Az egyik kép címe A szarvak között, a másiké Lovas farmról. Sepsiszentkirály környékét böngészve a neten, két érdekes fotóra bukkantam a Panoramio egyik oldalán.
Megkerült az ozsdolai Óriáskő is. Soha se fedeztük volna fel, ha nem rejtettél volna oda ládát. Meg juniusban kerestem meg ezt a helyet, tenyleg erdekesek ezek a nagy kovek. Az Óriáskő Szotyor határában, a falu felső végén, a sportpálya fölötti terasz oldalában van, a Köveskert nevű helyen.
A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával. Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé.
A bözödi levenduladomb a tó keleti végénél, a kőrispataki letérőnél található, különleges helyszínen. 2023-ban június 20 és július 9 között szerveztek nyílt napokat, naponta 10-21 óra között.
A Faragott kő geológiai természetvédelmi terület a Persány-hegység legdélebbi bazaltkitörése. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
Megtalaltuk. Nagyon helyes. Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva, de miután úgy feltúrtuk a helyet, hogy a vaddisznók elbújhatnak mellettünk, végül csak előkerült a dobozka. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is.
Sepsibükszád határában, a Rakottyás-patak és az Olt közös teraszormán, ez utóbbi jobb parti hegyfokán, a Zsombor-patak beömlésétől északra fekszik, az őskori telepre épült, kora középkori Vápa vára. Szép volt az idő, gyönyörű volt a kilátás. Jo kis seta. Tegnap találtuk meg a tusványosi geocitrom alkalmával.
Bagoly Kovaszna A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Ott voltam a rejtesnel. Örülök, hogy a szülőfalumba is eljutott ez a játék. Nagyon szívesen.
Lisznyó a Székelyföld déli részén, a Bodzafordulói hegység egyik völgytorkolatában, a Háromszéki medence keleti peremén található. Ma székely zászló van a zászlórúdon. Megtaláltuk, és csatlakozva az elöttünk szólókhoz akik nem jegyezték még be a találatukat, valóban hideg - sőt március 23hoz képest nagyon hideg van. Elindultunk mi is egy kis setara.
Ötletes helyen van, habár most a gaz teljesen körülnőtte. Ma újra felkerestem a rejtekhelyet. Mi lehet annál izgalmasabb, mint egy duplán szűz geodobozt megtalálni? Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település.
Szűcsök bástyája Segesvár A Szűcsök bástyája a segesvári vár délnyugati oldalán található. Az 1676-os tűzvész elpusztította, de később újraépítették.
Szent Katalinnak ajánlották a katolikus templomot Szentkatolnán, előtte emlékpark áll, a falu szellemét dícséri. Sokat jarok erre mostanság, hamarosan viszek egy dobozkát is. A rejtek végül is a temetőben van. Szep rendezett ez az emlekpark.
Részletesen is be fogok ezután számolni. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is.
Kibicikliztunk Kezdirol, es megleltuk. Aki 1,50 mély vigyen kisszéket. Ma ez is meglett. A Torja patak völgyének jobb partján, Altorja folytatásaként alakult ki Felsőtorja - temploma 1332-ben már létezett azon a helyen, ahol ma is áll.
Minimum Party Kászonaltíz Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19. Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely.
A Nap haza Kovaszna A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m, a menetidő 1 óra, a szintkülönbség 5 m. A nehézségi szint könnyű, az útjelző oszlopok színe világosbarna.
Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Ha jól számolom, és a Gábor által megadott koordináták helyesek, akkor eddig 4 bunkermaradványról tudunk az Árpád-vonal erődrendszerének kászoni szakaszán. Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. Bár nem ide terveztem a ma délutáni kirándulást, végül mégis ide jöttem, megkeresni Gábor geodobozát.
1446-ban jelentkező neve (Marienburg) Mária tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik, az 1417-ben feltűnő Erenberg szász lakosságra utal. Szerencsére könnyű helyen van. Könnyen meglett, de az a fránya kő majdnem kifogott rajtam. Meglett, jó hogy van akinek befér a keze.
Nyomáti sírkövek A kígyót gazdag jelképi tartalma alkalmassá teszi arra, hogy helyet találjon a sírkövek ábrázolásai között. A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt :-).
Alsótiszástövi borvíz. Az Olt partjan levo borviz szep rejtekhely. Eddig ez elkerülte a figyelmünket. Ha mar Tusnadfurdo, akkor legyen borviz.
Bunkerek az Árpád-vonalon Gyimesközéplok A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van. A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. A zsidó temetőtől jó kapaszkodón kell feljönni a rejtekhez.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, Kós Károly tervei alapján épült 1911-12-ben. Ideje volt mar ezt a rejteket is bejelentenem. Amikor tudomást szereztem róla, hogy rejtekhelyet telepítettek Sepsiszentgyörgyön, a Székely Nemzeti Múzeumnál, azonnal a garázsba siettem. Elnézést kérek mindenkitől emiatt az amatőr bakiért, nem számoltam az időjárással.
A törcsvári kastéllyal szemben, a patakon túl, egy tisztást találunk. Az erdő szélén betonlépcsők vezetnek egy márványtáblához, oda ahol egy ideig Mária román királynő szívét őrizték. Valóban nagyszerű a rálátás a kastélyra, innen még nem volt fotóm.
Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet. Néhány fát kivágtak, újat telepítettünk a régitől 63 méterre, a patak mentén lefele. Kérem az új koordinátákat, hogy kijavítsam a jelenlegit. Na meg egy koordináta váltás sem ártott volna ennél a doboznál.
A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található. Meglett a dobozka leírás szerint. Megtaláltam a dobozt. Gratulálok a megtaláláshoz.
A Tündérek-útja Vármezőtől keletre helyezkedik el, a Kaca-hegy, az Alsó-Kaca tisztás között, a Kaca-patak forrásvidékén. Északnyugat - délkelet irányban vonul át a Kis-Nyárád völgyéből a Szováta vize völgye felé.
Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.
Az Attila Berg helynév a régi osztrák térképről. Érdemes lenne azonosítani a helyet, és megtudni a helynév történetét.
Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként. A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be.
Tudás vagy szerencse? Egyik legszebb erdo. Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Kisborosnyó részének tekintik Kispatakot, pedig bő 1,5 kmtávolság választja el a két települést.
2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Nem gondoltuk, hogy első megtalálók leszünk. Csapatmunkával. Mi vagyunk az első megtalálók, csak "meli" kicsavarta a kezünkből a füzetet.
The 1 km long, 50-200 m wide Borsaros nature conservation area lies on the right bank of the river Olt, at 651 m altitude, to the left of the road leading from Sancraieni to Sansimion. Véletlenül kaptam meg a forrás délnyugati oszlop tövében, csordulásig tele vízzel. A tavasszal megtalaltuk a dobozt. Hamarosan új helyet fogok keresni, egy új doboznak.