Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Lankás-nyereg

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Lankás-nyereg..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Lankás-nyereg felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Régi keresztek Csíkzsögöd felett Régi temető Csíkzsögöd Zsögöd
Régi keresztek Csíkzsögöd felett
Szobor 2 Dálnok
Szobor 2
A bozótban
A bozótban
Urdele-vízesés Urdele-vízesés
Urdele-vízesés
A nyugati sziklafal déli része Gyilkos-kő kilátó kilátópont
A nyugati sziklafal déli része
A patak szintje alól kiemelt forrás Madicsa fürdő borvíz forrás
A patak szintje alól kiemelt forrás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Lankás-nyereg fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Lankás-nyereg!

A 2,53 km távolságra található, legközelebbi település, Poienita turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Lankás-nyereg közelében?
(részletek bejelentkezés után)
2,3 km-re.
3,4 km-re. A zsombolyhoz vezető ösvény mellett még virágzik a turbánliliom. 3,5 km-re.
Csodavár 3,6 km-re. Szebb mint a képek mutatják.
Rozsdaszakadék 4 km-re. A Rozsdaszakadék egy 100 m mély árok, mely a vörös szinű talajáról kapta a nevét. Régebben, igaz akkor még nem tudtam erről a játékról, és akkor nyár volt.
4,1 km-re. Azért hóolvadáskor lehet a leglátványosabb, mikor van csapadék bőven, vagy esetleg nagy zivatarok idején, csak akkor nem a legkényelmesebb.
Iker-zsomboly Elveszett világ 4,2 km-re. Ezeknél a zsombolyoknál sajnáltam, hogy nem voltunk többen és kötelekkel felszerelve, mert le tudtam volna ereszkedni, vagy legalább is probálkoztunk volna.
4,5 km-re. A Pádisi-fennsík egyik legszebb tája a Ponor-rét. A több napig tartó esőzés után sem volt még feltelve a Ponor-rét tava. Sajnos, a dobozt nem találtam meg. A Csodavár felől érkeztünk a rétre. Itt található a Ponor-kitörés.
4,7 km-re. A Pádis szívébe, a Galbina-szirtre hívunk Téged. A szirt több irányból közelíthető meg - a Glavoi-ról, a Csodavártól (a Porcika-zsombolyon át), a Bársza-katlan, illetve az Eszkimó-jégbarlang felől. Eke-túrán voltunk a Pádison.
Medve-kitörés 4,8 km-re. 5,3 km-re.
5,3 km-re. Egy sziklafal alján ömlik kifelé, a pádisi havasi rét földalatti vizeit gyűjti össze és juttatja a felszínre. A Ponor-réten a víznyelőktől sétáltunk a patak mentén. Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam. A Ponor-kitörés vagy Ponor-vízkelet a Ponor-patak vízkitörése.
Fekete-barlang 5,4 km-re. 5,6 km-re. Vércsorog-vízesés 5,6 km-re. 5,7 km-re. 5,8 km-re. 5,9 km-re.
Nagy-Kojba Kis-Kojba 6 km-re. A Nagy-Kojba barlang a Bihar-hegység legmagasabban fekvő telepe, a neve után sziklafalakra utaló Kőház település északi végénél található. Bejárata a vidéken a legnagyobb, 74 m széles és 47 m magas.
6 km-re.
6,8 km-re. A Pádisi-menedékháztól a Ponor-rét felé tartva (kék, illetve sárga pont fehér alapon) érdemes megnézni a Pádis-víznyelőt. Bánffyhunyad felől közelítettem meg a Pádist, az út katasztrofálisan rossz. Mi a jobbik útat választottuk, kellemes úton és csodaszép tájon autóztunk fel. Kikerics nézőbe jöttünk.
Szentháromság-vízesés 7,1 km-re. Huda Orbului-barlang 7,2 km-re. 7,4 km-re. Hoanca Apei 7,8 km-re.
8 km-re. Rendkívül hangulatos patak-völgy Kisszegyesd határában, a patak mentén a forrás felé sétálva egymás után tűnnek fel mellettünk a völgy csodái. Az alig 9 km hosszú Szegyesdi völgy Románia egyik legismertebb barlangászparadicsoma. Szegyesd volgyeben kozel 100 barlang talalhato, sokak szamara szerencsere nincsenek kijelolve. Ha van ilyen neked, töltsél fel ide néhány képet a Fehér-barlangról. Az útikönyvek szerint 26 barlang nyílik a meder két oldalán, és persze akad köztük néhány komolyabb sziklaorom is.
8 km-re. A temérdek tőzegláp az egyik különlegessége a Pádisnak, bár kevesen tudnak róla. Az egyik legnagyobb ilyen dagadó tőzegláp a Nagy Molhás az Izbuc patak völgyében. 7 diák kíséretében a nedves Pádisról a bűn-rossz úton leereszkedve tettünk egy kis kitérőt ehhez a szép helyhez.
Boga-csűr 8,9 km-re.
8,9 km-re. A Boga-telep felett áll a Csonkakő nevű hegy, illetve sziklaorom, könnyű kis sétának látszik első pillantásra. Valójában egy körülbelül 10 km-es túra, 300 m szintkülönbséggel, néhol igen meredek szakaszokkal tarkítva.
9,2 km-re. Az Aranyosfői vagy Szkerisórai jegesbarlang Románia legnagyobb és leghíresebb jegesbarlangja. A benne található jégtömb körülbelül 3000 éves, 20 m vastag és körülbelül 50 ezer m3 űrtartalmú. Megtaláltam a VI 259-es fát, örvendtem, hogy itt kell legyen a 258-as jel is a közelben.

Lankás-nyereg románul - in limba romana: Saua Luncsoara


Természeti értékek - Bihar megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Lankás-nyereg adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bihar megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A jobb hatso, ismerteto tabla feletti oszlop tetejen volt egy csavaros muanyag dugo. Ott lehetett, de mar nincs.
  • Nagyon örülök, hogy ilyen hamar sikerült a ládát pótolni, hiszen a doboz így újra kereshető. Mivel egy láda karbantartása a rejtő feladata, érdemes neki ilyen esetben szólni.
  • Ezt a dobozt nehéz lett volna nem megtalálni. Egy napsütéses délelőtt elhatároztuk, hogy elmegyünk kirándulni az Egyes-kőhöz.
  • Mi felmentünk egy erdei úton a barlangoktól balra kb 600 méterre a rejtekhely szintmagasságáig, és onnan a szintgörbén közelítettük meg a helyet. Igaz, hogy így a sziklák fölé kerültünk, de annál nagyobb volt az élmény.
  • Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény. A tanösvény három és fél kilométeres szakasza másfél-két óra alatt járható be.
  • Nem hagyhattam ki az ajándék learatását. Köszönöm.
  • Késő délután indultam, néhány közeli rejtekhelyet felkeresni. A gps-t követve a temető dombján lyukadtam ki, innen délre található a különálló kripta.
  • Vasárnap reggel megkerestem (persze hogy nem kellett GPS) ezt a dobozkát. Az éjszakai esö után sáros, csúszós volt a hely, de hamar ment :-).
  • Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Kiszámolta a lépéseket és mire én odaértem, ő már megtalálta és kivette a dobozt is.
  • Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Hiszen a város környékén kevés bemutatásra érdemes hely maradt geodoboz nélkül.
  • Mielőtt megkeresnéd ezt a rejtekhelyet, ülj le egy pár percre a kút körül elhelyezett padok egyikére. A gps-ed megnyugszik és máris mutatja a rejtekhelyet.
  • Eloszor egy masik helyen kerestem, de ugy 10 perc utan sikerult megtalalni. Koszi a rejtest.
  • A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat. A túratársam még nem járt a sziklakapunál, ide szerettem volna elhozni.
  • A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Hát ez tényleg az út mellett van, ilyenkor tiszta por minden.
  • A vármezői látogatásunkból nem maradhatott ki az Égerfás-tó megtekintése.
  • A bejáratot könnyen megtaláltuk. Csak a ganyélére kellett vigyáznunk.
  • Ma erre jártam és elrejtettem egy BabBerci féle dobozt a régi rejtek közelében.
  • Toldalagi-palota - Marosvásárhely Szombat esti csúcspont. Miután összeszedtem a kis csapatot, közösen, elsétáltunk az utolsó rejtekhelyhez. Ahol már rég kinéztem a rejteket, és most elhelyeztem az előkészített geodobozt.
  • A pünkösdi róza virágzik most ott?
  • Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa. Menni kellett.
  • A honvéd bátran tekint előre. A doboz még mindig a helyén, annak ellenére, hogy az öregebb nyírfák kivágásra kerültek.
  • Pedig nem bántam volna, ha a dobozért cserébe hozol egy képet. Egyébként jó korán kezded a keresést- gondolom, hogy jól induljon a napod.
  • A kék jelzésen kapaszkodtunk fel a Nagy árokban. Először lefényképeztük az utjelző táblát, majd irányt vettünk ehhez a ládához.
  • Nalam is gond van a rugalmas gondolkodassal. Ezt leszamitva erdekes alkotasok vannak arrafele.
  • Holnap megpróbálom kicserélni a dobozt. Köszönöm, hogy szóltál.
  • UzBencével együtt találtuk meg, a Vargyas-szorosi geotrekking-találkozó alkalmából.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Lankás-nyereg? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!