Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Gyilkoskő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23421 kép és 8202 hozzászólás)
 

Gyilkoskő

A Gyilkos-kő a Gyilkos-szorosban, Kovászna és Bákó megye határán található. Itt mészárolták le 1788-ban a törökök a székely helyőrséget...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Gyilkoskő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A menedékhely melletti forrás Kis Lomás úr szikla
A menedékhely melletti forrás
Varjúköröm Varjúköröm
Varjúköröm
Homlokzat 1 karánsebes
Homlokzat 1
Csukás-tisztás Csukás-tisztás Csíkszentkirály
Csukás-tisztás
Az Egyeskő sziklái 2 Egyeskő
Az Egyeskő sziklái 2
Il dimenticato Misericordia Csíksomlyó
Il dimenticato

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Gyilkoskő fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Gyilkoskő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,79 km távolságra található, legközelebbi település, Ojtoztelep turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Az ojtozi szoros
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Gyilkoskő közelében?
(részletek bejelentkezés után)
120 m-re. Útban voltam hazafelé. Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki.
Tölgyes-vízesés 680 m-re. Honvéd-kő 1,5 km-re.
1,8 km-re. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba. Felesegem es fiam segitsegevel megtalaltuk. Már sokszor jártam a várnál. Könnyen megtaláltuk a dobozt.
6 km-re. Pásztor-kereszt Sósmező 6,1 km-re. Medve-barlang Sósmező 6,2 km-re.
A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 8,1 km-re. A hely a Fekete-ügy és a Papolna-patak összefolyásától kissé feljebb, a Bécsi-bércre vezető erdei út kozelében található. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore. Felsőlemhényből indulva, a Fekete-ügy patak völgyében felfele gyönyörű erdőben sétálhatsz a patak mentén.
8,2 km-re. Bereck után az Ojtoz-tető felé menet, az országút 77 és 78-as kilométerkövei között, bal oldalon egy obeliszk emelkedik. Ott voltunk a rejtésnél. Szívmelengető ez a hely. Ez az SZNK plusz állomása. A helyet Körültájnak hívják.
9,3 km-re. Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all. Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. Megtaláltuk. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett.
Angustia római kasztrum Bereck 9,3 km-re. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai.
9,3 km-re. Megtaláltuk a geodobozt. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek.
10,1 km-re. A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Bereck kozeleben vannak meg kenes furdok, Martonosban, allitolag valamelyest feljavitva. A vadaspark kerítése mellett mentünk fel, de sajnos nem láttunk egy állatot sem a vadasparkban. Mert egyutt rejtettuk aronbv-ekkal, es azzal aki megfertozott minket a dobozos jatekkal. Almás rétjén Kézdialmás határában, a Büdös kút egy igen hideg vizű forrás, 8-9 fokos a vize, kéndioxidot tartalmaz, innen jön a neve is.
10,3 km-re. Bereck ezúttal sem tudta megszerettetni magát velem. Ott voltunk a rejtésnél.
Katolikus templom Bereck 10,4 km-re. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson. Kedves kis város, szép és érdekes a környék. Ekkor szászok is települnek ide, ami bizonyossá teszi, hogy temploma is van, mert a szászok mind katolikusok voltak.
Hódtanya a halastóban Lemhény 11,2 km-re. Hódtanya vagy halastó? Lemhény határában nemrég halastó létesült. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. A kis patak medrén 3-4 kisebb gátacska van, a víztükör hosszan nyúlik el.
11,5 km-re. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. Bereckből hazafele tartva. Meglett. Keresunk egy dombszeru kiemelkedest.
Nagy-Lemhény-patak 11,6 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni.
11,8 km-re. Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll. Igaz, hogy a nedves avar, meg a nedves kövek csúsztak egy kicsit, de hát december van. Már két éve keressük ezt a ládát. Megtaláltuk, a doboz jó egészségnek örvend. Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott.
11,9 km-re. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja. A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik.
12 km-re. Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Az Avas-tetőre akár személygépkocsival is fel lehet jutni, a kilátásért érdemes. Csak kicsit máshol van most. Szerintem valaki a követ bevitte az udvarába, hadd legyen egy saját kis szent köve. Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre.
12 km-re. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet. Ha mar az igehez kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni a mindszentek havaban. Tetszett, hogy rendben van tartva a fürdő, a környéke, hogy asztfaltos úton tudtuk megközelíteni. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon. A Martonosi-patak völgyfőjében édes-kénes, gyógyhatású ásványforrások vannak.
12,8 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. A mai nap ratalaltunk, nepes kis gyermekcsapat segedlettel. Megkerestük ezt a geoládát is, a láda könnyen meglett. Lévén hogy ott voltam a rejtésnél nem minősítem találatnak. A római katolikus vártemplom középkori eredetű, Kézdialmás és Lemhény között a Szent Mihály-hegyen áll - a középkori templom összeomlott és 1510-ben újat kellett építeni helyette.
12,9 km-re. Első alkalommal Kisgyörgy Zoltán Háromszéki Vártúra-kalauz könyvében leírtak alapján kerestem Csomortáni Péter várának romjait. Nem latom a segedkoordinatakat sehol. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát.
12,9 km-re. Kézdimartonos Kézdivásárhelytől 12 km-re keletre, Bereck közelében, a Nagyhegy alatti völgyben fekszik. A falu alsó végén a Kápolnaszernek nevezett helyen a XVII-dik században kolostor állt, melynek nyoma nem maradt. Régebb nagyon híres hely volt a "feredőjéről" is. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt. Ember küzdj és bízva bízzál, akkor is ha a kapu zárva.
Várhegy Ozsdola 13,2 km-re. Megkozelitese legkonnyebben Ozsdola kozpontjabol a Moldova fele vezeto utat, a Kadar utat kovetve, majd leterve balra a Kopolno pataki erdoipari uton folytatva egeszen a Fajlo es Eges patakok osszeomlesi pontjaig, ugy jo 5 km-en at.  A ket vizfolyas kozott emelkedik a 974 m magas Varberc. Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben. Valóban alaposan belepték az indák a rejteket.
13,2 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk. Könnyen megtaláltam.
14 km-re. A legszebb részén a patak völgye teljesen összeszűkül, egy vízesés előtti sziklatömb a patak fölé nyúlik ki. Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot. A Dofteana-szurdok a Nemere egyik legszebb szorosa, a 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található.
Szélkapu Nemere-hegység 14,1 km-re.
14,1 km-re. Csomortán falu Kézdivásárhelytől 11 km-re északkeletre található, a Szent Mihály-hegy nyugati lábánál. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik. Nem ertek valamit.
14,2 km-re. A Felsőháromszék legfelső csücskében vándorolva megcsodáltuk a medencét Kézdimartonos és Ozsdola között félúton. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
14,4 km-re. Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé. Átutazóban voltam, alkonyodott. Az antennát elhagyva, az Ojtoz-forrás feje tetőn nem csak lövészárkokat, de mesés hóvirágmezőt is találtunk - rég láttunk ennyi hóvirágot.
Ötszáz éves bükkfa Kádár-út 14,6 km-re. Ozsdolától keletre, a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országút mellett, attól északra, valahol a Piliske-tető és az Ojtoz-forrás feje között egy 6,1 m kerületű tölgyfa található. Állítólag 500 éves.
14,7 km-re. Havasi tanyavilágban járunk itt. Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk. Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva, csángó világ ez.
14,8 km-re. A tetőn a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók. Megtaláltam a dobozt. A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk - hazafele megmértük a mackó nyomán, hogy hányas csizmát visel.

Gyilkoskő románul - in limba romana: Piatra Ucigasul


Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Gyilkoskő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bákó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út. De szerencsére, hogy rövid és így sikerült túlélni.
  • Kiegészítettem a rejtekhely leírását. Nem is tudom, hogy miért nem tettem meg már eredetileg :-).
  • Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese. A a SZNM napjan alkalmam is nyilt ra.
  • A Caraiman párkányon keresztül értünk el erre a helyre, ahonnan rendkívül szép kilátás nyílik a völgyben sorakozó városokra. Az alkotás bekerült a Guiness-rekordok könyvébe is, mint a világ legnagyobb, hegycsúcson található keresztje.
  • Tényleg nem volt a helyén a doboz. Tettem egy újat, szép piros, és várandós.
  • Szép hely, több odafigyelést érdemelne.
  • Hát ez tényleg a szegények feredeje, ha egyáltalán a szegények is igénybe vették valaha. A vize zavaros, a hely nem éppen a legbizalomgerjesztőbb.
  • Benedek Elek sírja - Kisbacon Gesztenyefa. Na, ezt sem nehéz megtalálni. Csak nehezen tudtam kipiszkálni a dobozt az üregből, feszt csúszott vissza.
  • Bár én voltam az, aki elsőnek megmozgattam a dobozt takaró követ, mivel az nem mozdult elsőre, máshol kezdtem keresni. Végül kiderült, hogy mégiscsak itt van a geodoboz.
  • Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba, főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki. A pusztában van egy új menedékhely, igencsak impozáns helyen, páratlan kilátással.
  • Marosvásárhely egyik új templomának, a kövesdombi Dávid Ferenc téri unitárius templomnak a bemutatása. A létrehozott ládaoldal segítségével, leírás és fényképek által.
  • Eső után, vizes volt minden, de a geodoboz jól elrejtve, szárazon maradt. Jó sokan jöttek-mentek körülöttünk, vonat érkezhetett.
  • Ilyen csak itt letezik.
  • A parkra ráférne egy kis takarítás, de másképp minden rendben van. És amit Hangyalka írt, hogy hangya van elég, erre én is felfigyeltem, de a kesztyűre tényleg nincs szükség.
  • Küküllődombó Valóban egy csendes, nyugodt hely. Csak a közeli város vegyipari üzeme szennyezi a levegőt. Nem volt nehéz ide "találni", hiszen szülőfalum.
  • Érdekes kilátás.
  • Igaz ugyan, hogy először elvétettük a lejáratot a forráshoz, de csak sikerült megtalálni. Elég különös, hogy az Olthoz ilyen közel forrik a borvíz.
  • Székelyudvarhelyről Csíkszereda felé menet figyeltem közeli rejtekhelyeket, de sajnos nem tudtam megállni, mert sürgős dolgom volt Csíkszeredában. Itt azért mégis megálltam, mert reméltem, hogy gyorsan megtalálom a dobozt.
  • Érdekes elhagyatott hely, és a graffitik nagyon jók. Amikor becsúsztam a sáron a gátról, két kutya kezdett ugatni a hajdani öltözők felől, de amikor barátkozó jeleket küldtem feléjük, azonnal fogták, és viszonozták, és kitörő örömmel szaladtak hozzám játszani.
  • A megadott helyen, a megadott koordinátáknál találtunk egy geoládát.
  • Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye. Miután megürült a terep a doboz hamar meglett.
  • Itt nem volt olyan szerencsénk, a piarista atya épp kint sétált. Beletelt egy kis időbe, amíg nekiláthattunk a keresésnek.
  • Gratululálok Gábor. Te voltál az első megtaláló?
  • Június második felében, a Digital Transilvania néven szervezett kulturális fesztivál keretén belül, kifestették a Rákóczi-lépcsőt. Az ötlet a Művészeti Líceum diájaitól származik, a projekt állítólag az utcaművészet kategóriába esik.
  • A Te kepeden levo szikla vagy 10 m jobbra van mint az en kepemen szereplo szikla. A Te kepeden lathato szikla egy dombbal folytatodik, mig az enyem mogott majdnem egyenes a terep.
  • Szombati biciklizésem alkalmával találtam meg ezt a geodobozt is. A füzetecskében lévő bejegyzésekkel úgyanaz a helyzet, mint a vistai bejegyzésekkel.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Gyilkoskő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 8 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!