Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Szentháromság-vízesés

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Szentháromság-vízesés..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szentháromság-vízesés felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Meredek lépcső a romokhoz Gyimesbükk Gyimes
Meredek lépcső a romokhoz
A gát Dragan-völgy gát
A gát
A csúcs felől érkezve Kis-Királykő kereszt
A csúcs felől érkezve
A templom bejárata Nyárádszentimre
A templom bejárata
Régi kőkereszt Csíkszentimre római katolikus templom
Régi kőkereszt
Kápolna Hosszúaszó
Kápolna

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szentháromság-vízesés fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szentháromság-vízesés!

A 3,57 km távolságra található, legközelebbi település, Baita-Plai turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ponor-rét A Pádisi-fennsík egyik legszebb tája a Ponor-rét. A több napig tartó esőzés után sem volt még feltelve a Ponor-rét tava. Sajnos, a dobozt nem találtam meg. A Csodavár felől érkeztünk a rétre.
Református templom Váralmás Ezt örökíti meg az 1288-ban Mikud bán és Péter erdélyi püspök közötti csereegyezményről szóló oklevél, amelyben említik, hogy itt Szent Demeter tiszteletére szentelt templom van. Váralmásnak a középkorban plébániatemploma is volt.
Algyógy legértékesebb épülete a körkápolna - a közelmúltban elvégzett régészeti feltárások szerint a kicsiny kerektemplom a 11-dik vagy a 12-dik században épült, s így a legkorábbi kerektemplom Erdélyben. A rotunda, egykor plébániatemplom, a református templom kertjében áll, a paplak közelében.
Dendrológiai park Gyulafehérvár Mután megjártam a Mammutot gondoltam megkeresem a dobozkát a dendrológiai parkban. Aznap a Torockói-hegységben túráztunk, rejtettünk egy új geodobozt a Szív-tisztásra rálátást biztosító pontnál.
Fehér-kövek A Vlegyásza egyik látványossága a Fehér-kövek, az impozáns, vakítóan fehér, hatalmas mészkőoszlopaival.
Lunkoj-to
Szervátiusz Múzeum Kolozsvár A Szervátiusz Múzeum a kolozsvári Szent Mihály Plébánia épületében, a plébániaházban található állandó kiállítás, melyet megnyitóját 1996-ban tartották.
Szilas-patak rezerváció A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe. Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben.
Mariuta-szikla Csáklya-hasadék A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is.
Kerek tisztás Hója-erdő A Hója egyben hegygerinc és erdő is, Kolozsvártól, illetve a Törökvágásnak nevezett, természetes módon képződött hágótól nyugatra található. Kiterjedése körülbelül 295 hektár, legmagasabb pontja 506 m-en található.
Carligati-csúcs
Harasztosi-Magura A Harasztosi-Magura a Bihar-hegységben a Belényesi-medencében található. Sokadszorra járva itt a Harasztosi-plájon elmondhatjuk, hogy aki ellátogat erre a helyre magával viszi e tájból áradó végtelen békét és nyugodtságot.
Csizmadiák céhháza - Deák Ferenc utca 23-25.
A torockószentgyörgyi vár, a Vársziklára épített erődítmény, a XIII-dik századtól kezdve áll ellen az idő vasfogának és a támadóknak. Egy kellemes, Torockón eltöltött Szilveszterezés után, január első napján. Október elsején, a biciklikirándulásom alkalmával ezt a geodobozt is megkerestem. Persze a var sose maradhat ki, de ezuttal a geoladat is megkerestuk, meg is talaltuk.
A piski-i arborétum egy mesebeli szép hely, annyira, hogy egy órát kóvályogtam benne a zuhogó esőben, és nagyon jól éreztem magam. Szulinapi ajandeknak bevalt. Retyezát túrából hazafele 4 órát kellett várnunk a vonatra. Nagyon tetszett ez a hely.
A Farkas utcai református templom építészeti és történelmi műemlék-épület, a legnagyobb egyhajós gótikus templom Erdélyben. A ferences testvérek építették késő-gótikus stílusban, Mátyás király rendeletére és anyagi támogatásával. Na, ez jó nagy templom.
Mamutfenyő Székelyjó A Vlegyásza hegység lábánál, Székelyjó és Havasrogoz határán található bolygónk egyik leglenyűgözőbb fájának, a hegyi mamutfenyőnek egy példánya.
Kenedeffy-ház Kolozsvár Kenedeffy-ház - Deák Ferenc utca 2.
Panoráma-kő A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.
A Ponor-kitörés vagy Ponor-vízkelet a Ponor-patak vízkitörése. Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam. A Ponor-réten a víznyelőktől sétáltunk a patak mentén.
A Bástya utca 2 szám alatti Petrichevich-Horváth-házban kapott helyett az Erdélyi Történeti Múzeum.
Csucsa Csucsa látnivalói a Boncza-kastély, valamint a kastély parkjában található 16-dik századi fakastély, illetve egy bizánci stílusú mauzóleum.
Barokk polgárház - Király utca 8.
Római lépcsők Ruda Az egykori, jelenleg felhagyott műemlék bányajárat a Bárza-patak fejénél nyílik, a Brád városhoz tartozó Ruda falutól keletre, Vályaárszuluj településtől nyugatra. A tárna egy enyhén lejtő, 180 m hosszú járat, melyet kétezer évvel ezelőtt a rómaiak ástak, és a híres római lépcsőkkel végződik.
Valkó vára Valkóváralja A várat 1300 körül építették, az egykori valkói uradalom központjaként. A várat, valamint a rejteket megtaláltuk, de sajnos ki van rabolva. Valkó vára Valkóváralja határában, a Berettyó és a Halastó patak által határolt sziklán, a Várhegyen áll.
A Kolozsvár melletti EKE-forrás a Szelicse és Kolozstótfalu közt elterülő erdőben, a Hideg-hegyen található. Igaz, reggel esőben indultam el, de az EKE-forrásnál már sütött a nap. Ugyanúgy visszatettük, köszönjük. Megtaláltuk a ládát.
Karacsay-házak Kolozsvár Karacsay-házak, és középkori városfal-részlet a telek határán. Farkas (Mihail Kogalniceanu) utca 1.
Előbb egy 1336-os évi oklevél szerint a kolozsmonostori apát alá tartozik, majd az erdélyi püspök birtoka. A XIII-dik században feltűnő neve, Zaazfenes szász telepesekre utal, s ez arra a feltételezésre ad jogot, hogy már ekkor temploma volt.
Redut Kolozsvár Az egykori Belső-Monostori utcában álló épület karzatos báltermében több erdélyi országgyűlést tartottak. 1848-ban itt mondták ki Erdély unióját Magyarországgal.
Dragan-völgyi gát A Nagy-Sebes (Dragan) völgy és a Kis-Sebes völgy találkozásánál épült a Dregan-gát. Magassága 120 méter, a tetejének a hossza 424 m, a vízgyűjtő tó területe 292 hektár, gondolom, hogy maximális vízállásnál.
Arkhai szoborpark Magyarfenes Az Arkhai szoborpark Magyarfenesen, Bartha Ernő szobrászművész telkén található, hivatalosan 2014 június 29-én nyitotta meg a kapuit. A háromszintes szoborparkban Bartha Ernő szénából készült, világszinten is egyedi óriásplasztikái tekinthetők meg.
A kolozsvári botanikus kert egy olyan pontját ismerheted meg, ahol elfelejted, hogy egy városban, vagy akár egy botanikus kertben vagy. Körülbelül két órával késtük le, hogy mi legyünk az elsők. Nem győzöm ismételni, egy geodoboz rejtőjének kutyakötelessége értékelni saját rejtését. Az első megtaláló értékelte a rejtekhelyet.
Veres kastély Magyarszilvás A magyarszilvási Veres kastély XVIII-XIX századból származó épület. A helybeli románok nem tudnak a kastélyról, az utóbbi években az iskola működött itt.
Szászfenesi Leányvár A Szászfenestől délre emelkedő kétpúpú domb egy régi várnak a romjait rejti. Jelen voltam a rejtesnel. Egy szép szombati napon megtaláltam ezt a dobozt is. Megtaláltuk, bár először a másik ládára bukkantunk rá, teljesen véletlenül.
Kőlyuk Torockói-hegység A Kőlyukat három játszótér is felfedezte már magának. Kerestem tegnap délután, Székelykő-túránk keretében, de koordináták, segítő információ, minden nélkül, csak pusztán a szóbeszédre hagyatkozva, hogy van itt egy geoláda elrejtve valahol (nem jó néven kerestem, nem tudtam, hogy hivatalosan Kőlyuknak hívják, nem iskola- vagy kollégium-barlangnak).
Kb 20 évvel ezelőtt többször is jártam itt, de nem tudtam a vízesésről. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja.
Thorotzkay-ház - Deák Ferenc utca 51.
Nagy Phaeton vizesés A Nagy Phaeton-vízesés, egy összetett, földtanilag, növénytanilag védett terület, amely vízeséseket, sziklákat foglal magába. A sárga kereszt jelszésről tértünk le a kék háromszögre, sajnos nem néztük meg előtte az út leírását (fentről nem jeleztek semmit az úton), emiatt kissé meglepődtünk.
Gyanta. Sajnálatos hogy ennyire elhanyagolják a temetö karbantartását.
Schilling-ház Kolozsvár Schilling-ház - Deák Ferenc utca 7.

Természeti értékek - Bihar megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szentháromság-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bihar megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Bolgárszegi-kapu - Brassó Pillangót fogni hóesésben. Forralt bor, hóesés, aranylepedő a Republicii-n. Lepkefogó, kincsesláda Ú I.
  • Pedig az egész falrészt összekutattam.
  • Kis Szent Teréz kápolna - Torockó Egy kalandos kirándulás kezdete. Köszi a rejtést. A tömegközlekedés nagyon gáz Torockóra.
  • Megtaláltuk, helyretettük. Mit jelenthet a számsoros tábla?
  • Érdemes ilyenkor felkeresni ezt a helyet, mikor az ember magára van és kedvére nézelődhet, gondolkodhat régi és mai történéseken, és nem csak azért, mert idegenek jelenlétében elég nehéz lenne a dobozt megkeresni.
  • Kétszer kerüld meg a fát jobbről balra, és harmadszorra magától előjön.
  • Rablóbarlang - Herkulesfürdő Hűsülő. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
  • Ez a doboz is megvan.
  • Kicsit lehet hogy ez csalas. A ladat meg akkor talaltam meg amikor nem volt gps-em es nem voltam regisztralva se.
  • Ma ez is meglett. Epp amikor irtam be a fuzetbe, akkor kezdtek harangozni.
  • Harangláb I - Gyergyószentmiklós EKE02. Bár ezerszer jártam már ebben a városban, de ezt a helyet nem ismertem.
  • Tatros-forrás - Bükkloka Nagyon szép környezetben lévő rejtés. Különösen pontos a koordináta megadása. Így a megtalálás semmi gondot nem jelentett.
  • Katolikus templom - Vármező Majdnem beejtettem. Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült. A mellékutcában, pár házzal tovább dolgoztak a tetőn, ezért még inkább vigyáznom kellett.
  • Íjásznő - Marosvásárhely Üres. Sajnos a rejtek üres.
  • Gyilkos-kő kilátó Szikla tetjén. Az idáig felvezető út tele van virággal. A kétféle kankalin között nyílnak harangrojtok, tárnicsok, a szikla meg tele van nőszirommal.
  • Egy könnyű, de csodálatosan szép túráról ejtenék néhány szót. Egészen pontosan egy pár, e túra alkalmával elérhető, Vármező körüli látványosságról.
  • Unitárius templom - Oklánd A templom kivülről is, meg belülről is szép. Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája. Ha valaki tud a létezéséről, messziről látszik.
  • Megtalaltuk az uj helyen is a galamb jeliges rejtest. Szep.
  • A kidőlt fa megvolt, de akkora volt a bozót körülötte, hogy az már gyanús volt. Gondoltam, hogy tán nem ide rejtette BabBerci a dobozt.
  • A második osztrák katonai felmérésen a Honvéd Denkmal megnevezés szerepel, egy kis emlékmű grafika mellett. A harmadik katonai felmérésen szintén, tehát valószínűleg volt itt egy emlékmű valamikor.
  • Dévai várrom A sikló, az új doboz, és a régi képek. Nem értem, hogy miért kell a sárban tapicskolni, amikor ott a sikló :-). Egyébként egy külön élmény azon a ferde pályán a magasba emelkedni, és látványos is.
  • A repedés a betonfalban létezik, de se doboz, se kövek. Nagyon forgalmas hely, nem is csodálkozok, hogy el van tünve.
  • Nem sokáig maradt szűz ez a láda sem :-). Tényleg kimaradt az írószer a dobozból, hamarosan pótolom.
  • A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést". A fa tövénél az üreg nagyon mély, a dobozka nem került elő hosszas keresés után sem.
  • Óriások asztala - Bánya-patak A nyugdíjba vonulás természetes folyamat. A Rejtekhely webfelülete 2005 november 16-án este került használható állapotba, egy hónapi munka után. Persze azóta rengeteg fejlesztésen esett keresztül.
  • Ez mar nem olyan volt mint a reformacioe. Itt hangos volt a templom az enektol, feltem is egy keveset a hivektol.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szentháromság-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 5 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!