazafele kiruccantam a Senki tavához egy ujabb rejtekhelyet kipipálni. Még jó idők jártak, ha elindultam valamerre, 10 közeli meg nem talált rejtekhelyet is meg tudtam nézni a webhelyen :-)A Gábor 77 bejegyzését is elolvastam, a rám jellemző felületességgel, és miután aránylag könnyen beazonosítottam a szóban forgó bokrot, csak csudálkoztam miközben a csihánok össze-vissza csíptek, hogy ha neki igen, nekem miért nem?
  • Csonkatorony - Csíkszenttamás Fent, de nem ott, ahol először gondolnád. Mi a teendő, ha én először több rejtek-gyanús zugra is gondoltam. Néhány meddő próbálkozás, ideges téblábolás után a fal másik oldalán.
  • Udv, tud meg valaki valamit errol a dobozrol? Haromszor is nekiindultam, de nem talaltam meg.
  • Annak ellenére, hogy nap mint nap látom, sose voltm eddig itt. Egyszerűen fantasztikus, de nem is lehet azt így leírni, látni kell.
  • Juhéé megvan, bár eléggé egyértemű, hogy melyik fa, ha az ember tudja a helyet. :) Azt az egyet sajnáltam, hogy nagyon apró a doboz és nem lehet belé meglepetést rakni :(.
  • Krisztus lábnyoma - Avas-tető Hát még most sem értem. Hogy mért nem a terepjáróval mentünk, mért nem a Land Rovert vettük elő a garázsból, így a Porschét kénytelenek voltunk a domb alján leparkolni és gyalog felmászni a tetőre. Nem is lett volna ez olyan nagy baj, ha nem lett volna olyan nagy meleg.
  • Ma délben jártam a romos Haller kastélynál. Azt tudtam, hogy romos, de nem gondoltam, hogy ennyire.
  • Varázslatos. Nem jártunk még a Hargita ezen részén, most végre itt volt az ideje.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Feketehalom tavai? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!