Soborsin látnivalója a gyönyörű díszparkkal körülvett, 17-dik században épült klasszicista épület, a királyi kastély.
A Szamos bazár szurdokára nyilik kilátásunk, jobról a Moloch vízeséssel és balról a Belvedere sziklafala tornyosul a maga körülbelül 100 m-es magasságával. A dobozkát kiesve találtuk a sziklapárkányon. Ez alkalommal egy hétvégét töltöttünk Pádison. A koordinátákat kijavítottam, a meli és csapatja által bemért értékekre.
A magyarzsombori magas tornyú, fazsindelyes, eredetileg görög katolikus fatemplom, 1643-ban épült.
Babes-Bolyai Egyetem, egykori Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem. A forgalmas hely miatt jobb este vagy esetleg hétvégén keresni. On the way back from trekking in Muntii Rodnei, we have visited Cluj for some sightseeing. Vasárnap délután egy szép kis séta alkalmával kaptam meg ezt a geodobozt.
1343-ban Jegenye, 1360-ban Jegene, 1666-ban Jegenije, 1670-ben Jeghenye néven jelentkezik az oklevelekben.
Kis Bánffy-ház - Deák Ferenc utca 32.
Körülbelül 400 métert gyalogolva könnyen megtalálható a barlang - a szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény. A Máda község északnyugati szélén, a Gyógyi-patak partja közelében álló utolsó ház kertje mellől indul északi irányban egy ösvény.
Gomba-kilátó Nagyvárad Innen nagyon szép körképet láthatunk Nagyváradról és környékéről.
Királyhágó nevét 1808-ban említették először az oklevelek, Bucsa néven. Megtaláltuk. Bár számos alkalommal jártam errefelé, mindig siettünk valahová, így a dobozkeresés itt valahogy elmaradt. Váradról jövet megálltunk a nagytemplom elött, hogy megnézzük a kis fatemplomot.
Schilling-ház - Deák Ferenc utca 7.
Kalotaszentkirály a kalotaszegi faluturizmus központjának számit. 8 éjszakát töltöttünk el a Tünde Panzióban. Ugy gondolom, hogy nem egy ördöngösen nehéz rejtés, a dobozka mégsem került elő, tehát több mint valószinű hogy nincs is ott.
Petőfi (Avram Iancu) utca 23. A Gilovics-ház 2001 áprilisában leégett, azután tégláit széthordták, ma csak romjai látszanak.
Egykori vármegyeház, és középkori városfal-részlet a telek határán. Farkas (Mihail Kogalniceanu) utca 6.
Nagypetri 15-dik században épült református templomának 18-dik században készült reneszánsz, festett kazettás mennyezete van.
Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túrán találtam meg ezt a geodobozt. Az Ordas-kő Torockó vidékének, Erdély e rendkívül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkított változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt.
Valle Mika mészkövei Ellenben a hatalmas sziklatömbök valamikor a geológiai idők folyamán a Torockói-hegység akkori mészkőpartjáról vándoroltak egyre délebbre, majd beágyazódtak az akkori tengerfenékbe. A Valle Mika mészkövei az Ompoly-kövekhez hasonlatos olisztolit képződmények, amelyek tulajdonképpen nem tartoznak a szoros értelemben vett Torockói-hegység területéhez.
Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.
A park közepén lévő kicsiny emlékmúzeumot 1957-ben létesítették, abban az épületben, amelyikben a múlt századi Mülleráj üzemelt. A központban való fiszlikolás közben ide is eljuttunk. Bevallom őszintén, hogy nem tudom mit jelent a fiszlikolás szó. Nagyváradi sétánk alkalmából ezt is megkerestük.
A Majláth-kút Kolozsvártól délre, a Mikes-házaktól északra, a monostori Bükk-erdőben található. A dobozt megtaláltam, de nem én voltam az első megtaláló. Előbb megkerestem a mi dobozunkat, majd a másikat is.
A Szamos Bazár felső, forrás felőli részén, egy csodaszép, körülbelül 50 m-es szűk kanyon található, melyet az Aragyásza barlang előz meg. Először is köszönöm a visszajelzésed. Hát ez a doboz nem került elő. Éppen azon bosszankodtam, hogy az amúgy erre képes GPS nem akarta megmutatni a rá töltött fényképet.
A domboldalon levő szilvafák között, egy érdekes, elhagyott kriptára bukkanhatunk. A magyarszilvási Veres kastély udvara melletti hatalmas csalán-ültetvényen :-) keresztül.
A Fehér megyei Boncesti településen, az abrudbányai eltérőnél, egy otthagyott keskeny nyomtávú szerelvény áll.
Az Ákos nemzetségbeli Illyei család 1292-ben kapott engedélyt rá, hogy területére románokat telepítsen. Guraszáda, Dévától 30 kilométerre északnyugatra, a Maros jobb partján, a 7-es főút mentén fekszik.
Csizmadiák céhháza - Deák Ferenc utca 23-25.
A Havasgáld községhez tartozó Gyonkány falu történelmi emlékmű fatemploma a 19-dik század második felében épült, 1878-ban. 2024 május 5-én, húsvét vasárnapjára virradólag porrá égett, feltehetően egy égve és felügyelet nélkül hagyott gyertya miatt.
A 120 éves születésnapját ünneplő Erdélyi Kárpát-Egyesület által szervezett III. Megtaláltuk a srácokkal. Almásvár (Almási vár) romjai körülbelül 2 km-re délkeletre találhatók a falutól.
Római katolikus bazilika, Szűz Mária mennybemenetele római-katolikus székesegyház - Nagyvárad. Egy nagyváradi séta első találata. Nagyváradi tartózkodásom alatt megejtett nosztalgikus séta alatt kaptam meg ezt a geodobozt.
A vízimalomhoz vezető út egy bekerített, nekem úgy tűnt, hogy magánterületen keresztül vezetett.