Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Rékavár - Mecseknádasd

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Nádasd elfelejtett vára, a Rékavár (Rákvár) a feltételezések szerint a 13-dik században épült, majd valamikor később tűz pusztította el. Sajnos, sem az építéséről, sem a vár pusztulásáról nem maradt fenn írásos emlék.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Rékavár - Mecseknádasd felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Illés sziklái 8 Illés sziklái kövei Kelemen havasok Ruszka tető
Illés sziklái 8
Bunkermaradvány 2 bunker Árpád-vonal Gyimesközéplok
Bunkermaradvány 2
A tű
A tű
Olt-forras
Olt-forras
Kemence
Kemence
Vén Bekecs Bökecs leve forrás Bekecs tető
Vén Bekecs

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Rékavár Mecseknádasd fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Mecseknádasd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Rékavár!

A legközelebbi település Óbánya, 1,18 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Réka-vár romjai Mecseknádasd, Belátó kilátó Óbánya, Vasgyúró óriás Mecseknádasd, Teimel Cintia keramikus Mecseknádasd, Miniarborétum Óbánya, Római katolikus templom Óbánya.
A 320 méteren található Balázs-hegyi kilátóból gyönyörű kilátás nyílik a Pécsi-tóra és a Nyugat-Mecsek erdős hegyvonulataira. Az eredeti, 1975-ben épített kilátó leégett, 2001-ben már fémszerkezettel építik újra, amit 2014-ben felújítottak.
Nádasd elfelejtett vára, a Rékavár (Rákvár) a feltételezések szerint a 13-dik században épült, majd valamikor később tűz pusztította el. Sajnos, sem az építéséről, sem a vár pusztulásáról nem maradt fenn írásos emlék.
A Képes-fa Libickozmától délnyugatra áll, a faluhoz tartozó Kopárpuszta tanya felé vezető úton, az odvában elhelyezett Szűz Mária-kép előtt gyakran imádkoznak a helybeliek.
A hajdani középkori lovagvár, Máré-vár vagy a Magyaregregyi vár, a Mecsek egyik kis hegycsúcsán áll. Az épület elődje a 13-dik században épült egy őrtorony helyén, majd átépítették reneszánsz palotává, míg 1543-ban a törökök lerombolják.
A 173 m tengerszint feletti magasságával, az Illancs homokhátságán, Rém községtől északra található Ólom-hegy Bács-Kiskun megye és a Duna-Tisza köze legmagasabb pontja. Az Ólom-hegy csúcsán egy geodéziai mérőtorony áll, rajta a felirat: Állami Földmérés 1979.
1844-ben épült a reformkor építkezési hullámában klasszicista stílusban, és Paks emblematikus történelmi épülete lett.
Fekete nyár Drávakeresztúr Ez a fekete nyár (Drávakeresztúr, Baranya vármegye) jelenleg Magyarország második legnagyobb egytörzsű fája, kerülete 11 m, belsejében hatalmas odú van.
A mésztufában kialakult üregrendszer körülbelül tízezer éves, járatait mesterségesen is bővítették, labirintusrendszert hozva létre benne. A Tettyei mésztufa-barlang, egyedülálló geológiai képződmény, Pécsett található.
Házikó a fa tetején Jakab-hegy A Jakab-hegy tetején, a csúcstól délkeletre légvonalban mintegy 500 m-re, egy fára épített házikó Császár Péter munkája, egy failak. A művész üzenete: Nem kell a fákat kivágni ahhoz, hogy házat építsünk - a fát és a mesterséges építményeket össze lehet kombinálni.
A Máriakertet 1838-ban szentelték fel és nyilvánították zarándokhellyé, Vodica vizéhez több csodás gyógyulás kötődik, a kápolna 1877-79 között épült. A világ egyik legnagyobb méretű Szűz Mária szobrát 2008 szeptember 19-én állították fel a hercegszántói kegyhelyen, a magassága 10,53 m.
A 25 m magas fehér fűz (Duna-Dráva Nemzeti Park, Kölked, Baranya vármegye) 11,2 m kerületű, 130 cm magasságban két törzsre oszlik.
Látnivalói, többek között, a Ferde-vízesés vagy Tündér-lépcső, és a Csepegő-szikla. Az Óbányai-völgy a Kelet-Mecsek Tájvédelmi Körzetben található, Óbánya és Kisújbánya között húzódik.
Püspökszentlászló kastélyának környezetét már az 1797-es felépítés után parkosították, az arborétum mai formáját Hetyey Sámuel püspök létesítette. A kastélyt 2015-re felújították, ma találunk itt egy zarándokházat, egy turisztikai információs pontot, a kastély történetét feldolgozó kiállítást, valamint a Mindszenty-emlékkiállítást.
Nemesnádudvar (Nadwar) lakói sváb származásúak, a település pincesorain szorosan egymás mellett elhelyezkedő fehér kis présházak magukon viselik a sváb építészeti kultúra jegyeit. A Mária-völgyi pincesor a leghíresebb, de löszfalba vájt lyukpincék elé épített szép présházak találhatók a Temetői-, a Kender-völgyi-, a Felső-, valamint a Sükösdi-pincesoron is.
A szekszárdi Szőlő- vagy Kálvária-kilátó a város címerének jelképeiből, szőlő- és kalászmotívumokból létrehozott kompozíció. A Bartina városrész fölé magasodó, kilátóként használt építményt 1983-ban avatták fel, lassan a város jelképévé vált.
A templomot a 15-dik században építették, gótikus stílusban, egy 1776-ból származó kéziratostérkép már romként tünteti fel. Az Eszterpusztai templomrom Cikó község külterületén, Cikótól délre, Ófalutól keletre, az egykori Ösztör (Eszter) nevű település helyén áll.
Az Őstölgyes hatalmas, néha 5 m törzskerületű, több száz éves tölgyeivel 87 hektáron terül el, Bogyiszló és a Duna között. A helyi természeti ritkaságnak számító Kasztói Őstölgyes területét 1993-ban nyilvánították védetté.
Várkastély Siklós Az alacsony magaslaton épült erődítmény belsőtornyos, szabálytalan alaprajzú, külső és belső várból áll. A siklósi vár Magyarország egy fontos történelmi nevezetessége, erődjének falait 1260 körül rakták le, az első írásos emlék 1294-ből való.
A Szent Gaál-kastély, eredeti nevén Zomba-Szentgál-Dőry-Pejacsevich-Komlósi kúria, Szekszárd és Zomba település között, Szentgálszőlőhegyen található.
Az Ágnes-vízesés a Mecsek legnagyobb vízesése, igaz a patak vize csak másfél-kétméteres magasságból zuhan alá egy mésztufaküszöbön. A közelben található látnivalók a Meleg-mányi-vízesés és a Mánfai-kőlyuk.
Leány-kő Magyaregregy A Leány-kő Magyaregregytől nyugatra található, a Kisvaszari-vízfolyás felső, Vágyom-völgynek nevezett részében. A legenda szerint itt vált kővé egy pásztorlegény és leány, a szülők átka nyomán, miután szüleik tiltó szava ellenére egymásba szerettek.
A 38 m magas fekete nyár (Móricz-Duna, Gemenci-erdő, Bács-Kiskun vármegye) Magyarország legnagyobb törzskörméretű fája, kerülete 12 m.
A Kis-Tubes 577 méteren található kilátóterasza 1959-ben épült, tetejéről pompás panoráma nyílik a hegyláb alatti Pécsre. A Kis-Tubes csúcs nyugati oldalán, a Misinát a Tubessel összekötő gerincen elhelyezkedő betonkilátó Kiss Tibor tervei alapján készült.
A Baranya megyei természetjárók panteonja a Közép-Mecsekben található, a Büdös-kúti kulcsosház mögött, a Feri-forrással szemben. A kereszttel megkoronázott, két mohos sziklatömbön gránittáblák vannak elhelyezve, melyek elhunyt természetjárók emlékét őrzik.
A Csillagpark a Zselici Tájvédelmi Körzet területén található, 2009-ben elnyerte a Nemzetközi Csillagoségbolt-park címet. A csillagvizsgálót csak előre meghirdetett programok keretében lehet bejárni, önállóan nem látogatható.
A Sötétvölgyi-kilátó, másnéven Várhegyi-kilátótorony Szekszárdtól nyugatra, a Kakasd melletti 205 m magas Vár-hegy oldalában áll - a népszerű túracélpontot 2003-ban építették.

Történelmi-kulturális értékek - Baranya vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Rékavár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mecseknádasd térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Baranya vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Hiszen én is ide rejtettem volna. Az emlékműnél javában korzóztak a madéfalvi fiatalok, de én egy csöppet se zavartattam magam.
  • Valószínűleg valaki elvitte.
  • Elso vagyok. Egy jo kiados sizes utan.
  • Nagyot változott az Őrkő környéke. Jó volt bejárni a fenyvest, és megmutatni a fiatalabb nemzedéknek a régi lövészárkok nyomait, megkóstolni a még igen fanyar kökényt.
  • Most olvasom, hogy 2017-ben kerestétek a tőzeglápot, de nem találtatok róla ismertetőt. Meg hogy ezen a játszóteren sincs megemlítve.
  • Azért nem gondoltam, hogy majdnem délben ilyen kevesen vannak a hídon. Viszonylag nyugodtan keresgélhettem, de nem sikerült megtalálnom a dobozt, pedig jól megbolygattam a gerendák közét és alját.
  • Egy meccsnézés, sörözés és egyben túra megbeszélés után hazafele menet több helyen is probálkoztunk, de csak itt került elö a doboz, itt is elég hosszas keresgélés után.
  • Az Ózon hoteltől egy gyors túraként kimentem a Bagolykőhöz. Az antennákat ezennel kihagytam.
  • A Torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval felkerestem a ket ladat a Szekelykon. A deli oldalon levo lada nem volt elrejtve.
  • Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt. Egy kis sétát az erdőben, hogy megkeressük ezt a dobozt.
  • A Perkoi Kapolna kedvenc helyunk. Megtalaltuk.
  • A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét.
  • Sajnos nem tudunk veletek lenni.K
  • Elindultam megkeresni a mesebeli Tisztást, útközben megálltam a Bánya-pataki Óriások asztalánál ebédelni. Sajnos az aznapi túratársam, Pista bá, otthon felejtette a szalonnát.
  • Igen, az igaz, sajnos telefonrol eleg kicsinek latszik. Megprobalok nagyobb segitseget nyujtani.
  • Megtaláltam a dobozt.Igaz beletelt egy szűk negyedórába, míg annyira ritkult a forgalom, hogy a rejtekhely közelébe mehettem.
  • A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. Érdekes, hogy a sípályához a legközelebb a Piricske-forrás van.
  • Megtalaltuk. Ott kucorgott a tuskoban.
  • Ezt a ládát is megtaláltam, de a környéke nagyon kiábrándító. Pocsolya, szemét, bozót a környékén.
  • Kezdettől fogva kinéztem magamnak azt a sarkat. Valamiért mégis szükségét éreztem annak, hogy kétszer is körbejárjam az épületet.
  • Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal. Megnéztük az erődtemplomot is, sőt egy medgyesi csempekiállítást is.
  • Bekukucskáltunk a likon, nincs. Benéztünk a kerítés felett, és ott volt a földön.
  • Megkerestük a gyerekekkel. Nem volt nálunk térkép, és a leírásra sem emlékeztem.
  • Megvan a doboz. A képek alapján egyáltalán nem volt nehéz rátalálni a rejtekhelyre.
  • A szoborpark igazán látványos. A rejtek üres volt.
  • A kilátótól az ösvényen továbbhaladva megcsodáltuk a Kalapos-követ, majd rábukkantunk a "kényelmesen belakható" nagy-kőüstre. Lányunk hamar ki is próbálta.

Sikerült eljutni Mecseknádasd környékére? Tetszett a Rékavár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!