Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Alsóvenice

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Más adat sem templomáról, sem híveiről nincs. Valószínű, hogy már a tatárjárás elsöpörte templomát és katolikus híveit...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Alsóvenice felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A madárház kreatív ötletes szokatlan rejtés geodoboz geoláda
A madárház
Legendás hely Könnyáztatta kő Csalhó Sztaniló
Legendás hely
Gácsér Gyilkos-tó
Gácsér
Sikló - 2 Likaskő Sepsibükszád
Sikló - 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Alsóvenice fotóalbumba!

1235-ben plébániatemploma van, ebben az évben plébánosa Konrád, aki ellen és több erdélyi pap ellen panaszt emel Raynald erdélyi püspök. Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Alsóvenice!

A legközelebbi település Alsóvenice, 0,2 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Alsóvenice közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Királyhalma 5,6 km-re.
1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
Evangélikus templom Halmágy 6,4 km-re.
Szász telepítés, 1488-ban a török támadás elnépteleníti, ekkor 1488-ban magyar családnevek szerepelnek. Bazilikális rendszerben épült háromhajós temploma 1260 előtti vagy legkésőbb ekkor kezdik el építését.
Kincsek völgye Páró 6,7 km-re.
A Kincsek pataka a Capul Homoraciului és az Osoiul Mare nevű dombok között ered, északnyugat felé folyik, és Páró község előtt felveszi a Muncsel (Muncelul, Lecioru peste totu) nevet.
Sziklakapu Felsőkomána 7,3 km-re.
Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának. Egykor a két szikla közötti távolság kisebb volt, a Komána-patak völgyében haladó szekerek és gépkocsik számára szélesítették itt ki az átjárót.
Faragott kő bazaltfal Felsőkomána 8 km-re.
A Faragott kő geológiai természetvédelmi terület a Persány-hegység legdélebbi bazaltkitörése. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
Kőember Felsőkomána 8,5 km-re.
Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz. A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett.
Templomerőd Szásztyukos 10,5 km-re.
Első említése 1373-ból ismert, 1494-ban a község a Hét-széktől nyolc arany támogatást kapott templomépítésre. Szásztyukos község az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyukos-patak mellett fekszik.
Földpiramisok Sona 11,4 km-re.
Tigáj-vízesés Felsőkomána 12,1 km-re.
A zuhatag a Szarvas-tetőtől délre található, a Tigáj-völgyében (régebbi térképeken Szarvas-völgy), közvetlenül az út mellett. A Tigáj-vízeséshez Felsőkomána faluból kelet felé indulva érhetünk el, a Komána völgyében a patak melletti erdőutat követve.
Bazalt mikro-kanyon Olthévíz 13,9 km-re.
Bazaltos kőzetek alkotják, melyek körülbelül 1 millió évvel ezelőtt keletkeztek. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon. Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található.
Guthman-Valenta kastély Olthévíz 14,1 km-re.
Az olthévízi Guthman-Valenta kastély a Kálnoky-kastélytól 300 méterre dél-délkeletre található, az ortodox templom szomszédságában. A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Ez az épület még megmenthető.
Haller-udvarház Olthévíz 14,1 km-re.
A feltételezések szerint 1553-ban építették egy középkori kolostor romjain, állítólag Bethlen Gábor is lakott itt egy ideig. Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély. A Haller-udvarház Olthévíz központi részében, egy festői és szépen karbantartott, évszázados tölgyfákkal teli parkban található.
Nárciszrét Sárkány Vád 14,3 km-re.
A híres Nárcisz-mező (románul Poiana Narciselor és Dumbrava Vadului néven is ismert) tulajdonképpen egy 394 hektár kiterjedésű, nedves talajú, ritkás kocsányos tölgyes, amelynek tisztásait májusban ellepik a csillagos nárcisz fehér virágai. A doboz továbbra is várja a keresőket, a nárciszok kezdtek virágozni. Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. Mivel a hasonló tölgyesek többségét már kivágták, a terület nemcsak a nárciszok miatt, hanem mint a vidékre korábban jellemző növénytársulás fönnmaradt képviselője is érdekes.
Templomerőd Kóbor 14,5 km-re.
Az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyúkosi-patak mellett fekszik Kóbor község. Kóbor falu első említése 1206-ból való, ekkor Villa Cowrnh néven említik.
Régi Olt-fahíd Hévíz 14,8 km-re.
A hévízi Olt-híd újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
Fehér kút 15,3 km-re.
A 85 km2 felületű természetvédelmi terület 17 km hosszúságban nyúlik el, a Bogát-patak völgye mentén. A Persány-hegység központi részében, a Bogáti hágó és Oltbogát között terül el a Bogáti erdő.
Templomerőd Garat 15,5 km-re.
Négyzetes alapú szentélyét kereszthálós boltozat fedte, a hajót pedig sík mennyezet, apszisa félkörívvel zárult. Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt.
Régi Móric-fahíd Homoród 15,8 km-re.
A homoródi Móric-híd (régi osztrák térképen Morizbrücke) újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
Ortodox templom Oltbogát 16 km-re.
Útban a Datki-szoros felé, a DN13 jelzésű út felől, mielőtt beérnénk Oltbogát faluba, egy faragott kőből készült templom hívja fel magára a figyelmet. Az ortodox templom, mely a falu felett és attól nyugatra található, 1982-ben volt felszentelve, és Szent Piroska nevét viseli.
Erődített evangélikus templom Felmér 16,5 km-re.
Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül. Erre tanú a templom maga, melynek stílusjegyei az átmeneti (román-gótikus) korra utalnak.
Lutheránus templom Zsiberk 17,3 km-re.
Mivel XIII-dik századi szász telepítés, román stílusú temploma is a XIII-dik században épül. Erődített templom volt kettős várfallal.
Büdöskútfő-fürdő Kőhalom 17,8 km-re.
A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt. Több mint százötven évvel ezelőtt népszerű fürdőt létesítettek itt.
Kőhalom vára 18 km-re.
Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt. Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom. A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. De visszajon. Mogorva munkasok kiutasitottak az udvarrol, s elment a kedvunk.
Katolikus templom Kőhalom 18,1 km-re.
A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg. A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek.
Evangélikus templom Kőhalom 18,1 km-re.
Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII-XIII-dik században épül. Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik.
Régi Olt-fahíd Fogaras 18,3 km-re.
1778-1782-ben épült, 1906-ban bontották le, miután 1905-ben új vasszerkezetű hídat építettek mellette. A fogarasi Olt-híd Fogaras város szélén, a Fogaras-Segesvár úton áll, vámoshíd szerepét töltötte be.
Datki-szoros 18,3 km-re.
Egykori fürdő és iszapforrások Homoród 18,4 km-re.
A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre. A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók.

Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Alsóvenice adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Csíkkarcfalva erődtemploma: Végre megkerült - Már-már feladtuk a doboz keresését, amikor még egyszer utoljára átgondoltuk a leírást, és meglett a doboz is. Valóban huncut rejtés, előre egyből arra gondoltam, hogy ott lesz, csak az óvatos skalpolás nem hozott eredményt.
  • Vaskereszt - Szind-tető - Tordai-hasadék: Címkézett fotó - A Kis Balika barlangnál nem volt lehetőségem keresni a dobozt, de nem gondoltam, hogy itt sem lesz. A Szind-tetőn több csoport is volt a rejtek közelében, az egyik a vaskereszt körül.
  • Dungó feredő - Homoródkarácsonyfalva: Megújult - Sok kéz önkéntes munkájával és nagylelkű támogatásokból újult meg az elmúlt tíz nap során a Homoród mentiek népi feredője. Megtörténhetett, hogy az itt újra elrejtett geodoboz is eltűnt a felújítás során.
  • Tiha-tető - Kelemen-havasok: Ott hever a téma a Tiha-tetőn - Szépek a képek, úgy néz ki a fotótéma is ott hever a Tiha-tetőn. Nyugodtan tölthetsz fel nagyobb méretű képeket, maximum 1024 pixelig.
  • Csíkszentléleki 500 éves hársfa: Villámlátogatás - Tettem a dobozba írószert és elindítottam útjára a Hargita 40 GeoKret-et.
  • Kisdisznódi vár - Kisdisznód: Ez is eltünt - Sajnos ez a geodoboz is eltünt. A fal elötti bokrok már nem léteznek, az üregben nincs semmi.
  • Pakulár-kő: Gyönyörű hely, de nincs láda - Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. A hely gyönyörű és nagyon sok vad van.
  • Nárciszrét - Sárkány - Vád: Április végén, a nárciszmezőn - Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. Nem én voltam a szervező, és azt is tudtam, hogy a nárciszok még csak korulbelul 3 hét múlva kezdenek virágozni.
  • Homokkő képződmények - Homoródalmás: A Térképek feliratú doboz - Bármelyik rejtekhely ládaoldalán, a jobb oldalon, felül, a Térképek feliratú dobozban levő hivatkozásokra kattintva. Az adott felhasználó tevékenységének függvényében, tehát az elmúlt egy évben összegyűjtött pontok számától függően kevesebb vagy több hivatkozás jelenhet meg, kevesebb vagy több információhoz, tartalomhoz lehet hozzáférni.
  • Evangélikus erődtemplom - Szászveresmart: Hétfő - Hogy csináljátok? Amíg más rendes ember hétfőn dolgozik, ti kirándultok és sorra látogatjátok a templomokat.
  • Sziklavilág - Szent Anna-tó: Ép és egészséges - Esős napon kerestük fel a ládát. A rossz idő miatt az utolsó 100 méteren már műholdjelünk sem volt.
  • Vashámor - Szentkeresztbánya: A volt vashámor - A helyszín valóban gyászos. Nem is csodálkozok rajta, hogy eddig senki sem kereste meg ezt a geodobozt.
  • Sziklakapu - Havasgáldi-szoros: Utolsó a mai napra - Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. Nagyon könnyen a kezünkbe került, mert egyértelmű a rejtek.
  • Bükkfej: Bükkfej felé Köpecről - A "következő" megtaláló meg is "érkezett" :-). Köpec felől közelítettem meg a rejtekhelyet, mely még 2,5 km-re volt légvonalban attól a helytől, ahol a gépkocsimat hagytam.
  • Krassó-Szörény Geotábor: Megegyszer es utoljara krasso - Ugy emlekeztem,hogy bejelentkeztunk a talan jovunk, de vegul is tenyleg nem jelent meg sehol. Igaz masok sem jelentek meg sehol, kivetel a Nem.
  • Tolvajos-tető: Tolvajos-tető - Ez is előkerült a lomtárból.
  • Felsőtorjai református templom - Torja: Sikeresen megtaláltuk - Bár a bal felén volt.
  • Borsáros-fürdő - Csíkszentkirály: Nincs - Doboz az nincs. Üvegtörmelék az van.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Alsóvenice? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.